PDA

Zobacz pełną wersję : igorsp560uz - moje zdjęcia



igorsp560uz
10.05.09, 14:50
At tka z nudów poszedłem ze swoim sp-560uz porobić fotki. Proszę o opinie.

luc4s
10.05.09, 16:06
Fajne, na 2 chyba lekko nie trafiłeś z ostrością. Gratulacje dla modelki :)

igorsp560uz
10.05.09, 17:34
No trochę musiałem leżeć koło nory ale opłaciło się:wink:.

Ramzes_II
10.05.09, 17:41
Pierwsze ciekawe.
Drugie jak pisali poprzednicy - nie trafiłes z ostroscią, a byłaby niezła fotka.
Trzecie b. ładne - to mi się najbardziej podoba.

anabolo
10.05.09, 17:49
Drugie jak pisali poprzednicy - nie trafiłes z ostroscią, a byłaby niezła fotka.


To raczej aparat nie trafił - kompakt nie ma takiego pola do popisu jak lustro. 3 fotka najbardziej udana.

Ramzes_II
10.05.09, 18:03
To raczej aparat nie trafił - kompakt nie ma takiego pola do popisu jak lustro. 3 fotka najbardziej udana.
Generalnie tak. Ja w kompakcie zawsze uzywałem jednego i centralnego punktu AF i po ustaleniu ostrosci przesuwałem aparat by uzyskać poprawny kadr. Do dzis tak robię w lustrze. Ale błedy AF w kompakcie tez były sporo wieksze niż w lustrze i do tego praktycznie brak podglądu głebi w wizjerze kompaktu trochę były uciązliwe.
Ogólnie rzecz ujmując - przestrzelona ostrość :cool:

Za to trzecia fotka jak pisałem - broni całą serię :mrgreen:

igorsp560uz
11.05.09, 19:27
Już wiem co zrobiłem źle za duża głębia ostrość:wink:

igorsp560uz
27.06.09, 21:39
Takie tam kilka fotek.Proszę o opinie
Pozdrawiam:wink:

helmuth
27.06.09, 21:45
trohe makroTrohę :shock: duże to makro. Wystarczy błuższy bok max.800px a waga do 300kB ;)

K_Puchatek
27.06.09, 22:50
Jak na początek całkiem nieźle. Jedna uwaga - wszystkie kadry są centralne - można by inaczej.
Pozwoliłem sobie przyciąć jedną fotę (MSZ najlepszą) (wychodzę z założenia że lepiej pokazać niż pisać).
Jeżeli masz coś przeciwko ingerencji w fotki to oczywiście usunę.
Poza tym zmniejszaj fotki - dłuższy bok 800 pix i waga 200~250 kB.
Przy okazji nie zapomnij o wyostrzeniu po zmniejszeniu.
Pozdrawiam i czekam na następne.
PS
Poproś jakiegoś moda o poprawkę tytułu bo aż daje po oczach...:roll:

igorsp560uz
28.06.09, 15:49
Jeszcze dwie fota.

kowalikster
28.06.09, 15:58
Zastanawiam się po co wrzucasz tyle takich samych ujęć?
Wybierz Twoim zdaniem najlepszą fotę i ją wstaw.

PS. Jeszcze jedna prośba - numeruj po kolei wstawiane zdjęcia, będzie nam o wiele łatwiej się do nich odnosić.

Mart_uszka
28.06.09, 18:40
Fajny gad... Ciekawe zdjęcie, ale te centrum jest mało efektywne.

Poczytaj http://www.e-cyfrowe.pl/poradnik/zloty-podzial-czyli-kolejny-sposob-na-skomponowanie-zdjecia-721.html

Powodzenia :]

kYs
29.06.09, 14:50
MSZ brakuje też troszkę większej GO

vitoos
29.06.09, 17:40
Kwiatek całkiem dora fotka. Jaszczur - szacunek, ciężko go złapać w naturalnym środowisku. Szkoda, że tak centralnie kadrowałeś.

igorsp560uz
20.07.09, 20:12
Proszę o opinie. pozdrawiam :wink:

