PDA

Zobacz pełną wersję : sznurek w obiektywie?



yonek2
21.06.09, 10:51
Witam.Kitowe szkło 14-42mm.Po niecałym roku użytkowania postanowiłem przeczyścić założony filtr uv.Po czym dostrzegłem w środku obiektywu ,coś jakby włos,ale to chyba jakiś sznurek.Ale jak toto dostało się do środka pojęcia nie mam.Dbam o sprzęt,zawsze w torbie razem z korpusem,przy zmianie szkła zaraz zakładam kapsle,od pierwszego dnia założony filtr,w celach głównie ochronnych.Myślę ,że toto dostało się już przy produkcji u naszych przyjaciół z Chin.Bo jak inaczej?Trzeba by to ręcznie chyba pinsetą do środka władować.Jakaś rada? gwarancja to obejmuje?
Pzdr.

suchar
21.06.09, 10:57
I... nie zauważyłeś tego na zdjęciach przez rok? :shock:

yonek2
21.06.09, 11:08
I... nie zauważyłeś tego na zdjęciach przez rok? :shock:
Wiesz ,że jakoś nie.Może było sklejone? ściśnięte?,i dopiero teraz wylazło?Nie wiem.Na fotkach nic.

fotomic
21.06.09, 17:00
Wiesz ,że jakoś nie.Może było sklejone? ściśnięte?,i dopiero teraz wylazło?Nie wiem.Na fotkach nic.

Eeee wyślij do serwisu.

yonek2
21.06.09, 20:07
Eeee wyślij do serwisu.

Nic innego mi nie zostaje.Tylko pytanie .Jak to się dostało do środka?
Na pewno nie ja to wsadziłem.Gwarancja? Na obce ciała w obiektywie.Jak to widzicie?

Ania_
21.06.09, 20:14
próbować, oczywiście, że tak :!:

Mirek54
21.06.09, 20:18
Mi to wyglada na jakis pierscien uszczelniajacy,amortyzujacy.Zbyt rowny i za dokladnie zrobiony jak na kawalek sznurka.
Serwis i po klopocie,chyba,ze po gwarancji to zapytaj o cene.

Ania_
21.06.09, 20:28
A jak teoretycznie z wadami ukrytymi?

yonek2
21.06.09, 20:37
Mi to wyglada na jakis pierscien uszczelniajacy,amortyzujacy.Zbyt rowny i za dokladnie zrobiony jak na kawalek sznurka.
Serwis i po klopocie,chyba,ze po gwarancji to zapytaj o cene.
Rok od zakupu to gwarancja powinna być.Czy ktoś rozbierał takie cosik?
Tam są takie sznurki jako pierścienie?

herbie_mp
21.06.09, 21:39
Mi to wyglada na jakis pierscien uszczelniajacy,amortyzujacy.Zbyt rowny i za dokladnie zrobiony jak na kawalek sznurka.
Mirek ma rację moim zdaniem. Zbyt to ładne i regularne jak na przypadkowy kawałek sznurka...

pol189
23.06.09, 12:08
Wysyłaj do serwisu, ja miałem w 40-150 plastykowy wiór (pojawił się nagle).
Po ponad tygodniu obiektyw wrócił czyściutki).

yonek2
23.06.09, 14:48
Dzięki za porady.