PDA

Zobacz pełną wersję : Hanhel - za mala bateria?



maland
22.05.09, 23:54
Witam,

mam problem z zamiennikiem BLM-1 do e510
Kupilem w Fotojockerze baterie Hanhel - PS - BLM1. (HL-M1).
Wlozylem ja do aparatu - nie odpalil. Pomyslalem, ze jest nienaladowana - wiec wrzucilem na ladowarke.
Po zapaleniu sie zielonej lampki - wrzucilem znow do aparatu. Znowu nie dziala.
Zauwazylem ze jest luz przy baterii. Porownalem z oryginalna i rzeczywiscie jest troche wezsza. Probowalem cos "podlozyc" ale nic nie dalo.

2 pytania :)
- czy posiadacze w/w modelu zamiennika tez stwierdzili, ze ich bateria jest ciensza i jak sobie z tym radza? (a moze ja mam felerny egzemplarz?)
- czy bardziej prawdopodobne jest ze bateria jest niedzialajaca juz od momentu zakupu.

no i 3cie :) czy orientujecie sie czy moge oddac zakup na zasadzie zwrotu czy bede musial sie meczyc w jakies reklamacje itp. Ktos mial do czynienia pod tym wzgledem z FJ ?

Dzieki
am

Mirek54
23.05.09, 00:00
Idz do sklepu i ten madry co Ci sprzedal niech odpali.Jak nie da rady to Ty mu odpal pare slow i wez kase swoja.

maland
23.05.09, 00:04
no mam nadzieje ze to tak latwo pojdzie.
Koles mi wyjedzie ze nie ma zwrotow i **** :/
wole sie przygotowac przed pojsciem tam.. :)

a czy wasze Hanhele tez sa przymale?

am

Mirek54
23.05.09, 00:06
Jak Ci moze tak wyjechac jak Ty jestes klijent.On nie moze do Ciebie pyskowac.

maland
23.05.09, 00:11
oj Mirku, zycia nie znasz? :)
Pan powie mi milo i z usmiechem na twarzy:
"BARDZO mi przykro, ale nie przyjmujemy zwrotow. Mozemy przyjac towar w ramach reklamacji. W przeciagu 14 dni roboczych otrzyma Pan informacje czy reklamacja zostala pozytywnie rozpatrzona" (czyt. pocaluj nas w dupe i tak nie przyjmiemy tego towaru) :/

am

Roby
23.05.09, 00:28
Hmm.... dziwne mam Hahnela HL-M1 i powiem szczerze że nie zauważyłem że jest mniejsza czy węższa .
Wiem tylko tyle że trzyma jak oryginał

maland
23.05.09, 00:40
ok,

dzieki za info. W takim razie w poniedzialek ide walczyc o zwrot kasy.
A pojechalem kupic Hama w Kodaku i wrocilem z Hahnelem z FJ :)

am

rodia
23.05.09, 00:54
Dlatego jak ja coś kupuje do aparatu to zawsze mowię (lub mailuje) do sprzedawcy "czy to będzie pasować do mojego aparatu?"
Wtedy nie ma gadania, że kupiłem zły towar bo sprzedawca przecież powiedział, że będzie dobry.

A reklamacje odnoszą się do uszkodzeń towaru wynikłych podczas użytkowania.
Jeśli towar nie pasuje (a sprzedawca powiedział, że pasuje) - masz prawo do zwrotu - bo towar jest niezgodny z opisem jak przedstawił ci sprzedawca.

Do zwrotu masz również prawo jeśli towar miał już usterkę podczas zakupu.

Roby
23.05.09, 00:57
Wyobraż sobie,że wygramoliłem się z pod kołderki bo nie dawało mi to spokoju i porównałem te 2 "bakterie" wyglądaja identycznie.


Dlaczego w poniedziałek jutro też jest dzień.
Kuj żelazo póki........
Skoro Olek nie odpalił bateria może felerna podłącz do niej żaróweczkę 1.5v z latarki lub jakis led i sprawdz czy ma wogóle jakiś sztrum
pozdro

maland
23.05.09, 01:06
wyjezdzam na weekend, wiec w Wawie (gdzie ja kupilem) bede dopiero w pon.
Chyba ze siec przyjmuje zwroty w kazdym miescie.

Nastepnym razem bede bardziej przezorny.
Dzieki

am

Morlok
23.05.09, 01:16
PAMIETAJ O PARAGONIE :grin:

judasz
18.06.09, 15:58
mam hahnela przy 520 i jest super jak narazie.

d@nielski
18.06.09, 17:58
Witam,

mam problem z zamiennikiem BLM-1 do e510
Kupilem w Fotojockerze baterie Hanhel - PS - BLM1. (HL-M1).
Wlozylem ja do aparatu - nie odpalil. Pomyslalem, ze jest nienaladowana - wiec wrzucilem na ladowarke.
Po zapaleniu sie zielonej lampki - wrzucilem znow do aparatu. Znowu nie dziala.
Zauwazylem ze jest luz przy baterii. Porownalem z oryginalna i rzeczywiscie jest troche wezsza. Probowalem cos "podlozyc" ale nic nie dalo.

2 pytania :)
- czy posiadacze w/w modelu zamiennika tez stwierdzili, ze ich bateria jest ciensza i jak sobie z tym radza? (a moze ja mam felerny egzemplarz?)
- czy bardziej prawdopodobne jest ze bateria jest niedzialajaca juz od momentu zakupu.

no i 3cie :) czy orientujecie sie czy moge oddac zakup na zasadzie zwrotu czy bede musial sie meczyc w jakies reklamacje itp. Ktos mial do czynienia pod tym wzgledem z FJ ?

Dzieki
am

Miałem taki sam przypadek jak ty rok temu. Tylko akumulator był zakupiony w Komputroniku też nie działał przed i po naładowaniu z E510. I też był troszeczkę węższy. Odesłałem kasę zwrócili podziękowałem firmie Hanhel za współpracę kupiłem na allegro oryginał w dobrej cenie a teraz kupiłem ActiveJeta za 45 zeta i narazie jest ok :).

kolba
18.06.09, 21:41
Ja mam dwa do mojej 500. Jednego mam rok i sprawuje się dobrze. Nie zauważam różnicy pomiędzy nim a oryginalnym aku. Używam naprzemiennie. Drugi kupiłem tydzień temu więc nie mogę o nim wiele powiedzieć poza tym , że działa.

mały42
18.06.09, 22:58
Mam Hahnela identyczny jak Olympus pojemność ta sama 1500mAh wielkość identyczna nawet waga zbliżona Hahnel 74g, olympus 78g ilość fotek porównywalna :)

Maniek74
25.07.09, 22:03
Tu jest oryginał http://www.allegro.pl/item691222034_blm_1_oryginalny_olympus_blm1_nowy_g warancja.html
- podejrzanie tanio, ale jest

maj0nez
25.07.09, 22:08
Tu jest oryginał http://www.allegro.pl/item691222034_blm_1_oryginalny_olympus_blm1_nowy_g warancja.html
- podejrzanie tanio, ale jest

brak wytłoczonej nazwy na drugim zdjęciu jak na oryginał.
P.S.
Mam podobną i dobrze trzyma.

Maniek74
25.07.09, 22:11
fakt - u innego sprzedawcy to samo,
cena podobna
długo go masz w użytkowaniu?