PDA

Zobacz pełną wersję : E-510 po aktualizacji firmwere brak drgań



nowy13
28.06.09, 12:00
Przed aktualizacją korpus podczas wyłączania miał przez 1s drgania, po aktualizacji drgania te zniknęły. Ponieważ nie miałem styczności z innym olkiem nie wiem jak aparat powinien się zachowywać podczas wyłączania.

Do tej pory myślałem, że to przez czyszczenie matrycy, ale SSWF zapala się podczas włączania korpusu.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

m_kola
28.06.09, 12:03
Włącz sobie IS to powrócą Ci drżenia przy wyłączaniu ;)

Karol
28.06.09, 12:03
Hmmm, owe drgania prawdopodobnie pochodzą z systemu IS. Jak jest włączony aparat przy wyłączeniu drga jak nie to nie drga. Aktualizacja oprogramowania chyba nic tu nie powinna wnosić. Zwróć uwagę jak masz ustawione IS, czy zachodzi prawidłowość o której wspomniałem...

fcs
28.06.09, 12:04
Witaj,

Charakterystyczne "terkotanie" aparatu podczas wyłączania uzależnione jest od włączonej opcji stabilizacji (IS). Prawdopodobnie aktualizacja wyłączyła stabilizację i dlatego nie masz teraz tego terkotania.

Pozdrawiam

m_kola
28.06.09, 12:05
...Aktualizacja oprogramowania chyba nic tu nie powinna wnosić.

Wnosi tyle, że resetuje ustawienia. Kolega miał włączony IS pewnie i zostało to wyłączone przez reset ustawień

nowy13
28.06.09, 12:43
:oops: IS został wyłączony podczas aktualizacji.
Dzięki za odpowiedź bo wszystko wróciło do normy :grin:
A przy okazji może mi ktoś podesłać info jak sprawdzić przebieg obiektywu, aparatu itp.

Jeszcze raz dzięki bo myślałem że coś skopsałem.

Pietrucha
28.06.09, 13:36
Ponieważ ze mnie gapa podobna, to jak mi po roku zniknęły nagle (bez żadnego update'u) drgania to zadzwoniłem aż do serwisu:D Oczywiście sprawa się wyjaśniła, ale pracownik owegoż dodał, że najlepiej wyłączać stabilizację przed wyłączeniem aparatu - technicznie pewniejsze. Czy ktoś wie coś więcej na ten temat?

Karol
28.06.09, 13:44
A przy okazji może mi ktoś podesłać info jak sprawdzić przebieg obiektywu, aparatu itp.

Sposób na sprawdzenie przebiegu aparatu znajdziesz szukając hasła 'menu serwisowe' na naszym forum.

kowalikster
28.06.09, 15:09
Proszę:

https://forum.olympusclub.pl/showpost.php?p=328003&postcount=272

nowy13
28.06.09, 20:32
dziękować kolegom dziękować :)

hijacintus
28.06.09, 22:04
nowy13: Z tego, co piszesz wynika, że masz na stałe włączoną stabilizację obrazu. Nie jest to najlepszy pomysł. Przy krótkich czasach stabilizacja raczej pogarsza niż poprawia jakość zdjęć. Używaj IS tylko wtedy, kiedy fotografujesz w słabym świetle (kiedy czasy wychodzą dłuższe niż odwrotność aktualnej ogniskowej obiektywu)

Jack
28.06.09, 22:11
Ponieważ ze mnie gapa podobna, to jak mi po roku zniknęły nagle (bez żadnego update'u) drgania to zadzwoniłem aż do serwisu:D ...Cwana gapa :wink::grin: Myślisz, że dzwonisz do serwisu, a połączyłeś się z doradcą technicznym Olympus E-System :lol:
Pozdrawiam
Jack