PDA

Zobacz pełną wersję : 12-60swd



aikidudi
1.07.09, 22:53
Posiadam obiektyw jak w temacie. Od kilku tygodni obiektyw przy ustawianiu AF wydaje dźwięk przypominający pisk choć niezupełnie. Nie wiem jak to opisać. Może chodzi jak nie nasmarowane koło:roll:? Tak czy siak nie wydaje normalnych dźwięków :(
Przy manualnym ustawianiu wszystko jest cacy. W sumie nie ma tez problemów z ostrzeniem, ale ten dźwięk mnie niepokoi.
Czy spotkaliście się z takim problemem? Czy oddać obiektyw na gwarancję?

kali999
1.07.09, 23:04
Radzę oddać to nie jest normalne zjawisko.

Tommy_G
1.07.09, 23:12
zgadzam się z kali. Też mam ten obiektyw i nie wydaje żadnych odgłosów.. jest ciuchutki aż miło. Prawdopodobnie swd pada.. jak tylko na gwarancji to oddaj do serwisu lub docieraj go aż padnie całkiem (wtedy może dostaniesz nowy)

aikidudi
2.07.09, 19:00
dzięki za odpowiedzi.
Wcześniej tez się z nim nic nie działo. Hulał świetnie, ale teraz... ehh
Tak nawiasem mówiąc wyszperałem coś takiego, ale mój serial nr nie mieści się w tym przedziale,
http://www.olympus.co.uk/consumer/208_18859.htm

pozdrówka

MichalS
2.07.09, 21:35
Cytowany problem dotyczył innej usterki, związanej z silnikiem, ale chodziło o zawieszanie się AF.

W 12-60 wyrobiło mi się już trochę delikatnych luzów, ale AF działa zupełnie bezgłośnie

aikidudi
2.07.09, 21:46
Cytowany problem dotyczył innej usterki, związanej z silnikiem, ale chodziło o zawieszanie się AF.

W 12-60 wyrobiło mi się już trochę delikatnych luzów, ale AF działa zupełnie bezgłośnie

oczywiście nie chodziło mi o ten sam problem co ja mam, ale o problem w ogóle.

gpientaszek
2.07.09, 23:03
witam. od dziś też jestem posiadaczem tego szkła. pierwsze wrażenie jest takie że AF nie jest zupełnie bezgłośny. słychać delikatne stuki szczególnie wtedy kiedy obiektyw minimalnie koryguje ostrość. czy to jest normalne i jestem przewrażliwiony?

romek1967
2.07.09, 23:12
witam. od dziś też jestem posiadaczem tego szkła. pierwsze wrażenie jest takie że AF nie jest zupełnie bezgłośny. słychać delikatne stuki szczególnie wtedy kiedy obiektyw minimalnie koryguje ostrość. czy to jest normalne i jestem przewrażliwiony?

SWD nie jest zupełnie bezgłośny, cos tam zawsze słychac. A na marginesie gratuluje zakupu.

gpientaszek
2.07.09, 23:14
dziękuję :grin:

pat.p
2.07.09, 23:36
Posiadam obiektyw jak w temacie. Od kilku tygodni obiektyw przy ustawianiu AF wydaje dźwięk przypominający pisk choć niezupełnie. Nie wiem jak to opisać. Może chodzi jak nie nasmarowane koło:roll:? Tak czy siak nie wydaje normalnych dźwięków :(
Przy manualnym ustawianiu wszystko jest cacy. W sumie nie ma tez problemów z ostrzeniem, ale ten dźwięk mnie niepokoi.
Czy spotkaliście się z takim problemem? Czy oddać obiektyw na gwarancję?

Reklamuj. Szkiełko powinno chodzić cichutko. Delikatne postukiwania przy korygowaniu AF mogą być, ale delikatne jak muśnięcie wiatru w letnią noc na Lazurowym Wybrzeżu.

Pozdrawiam
Pat

aikidudi
3.07.09, 00:02
wysłałem email do olympusa(UK) i czekam na odpowiedź.
Chciałem jechać do sklepu gdzie kupiłem obiektyw to okazało się, że go przerabiają i jest chwilowo zamknięty(już z miesiąc):roll:.

dzieki za rady

and21
14.09.09, 07:49
Witam.
Można się dowiedzieć jak skończyła się historia z obiektywem?
Przed dwoma tygodniami zostałem szczęśliwym posiadaczem takiego i też nie jest za cichy,słychać delikatne stuki w czasie ostrzenia.
Według mnie to tak pracuje wskaźnik odległości.

romek1967
14.09.09, 08:30
Proponuję użyć 12-60 do robienia fotek, a nie podsłuchu. Życzę dużo radochy z tego szkiełka.

aikidudi
14.09.09, 08:53
Witam.
Można się dowiedzieć jak skończyła się historia z obiektywem?
Przed dwoma tygodniami zostałem szczęśliwym posiadaczem takiego i też nie jest za cichy,słychać delikatne stuki w czasie ostrzenia.
Według mnie to tak pracuje wskaźnik odległości.

