PDA

Zobacz pełną wersję : Zdjęcia początkującego fotoamatora z E-510



kYs
9.05.09, 10:24
Poniżej kilka fotek z Turcji wykonanych olkiem E-510, rowerek i wodospad pewnie już widzieliście w wątku Lifter'a ale to moje fotki :P
Niebawem Lifter na łamach swojego tematu przyzna się, że niektóre z opublikowanych przez niego zdjęć są moje ;]

Fotka 002 jest autorstwa Liftera

Czekam na Wasze opinie

kYs
9.05.09, 10:36
i reszta fotkek, które się nie zmieściły do 1 posta

Fotka 008 zrobiona była kompaktowym aparatem DMC-LZ5

nataszach
11.05.09, 19:21
Jestem laikiem, ale Twoje fotki przykuły moją uwagę:
002 za pomysłowość
003 i 006- fajnie, ale podkręciłabym cienie i kontrast że bardziej wyeksponować pierwszy plan, bo jak dla mnie trochę się to zlewa.
007- baaaardzo, ale to baaardzo mi się podoba: ta zieleń, hamak w tle. Śliczne :-)

kYs
11.05.09, 23:38
no nareszcie jakaś odpowiedź :mrgreen:

co do 002 to pomysł był liftera (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10471) ja tylko odpowiednio dociąłem
003 i 006 postaram się w chwili wolnej poprawić wedle Twoich rad
007 też jest jednym z moich ulubionych, lifter też prezentował to zdjęcie (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=16070.jpg)ale w o wiele węższym kadrze i nie przeszło wśród użytkowników forum :P

oczywiście serdecznie dziękuję za pierwszą opinię i zapraszam ponownie do mojego wątku, niebawem umieszczę wybrane zdjęcia z meczu ekstraligi w Bydgoszczy

kYs
14.05.09, 09:33
oto poprawione foteczki
003 - przyciąłem kadr bo samym kontrastem i cieniami nie dało się za wiele zrobić
006 - również został przycięty kadr, pobawiłem się trochę światłem, cieniami i kontrastem

malenka1
14.05.09, 16:38
Lampa, grobowce i pierwsza modliszka jak na moje wrażliwe oko :wink:ŚWIETNE!!!! Przy drugiej modliszce mnie otelepało bo od robali to ja uciekam biegusiem, jest OK tylko chyba przycięłabym inaczej, no i ten hamaczek nad wodą- rewelka. Fajnie się to ogląda, dawaj więcej!!!

kYs
15.05.09, 08:48
Lampa, grobowce i pierwsza modliszka jak na moje wrażliwe oko :wink:ŚWIETNE!!!!
Pierwsza modliszka to tak na dobrą sprawę była kwestia przypadku, zobaczyłem, że coś sobie siedzi na słomianym dachu i ciekawie słońce prześwituje. Zrobiłem seryjkę i przeglądając wyniki zauważyłem, że upolowałem jakiegoś insekta w powietrzy, który atakował modliszkę ;] jak widać po drugiej modliszce, atak był skuteczny bo znalazła się ona na glebie ;]


Przy drugiej modliszce mnie otelepało bo od robali to ja uciekam biegusiem, jest OK tylko chyba przycięłabym inaczej
przyciąłem tak żeby nie stracić cienia który rzuca robalek ;] jak będziesz miała chwilkę zaproponuj swój pomysł na przycięcie tego zdjęcia


no i ten hamaczek nad wodą- rewelka. Fajnie się to ogląda, dawaj więcej!!!
cieszę się, że jesteś kolejną osobą, której przypadły do gustu moje fotosy, obecnie mam w planach publikację zdjęć z ekstraligi, które robiłem w zeszły weekend ale obiecuję, że niebawem założę tematyczne galerie i tam będę wrzucał więcej zdjęć z Turcji ;)

malenka1
15.05.09, 15:56
...w sumie chodzilo mi tylko o to, żeby nie byla tak w środeczku...
nie wiem czy jest lepiej, czy może nie za ciasno przypadkiem ale proszę:

kYs
15.05.09, 17:04
nawet całkiem fajna panorama Ci z tego wyszła :D faktycznie teraz jakoś lepiej się prezentuje robaczek, tylko mało naturalne barwy ma, ale pewnie to przez to, że wzięłaś zdjęcie z pierwszego posta gdzie faktycznie tak jak wspominał(-a) nataszach (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10641) zbyt żółte (mdłe) to wszystko jest

droplet
15.05.09, 17:19
Bardzo podoba mi się 002. Może więcej kontrastu :-?

kYs
15.05.09, 18:16
Bardzo podoba mi się 002. Może więcej kontrastu :-?
Proszę bardzo, mam nadzieję, że o taki efekt Ci chodziło, mi jednak podoba się pierwsza wersja tego zdjęcia

k@czy
15.05.09, 18:23
w robocie niestety mam slaba maszynke i moje pierwsze uwagi to:
za duze zdjecia.
za duzo zdjec.
pogubilem sie czyje sa to w koncu zdjecia i dlaczego lifter publikuje twoje, a ty jego... ;)

kYs
15.05.09, 19:01
w robocie niestety mam slaba maszynke i moje pierwsze uwagi to:
za duze zdjecia.
za duzo zdjec.

