PDA

Zobacz pełną wersję : Brudny obiektyw

swidry
17.10.04, 09:59
mam brudny obiektyw. NIe pytajcie jak to sie stało bo sam nie wiem. Był odcisk palca na soczewce, kurz i plamy. Kurz zdmuchnąłem sprężonym powietrzem, odcisk usunąć pedzelkiem z sierści borsuka. Plamki pozostały. Czy moge je czymś zetrzeć? Czy soczewke w Olympusie C4000 możńa czyścić? Jeśłi tak to jak i czym?

Moderowane przez Jeronimo: post przeniesiony do dzialu Pozostałe

Jeronimo
17.10.04, 10:20
no wiec takie zanieczyszczenia musisz wyczyscic specjalnym plynem do czyszczenia aparatow (nie kamer!! raz wyczyscilem takim do kamer i byla masakra). Ja osobiscie uzywam specjalnego zestawu firmy Hama - pedzelek (jakis plastikowy czy cos, napewno nie siersc borsuka :D), plyn i specjalne papierowe chusteczki. Dalem za niego tylko 20zl - czyszcze nim tylko filtry (obiektym balbym sie... )

Najprosciej to idz zapytaj do jakiegos dobrego sklepu foto co maja i sam cos wybierz. No albo poczekaj moze ktos na tym forum poda Ci dokladnie nazwe preparatu jaki sam uzywa.

Pozdro

swidry
17.10.04, 11:30
Pytałem sie ojca, który kiedyś bardzo poważnie interesował się fotografią (stąd pędzelek z sierści borsuka) i powiedział że kiedyś soczewki aparatów miały specjalną warstwe do czegoś tam i że bardzo łatwo ją uszkodzić. Czy c4000 ma taką warstwe?

Aleksander
17.10.04, 16:55
??