PDA

Zobacz pełną wersję : Kadrowanie w filmie i fotografi.



qlepa
16.06.09, 22:18
Słuchajcie mam do Was następujące pytanie... Jak bardzo różni się kadrowanie w filmie od kadrowania w fotografii? Od kiedy czytam książki o podstawach fotografii zacząłem zwracać uwagę na ujęcia w telewizji i kinie. Czasami te w filmach lekko mi przeszkadzają :) Jak to jest?

aga_piet
16.06.09, 22:29
Czasami te w filmach lekko mi przeszkadzają
Fajnie czasem oglądać film, gdzie widać dziesiątki pięknych kadrów. Na tym polega geniusz operatora.

kasprzyk
17.06.09, 22:42
heh, to jest widzę tak, jak u mnie - w pewnym momencie (już mi przeszło) strasznie zacząłem zwracać uwagę na źle ustawioną ostrość podczas wywiadów na żywo ;) - zamiast na osobę, to gdzieś na tło, teraz już mam to gdzieś :)

pzdr

K_Puchatek
17.06.09, 22:49
Ja z kolei łapię się często na tym, że podczas filmów zwracam zdecydowanie większą uwagę na kadrowanie niż jeszcze pół roku temu...:shock:
W dobrze zrobionych filmach można MZ wiele podpatrzeć...:wink:

Shevers
22.06.09, 14:05
To "wada" bycia fotografem :P Od czasu kiedy zainteresowałem się (na poważnie) fotografią, wszystko wygląda inaczej! Jak czasami oglądam jakieś seriale to mówię do siebie "dlaczego znowu centralnie" xD Tak to już jest. Nie patrzymy na filmy od strony "widza". Tylko bardziej technicznie... dopatrujemy się błędów (nie tylko w kadrowaniu) kolorystyce, blikach, flarach itd.

Pzdr

Magnesus
22.06.09, 14:12
flarach

Nie oglądaj najnowszego Star Treka. ;)

kateb
22.06.09, 14:54
Ja zauważyłęm, że w amerykańskich serialach często aktor jest ostro a aktorka nieostro nawet jak jest jedyna w kadrze. Przy czym ta nieostrość taka ładna, jakby specjalnie (ukrywanie zmarszczek obiektywem?).