PDA

Zobacz pełną wersję : Fotografia odzieży - jakie lampy ??



garnooh
14.07.09, 23:19
Potrzebuję porady i pomocy w doborze lamp do domowego studia foto , do fotografowanie odzieży - tshirty , które sprzedaje moja żona w sklepie internetowym , w przyszłości trochę portretów może akty . Co będzie lepsze - oświetlenie błyskowe czy stałe , softboksy czy parasolki, co do oświetlenia tła - czyli kompleksowa pomoc w wyborze . Byłbym wdzięczny za konkretne typy i linki do sprzętu . Budżet około 2-3 tyś . oczywiście na początek - może ulec powiększeniu :)
Pozdrawiam

konukera
17.08.09, 23:33
blysk
softboxy / okta (softbox o ksztscie osmiokota)

ja czekam na lampy z sun-box - polska firma z wawy - mam juz jedna wyglada spoko bardzo. za komplet statywy, okta, soft, snoot, lampy 500 ws + 2 x 250 ws place 4000. lekko drozsze niz china ale duzo lepsze, duzo tansze niz zachodnie markowe. poszukaj sun-box

garnooh
25.08.09, 11:39
Dzięki za typ :)
Czekam na propozycję od sun box-a

Rafał Czarny
25.08.09, 17:59
Nie znam się na foceniu odzieży, ale na chłopski rozum to nie używałbym softboxów, bo dają za miękkie światło. Żeby wydobyć fakturę materiału trzeba ostrzej poświecić.

west73
1.09.09, 08:36
w linku masz wypisane co jest potrzebne do fotografii odzieży a i do innych rzeczy sie przyda
Masz też fajnie pokazane jak to zrobić w dobry sposób
http://www.olympusdigitalschool.com/Photo_Lessons/Shooting_Apparel_In_The_Studio/index.html