PDA

Zobacz pełną wersję : E 500 Nie działa



pyzio
5.07.09, 12:09
Może ktoś miał podobny problem. E 500 nie włącza się, albo jak się włączy, to się co chwila wyłącza. Aparat używałem jakieś dwa tygodnie temu i wszystko było O.K. Posiadam oryginalną baterię Olympusa, naładowaną i sprawną. Kartę CF SanDisc Ekstreme III. Kiedy udaje się go włączyć, to wszystkie funkcje działają poprawnie, ale po chwili się restartuje ciągle, albo się wyłącza. Mam też drugą baterię nieoryginalną i to samo się dzieje, kartę CF też wymieniałem na inną i nic.

kolba
5.07.09, 12:19
Spróbuj wyciągnąć akumulator na 24 godziny. Sprawdź potem może zaskoczy.

pyzio
5.07.09, 12:41
Dzisiaj wyjąłem baterię, jutro się okaże czy pomogło.

maj0nez
5.07.09, 12:49
A co się dzieje po podpięciu pod komputer ??

pyzio
5.07.09, 12:54
Nie sprawdzałem, korzystam, z czytnika kart CF, dawno go nie podłączałem pod komputer, jak włożę jutro baterię to sprawdzę.

rodia
5.07.09, 13:15
Jest jeszcze opcja: reset aparatu w trybie serwisowym.

tank_driver
5.07.09, 14:57
Podpowiem Ci jeszcze jak sprawdza się takie przypadki serwisach:
- Kładziesz aparat na stół, włączasz, kontrolujesz co minutę czy nie "odpłynął" lekko naciskając n.p. przycisk migawki (aby wybudzić go ze stanu oszczędzania energii). Dla pewności możesz oszczędzanie energii wyłączyć całkowicie bądź ustawić możliwie najdłuższy czas jego zadziałania (chodzi o to aby zostawić aparat najdłużej jak to możliwe bez dotykania go). Ważne abyś regularnie sprawdzał skrzętnie notując wyniki, n.p. 3 zwisy na dwadzieścia sprawdzianów.
- Jeśli zakończysz ten test, robisz test dynamiczny, biorąc aparat ze stołu potrząsasz nim (z umiarem) również minutę, robisz to samo co w poprzednim teście (sprawdzasz czy żyje) i znowu potrząsasz.
Jeśli odpływa częściej w teście dynamicznym oznacza że gdzieś coś słabo styka - n.p. bateria ze stykami gniazda, styki obiektywu (nieprzewidziane stany mogą powiesić aparat), styki karty, gorzej gdy będą to styki lub połączenia wewnątrz aparatu.
Jeśli odpływa tak samo często jak w teście statycznym, może to oznaczać że coś z oprogramowaniem lub elementami elektronicznymi jest nie w porządku.

Daj znać bo mnie zaciekawiło co go boli :)
Pozdrawiam !

pyzio
6.07.09, 13:38
Wyjęcie akumulatora chyba nic nie dało, dzisiaj znowu miał te same objawy. Ale spróbowałem zrobić jak mi tank_driver radził. Okazało się, że aparat działa przez długi czas bez dotykania pokrętła zmiany trybów, lub przełącznika on-off. Przedmuchałem więc, te zakamarki przy przełączniku i przeczyściłem lekko pędzelkiem no i wszystko zaczęło działać. Przestał się wieszać. Dzięki za dobre rady !!!

tank_driver
6.07.09, 14:26
Niechaj będzie dla potomnych :)
Cieszę się że działa, jeden wydatek mniej.
Pozdrawiam !

kateb
6.07.09, 16:07
Hmm, a mnie się czasem wydaje, że ktoś mi przestawia WB i ISO, a jak przekręce na tryb S, to włącza się tryb SCENE. Może ta sama przyczyna.

Bo jak nie... to chyba aparat ma własną wolę.