Krzycho
20.07.09, 21:21
Witaj, przeszkadza mi trochę perspektywa na zdjęciach 2 i 3, trochę bardziej te metalowe elementy i jeszcze trochę by fajniej było jak byś dawał jakiś opis albo tytuł do zdjęć żywej natury - dużo się można w ten sposób nauczyć. Wydaje mi się że ten ptaszek to pleszka, ale mogę się mylić. Pozdrawiam

MADNESS
20.07.09, 21:47
zdjęcie nr4 kadr centralny najgorszy z możliwych do zaakceptowania
- strasznie zaniedbany kadr po prawej stronie rozgardiasz
- drugi plan kompletnie nic nie wnosi
- brak pomysłu moim zdaniem na ciekawe przedstawienie tematu
- przydałby się jakiś bokeh dla wzbogacenia sceny
- tak na poczętek
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
zdjęcie nr 3 technicznie nie najlepsza jakość nie wnikam czy to wina kompresji i takie tam - widzę więc krzyczę
- kadr. Nie wystarczy pokazać ptaszka ważne jest też jego umiejscowienie w kadrze to czyni zdjęciem dobrym lub nie - tło dla niego jest fatalne ( metalowe elementy )
-radzę poczytać coś o kadrowaniu
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
pierwsze i drugie podobne spostrzeżenia

pozdrawiam

helmuth
20.07.09, 22:07
...radzę poczytać coś o kadrowaniu...Ja radzę poczytać coś o interpunkcji. Duża litera na początku, przecinek, kropka i takie tam. Twoja wypowiedż będzie bardziej zrozumiała :wink:

Karol
20.07.09, 22:25
Pierwsza fota najlepsza. Dobry kadr, perspektywa, przyjemne zdjęcie. Zdaje się to goryczak żółciowy...
Rozbudziłeś we mnie chęć wybrania się na grzyby - z aparatem ale i koszykiem.

MADNESS
20.07.09, 22:31
nie jestem tu aby uczyć się języka polskiego tylko fotografii , kto chce przeczyta moje słowa widzę że uczepiłeś się mnie bardzo mocno :)
miło mi niezmiernie HELMUTH autor prosił o konstruktywną wypowiedź i ja mu ją udzieliłem w przeciwieństwie do Ciebie

kowalikster
20.07.09, 22:39
nie jestem tu aby uczyć się języka polskiego tylko fotografii , kto chce przeczyta moje słowa widzę że uczepiłeś się mnie bardzo mocno :)
miło mi niezmiernie HELMUTH autor prosił o konstruktywną wypowiedź i ja mu ją udzieliłem w przeciwieństwie do Ciebie


Madness przeczytaj sobie FAQ forum, gdzie między innymi jest zapis:
"Pisz po polsku - staraj się trzymać zasad poprawnej polszczyzny! Twój post świadczy o Tobie" link: https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=13622
oraz z zapisem regulaminu pkt. 9 a. : "Użytkownicy forum powinni dbać o formę wypowiedzi:
a) Listy powinny być napisane poprawną polszczyzną" link: https://forum.olympusclub.pl/announcement.php?f=45

Co do konstruktywności, to szukanie jedynie wad zdjęć nie jest powszechnie uważane za konstruktywną ocenę.

MADNESS
20.07.09, 22:43
jeżeli nie znalazłem nic co mógłbym uznać za plus, to mam dopisać ideologię do zdjęcia tak aby podnieść jego walory ??

helmuth
20.07.09, 22:45
...autor prosił o konstruktywną wypowiedź i ja mu ją udzieliłem ..Masz prawo tak uważać, ja jestem innego zdania.

grizz
20.07.09, 22:51
Bardzo proszę o spokój, bo cierpliwość mi się skończy...

RadioErewan
20.07.09, 22:52
jeżeli nie znalazłem nic co mógłbym uznać za plus, to mam dopisać ideologię do zdjęcia tak aby podnieść jego walory ??

Ech, pani/panie meteoryt. Proszę o pisanie w sposób zrozumiały dla innych klubowiczów.

