PDA

Zobacz pełną wersję : Pierścienie do FL-36 zamawiam!



SPyCH
25.06.09, 17:27
Sprawa wygląda tak:
zbieram zamówienia na pierścieni do lampy FL-36. Wszystkie osoby, którym pękł albo się uszkodził mają szansę na wymianę. Pierścień będzie zrobiony ze stopu aluminium, a jeśli będzie wystarczająco dużo chętnych to dodatkowo postaram się aby był anodowany na czarno (domyślnie będzie srebrny albo biały).
Różnica między oryginałem jest taka, iż na zewnątrz nie ma takich samych rowków, miast tego będzie coś podobnego ale bardziej przypominające zwykły pierścień.

Za parę dni będę miał pierwszy 'prototyp'. Wtedy zrobię zdjęcia i napiszę więcej informacji.

Jeśli chodzi o cenę tego elementu to będzie gdzieś 30-40zł w zależności od tego ile osób będzie zamawiać.

Co do samej wymiany pierścienia mogę powiedzieć jak ja to zrobię. Żeby lampę rozkręcić potrzebny jest na pewno śrubokręt Torx 2 lub 3. Ja pochodziłem po serwisach telefonów i mi lampę rozkręcili za darmo w 10min. Z wyciąganiem bebechów jest trochę zabawy, ale jesli ktoś się takimi rzeczami interesuje to nie powinno być problemów. Gorzej jest ze złożeniem...
Ostatecznie można iść do dobrego serwisu foto z nowym pierścieniem i poprosić ładnie o wymianę. Myślę, że dużo nie wezmą za samo rokręcenie i skręcenie lampy, można to nawet na poczekaniu zrobić.

Pytania zadawajcie tutaj, a jeśli ktoś jest zainteresowany to proszę o wiadomość na PW.

BAQ
25.06.09, 22:06
Świetny pomysł. Super, że podzieliłeś się tym z innymi forumowiczami i chcesz im pomóc :)

merchel
28.06.09, 15:15
Jestem zainteresowany tym pierścieniem...

SPyCH
4.07.09, 00:12
Więc sprawa wygląda tak...
Gość mi wyrobił trochę więcej pierścieni niż trzeba więc od razu mam 5 na sprzedaż.

Dokręcają się dość dobrze, odrobinę ciężej ale trzymają bardzo solidnie.
Co do lampy to udało mi się ją samodzielnie skręcić (tylko całkiem zewnętrzne śrubki to spory problem).
Miałem kilka chwil zawahania i już myślałem, że będzie po lampie ale jakoś się udało.
W sumie zajęło mi to prawie 4 godziny ale myślę, że tak po 5 innych lampach to by było z 15min na jedną :)
Jeśli ktoś będzie miał problem ze złożeniem wszystkiego do kupy to służę pomocą.

Cena pierścienia razem z wysyłką to 40zł.

4 już są zarezerwowane tak, że został już tylko jeden. Jeśli zbierze się więcej chętnych to za jakiś czas postaram się dorobić jeszcze kilka.

Sama lampa natomiast nie wygląda może zabójczo, ale jak dla mnie jest zupełnie ok. Nie widzę żadnego problemu, najważniejsze, że działa i solidnie trzyma. Można ją sobie anodować na czarno jak ktoś ma gdzie to zrobić ale z tymi kilkoma nie będę się już bawił i pozostawiam to użytkownikom (dodam tylko, że to podobno bardzo tania usługa).

grizz
4.07.09, 14:50
Nie masz zdjeć z rozkręcania lampy? KRok po kroku?

SPyCH
5.07.09, 00:55
Kilka fotek jest w temacie "rozgrzebałem moją fl-36". natomiast jak ktoś nigdy w życiu nie trzymał lutownicy w ręku i nigdy sobie kompa albo czegoś takiego sam nie składał to odradzam zabawy z lampą, bardzo łatwo można ją doprowadzić do całkowitej bezużyteczności, że tak powiem :D

flaa
12.02.10, 19:58
Ma ktoś namiar gdzie (od kogo) zdobyć pierścień??
Mój właśnie pękł i musiałbym wymienić.