czyżbyś działał na bezprzewodowym internecie od operatora telefonii komórkowej?? wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach łącze 1 Mbit/s jest już standardem w polskich domach i w zupełności wystarcza do ładowania zdjęć do 1MB, na przyszłość postaram się brać pod uwagę użytkowników ze słabszymi łączami i jeszcze bardziej kompresować fotki


pogubilem sie czyje sa to w koncu zdjecia i dlaczego lifter publikuje twoje, a ty jego... ;)
które czyje zostało wyjaśnione, koniec kropka ;)
a publikowaliśmy je bo jesteśmy braćmi i na wyjeździe w Turcji używaliśmy tego samego aparatu, lifter nie był świadom, że publikował moje foty, a ja umieściłem fotkę jego autorstwa, ponieważ jestem zdania, że warto ją pokazać światu :grin:

droplet
15.05.09, 19:14
Proszę bardzo, mam nadzieję, że o taki efekt Ci chodziło, mi jednak podoba się pierwsza wersja tego zdjęcia

ta wersja jest za ciemna, giną szczegóły. Sprawdzałem i można jeszcze dodać kontrastu tak aby oczy były jeszcze widoczne ale to kwestia gustu, może zostać w pierwszej wersji :-).
Zdjęcia masz faktycznie niepotrzebnie ciężkie, nam wystarczy 850 w poziomie i 600 w pionie.

Pozdrawiam

kYs
15.05.09, 19:17
Zdjęcia masz faktycznie niepotrzebnie ciężkie, nam wystarczy 850 w poziomie i 600 w pionie.

Pozdrawiam
ok, będę miał to na uwadze publikując kolejne fotki

K_Puchatek
15.05.09, 20:24
Jak dla mnie to na pierwszym miejscu fotka nr 4 - ładnie wyeksponowane te grobowce...
Lampa w przyciętej wersji zdecydowanie lepiej.
Nr 2 ciekawe ale MSZ szare a nie B&W...
Przychylam się też do prośby o trochę mniejsze fotki - 200~250 kB w zupełności wystarczy.
Pozdrawiam...

kYs
18.05.09, 18:38
no to zgodnie z wcześniejszymi obietnicami publikuję fotki z ekstraligi żużlowej w Bydgoszczy, na pierwszy rzut idą zdjęcia w odcieniach szarości
tym razem wyszły bardzo małe :P ale wreszcie dobiorę tak jakość i wielkość, że będzie optymalnie ;)

vtec
18.05.09, 19:14
06 super , ale koniecznie w wersji malenka1 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10302)


Pozdrawiam

kYs
18.05.09, 19:21
06 super , ale koniecznie w wersji malenka1 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10302)
Pozdrawiam
moim zdaniem w wersji malenka1 (https://forum.olympusclub.pl/member.php?u=10302) ogon modliszki jest zbyt przepalony ;)

k@czy
18.05.09, 19:32
no to teraz pojechales z rozmiarem :)
nie znam sie na zuzulu i moze dlatego wszystkie wygladaja dla mnie tak samo. jakbys wybral jedno, to byloby fajnie. staraj sie unikac nieuzasadnionych przechylow aparatu. tak samo jak ucinania czegokolwiek, chyba, ze wymaga tego twoja koncepcja albo inna sila wyzsza ;)
jak juz pisalem, mam slaba maszynke (a nie lacze) wiec ciezko mi powiedziec cos wiecej na temat jakosci. generalnie nie powala. brakuje czegos mocniejszego.
pzdr

kYs
19.05.09, 08:55
Też się za bardzo nie znam na żużlu ale z racji tego iż miałem wejściówkę i była ładna pogodzia to wziąłem olka ze sobą ;)
Fotki robiłem z trybuny mając dość ostre słońce za plecami więc warunki nie były zbyt fajne, dodatkowo w kadr mi ciągle właziła rurka od płotu i fotoreporterzy rozstawiający się przy bandach stąd czasami tak radykalne cięcia zdjęć
Co do przychyłów zrobiłem je celowo przy wywoływaniu aby nadać więcej dynamizmu, czy inni też są zdania, że proste fotki byłyby lepsze, bo mi osobiście takie bardziej się podobają?
A co do jakości, to zgadzam się, na kolana zdjęcia nie rzucają, mam troszkę za ktrótkie szkło albo zbyt daleka miejscówkę do oglądania :D strasznie ciężko z ostrością jak Ci taki żużlowiec zapierdziela 90-110km/h ;)

kYs
24.05.09, 10:50
widzę, że żużlowe fotki nie wywołały prawie żadnych komentarzy (może przez to że wszystko w cz/b?) więc wrzucam kolejne ujęcia z Turcji + pajączek na tle księżyca złapany w Bydgoszczy

Ramzes_II
24.05.09, 11:55
14 pajączek bardzo fajnie uchwycony, moze ciut wiekszy gdyby był. Moze przyciąc fotkę ?
18 - wodospad najlepszy MZ.

kYs
24.05.09, 12:01
pajączka zauważyłem podziwiając swoje osiedle za ciemnego, niestety lekki wiatr był przez co z ostrością kiepsko ale przyciąłem go jeszcze troszkę i zmieniłem orientację pajączka :grin:

Ramzes_II
24.05.09, 16:18
O własnie. I to jest świetne zdjęcie!

kYs
24.05.09, 16:41
niezmiernie się cieszę, że Ci się podoba, czekam na dalsze krytyczne opinie ;)

kYs
26.05.09, 00:28
019. Drzewko upolowane w Turcji (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-33384)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/05/thumb_drzewko-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-33384)

rocco
26.05.09, 10:44
"Pajączek" fajnie wykoncypowany.
Podoba mi się ten pomysł :)

kYs
26.05.09, 12:03
wersja B już też mi się o wiele bardziej podoba w porównaniu do wersji pierwotnej ;) dzięki Ramzes_II za podpowiedź :lol:

kYs
26.05.09, 20:35
a oto kolejna fotka wygrzebana z Tureckiego zasobu ;)

