PDA

Zobacz pełną wersję : oto kilka moich zdjęć..proszę o ocenę.



pol33
12.05.09, 12:34
witam...właśnie zaczynam przygodę z fotografowaniem. Od dwóch miesięcy posiadam E-510. Czasami trudno jest ocenić samego siebie, dlatego postanowiłam poprosić Was o ocenę...:)

paakayttaja
12.05.09, 12:46
Fonia jest, ale wizję straciłem - gdzie zdjęcia? ;-)

pol33
12.05.09, 12:49
już są:)

pol33
12.05.09, 12:55
dodam jeszcze dwa..

kowalikster
12.05.09, 12:55
Widoczek na miasto ladny - jednakże bardzo dużo przepalonych świateł. Odblaski na wodzie bardzo ładne ale przez te przepały nie widać skąd one się biorą a sama woda nieostra. Pomysł ciekawy ale trzeba popracować nad wykonaniem - tak to wygląda moim okiem. Mam wadę wzroku więc poprawkę na swoje oczy to i ja stosuję, proponuję też taką stosować.
Kwiatków nie ocenię - nie mój temat.

pol33
12.05.09, 12:57
czekam na jakieś uwagi...

paakayttaja
12.05.09, 12:59
Co do pierwszego - niższe ISO, statyw, zdalne (lub samowyzwalacz) odpalony apart i przede wszystkim wyprostowane zdjęcie. Pomyśl też o przysłony np. na f/8 i korekcję światła (najjaśniejszych punktów) o -1 (ale to jak masz czas i najlepiej samemu dobrać parametry, czasem nawet -2). Pomiar światła raczej centralnie ważony...

...o kwiatkach się nie wypowiem, sam dopiero zaczynam. Ładne jest to drugie, ale nie bardzo widzę, gdzie jest ostrość ustawiona ;-) Ostatnie fajne, ale chyba tych kwiatków lekko za dużo w jednym kadrze.

pol33
12.05.09, 13:00
dzięki za pierwszą ocenę...zmotywuje mnie do dalszej pracy..

finweer
12.05.09, 13:01
Ponieważ sam dopiero zaczynam - nieśmiało skomentuję :) Maki bardzo fajne, ale mają jakąś dziwną ostrość (chyba że to moje okulary tak rozmywają), ani blisko ani daleko, same kielichy kwiatów jakoś nieostre, GO jest na zielone łodygi

pol33
12.05.09, 13:08
idę trochę poćwiczyć:)wracam za 2h:)

Peter1976
12.05.09, 13:47
Najbardziej obiecujące fotki to nocne miasto i maki.W pierwszym nietety straszny szum wylazł i leci w lewo, troszkę ciasniej możnaby kadrować tak by łudki na dole nie odwracały uwagi od malowniczych odbić w wodzie,koniecznie statyw i min. ISO !!!!!!!
Jeżeli chodzi o maki to jest lepiej!!! Fajnie wyszły tylko górę bym obciął bo nic nie wnosi ten granatowy pasek ale ogólnie podoba się !!

Powodzenia !!

Peter

P.S. Oto moja wersja ! Mam nadzieję ,że się nie gniewasz ?? Jak by co skasuję

pol33
12.05.09, 14:59
co do uwag "daghda" napisze jakie były ustawienia przy wykonywaniu pierwszego zdjęcia. ISO 400- było bardzo ciemno, F 6/3 czas 10s, surowy forma orf w celu dalszej poprawy zdjęcia.
Nie łatwo jest zrobić zdjęcie póżnym wieczorem...oczywiście był statyw, ale bez samowyzwalacza.
Dzięki za Twoje uwagi.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Dzięki Peter, jasne, że się nie gniewam, to raczej moje lenistwo, sama powinnam ładnie wykadrować to zdjęcie, ale do końca nie byłam tego pewna i przede wszystkim nie chciałam za bardzo obrabiać tych zdjęć, przed pokazaniem ich na forum.