Zareklamowałem obiektyw w sklepie w którym go zakupiłem. Handlowcy gdy usłyszeli ten dziwny pisk i zobaczyli problem z ostrzeniem zdecydowali dać mi nowy. Więc odebrałem nowy prawie, że z miejsca. Nie mam teraz żadnych niepokojących objawów. Chodzi jak należy. Takie delikatne "stuki" to normalny objaw więc ciesz się szkiełkiem. Jednak jeśli myślisz, że coś nie tak to dzwoń do olympusa lub idź do sklepu gdzie zakupileś sprzęt.
powodzenia

and21
14.09.09, 11:02
Cały czas nim pstrykam, 14-54nówka leży w pudle a ten tyra na łąkach,ale śmiem twierdzić że jeżeli to stukanie jest normalne,to zd14-54 jest cichszy
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Co do radochy to dzięki niemu zacząłem doceniać szeroki kąt.super fotki w pomieszczeniach.

romek1967
14.09.09, 19:09
Cały czas nim pstrykam, 14-54nówka leży w pudle a ten tyra na łąkach,ale śmiem twierdzić że jeżeli to stukanie jest normalne,to zd14-54 jest cichszy

Może się spotkamy gdzieś w połowie drogi :) porównasz live dwa 12-60, może fucktycznie jest coś nie tak jak być powinno.

and21
14.09.09, 20:26
Ciekawa propozycja.
Gdzie i kiedy?

Sebu$
14.09.09, 20:52
Ciekawa propozycja.
Gdzie i kiedy?

nooooo w "połowie" drogi ;) czyli koło Częstochowy.

Będą 3 szt 12-60 :twisted:

tak na poważnie to może zamek pod Olsztynem ?
TAKIE ZAMCZYSKO (http://www.zamekolsztyn.pl/)
Romek, co Ty na to ?!


.

romek1967
14.09.09, 21:43
tak na poważnie to może zamek pod Olsztynem ?
TAKIE ZAMCZYSKO (http://www.zamekolsztyn.pl/)
Romek, co Ty na to ?!.

Jestem za, byłem tam kiedyś ale jeszcze zanim posiadłem E-system ;) Wstępnie pasują mi uikendy ale dokładnie będę wiedział koło piątku.

Lailonn
14.09.09, 23:50
and21 SWD będzie stukało, bo jakoś musi to przecież działać. Te stuki następują gdy koryguje ostrość lub po prostu ustawia (ale przy korygowaniu robi to kilka razy, więc się mocniej rzuca w uszy). Ale trzeba na prawdę mieć super słuch, by móc nazwać to hałasowaniem ^^

14-54 nie jest w żaden sposób cichszy. Wydaje po prostu inne dźwięki. 12-60 jest po prostu piekielnie szybki i to najważniejsze. Pobaw się 50-tką to zobaczysz co to hałas ;P

and21
15.09.09, 00:40
Ja nie twierdzę ze jest głośny,tylko że nie jest super cichy.tak jak wszędzie jest napisane.Co do stuków to podejrzewałem że to wskaźnik odległości tak puka.
A co do 14-54II to jest naprawdę cichy i szybki ,może nie aż tak szybki jak 12-60 ale w czasie ostrzenia słychać tylko,tak jak ktoś napisał na forum:
delikatny powiew wiatru.
Dzięki za info :cool:

rodzyn
16.09.09, 19:03
fajny test szkiełka:
http://www.photozone.de/olympus-four-thirds-lens-tests/450-oly_1260_284

MichalS
8.12.09, 23:54
Dopisuję się do tematu. Znalazłem też drugi wątek "SWD 12-60 problem", ale ten wydaje się bardziej o usterkach.

Najpierw chciałbym napisać, że sprzętu używam amatorsko i z odpowiednią troską, co jednak nie znaczy, że wyciągam z torby tylko w niedzielę i przy dobrej pogodzie.

Swojego 12-60 kupiłem w maju 2008. Szkiełko świetne, szybko i celnie ostrzy, ale miało być o usterkach. I tak gdzieś w połowie września tego roku zauważyłem, że przy zmianie ogniskowej z 60 na 12, w okolicach 14mm następowało lekkie przyblokowanie. Dalsze zmniejszanie ogniskowej powodowało przełamanie tego oporu z sprężystym kliknięciem. Zmiana ogniskowej z 12 na 60 przebiegała bez oporów. Stan ten trochę irytyował, ale dało się żyć. Niestety pod koniec października, nagle obiektyw pociemniał na maksa. Na początku nie zauważyłem co się stało. Dopiero w domu okazało się, że listki przysłony zamknęły się więcej niż przy f22. Do tego nie działały na regulację w żadnym z trybów w tym w trybie 'A'.

Obiektyw pojechał do serwisu, został naprawiony. Tu nawet nie ma co dyskutować Serwis Olympusa jest rewelacyjny. Objawy awarii B0603, B0605 LENS HANG UP Co więcej po wizycie w serwisie zmiana ogniskowej w te i z powrotem przebiega z całkiem równomiernym oporem. Także praca pierścienia ostrzenia "wygładziła się". Myślę, że szkiełko zostało przesmarowane. Na koniec, co może wynikać z smarowania, a może z kalibracji; szkiełko delikatnie, ale zauważalnie szybciej ostrzy i nie ma już nawet śladu po minimalnym FF przy 12mm.

Jednym słowem DZIĘKUJE serwisowi i zastanawiam się czy nie wysłać 50-200? (który jest sprawny, ale ciężko i nierównomiernie wyciąga się)

enem
30.12.09, 23:42
Musze powiedziec ze z tymi 12-60 jest troszke problemow. Wystarczy poszperac na forach, akcja serwisowa..... az strach. Ja swojego wlasnie wczoraj dostalem z naprawy serwisowej. Praktycznie od czasu jak go kupilem (od goscia z naszego forum) nie pobawilem sie nim zbytnio ,bo przestrzeliwal z ostroscia, pracowal z dziwnymi oporami i w ogole robil dziwne glupoty. Musze powiedziec ze sam obiektyw jest fenomenalny, a dzieki MEGA SZYBKIEJ i MEGA PROFESJONALNEJ akcji serwisu i dodatkowych informacjach uzyskanych od Pana Lukasza z OP jestem wniebowziety. Koniec koncow mam nadzieje ze to juz koniec problemow, a zima za oknem czeka i prosi o pare pstrykow :)