PDA

Zobacz pełną wersję : Prezentacje



qwerty
16.10.04, 13:59
Chciałem prosic o propozycje programow pozwalających zrobic na płytce CD prezentacje (najlepiej odtwarzane nie tylko w kompie ale takze na stacjonarnym dvd) skladające sie z fotek wraz z podkładem muzycznym... Żeby było ciekawiej to pod/obok fotki mile widziany byłby jakis mały opisik...
A zatem jakie programy najbardziej by sie do tego nadawały?
Pzdr.

Jeronimo
16.10.04, 15:29
zobacz tu http://www.cdrinfo.pl/dvd/ ("Zdjęcia na DVD")
a dokladniej tu http://www.cdrinfo.pl/cdr/artykuly/vcd_obrazki/obrazki_vcd.php

pozdro

Setka
16.10.04, 16:05
Uuuu,to nie jest takie proste!!!Ja robię to tak:
1.Zdjęcia po obrobieniu(czerwone oczka, Obrót zdjęć w poziomie do pionu i.t.d) zmniejszam do rozmiaru ok. 800x600 i zapisuję do innego folderu
2.Następnie w programie Windows Movie Maker(dołączany do XP) tworzę prezentację z podkładem muzycznym(różne piosenki najlepiej w mp3),dorabiam napisy początkowe i końcowe(np. Dziękuję za obejrzenie filmu , I.t.p...),tu jest cała twoja inwencja twórcza.
Wiem ,że nie jest to jedyny program do tego typu rzeczy,są m.innymi: Adobe Premiere, Fly VCD.......,ale ich obsługa już nie jest taka prosta zwłaszcza tego pierwszego programu.
3. Po zakończeniu pracy z WMM otzrymuję film w formacie bodajże WMV.

I teraz ,w zależności ,czy jest to duży plik czy nie - encoduję go w DR.DIVX (ostatnia moja prezentacja składała się z 350 zdjęć - to około pół godziny łącznie z muzyką ( każde zdjęcie pokazywane 4 sekundy - to wystarczy) ,jeżeli plik wynikowy z WMM jest zbyt duży to trzeba go przerobić na AVI właśnie za pomocą Dr. Divx. W programie tym ustawiam dosyć dobrą jakość,tak żeby dopasować do wyświetlania na TV.
4 Po zakończeniu, kiedy mam już AVI - Robię SVCD za pomocą Nero( wyłączam przy tym menu filmu) - to trwa chyba najdłużej.

Całość od początku do końca zajęła mi przy 350 zdjęciach około 10 godz. pracy , ale EFEKT ............Trzeba było widzieć minę nowożeńców jak oglądali film.


Dodaję ,że Nero obsługuje też format WMV ( tak mi się zdaje)

Powodzenia w robieniu prezentacji!!! :lol:

qwerty
16.10.04, 16:16
dzięki :) a ile MB liczy mniej wiecej taka prezentacja z muzyczką - słowem komplet? Bo mam nagrywarkę CD tylko wiec musze sie zmiescic w ca 700 MB... albo inaczej... ile fotek 800x600 zmieszcze wraz z muzyczką na 700 MB?

Jeronimo
16.10.04, 16:31
ja pamietam tylko tyle ze przy VideoCD mozna max 99 zdjec w katalogu (i max 99 katalogow).

Setka
16.10.04, 16:35
W wynikowym z WMM - wmv z 350 zdjęć to około 80 MB. ALe po nagraniu svcd plik w folderze MPEG 2 ma już 620 MB!!!!! Niezła róznica,nie? Myślę że 400 zdjęc opisywanym przezemnie sposobem śmiało się zmieści!!!
Pamiętaj tylko ,że nie jestem autorytetem w tej sprawie, być może są prostsze sposoby uzyskania tego samego efektu i przy użyciu mniejszej ilości programów - sam bym chciał to wiedzieć!!!!

qwerty
16.10.04, 16:44
dzięki :) dla mnie kazdy jest autorytetem kto zna zagadnienie od strony praktycznej (teoria jakkolwiek mądra czasem rozmija sie z prozą życia) :) poza tym mam troche programow ale niekoniecznie słuzących temu celowi... wiec w pierwszej kolejnosci czytam opinie wykorzystujące juz posiadany przeze mnie soft ;)

Lukasss
17.10.04, 22:11
Witam. Ja uzywam programu MemoriesOnTV. Bardzo prosty w obsludze programik. Ma wiele mozliwosci m.in. mozliwosc wsadzania dziwku w roznj postaci wav mp3 itp itd. Mozna tworzyc kilka albumow po ktorych mozna sie poruszac poprzez menu (dotyczy DVD) jezeli jest to format SVCD menu tez jest ale nie ma juz opcji wybory poprstu jest to tylko jakby okladka ze spisem tresci. Sam pokaz mozna urozmaicic efektownymi przejsciami. Z dodawaniem napisow tez nie ma problemow. Dopiero zaczynam zabawe z tym programikiem ale juz przypadl mi do gustu. Format wyjsciowy jak juz wspomnialem to DVD lub VCD i SVCD.

qwerty
18.10.04, 06:58
dzieki, a czy natknąłes sie na jakies ograniczenia w tym programie dot. np. ilosci fotek?

Lukasss
18.10.04, 12:07
Na ograniczenia sie nie natknalem ale cos mi gdzies mignelo ze cos takiego jest. . . Jak wroce z pracy to sprawdze . . . ile da sie tam tego zapodac . . .

pozdrawaim

Lukalago
28.11.04, 15:36
@Lukasss - ... "mozliwosc wsadzania dziwku w roznj postaci" - fajnie napisane :!:

Jeśli chodzi o MemoriesOnTV to również polecam, prosty jak budowa cepa. Jakość utworzonego materiału - rewelacja! Program potrafi zrobić VCD, SVCD, DVD. Łyka większość formatów video i audio. Ilośc fotek dowolna oby tylko starczyło miejsca na płycie CD lub DVD.

Tutaj strona producenta: http://www.picturetotv.com

Lukasss
30.11.04, 22:59
@Lukalago - hehe pisalem na szybko . . . i klawisze mi sie pomylaly . . . przepraszam ze akurat tak wyszlo:D

pozdrawaim
p.s. A jezeli chodzi temat prezentacji zdjęć to testuje program Studio 9 plus . . . jezeli uda mi sie cos w nim zdzialac opisze jego mozliwosci.