PDA

Zobacz pełną wersję : Ramki



Rick van Dyke
17.10.04, 17:01
Tak ogladam i ogladam Wasze fotki i sie zastanawiam w jakim programie robicie te obramowania? A moze to jest wtyczka do PS'a?Jesli tak to prosze o nazwe :o

Z gory dzieki :P

No-shadow Kick
17.10.04, 17:56
W moim przypadku wystarczy opcja "Canvas resize" :)

Pozdrawiam

Rick van Dyke
17.10.04, 23:52
no tak, mogloby tak byc ale nie we wszystkich przypadkach. Bo w niektorych przy wypelnianiu obramowania "farba" moze sie wylac tez na obszar fotki :P
No chyba ze mam layery stosowac(?)
Ostatnio nawet znalazlem wtyke do PS'a, ktora robi obramowania fachowe ->Photographic Edges (czy jakos tak). Ale niezbyt sobie radzila przy wspolpracy z fotoszopem->wieszla sie, errory itd..

Moze ktos z Was zna jeszcze tego typu wtyki badz inne sposoby na ramki(?)

abratek
18.10.04, 09:32
ciekawa wtyka (jednak też wstawia ramke wewnątrz zdjęcia, a to widać dla Ciebie problem) : PS_PhotoFrame2.5 pod adresem: http://arturo.serv01.net/programy/wtyczkaPS_PhotoFrame2.5.zip
co do canvas resize to wydaje mi się że nie ma takiej możliwości aby ramka weszła do zdjęcia

No-shadow Kick
18.10.04, 10:06
...Bo w niektorych przy wypelnianiu obramowania "farba" moze sie wylac tez na obszar fotki...

Hmm, rozumiem że chodzi ci o wypełnianie powstałego obramowania?
Jeśli tak to nie wiem jak to jest w PS, ale w Paint Shop Pro ustawiam po prostu kolor tła na np. czarny i robię Canvas Resize. Od razu dostaję ramkę w wybranym kolorze, bez konieczności jej wypełniania.

Pozdrawiam

abratek
18.10.04, 10:23
Jeśli tak to nie wiem jak to jest w PS, ale w Paint Shop Pro ustawiam po prostu kolor tła na np. czarny i robię Canvas Resize. Od razu dostaję ramkę w wybranym kolorze, bez konieczności jej wypełniania.

W photoshop dokładnie jest tak samo: Image>Canvas size>nowe wymiary obrazu>OK
innym sposobem na ramkę jest polecenie Stroke

Rick van Dyke
18.10.04, 15:50
W photoshop dokładnie jest tak samo: Image>Canvas size>nowe wymiary obrazu>OK
innym sposobem na ramkę jest polecenie Stroke

tak to prawda, tez tak robie. Ale po opcji canvas size ramka jest biala i jak ja wypelnie np. na czarno(Paint Bucket) to jednak sa zdjecia na ktore mi farba wchodzi(wypelnia fotke)...
Chyba, ze inaczej tworzysz wypelnienie (tło). Ja robie walsnei tak, bo jest szybko ale niestety jak sa biale obszary przy granicy foty to mi wypelnienie wchodzi na nia.
Dzieki z wtyczke, zaraz sprawdze co to takiego:)

No-shadow Kick
18.10.04, 16:00
Żeby ramka nie była biała ustawiasz sobie wcześniej background color na inny i starczy :)

Pozdrawiam

abratek
18.10.04, 16:08
używam PS 6
Po kolei:
1 ładujesz fotkę do PS (jeśli robisz coś na warstwach to spłaszczasz Flatten image)
2 ustawiasz kolor background [kolor tła] na czarny (lub inny żądany kolor)
3 wykonujesz Image>Canvas size>ustwiasz nowy rozmiar>OK
4 Masz żądaną ramkę

Rick van Dyke
18.10.04, 16:21
ok, dzieki. juz kapuje jak to nalezy zrobic :D
Podchodzilem do zagadnienia z innejstrony niz powinienem :(
Ale teraz juz jest OK 8)

ghost4
23.10.04, 09:11
Wręcz rewelacyjnie jest to opisane tutaj :
http://tinyurl.com/4m26g
Pozdrawiam
Andrzej