PDA

Zobacz pełną wersję : Akcja w PS



luc4s
5.10.04, 22:40
Jak zrobić akcję w Ps aby automatycznie robiła mi określą ramkę do zdjęcia?

vodnik
5.10.04, 23:12
Najlatwiej ramki mozna robic poprzez narzedzie Canvas Size. Kazesz w PS zaczac nagrywac akcje i na bazie jakiegos zdjecia kazesz mu robic po kolei ramki. Np najpierw Canvas Size z rozmiarem powiedzmy 6pix w kolorze czarnym, nastepnie Canvas size o rozmiarze 2pix w kolorze bialym i znowu Canvas size o rozmiarze 12pix w kolorze czarnym. W ten sposob dostaniesz ramke podobna do tych na moich zdjeciach oczywiscie bez napisu :).

luc4s
5.10.04, 23:35
Która to jest opcja do rozpoczecia nagrywania akcji?
A w czym można zrobic taki bajerancki napis? ;)

vodnik
5.10.04, 23:52
Nacisnij F8 powinien Ci sie otworzyc przybornik akcji. Wybierasz w jakim zestawie ma Ci sie stworzyc akcja i naciskasz przycisk kolka (REC) na dolego przybornika. Po skonczeniu dajesz STOP na dole przybornika.

Napis robie w PS za pomoca odpowiedniej czcionki. Powstaje on na osobnej warstwie i dlatego mozna go dowolnie umieszczac. Po odpowiednim ustaleniu miejsca podpisu wystarczy splaszczyc rysunek funkcja Flatten Image, albo Merge Down.

Draxan
6.10.04, 08:25
o a jak juz jestesmy przy akcjach, to jak zrobic by akcja zapisywala obrazek robila save, bo jak nagram save, to do tego zapisuje nazwe pliku i zawsze nagrywa na to samo :(


Pozdrawiam

vodnik
6.10.04, 11:17
Do tegomozna chyba wykorzystac opcje Automate. Po prostu nie dajesz w akcji zapisania, tylko w tym Automate wybierasz jaka akcja masz uzyc, wybierasz katalog zrodlowy ze zdjeciami i katalog docelowy. Nigdy nie uzywalem tego jeszcze wiec nie bardzo moge pomoc.

Wiem tylko, ze jak w Akcji dasz zapisz i nie zmienisz nazwy to przy wykorzytsaniu jej na innych plikach nazwa bedzie zawsze taka jak nazwa otwieranego pliku.

sebastan
9.10.04, 01:29
O czym Wy mi tu mówicie? Już myślałem, że jestem gwiazdą PS, a tu jakieś harce nowe, o których niemam pojęcia?
Hmmm

vodnik
9.10.04, 11:14
Akcje - takie makra, ktore przyspieszaja prace jezeli zawsze wykonujesz to samo. Mozna j samemu robic.

wrocek
9.10.04, 12:02
A może ktoś wie jak rozwiązać taki problem:

Przy tworzeniu akcji w PS7 wywołuję funkcję "Save for Web" i wykorzystuję optymalizację rozmiaru pliku (Optimize to File Size). Program dobiera odpowiedni stopień kompresji (Quality).
Przy użyciu akcji dla innego zdjęcia okazuje się, że optymalizacja odbywa się w oparciu o poprzednią wartość Quality a nie zadany rozmiar pliku.
Czy da się zautomatyzować optymalizację do zadanego rozmiaru pliku?