PDA

Zobacz pełną wersję : Tipsy&tricki e-body



darek_olymp
14.07.09, 15:06
myślę że nowy temat może okazać się całkiem ciekawy.
Jeżeli ktoś zna jakieś nowe funkcje nowe zalety swojego aparatu nigdzie wcześniej nie opisane (instrukcja, katalogi) proszę o podzielenie się.
Ja mogę zacząć otóż:
w moim aparacie E-1 zauważyłem że LCD w wizjerze rozjaśnia się gdy w centrum kadru ustawię mocne źródło światła. Tą samą funkcję ma E-3.

darek_olymp
14.07.09, 17:51
widzę że nikt nic nie pisze więc dodam jeszcze to: zielony E-3 w rękach Iwago.

darek_olymp
16.07.09, 07:33
Widzę że nikt nic jeszcze fajnego w swoim aparacie nie znalazł...
w aparatach e-1,e-3 i chyba też w e-30(?) można robić zdjęcia z wciśniętym przyciskiem do podglądu głębi ostrości. Bardzo przydatne przy fotografii macro, bo zawsze kontrolujemy głębię w razie potrzeby zmieniamy przysłonę a efekt widać w wizjerze, oczywiście przycisku głębi ostrości nie puszczamy...

krzysiekz
16.07.09, 08:56
Jest jeszcze tajna kombinacja przyciskow dzieki ktorej zdjecia sa zawsze ostre i zdobywaja 1 miesca w konkursach, ale jest tak tajna, ze nikt jej nie zna ;)

Magnesus
16.07.09, 09:18
w aparatach e-1,e-3 i chyba też w e-30(?) można robić zdjęcia z wciśniętym przyciskiem do podglądu głębi ostrości. Bardzo przydatne przy fotografii macro, bo zawsze kontrolujemy głębię w razie potrzeby zmieniamy przysłonę a efekt widać w wizjerze, oczywiście przycisku głębi ostrości nie puszczamy...

W każdym Olku się da.
A w każdym bądź razie w e-520 się da. :)

kowalikster
16.07.09, 10:58
Fajnym trickiem na zmniejszenie wagi aparatu jest wyciągnięcie baterii. Minusem tego tricka jest brak możliwości robienia wtedy zdjęć. Ale zawsze można udawać.

PS. Tricki opisane w instrukcji nie są chyba trickami (sic!).

Morlok
16.07.09, 11:01
Fajnym trickiem na zmniejszenie wagi aparatu jest wyciągnięcie baterii. Minusem tego tricka jest brak możliwości robienia wtedy zdjęć. Ale zawsze można udawać.


Jeszcze bardziej można zmniejszyć wagę jak zamiast obiektywy załozy sie dekielek i tez nie można robic fotek :-P
Jak sie ma E-420 to można go schować do kieszeni i jej nie obrywac :grin:

Mirek54
16.07.09, 11:18
Na E3 mozna wyliczac calki i logarytmy nie wchodzac w menu aparatu.
Odkrecic obiektyw,polozac puszke na tylnej sciance.W miejsce obiektywu przykleic dobrej klasy kalkulator i juz mozna dzialac.
W instrukcji nie ujety jest ten trick.
Moze ktos sprawdzic czy dziala w innych puszkach?

rodia
16.07.09, 11:28
Jest jeszcze tajna kombinacja przyciskow dzieki ktorej zdjecia sa zawsze ostre i zdobywaja 1 miesca w konkursach, ale jest tak tajna, ze nikt jej nie zna ;)

Ctrl + "Dż" + dwukropek

Mirek54
16.07.09, 11:31
Ctrl + "Dż" + dwukropek

Dziala,ale pojawia sie hologram ze sposobem uzycia.
http://img23.imageshack.us/img23/9783/ostrejpgeo7.jpg

kowalikster
16.07.09, 11:33
Podany przez Ciebie Mirku sposób jest tajnym sposobem na robienie super ostrych zdjęć.


PS. Takie, jak i wiele innych porad znajdziecie tylko na naszym klubowym kanale IRC. Link w stopce. (koniec reklamy)

PiterS
17.07.09, 09:23
[QUOTE=Mirek54;
http://img23.imageshack.us/img23/9783/ostrejpgeo7.jpg[/QUOTE]
Płynny filtr tabasco :) Zaleca się stałe kręcenie korpusem względem osi obiektywu w celu równomiernego rozprowadzenia filtra . Aby uzyskać filtr połówkowy przytrzymać aparat w ustalonej pozycji przez kilka sekund (uwaga zabarwienie na dolnej części zdjęcia).

kali999
17.07.09, 09:36
Jeszcze bardziej można zmniejszyć wagę jak zamiast obiektywy załozy sie dekielek i tez nie można robic fotek :-P
Jak sie ma E-420 to można go schować do kieszeni i jej nie obrywac :grin:

A jak najbardziej z nałożonym dekielkiem można robić foty. Ja w swoim mam maciupką dziurkę ale niestety dodatkowo trzeba nosić statyw.:|