Ramzes_II
26.05.09, 21:04
a oto kolejna fotka wygrzebana z Tureckiego zasobu ;)
Ciekawe.. nie powiem. Wada - centralny kadr. jakbyś sie tak przesunął by mieć po lewej ten świecznik (???) a regał po prawej budowałby kompozycję z liniami prowadzącymi byłoby znacznie lepsze. MZ telewizor wisi w niefortunnym miejscu :mrgreen:, zakoś pilota i wyłącz gada. Nie bedzie psuł odbioru fotki :mrgreen:

kYs
26.05.09, 21:22
przekadrowane, wyostrzone i bez koloru ;)

Ramzes_II
26.05.09, 22:04
Kolor nie był zły. Kadr teraz bardziej poprawny.

kYs
29.05.09, 11:49
seria zdjęć z bemowa - extreem moto 2008

taztaz
29.05.09, 12:00
Szisza to w kolorze:) A latanie motorowe super rewelacyjnie uchwycone backflip supermen, swoją drogą to niezłe hopa musiała tam być.
Przy ostatniej dałbym jakiś punkt odniesienia. Bo to aż nie realne :) i żeby nie stał na granicy kadru.

kYs
29.05.09, 12:10
24 jest o 180 stopni przekręcone :D to normalny superman ale, że już kilka miałem, to zacząłem kombinować z tym ujęciem i doszedłem do wniosku, że taka wersja ma coś w sobie :D pewnie tą nierealność, dzięki za opinię i zapraszam ponownie

vtec
29.05.09, 12:14
seria z motorem jest na prawde fajna!! zazdroszcze! :)

kYs
29.05.09, 12:20
niebawem przejrzę dokładniej ten zbiór, może jeszcze coś ciekawego się wynajdzie ;) niekoniecznie z powietrza, a z ziemi dla odmiany ;]

K_Puchatek
29.05.09, 17:33
Ostatnia seria bardzo udana, świetnie wygląda to na tle nieba...
Czekam na następne i pozdrawiam

rocco
29.05.09, 18:08
Fajna seria, pewnie trudno było trafić z ostrością.
Facet jest niesamowity.

kYs
29.05.09, 18:30
Fajna seria, pewnie trudno było trafić z ostrością.
Facet jest niesamowity.
to nie jeden tylko 3 różnych facetów ;D ich było chyba z 8-10 więc materiału mam sporo - jest z czego wybierać
była całkiem dobrze doświetlona scena więc z (auto)ostrością nie było problemu, kwestia nadążenia za lecącym gościem ;]
niestety na manualu wtedy jeszcze nie robiłem bo to były moje całkowite początki


Ostatnia seria bardzo udana, świetnie wygląda to na tle nieba...
Czekam na następne i pozdrawiam
cieszę się, że wreszcie są jakieś słowa uznania ;)

seria z motorem jest na prawde fajna!! zazdroszcze! :)
powiem Ci szczerze, że jechałem na ten event całkowicie nieprzygotowany, nie wiedziałem jak robić fotki sportowe, a tym bardziej latających motocrosowców :D ale jak widać po przekadrowaniu coś udało się z tego wyłuskać

Szisza to w kolorze:) A latanie motorowe super rewelacyjnie uchwycone backflip supermen, swoją drogą to niezłe hopa musiała tam być.
Przy ostatniej dałbym jakiś punkt odniesienia. Bo to aż nie realne :) i żeby nie stał na granicy kadru.
hopka była całkiem niezła ;) załączam mini fotkę poglądową
BTW w poprzednim moim poście źle Ciebie zrozumiałem, wydawało mi się, że chodzi Ci o 24 a nie 25 zdjęcie i Ci trochę źle odpisałem :roll:
Odnośnie punktów odniesienia, niestety nie uchwyciłem ich za wiele bo były to czubki wieżowców które były z 2km dalej na horyzoncie, zresztą oni najlepsze pozycje łapią na po wyskoku i na samej górze, a chciałem za wszelką cenę nie zrobić za wąskiego zdjęcia dlatego wszystkie są horizontale, a kąty w obiektywie są jakie są więc dobrze, że główne postacie są w miarę odpowiednio wyeksponowane :wink:


Dziękuję serdecznie wszystkim za uwagi i pochwały ;) to cieszy i motywuje do dalszej pracy lub przeglądania starych zbiorów :esystem:

taztaz
29.05.09, 18:44
myślałem ze hopa była usypana z ziemi, no ale tak łatwiej na pewno organizacyjnie :) a na czym lądowali.

kYs
29.05.09, 19:02
myślałem ze hopa była usypana z ziemi, no ale tak łatwiej na pewno organizacyjnie :) a na czym lądowali.

niebawem jak się przetworzy filmik na yt to sobie ->
http://www.youtube.com/watch?v=9zODILzeXz8<- jak wyglądał wyskok i lądowanie ;)

robert1088
29.05.09, 19:32
Motocykle - podoba mi się jest na czym oko zawiesić

Ramzes_II
29.05.09, 20:26
Gratki ostatniej serii.Są to, jakby to powiedziec by nie skłamać - górnolotne zdjęcia ! :mrgreen: Się mi podobią bardzo :cool:

kYs
31.05.09, 13:24
Dziękuję za komentarze, zapraszam do obejrzenia kolejnej porcyjki z extreem moto ;)