Peter1976
12.05.09, 15:29
Jeśli pozwolisz to jeszcze drugie wrzucę bez szumu i wykadrowane.Jak widzisz udało się coś z tego zrobić :) Niestety mocno przepalone światła nie nadaja sie za bardzo do poprawy :/

pozdrawiam !!

Peter

P.S. Jeśli masz RAW-a tego widoczku to można uratować te przepalenia wprowadzając korekcję ekspozycji a potem odszumić wykadrować i co tam jeszcze chcesz :) zmniejszyć,wyostrzyć i na Olympusclub z nią ;)

pol33
12.05.09, 15:34
wstawię dzisiaj jeszcze jedno zdjęcie, żeby Was nie zniechęcić:) Zdjęcie jest dosyć ciemne na dole.. niebo, moim zdaniem ładnie się prezentuje:) Moze ktoś ma doświadczenie z tego typu zdjęciami. Jakie ustawienia spowodowałyby poprawę obrazu. Oczywiście można by było zrobić dwa zdjęcia i pożniej na siebie nałożyć w Photoshopie, zastosować malowanie światłem, ale czy to zdjęcie jest wtedy prawdziwe...?

MartinP
12.05.09, 15:37
1 za daghda, na 2 ostrość jakby poszła do tyłu, na 3 jakby za mała GO, na 4 jakby za duży bałagan- za dużo tego wszystkiego, maki jak najbardziej ok po poprawce peter1976 a miasto jakby nic ciekawego nie przedstawia, pomimo mojego amatorstwa uważam że to dobry start i będą z Ciebie ludzie :)
Numeruj zdjęcia to łatwiej będzie się do nich odnieść.
Pozdrawiam serdecznie.

taztaz
12.05.09, 15:38
Pierwsza uwaga dawaj mniejsze foty dłuższy bok 800px wystarczy, numeruj w ludzki sposób foty będzie łatwiej oceniać i komentować.

pol33
12.05.09, 15:38
Dzięki Peter, faktycznie wygłąda lepiej, możesz mi napisać jak zmiejszasz (usuwasz) szumy na zdjęciu:)

MartinP
12.05.09, 15:40
sprawdź ustawienie ISO bo straszny szum na tych fotkach...

Peter1976
12.05.09, 15:45
Dzięki Peter, faktycznie wygłąda lepiej, możesz mi napisać jak zmiejszasz (usuwasz) szumy na zdjęciu:)

Opcję zmniejszenia oferuje każdy program do edycji zdjęć, tu akurat korzystałem z Olympus Master który jest gratis do każdej lustrzanki Olympusa-polecam na początek !!

odszymiłem zaś przy pomocy programu Neat Image. Bardzo dobrze radzi sobie z szumem, również polecam !!

Powodzenia !!

Peter

paakayttaja
12.05.09, 15:47
wstawię dzisiaj jeszcze jedno zdjęcie, żeby Was nie zniechęcić:) Zdjęcie jest dosyć ciemne na dole.. niebo, moim zdaniem ładnie się prezentuje:) Moze ktoś ma doświadczenie z tego typu zdjęciami. Jakie ustawienia spowodowałyby poprawę obrazu. Oczywiście można by było zrobić dwa zdjęcia i pożniej na siebie nałożyć w Photoshopie, zastosować malowanie światłem, ale czy to zdjęcie jest wtedy prawdziwe...?

Tutaj zdecydowałbym się na same kontury - czyli wycelował na punktowym pomiarze w jasne pole, iso obniżył jeszcze bardziej (do 100), przesłonę przymknałbym do f/8 (a nie tak jak widzę, f/20) i wyprostował horyzont :-)

Jak "dorośniesz", możesz pomyśleć o dodatkowych filtrach efektowych ;-)

pol33
12.05.09, 16:05
Dziękuję wszystkim za uwagi, to jest najlepszy sposób na polepszenie techniki wykonywania zdjęć, trafna krytyka bardzo mnie mobilizuję.
Życzę wszystkim miłego popołudnia!
Ja niestety nie mieszkam teraz w Polsce i u mnie jest już 23.00.
Do następnych fotek.

Ps. poprawie się odnośnie nazw zdjęć i ich wielkośći:)