PawelG
13.02.10, 19:22
Spytaj SPyCHa na prywatnym, może ktoś z uczestników powyższej akcji brał na zapas i Ci odstąpi. Jak nie - popytaj w swojej okolicy o usługi ślusarskie itp. Jakiś tokarz zrobi Ci to "za flaszkę". Używanie lampy bez zabezpieczenia może kosztować dużo więcej.
Z resztą zabawa "bez zabezpieczenia" zwykle pociąga spore koszty :grin:

Skora
6.04.10, 23:23
Czy ktoś z forumowiczy i włścicieli lampy FL36 posiada może rysunek z wymiarami, rodzajem gwintu i.t.p. aby można było zlecić wykonanie takiego pierścienia.

flaa
7.04.10, 09:23
Witaj,
wystarczy że pokażesz fachowcowi lampę, a własciewie sam gwint lub pęknięty pierścien.
Ostatnio mój strzelił i właśnie tak zrobiłem i dorobił na tej podstawie.

Skora
7.04.10, 21:32
No tak, ale narazie mam troszkę pęknięty i jakoś trzyma, a wolałbym jeszcze go całkiem nie łamać i mieć juz drugi w zapasie.

flaa
8.04.10, 08:12
To może być cięzko bez pokazanie gwintu ze stopki lampy :(
ja dałem najpierw peknięty pierścień ale gośc powiedział że nie umie pomierzyć gwintu czy cos tak i podrzuciłem mu lampe.
Spróbuj podkleic super glue a najlepiej jakimś klejem dwuskładnikowym. Moze troche pociągniesz na tym

Skora
8.04.10, 22:36
flaa a dawno robiłeś ? bo może gość jeszcze pamięta, lub ma zapisane wymiary tego pierścienia ?

Roby
9.04.10, 02:03
Hm jak dla mnie wygląda to b. dobrze,choć moja funkiel nówka- mało śmigana temat godny uwagi

flaa
9.04.10, 11:53
flaa a dawno robiłeś ? bo może gość jeszcze pamięta, lub ma zapisane wymiary tego pierścienia ?

no z 2 miesiące temu. Zrobił dwa. Z tego pierwszy za gruby, a drugi zrobił i nawet nie przymierzałem bo sie ...... rachunek znalazł i wysłałem do serwisu z reklamacja :-P

Podobno sie z tym meczył bardzo, wiec raczej słaby fachowiec

Gryphoon
26.01.13, 19:56
odświeżam. Mnie kółeczko w FL36r szlag trafil. Lampa rok po gwarancji.
Ma ktos namiary na sprawdzone żródełko i/lub instrukcję wymiany?

Pozdro.

adambieg
26.01.13, 21:19
Witam w klubie. Też mam ten problem. Wymyśliłem, że dorobię pierścień, który będzie nachodził na ten pęknięty plastikowy i poprostu go nakleję. Jak na razie lampa leży i czeka na zapał do pracy. Wymiana oryginalnej nakrętki to sporo zachodu.

strOOs
26.01.13, 21:28
Jakby co to tutaj są nowe, oryginalne: http://www.ebay.co.uk/itm/OLYMPUS-FL-36-FL-36R-HOT-SHOE-HOTSHOE-FOOT-LOCKING-RING-REPLACEMENT-PART-NEW-OEM-/390433788077?pt=Digital_Camera_Accessories&hash=item5ae7aad0ad

Gryphoon
26.01.13, 22:10
StrOOs - dzieki ale wole jednak aluminiowe. Jak wymieniac to raz.

Adambieg - rozejrzę się u siebie po okolicy - może mi ktoś dorobi na zamówienie (o ile nikt z klubu nie da namiaru). Jak już będę miał jedno to nie problem zamówić więcej.

Pozostaje jednak nadal pytanie o instruktaż wymiany...

strOOs
26.01.13, 22:32
Jak rozkręcałeś kiedyś elektronikę to wymienisz - jak nie to jakiś zegarmistrz sensowny cenowo albo serwis foto / telefonów.

Co do aluminium - ok fakt, lepsze, ale oryginalne "replacement" często są lepsze od tych na pierwszym montażu.

Gryphoon
2.03.13, 08:31
Witam w klubie. Też mam ten problem. Wymyśliłem, że dorobię pierścień, który będzie nachodził na ten pęknięty plastikowy i poprostu go nakleję. Jak na razie lampa leży i czeka na zapał do pracy. Wymiana oryginalnej nakrętki to sporo zachodu.
Wpadłem na coś takiego podczas poszukiwania w sieci specyfikacji technicznej pierścienia (wymiary, gwint itp) - szybka naprawa:
http://www.clubsnap.com/forums/four-thirds-standard-4-3-m43/828548-olympus-flash-cracked-lock-ring-qik-fix.html

Pomysł ciekawy - sprawdziłem na szybko, ma szansę działać :)