taztaz
31.05.09, 13:30
No to pojechałeś :) fajna latające seria MZ lepsza niż pierwsza.
26 nie realne chyba przekręcone
28 Fajnie że udało zmienić cię kąt przez to zdjęcie nabrało przestrzeni
30 niezły ogień :)
Rewaluacyjne są takie imprezy .
Miejscami widzę ze jakość siada może to kwestia obróbki
A widziałem filmik dzięki za podgląd

kYs
31.05.09, 18:34
No to pojechałeś :) fajna latające seria MZ lepsza niż pierwsza.
26 nie realne chyba przekręcone
28 Fajnie że udało zmienić cię kąt przez to zdjęcie nabrało przestrzeni
30 niezły ogień :)
Rewaluacyjne są takie imprezy .
Miejscami widzę ze jakość siada może to kwestia obróbki
A widziałem filmik dzięki za podgląd
26 zgadza się, zostało przekręcone tak samo jak 24
28 zmieniłem pozycję z której robiłem fotki ;)
29, 30 - schemat z ogniem był dla mnie bardzo zaskakujący i nie byłem przygotowany na to niestety :| ale coś tam wyszło ;D

dzięki za ustosunkowanie się do moich prac, niebawem może coś nowego wynajdę z tej imprezki

kowalikster
1.06.09, 09:36
Bardzo fajne, dynamiczne foty.

taztaz
1.06.09, 09:55
Z przekręcaniem tego typu fot bym uważał, dość mocno się to rzuca w oczy. A poza tym to część ewolucji która w tym konkretnym przypadku chyba nie istnieje.

kYs
1.06.09, 10:14
Z przekręcaniem tego typu fot bym uważał, dość mocno się to rzuca w oczy. A poza tym to część ewolucji która w tym konkretnym przypadku chyba nie istnieje.
a jakbyś ocenił te fotki przy normalnej orientacji 'nie przekłamanej' ;D
wg mnie nie są już tak fajne jak wersja pierwotna którą opublikowałem

taztaz
1.06.09, 10:24
24b to klasyczny kis of death, a nie beck flip kis of death.
Skala trudności tego drugiego jest na tyle duża że na świecie jest nie wielu zawodników wykonujących czysto ten trik. i do tego musi być olbrzymia hopa
MZ tak fota wygląda lepiej naturalniej.
26 tez bardziej mi się podoba w oryginale tu poziom nienaturalności był jeszcze większy.
A poza tym fota jest nie ostra ale moment rewelacyjny.:)
Pozdrawiam.

kowalikster
1.06.09, 11:54
Oryginalna orientacja wygląda lepiej, choć myślałem wcześniej, że 24przekłamane jest lepsze. Tamte były bardzo nienaturalne

kYs
3.06.09, 21:38
a teraz seryjka z graffiti jeszcze za czasów używania małpki
jak będzie pogoda to zajrzę tam z olkiem, zobaczymy w jakim stanie są po trzech latach ;)

jak możecie to proszę o wskazówki jak technicznie podejść do tematu, czy robić fotki na wprost czy z ukosa, z perspektywy żabiej czy na wysokości malowideł, będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi

31. Piękna i bestie (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-33795)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-33795)

robert1088
3.06.09, 21:51
NR 33 podoba mi się najbardziej tylko skadrowałbym troszeczkę ciaśniej (a gdzie masz tak fajnie ściany pomalowane) :wink:

kYs
3.06.09, 21:55
skadrowane zostało tak, aby autor tej pracy był również widoczny, w końcu to jego pracę oglądacie :D
a grafy te znajdują się u mnie na osiedlu na tyłach centrostalu Bydgoszcz, niestety fotografując te malowidła tło nie jest zbyt fajne dlatego rzadko kiedy pokazuję świat za płotem ;]
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
jeszcze jedno na dokładkę

36 Ognicho (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-33804)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/06/thumb_36_ognisko-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-33804)

Kaz de Wro
6.06.09, 16:57
26b-podoba się; 28- niezły odpał!

wilkołak
7.06.09, 22:29
cała seria z bemowa mi sie bardzo podoba choć nie wszędzie jest ostro , z przekręcaniem fotek to od razu nienaturalnie wygląda - nawet dla mnie choć nie znam się na figurach wykonywanych przez zawodników, w 24 szkoda obciętej stopy ale domyślam się że trudno nadążyć za zawodnikami:grin:

kYs
8.06.09, 14:16
dziękuję serdecznie wszystkim za słowa krytyki
widzę, że co do fotografowania sztuki jaką jest graffiti nikt nie zajmuje stanowiska z czego mało się cieszę, wygląda na to, że obecne zdjęcia nie są złe więc będę dalej robił na czuja ;]

kowalikster
8.06.09, 14:37
Dla mnie graffiti to sztuka sama w sobie, robienie sztuki sztuki to już naciągania. Coś jakbyś poszedł do galerii czy muzeum robić zdjęcia obrazom. Nic nowego nie uchwycisz.
Graffiti tak - ale na żywo. No i żeby to było graffiti (nie nawiązuję do Twoich) a nie "PSSSStttt Pssssst - próba spreja"

kYs
8.06.09, 18:13
nie chcę nic nowego pokazywać ;) po prostu wychodzę z założenia, że w życiu graffiti widzimy raczej w biegu - jadąc samochodem, pociągiem, rowerem i rzadko kiedy mamy okazję się przyjrzeć tym pracom dłużej, a na prawdę warto bo sztuka ta jest wielopłaszczyznowa i im dłużej ją obserwujesz tym więcej nowych rzeczy odkrywasz ;] robiąc zdjęcia chcę Wam dać czas do obejrzenia tych dzieł, a jednocześnie chcę aby fotki były wartościowe i poprawne w sensie fotograficznym

