PDA

Zobacz pełną wersję : Skanowanie na bębenku...



Jester23
23.07.09, 13:07
Coraz mniej działających skanerów bębnowych na świecie, skanerzyści wymierają - więc zapraszam potencjalnych chętnych, którzy chcą wykorzystać cały potencjał siedzący ciągle w kliszach, i - niestety - marnowany, często nieodwracalnie, w kontakcie z beznadziejnymi płaszczakami i niekumatymi skanerzystami ;)
Szczegóły - http://www.toya.net.pl/~formatc/skanowanie/ (info, parametry skanera, ceny, sample, kontakt).
Dla niezdecydowanych, nieprzekonanych i malkontentów - testy gratis (można podesłać kliszę, zobaczyć efekt, pogrymasić i nie zapłacić - obiecuję, że nie będę się mścił na kliszach :)

J

Smerf Maruda
23.07.09, 13:51
Wystawiasz skany na FTP?

Jest sens skanować mały obrazek na skanerze bębnowym czy równie dobrze mogę slajdy podesłać do Kuby, bo nie zauważę różnicy? ;-) I czy skanujesz slajdy w ramkach?

Jester23
23.07.09, 14:10
Wystawiasz skany na FTP?

Jest fura możliwości: ftp, jakiś Rapidshare, płyta pocztą... ;)


Jest sens skanować mały obrazek na skanerze bębnowym czy równie dobrze mogę slajdy podesłać do Kuby, bo nie zauważę różnicy? ;-)

NIe wiem, czym teraz skanuje Kuba, bo ja u niego nigdy nic nie skanowałem (za to on u mnie dawno temu - o ile pamiętam - owszem, raz :))
A im mniejszy format kliszy - tym lepszy skaner by się przydał, mały obrazek akurat - jak nazwa wskazuje - jest mały.. :)
Ale zawsze możesz zrobić test i będzie wiadomo. Akurat do testów mały obrazek to się nadaje jak najbardziej.


I czy skanujesz slajdy w ramkach?

Na bębnie? Nie - nie da się w ramkach. One muszą przylegać dokładnie do bębna ;)

J

Morlok
23.07.09, 14:18
Gdzie Wy siedzicie, skorzystałbym chętnie ?

Jester23
23.07.09, 14:27
Gdzie Wy siedzicie, skorzystałbym chętnie ?

Oficjalnie urlopy się*kończą 10 sierpnia, ale ja akurat siedzę w Łodzi, więc możemy się umówić gdziekolwiek i kiedykolwiek...

J

Smerf Maruda
23.07.09, 14:46
Na bębnie? Nie - nie da się w ramkach. One muszą przylegać dokładnie do bębna ;)

A zeskanujesz wybrane klatki z paska 6 kadrów? Jeśli tak, to nie będę ciął slajdów, wyślę je w paskach właśnie.

Jester23
23.07.09, 15:01
A zeskanujesz wybrane klatki z paska 6 kadrów? Jeśli tak, to nie będę ciął slajdów, wyślę je w paskach właśnie.

Jak najbardziej. Tak jest wygodniej (chyba, że chcesz zeskanować 100 klatek rozsianych po 100 paskach - wtedy się robi kiepsko... ;))

irek50
23.07.09, 15:04
Rozumiem, że za jakość się płaci, ale równocześnie rozumiem dlaczego wiillow32 robi billboardy cyfrą, nie mówiąc o moich obecnych powiększeniach portretowych :) ---Kiedyś znajomy mi wyskanował jedną klatkę 6x7cm w wysokiej rozdzielczości za 140zł (przy zamawianiu myślałem, że to będzie 14zł) i od tej pory mam uczulenie w tym temacie...

Jester23
25.07.09, 11:06
Kiedyś znajomy mi wyskanował jedną klatkę 6x7cm w wysokiej rozdzielczości za 140zł (przy zamawianiu myślałem, że to będzie 14zł) i od tej pory mam uczulenie w tym temacie...

Kto pyta NAJPIERW - nie błądzi ;)

PS. Poprawiłem cennik, bo były wątpliwości.