Pozdrawiam

MADNESS
20.07.09, 23:01
A czego nie rozumiesz?
Zdjęcia nie mają żadnych walorów artystycznych, nie będę powielał wcześniej napisanych słów.
Nie jestem w stanie znaleźć czegokolwiek, co mogłoby być plusem w tych zdjęciach - można ratować każdą pracę dopisując do niej ideologię .
Może to być w zależności od wyobraźni autora mniej lub bardziej naciągana,
tu przychodzi mi do głowy łamanie wszystkich zasad dobrej fotografii w imię artyzmu zdjęcia - lanie wody. Wielu tak robi ratując swoje prace na portalach fotograficznych .
Czy teraz wszystko jasne ?

grizz
20.07.09, 23:03
Teraz jasne i poprawnie napisane.

Można? Można.


p.s. co do przypisywania ideologii i ratowania nią zdjeć, to się zgadzam w pełnej rozciągłości.

MADNESS
20.07.09, 23:03
Chce tylko jednego komentować zdjęcia.
Jednak albo trafiam na bardziej lepszych od innych i dostaje po głowie .
Albo uważany jestem za analfabetę .

I może nim jestem, ale nigdy nikomu nie będę wmawiał i poklepywał, że robi fajne fotki aby on poklepał mnie.

Dobrej nocy życzę.

Ps. Bawcie się dobrze.

RadioErewan
20.07.09, 23:04
A czego nie rozumiesz?
Zdjęcia nie mają żadnych walorów artystycznych, nie będę powielał wcześniej napisanych słów.
Nie jestem w stanie znaleźć czegokolwiek, co mogłoby być plusem w tych zdjęciach - można ratować każdą pracę dopisując do niej ideologię .
Może to być w zależności od wyobraźni autora mniej lub bardziej naciągana,
tu przychodzi mi do głowy łamanie wszystkich zasad dobrej fotografii w imię artyzmu zdjęcia - lanie wody. Wielu tak robi ratując swoje prace na portalach fotograficznych .
Czy teraz wszystko jasne

Masz jeszcze problemy z interpunkcją, kropki skleja się z wyrazem poprzedzającym. Kropką kończy się też zdania. Poza tym bez zarzutu. Dziękuję.

Pozdrawiam
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

a można ?

Nie wiem, czy wolisz dostać klapsa ode mnie, czy od Grizza, zaraz będziesz mógł wybierać.

Pozdrawiam

MADNESS
20.07.09, 23:08
Od Ciebie już dostałem więc może od kolegi z bractwa :)

igorsp560uz
17.08.09, 22:16
Komentarze
pozdrawiam

Mirek54
17.08.09, 22:22
nieostre
pozdrawiam

igorsp560uz
17.08.09, 22:25
niestety to tylko kompakt

Alleg_pl
17.08.09, 22:25
o so chodziii???

podobno kompakty mają lepsiejsze macro od lusterek ze zwyklym kitem... tak jakies smefry mowily mi...

Mirek54
17.08.09, 22:27
niestety to tylko kompakt

Myslisz,ze kompakt i igorsp560uz (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=9872) nie sa razem kompatybilni.

Agulka
17.08.09, 22:27
To jest już kolejny wątek, który zakładasz na tym forum. Zapomniałeś o poprzednich?
Ale trzeba przyznać: tytuł tego bije wszystkie inne na głowę...

Alleg_pl
17.08.09, 22:33
To jest już kolejny wątek, który zakładasz na tym forum. Zapomniałeś o poprzednich?
Ale trzeba przyznać: tytuł tego bije wszystkie inne na głowę...

najwyzej wyladuje w smieciach :D

kowalikster
17.08.09, 22:44
Komentarz.
Pozdrawiam

Karol
17.08.09, 22:47
Zdążyłeś założyć już 4 wątki z własnymi zdjęciami na 12 napisanych postów. Lepiej kontynuować zamieszczanie zdjęć w jednym wątku autorkim. Nie ma wówczas bałaganu, łatwiej śledzić postępy. Dobrze jest też jak tytuł cokolwiek mówi o zawartości wątku, "..." nie mówi nic. Scalam Twoje wątki zdjęciowe w jeden.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Tym sposobem powstał jeden całkiem pokaźny wątek. Zmieniłem też tytuł wątku, jak masz pomysł na lepszy to napisz.