robert1088
8.06.09, 19:08
Dla mnie graffiti to sztuka sama w sobie, robienie sztuki sztuki to już naciągania. Coś jakbyś poszedł do galerii czy muzeum robić zdjęcia obrazom. Nic nowego nie uchwycisz.
Graffiti tak - ale na żywo. No i żeby to było graffiti (nie nawiązuję do Twoich) a nie "PSSSStttt Pssssst - próba spreja"
Mam inne zdanie na ten temat Sam robię zdjęcia graffiti (graffiti a nie bazgroły)może nic nowego nie uchwycę ale być może udokumentuję coś co za dzień; tydzień ;miesiąc przestanie istnieć coś co niesie za sobą jakiś konkretny przekaz :wink:

kowalikster
8.06.09, 19:21
I cieszę się że masz inne zdanie, nudno by było na świecie jakby wszyscy mieli taki sam światopogląd.

frrrost
10.06.09, 07:43
bardzo mi się podoba zdjonko z pająkiem - mój klimat:). Dobre też z głazem jak bo podtrzymujesz (tylko lekko wygiął bym plecy i zmienił wyraz twarzy - niby ze ten kamień taki ciężki:) no chyba że to nie było twoim celem.

nataszach
10.06.09, 12:50
Poprawiona modliszka wygląda wspaniale- miałam wrażenie, że zaraz na mnie mnie skoczy- i te ślepia, aż mnie ciarki preszły!
26,27,28- niestety nie mogę być obiektywna, dlatego że zawsze chciałam zobaczyć taki pokaz na żywo. Więc nawet gdyby fotki były nieostre, krzywe etc etc i tak nie zwróciłabym na to uwagi :-)
32,33- zachwiciła mnie kolorystyka, ta żywa czerwień, róż, błękit na tle zwykłej, prostej szarości.
Ktoś wcześniej napisał, że sztuka jest sama w sobie sztuką, ale czemu by jej nie uwiecznić? :-)
Mogę się dopisać do Twojego funclubu? :-)

kYs
10.06.09, 13:05
dzięki nataszach za wnikliwą ocenę :D i ciepłe słowa
co do mojego fanclubu to nic mi nie wiadomo aby takowy istniał ;) ale jeśli podobają Ci się moje fotki to zapraszam do subskrypcji mojego wątku i do systematycznych ocen prac, które się pojawiają tu i w galerii OC :esystem:

przyznam szczerze, że Twój post mnie pokrzepił do dalszej pracy, postaram się dziś wieczorkiem coś nowego opublikować

kYs
11.06.09, 01:19
co prawda już troszkę późno ale ostatnio piszę pracę dyplomową i dość mocno jestem zaabsorbowany stąd niewiele czasu na przyjemności ale przerwa na forum musi być :D
zgodnie z obietnicą publikuję kilka fotek, tym razem z ostatniego wypadu do rodziców na działkę :cool: + wróbel upolowany z balkonu
Lekko zaimprowizowana scenka na działce ;) (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-34096)

https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-34096)

taztaz
11.06.09, 01:34
fajna ta działka :)
najbardziej mi się widzi 42 lubię takie zabawy kolorowo - B&W.
Gdyby pręciki były całe kolorowe :)
37 tez ciekawe.

nataszach
11.06.09, 15:49
Heh, i co? Znowu trzeba Cię pochwalić, ehhh... :D
Podoba mi się opis "Lekko zaimprowizowana scena na działce"- sam nanosiłeś strzykawką te krople, dlatego takie symetryczne, co??? :D
A tak na poważnie:
41 wróbel wymiata
40 podoba mi się ujęcie- sposób w jaki wykadrowałeś zdjęcia. I te kropelki rosy... Bajka.
42 kolory- ten kwiat wyglądają tak krucho, dlikatnie...
BRAWO! BIS! BIS! BIS!!!! :-)

kYs
11.06.09, 16:06
fajna ta działka :)
najbardziej mi się widzi 42 lubię takie zabawy kolorowo - B&W.
Gdyby pręciki były całe kolorowe :)
37 tez ciekawe.
niestety nie jestem na odpowiednio wysokim poziomie obrabiania zdjęć żeby całe pręciki zrobić kolorowe, ale może kiedyś posiądę ta wiedzę :D
BTW jak lubisz takie czarno/biało/kolorowe zabawy to co powiesz o fotce nr.19 (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-33384)?


Heh, i co? Znowu trzeba Cię pochwalić, ehhh... :D
Podoba mi się opis "Lekko zaimprowizowana scena na działce"- sam nanosiłeś strzykawką te krople, dlatego takie symetryczne, co??? :D
A tak na poważnie:
41 wróbel wymiata
40 podoba mi się ujęcie- sposób w jaki wykadrowałeś zdjęcia. I te kropelki rosy... Bajka.
42 kolory- ten kwiat wyglądają tak krucho, dlikatnie...
BRAWO! BIS! BIS! BIS!!!! :-)
Lekko zaimprowizowane to są wszystkie foty z kropelkami ;) wziąłem zraszacz w swoje łapki i działałem, z tą strzykawką to bez przesady, aż takim maniakiem nie jestem żeby tak mocno ingerować w aranżację kadru :P
co do 42 fotki, przyznam szczerze i bez bicia, że to był eksperyment ;) cieszę się, że spotkał się z pozytywnymi opiniami

Dziękuję stałym bywalcom za słowa otuchy :esystem2:

kYs
12.06.09, 14:32
kolejne dwie fotki tym razem 43 ze słonecznej Italii a 44 z polowej kuchni w polskich Rowach (proszę nie czepiać się uciętej patelni, musiałem szybko focić żeby obiadek się nie przyjarał) :cool:



https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/06/thumb_43_wakacyjny_relaks-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-34156)

nataszach
12.06.09, 14:46
hahahahahahahahahahahahahahahahahaha- posadzone jajo rządzi!

frrrost
12.06.09, 22:20
ale jaja:) patelnia się tylko lekko ucięłą:) samochód ze stopkami tez przyjemny - taki lekki. Zapraszam do mnie na ocenę ostatnich moich 4 zdjęć, bardzo zależy mi na opinii.

