PDA

Zobacz pełną wersję : Biale plamki



adam014
12.10.04, 01:13
Witam. Podczas robienia zdjec w klubach,na dyskotekach i w innych ciemnych miejscach,na zdjeciu pojawiaja sie biale plamki. Ktos mi mowil,ze jest to kurz. Chcialbym zapytac,czy to prawda i jak sobie z tym poradzic. Czasem jest ich na zdjeciu bardzo duzo. Prosze o porade.

luc4s
12.10.04, 09:18
Są to hot pixele, powstaja przy długich czasach naświetlania, szczególnie podczas zdjęc nocnych, poszukaj na forum HOT PIXELE

wrocek
12.10.04, 09:40
Tu chyba jednak chodzi o kurz. Na imprezie raczej nie używa się długich czasów, a lampy błyskowej, która może dawać taki efekt.

adam014
12.10.04, 10:09
Czy mozna sobie jakos z tym poradzic? Dodam,ze im wiecej kurzu na sali,tym wiecej tych plamek wystepuje na zdjeciu

No-shadow Kick
12.10.04, 10:52
Gdzieś czytałem, że można na lampę błyskową założyć jakiś półprzepuszczalny materiał, który spowoduje że światło lampy błyskowej zostanie rozproszone i nie będzie takiego efektu (odbijanie się światła w drobinach kurzu). Trzeba to najpierw jednak przetestować, żeby dostosować siłę błysku flesza do warunków.

Pozdrawiam

adam014
12.10.04, 22:55
Dzikuje za odpowiedz! Na pewno spróbuje tej metody. A moze ktos ma juz doswiadczenie z takim problemem...?

Rick van Dyke
14.10.04, 14:30
No-Shadow ma racje.
Czasami w TV widac jak reporterzy maja takie specjalne plastikowe nasadki koloru melcznego na lampe. Zmiekcza swiatlo i przez to nie ma takiego strumienia swiatla, ktory moglby sie odbic od ziaren kurzu.

danek
14.10.04, 14:36
ja mialem cos takieg. ale u mnie okazalo sie, ze mam troche obiektyw zabrudzony. plamki pojawaily sie tylko na ciemnym tle. natomiast na jasnym nie bylo tego widac. wyczyscilem obiektym silikonowa biulka i pomoglo!!

adam014
14.10.04, 20:42
Obiektyw byl czyszczony,wiec to nie to,ale dziekuje za wszystkie rady. Sprobuje z materialem-mam nadzieje,ze pomoze.

Setka
16.10.04, 15:42
Tu nie chodzi o kurz na obiektywie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Mowa jest o kurzu w powietrzu. Poczekaj jak będzie padał śnieg i będziesz robił zdjęcia w nocy - to dopiero będziesz miał problem z białymi plamami!!! Pozdrawiam

piotr-pl
16.10.04, 21:46
najlepiej jakbyś zaprezentował jakieś zdjęcie, ale w/g mnie rację ma "No-shadow Kick" wówczas trzeba założyć dyfuzor (np: kawałek pergaminu) do rozproszenia światła od lampy, ale wówczas trzeba skorygować siłę błysku, ja robiłem zdjęcia na wielu imprezach i nie było widać kurzu, może to były jakieś specyficzne warunki?

adam014
17.10.04, 05:14
dosc mocno starty parkiet na podlodze... To przyczyna powstwania takiego kurzu,no i mojego problemu. Dziekuje za wszystkie rady