PDA

Zobacz pełną wersję : Niedroga lampa do e510



bartek2807
29.04.09, 11:48
proszę o pomoc w wyborze lampy. waham się pomiędzy tumax 386 afz i metz 36 af 4. Obie dedykowane do olympusa. Kwestia ceny jest ważna. lampa olka jest po prostu za droga.

kowalikster
29.04.09, 11:54
Po zakupie mojego Aleksandra też szukałem jakiś lamp. Miałem dokładnie taki sam dylemat, ale niestety pojawiły się inne priorytety portfelowe.
Ja się jednak skłaniałem bardziej ku Metz'owi.

maj0nez
29.04.09, 13:26
kupiłem pierwszego Tumaxa jest wystarczający i ma przewagę jak dla mnie nad fl-36 bo posiada wejście na 4 aku po zakupie FL-50 różnica jest kolosalna i równo-miernie z ceną. Zapraszam na testy i porównania organoleptyczne.
P.S.
Nadal posiadam obie lampy.

grizz
29.04.09, 14:37
Metz... to metz... tumaxy są awaryjne. Melcer wspominał, ze maja zwroty rzedu 30%

Gundi
29.04.09, 14:46
Bierz Metza. Mam i polecam.

dzemski
29.04.09, 17:36
Metz nie ma regulacji palnika w poziomie, jest tylko pion, a to niestety ogranicza mocno. Miałem Tumaxa AFZ386 i byłem bardzo zadowolony, daje zdecydowanie większe możliwości (ma wbudowaną białą kartkę, dyfuzor i silnik palnika), obrotowy palnik. ma możliwość podziału błysku, a także wbudowaną fotocelę (można go wyzwalać lampą wbudowaną w korpus aparatu - taka namiastka studia).

bartek2807
30.04.09, 18:04
Dziękuję za porady. Zamówiłem Metza. ma mniej funkcji, a jest niewiele tańszy, co mam nadzieje przełoży się na jakość.

studioart
4.05.09, 09:15
Metz nie ma regulacji palnika w poziomie, jest tylko pion, a to niestety ogranicza mocno. Miałem Tumaxa AFZ386 i byłem bardzo zadowolony, daje zdecydowanie większe możliwości (ma wbudowaną białą kartkę, dyfuzor i silnik palnika), obrotowy palnik. ma możliwość podziału błysku, a także wbudowaną fotocelę (można go wyzwalać lampą wbudowaną w korpus aparatu - taka namiastka studia).

Czy zalety fotoceli, białej kart ma również FL-50?

dzemski
4.05.09, 09:26
FL-50R ma sporo więcej zalet

Ma białą kartkę (choć nie wbudowaną)
Ma rozpraszacz szerokokątny (wbudowany)
Ma w zestawie dyfuzor
Ma stopkę by można było ją postawić swobodnie, a stopka ma gwint na statyw
Działa w trybie R, czyli jest sterowana z body bezprzewodowo
Działa w trybie SuperFP, czyli ma synchronizację ze wszystkimi czasami (np portret pod słońce)

Ma jedną podstawową wadę - kosztuje 1500 zł.