Ania_
13.06.09, 01:14
buhehehehe :mrgreen:

nevra
15.06.09, 09:48
Ale jaja :lol:

kYs
16.06.09, 21:53
proszę kolejne osoby o krytykę mojej ostatniej serii, co sądzicie między innymi o "Lekko zaimprowizowana scenka na działce (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-34096)" i wystających stopach z Audi ;) ponieważ oba te zdjęcia zostały bardzo negatywnie przyjęte w galerii
z góry dzięki za rady i Wasze spostrzeżenia, miłego wieczorku

nataszach
16.06.09, 22:04
dla mnie pierwsza klasa :-)
A galerią się nie przejmuj- każdy artysta był niedoceniany na początku swojej kariery :D

kowalikster
16.06.09, 22:06
Jajka "rzondzom"

kYs
26.06.09, 01:59
kilka fotek wygrzebanych jeszcze z urlopu ;)

Ania_
26.06.09, 06:23
45 ma potencjał, szkoda, że uciąłeś misę

kYs
26.06.09, 12:39
Dzięki za opinię
z tego co pamiętam to pod misą był bardzo nieciekawy widok dlatego robiąc fotę kadrowałem tak aby się go pozbyć, a zarazem pokazać gdzie ta woda kapie ;] zresztą to była zorganizowana wycieczka z przewodnikiem więc nie było wiele czasu na przygotowania do zdjęcia :|

judasz
26.06.09, 13:05
47 jest bomba.:wink:

helmuth
26.06.09, 15:23
Podobają mi się 45 (zgadzam się Mysikrólikiem) i 46 (bez zastrzeżeń :grin:).

kowalikster
26.06.09, 16:27
Urlopowa seria naprawdę dobra, ze wspomnianym przez Mysikrólika zastrzeżeniem.

K_Puchatek
26.06.09, 20:11
Cała seria z Turcji naprawdę dobra, wiem że w środku dnia, w takim słońcu trudno coś "dobrze" pokazać na zdjęciu. Tobie się to udało...
Żeby nie było zbyt słodko, to faktycznie trochę przeszkadza obcięta misa...:wink:
Pozdrawiam

kYs
29.06.09, 11:16
dziękuję serdecznie za odwiedziny i opinie :)
sorry, że tak długo nic nie odpisywałem ale w niedzielę się broniłem i tak jakoś nie było czasu na forum :\ ale obiecuję poprawę, w tym tygodniu wybywam z Bratem do 3city na openera i zlot żaglowców więc mam nadzieję, że uda się trzasnąć coś co warto by tu opublikować :D
Pozdrawiam stałych bywalców

kYs
1.07.09, 01:30
a tu znienacka mały reportaż z dzisiejszej burzy nieopodal Bydgoszczy, foty trzaskane ze statywu na balkonie ;)
wiem, że niektóre są ziarniste i zaszumione ale jeszcze nie opanowałem tych zabiegów podczas obróbki :|

kowalikster
1.07.09, 07:22
Ja dość niedawno też robiłem swoją pierwszą burzę. Gęba sama się uśmiecha na wspomnienie pierwszych dwóch ładnie uchwyconych piorunów.

nataszach
1.07.09, 14:25
Witaj,
Długo Cię nie było. Jak obrona? Jak mamy się teraz do Ciebie zwracać, bo na "Ty" to już chyba nie wypada :-D

Co do zdjęć, podoba mi się ta burzowa seria:
48- a gdyby tak obciąć dół i zostawić same błyskawice na tym pięknym, fioletowym tle?
49- MSZ GENIALNE! Jedna wielka sprzeczność: z jednej strony mroczne, ciężkie niebo a z drugiej cieńka, delikatna linia błyskawicy niczym rysa.
50- w tym wypadku nie obcinałabym dołu tak jak przy 48, błysk jest zbyt mały, musi być coś jeszcze na tej focie. Uważam że OK.
51- ten w lewym, dolnym rogu MSZ jest niepotrzebny, burzy kompozycję.
Pozdrawiam serdecznie

judasz
1.07.09, 14:50
swietnie tobie to wyszlo ,ciezko jest taki moment uchwycic .ale moin zdaniem to chyba tylko obrobka lepsza by sie przydala.:wink:

kYs
1.07.09, 18:48
nataszach:
Obrona oczywiście do przodu z wynikiem dobrym, nie noo bez przesady, zwracanie się na Ty nadal obowiązuje :D

48 - chciałem załapać kawałek horyzontu aby był punkt odniesienia na fotce
49 - :)
50 - porozglądaj się dobrze to znajdziesz co nie co, ten mały błysk z jeszcze mniejszej chmurki jakoś tak mi nie pasował mocno wykadrowany dlatego zostawiłem go finalnie w szerokim kadrze
51 - jak wrócę z urlopu to mogę usunąć ;)

judasz:
cieszę się że doceniasz trud włożony w te zdjęcia, bez przesady z 1,5h spędziłem na balkonie, a co do obróbki robiłem ją na szybko wczoraj bo byłem podjarany tymi fotami i chciałem jak najszybciej je wrzucić na forum :D

Dzięki za spostrzeżenia, dziś wybywam na urlopik nad Bałtyk więc pewnie co nie co przywiozę :) Pozdrowionka

robert1088
1.07.09, 18:54
Witam Burza bardzo ciekawa Mógłbyś pochwalić się jak zrobiłeś takie fotki? Chodzi mi parametry (jeżeli możesz) oraz jak złapać taki piorun ...zdjęcia seryjne czy po prostu ślepy traf?(nie mam pojęcia) Fajne ujęcia

kYs
1.07.09, 19:39
na początku próbowałem pojedyncze ujęcia ale za długo się na karcie zapisywały i za dużo traciłem więc przerzuciłem się na seryjki
co do parametrów przejrzyj sobie Exif'y czas ok 8s a przysłona ok 5,6

nataszach
2.07.09, 08:50
Witaj,
Jeszcze raz gratulacje! Wakacji zazdroszczę jak cholera, ja drugi rok z rzędu urlopu nie mam, ale jak się chce zajść wysoko w tym wyścigu szczurów, to tak jest :-D
Co do 50- tak, wiem widziadzłam tą nad lasem :-)
Pozdrawiam

Zjawa77
6.07.09, 19:15
kYs, seria z burzą jest wspaniała, pełen szacunek:) Pozdrawiam

kYs
7.07.09, 19:01
nataszach:
ja mam wakacje od marca :) czyli odkąd mnie zwolnili z pracy, ale przynajmniej w tym czasie zakończyłem inżynierkę i zdobyłem prawko :D a teraz znajduję się na zasłużonym wypoczynku nad Bałtykiem, oby dobra pogoda dopisała. W 3city zrobiłem kilka fotek żaglowców więc postaram się je obrobić ale wrzucę dopiero jak wrócę do domku bo obecnie na i-plus'ie siedzę i strasznie muli :|
Zjawa77:
niezmiernie się cieszę że spodobały Ci się moje foty, takie komentarze motywują do dalszych prób :>
dzięki jeszcze raz wszystkim za odwiedziny i do następnego, pozdrowienia z Rowów

nataszach
8.07.09, 11:20
No to z jednej strony pogratulować, a z drugiej przykro że straciłeś pracę...
Ale przynajmniej więcej czasu na focenie :-)

nevra
9.07.09, 21:45
Ładne burze, pogratulować i pozazdrościć fotek. Niestety, jak jest burza, to widzę dach innego budynku.

Gratulacje pozafotkowe- również. :)

kYs
20.07.09, 21:55
witam serdecznie po wakacyjnej przerwie, niebawem pierwszy upload fotek z Polskiego wybrzeża ;):esystem:

kowalikster
20.07.09, 22:32
Witaj.
Oprócz zdjęć daj też jakieś komentarze i morskie opowieści :grin:

"Hej-Ho! Kolejkę nalej! Hej-Ho! Kielichy wznieśmy! To zrobi doskonale morskim opowieściom! "

kYs
20.07.09, 23:25
na dobry początek:
kamyczek, kamyczek, znalazłem go na plaży ... ;)
i przeniosłem w miejsce gdzie było dużo małych kumpli, oto efekt

grizz
20.07.09, 23:29
Jakośc :/ Jakośc :/

A wielka szkoda, że taka kiepska, bo 2 kapitalnie jest "namalowane".

helmuth
20.07.09, 23:37
Na drugim jakaś kasza wyszła na wodzie. Spróbuj odszumić (albo mniej ostrzyć) bo zdjęcie warte tego :wink:

kYs
20.07.09, 23:40
racja, przegiąłem z nasyceniem i przeostrzyłem :| druga wersja jest chyba już lepsza ;) coś od tego słońca mi się z oczami porobiło :P

helmuth
20.07.09, 23:44
Teraz, do Galerii :grin:

kYs
20.07.09, 23:50
przekonałeś mnie helmuth :D

grizz
21.07.09, 07:21
racja, przegiąłem z nasyceniem i przeostrzyłem :| druga wersja jest chyba już lepsza ;) coś od tego słońca mi się z oczami porobiło :P

Znacznie, znacznie lepsza :D

kowalikster
21.07.09, 07:59
Teraz jest o wiele ładniej i ciekawiej.

kYs
21.07.09, 09:03
ciesze się niezmiernie, że Wam się podoba kamyk ;) najgorsze jest to, że gdzieś mi wcięło orf'a ;/ i opublikowane zdjęcie jest jpg'iem zapisanym przez aparat, myślę, że z orf'a byłoby ciut lepiej :D

ciekaw jestem jakie skojarzenia Wam przychodzą do głowy patrząc na to poprawione zdjęcie, czy widzicie tam tylko kamyk? ja za pierwszym razem widziałem tam wielką połyskującą górę, na szczycie której stoi sobie domek ;)

dzięki wszystkim za opinie, czekam na dalsze i niebawem wystawię nowe ujęcia, miłego dnia

Agulka
21.07.09, 10:11
Ja mam podobne skojarzenia - góra wyrastająca z morza mgieł, z domkiem na szczycie. Fajna fotka, może służyć za przykład, że czasami brak skali daje wyobraźni całkiem spore pole do popisu :)

kYs
21.07.09, 10:15
Agulka, właśnie dlatego starałem się b. ciasno skadrować tylko dałem ciała bo nieumyślnie podpisałem zdjęcie, a chciałem zrobić quiz co to może być ;)

nataszach
21.07.09, 10:41
Witaj :-)
No nareszcie! Jak urlop?
52- baaaaardzo mi się podoba, ale słowa tej piosenki zaczynały się od "bursztynek, bursztynek.." :-D
53b- zaniemówiłam z wrażenia i nie wiem co jeszcze napisać :-)
Pozdrawiam

kYs
21.07.09, 20:09
Urlopik w porządku, opener się udał, wyjazd do Rowów troszkę mniej ze względu na niesprzyjającą pogodę, ale dzięki tym na pozór niesprzyjającym warunkom udało mi się zrobić kilka reportaży :)

54 - tak wyglądała ulica przed moim ośrodkiem po 20min burzy
55 - ratatuj się kto może ;)
56 - wygrzewające się nimfy
57 - prysznic :D

robasss
21.07.09, 20:33
Motyw z kamieniem jest fajny - podobaja mi sie takie klimaty. Ciekawi mnie czy uzyles statywu czy z reki ale chyba to drugie - tlumaczyllo by to kiepska moim zdaniem jakosc, a szkoda bo mozna bylo wycisnac z tego ciekawe ujecie - tak mi sie wydaje. Ale sa gusta i gusciki - jedni nazekaja inni sie zachwycaja :) Ujecia na ulicy z nimfami ;) sa ciekawe, nietypowe.

robert1088
21.07.09, 20:45
KAMYK naprawdę świetny

Agulka
21.07.09, 21:17
Agulka, właśnie dlatego starałem się b. ciasno skadrować tylko dałem ciała bo nieumyślnie podpisałem zdjęcie, a chciałem zrobić quiz co to może być ;)
Z tym ciałem to masz niestety rację :-P fajniej by było, gdyby trzeba było samemu wymyślić co jest na zdjęciu. :)
A tak z ciekawości (jeśli można): czy na fotce "ratatuj się kto może" to Twój synek?

kYs
21.07.09, 21:33
nie, nie, to przypadkowe dziecko z ośrodka wczasowego, a w dodatku to dziewczynka :) sam nie mogłem uwierzyć

malenka1
24.07.09, 14:47
No to widzę, że w syrenki urlop obrodził:), fota z prysznicem bardzo na plus za moment i radochę tych dziewczyn:grin:, kamyk świetny po odszumieniu, poprzednie kamyczki jak dla mnie miodzio, w takich szczególikach się kocham i takie zdjęcia bardzo lubię!!!

kYs
24.07.09, 18:50
cieszę się Malenka, że przypadły Ci do gustu moje kadry ;)
tym razem fotki ze zlotu żaglowców w 3city
61_lot żaglowców @3city (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-35908)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/07/thumb_61_zaglowce-2.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-35908)

helmuth
24.07.09, 20:56
Wydaje mi sie, ze za obszernie pokazales zaglowce. Lepiej by bylo, pokazac jeden konretny (oczywiscie inny na kazdym zdjeciu :wink:)

Ann
24.07.09, 23:08
Witam
Żaglowce super , obejrzałam z przyjemnoscią :) Spostrzeżenia Helmutha jest bardzo słuszne , ale może takie zbliżenie nie było możliwe ;)

kYs
25.07.09, 10:48
Witam
Żaglowce super , obejrzałam z przyjemnoscią :) Spostrzeżenia Helmutha jest bardzo słuszne , ale może takie zbliżenie nie było możliwe ;)
zgadza się, warunki do łatwych nie należały, foty robiłem z bardzo daleka szkiełkiem 40-150, i tak są już na tyle skadrowane, że zaczęły szumy się pojawiać :| wolałem bardziej ich nie powiększać bo byłoby jeszcze gorzej ;)

helmuth
25.07.09, 13:19
...foty robiłem z bardzo daleka szkiełkiem 40-150...Trudno, w tych warunkach lepiej sie nie dalo ale moze masz jakies zaglowce przy nabrzezu?

kYs
25.07.09, 15:17
niestety w porcie było jeszcze gorzej bo stały jeden przy drugim a w dodatku był tłum ludzi :|

kYs
30.07.09, 23:30
tym razem motyle uchwycone na działce ok godziny 13-14
64_Działkowo, niestety w pełnym słońcu (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-36128)

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2009/07/thumb_64_dzialka-2.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-36128)

Ann
31.07.09, 00:01
KYs , seria z motylkami bardzo ładna :)
Wiem , ze motylki bardzo lubią te kwiatki , sama je fotografowałam w ubiegłym roku :) w Tym , roku tez się o to pokuszę ;)
Moim zdaniem ostatnie zdjęcie jest najbardziej udane :) tu motylek lepiej pozuje i jest niezajaskrawe światło :)

kYs
5.10.09, 20:44
po dłuuuuugiej przerwie wracam z małą porcyjką zdjęć z mistrzostw kobiet w siatkówce, które między innymi odbyły się w Bydgoszczy ;) niestety zdjęcia były robione kitem 50-150 i w sztucznym oświetleniu biłem się z przysłoną/czasami aby jednak jakąś ostrość osiągnąć na tak dynamicznych scenach więc nie bijcie za ostrość i ziarno (efekty rozjaśnienia zdjęć robionych na krótkich czasach)

Dawid
5.10.09, 22:41
Masz na działce pewnie sporo kwiatów żeby motyli było dużo :P Przejrzałem Cię :):lol:

kYs
6.10.09, 08:21
zgadza się, kwiatów jest sporo, jak to na działce ;) ale jak pewnie zauważyłeś tamtego dnia motyle trzymały się tylko i wyłącznie tego jednego, który przewija się przez wszystkie zdjęcia

Dawid
6.10.09, 08:44
No widziałem :) niestety trzeba trochę poczekać teraz na motylki :)