PDA

Zobacz pełną wersję : Zamiennik BLM-1 od FoxFoto - ktoś to zna?



misiek1928
27.04.09, 22:18
Witajcie. Muszę kupić zamiennik za BLM-1 i na fotozakupach natrafiłem na FoxFoto. http://fotozakupy.pl/akumulator/foxfoto-olympus-blm-1-zamiennik,9307s

Czy ktoś to zna? Pojemność normalna, a nie kosmiczna jak w g..wnianych zamiennikach z allegro, a i cena przystępna.

dzemski
27.04.09, 22:20
polecałbym raczej dołożyć troszkę i mieć coś na tych samych ogniwach co oryginał, czyki kupic Hahnela:
http://fotozakupy.pl/akumulator/hahnel-hl-m1-olympus-blm-1,6343s

grizz
27.04.09, 22:29
polecałbym raczej dołożyć troszkę i mieć coś na tych samych ogniwach co oryginał, czyki kupic Hahnela:
http://fotozakupy.pl/akumulator/hahnel-hl-m1-olympus-blm-1,6343s

hihi mi hahnel padł ;) co prawda nie blm, ale jednak.

dzemski
27.04.09, 22:38
Ja mam zastępnik GP, także na tych samych ogniwach co BLM-1 od olka i spisuje się pięknie już 3 lata :)

misiek1928
28.04.09, 00:02
hihi mi hahnel padł ;) co prawda nie blm, ale jednak.

Ja właśnie odesłałem Hahnela na gwarancję... drugi raz. Nie wiem tylko czy serwis wewnętrzny sklepu w którym kupiłem zrobił mnie w bambuko, czy przysłali mi drugi uwalony akumulator... zobaczymy.

Xsen
1.05.09, 16:17
Witajcie... Jestem początkującym użytkownikiem lustrzanki E520 i mam mały problem z zamiennikiem do BLM1. Kupiłem zamiennik Power Opticam (Li-ion 7,4 V; 1400 mAh). Nawet jeśli ładuję go 12 godzin i wkładam do aparatu w ogóle mi nie działa.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia? Ktoś może mi pomóc co mam z tym zrobić?

Scytal
1.05.09, 19:19
na firmowym pisze 7,2V, nie wiem dlaczego niektore zamienniki maja inny woltaz, w kazdym razie ja bym celowal w te posiadajace 7,2 ;)

brjs
1.05.09, 19:31
Ja polecam GP.
Poprzednio kupiłem na Allegro jakiś "chiński" zamiennik i w czasie tygodniowego wyjazdu na narty mi po prostu padł. Nie pamiętam firmy - bo wyrzuciłem dziadostwo...

romek1967
1.05.09, 20:50
Mam Hahnela od pół roku, kupiony razem z pierwszym E-aparatem jako rezerwa. Używany naprzemian z oryginalnym. Działa do nadal bez problemu.

Cinderella
1.05.09, 21:10
Xsen, posiadam właśnie tą baterie Opticam i z nią jest następujący problem: oryginalny akumulator ma blaszki wklęśnięte a ten zamiennik ma blaszki na równo. Rozwiązanie tego problemu: - musisz nakleić na całą tylną część (omijając blaszki) cienką tektórke (np. z opakowania), najlepiej zastosój taśmę dwustronnie klejącą (tylko cienką). Tylko na początku będzie ciążko wchodziła do ładowarki, ale tym się nie przejmuj bo z czasem się wyrobi i będzie dobrze. A ładuje się około 3 godzin. Pozdrawiam

Xsen
3.05.09, 09:32
Xsen, posiadam właśnie tą baterie Opticam i z nią jest następujący problem: oryginalny akumulator ma blaszki wklęśnięte a ten zamiennik ma blaszki na równo. Rozwiązanie tego problemu: - musisz nakleić na całą tylną część (omijając blaszki) cienką tektórke (np. z opakowania), najlepiej zastosój taśmę dwustronnie klejącą (tylko cienką). Tylko na początku będzie ciążko wchodziła do ładowarki, ale tym się nie przejmuj bo z czasem się wyrobi i będzie dobrze. A ładuje się około 3 godzin. Pozdrawiam



9.25 Ufff... A już bałem się, że nikt mi nie pomoże. Dzieki! U mnie zamiennik ma blaszki wklęśnięte, a oryginal - równe. Wcześniej w ogóle nie zwracałem na to uwagi. Ale mam jeszcze pytanie w związku z tym: Czy po naładowaniu baterii tekturkę zdejmuję? Czy akumulator wkładam do aparatu razem z nią?

11.00 Sprawdziłem! Działą!!!

Xsen
3.05.09, 23:32
Ech... Raz mi działa, innym razem nie działa. Zastanawiam się w jaki sposób to okleić, by cały czas działało?

darkelf
4.05.09, 15:14
Ja kupiłem trzy zamienniki od takiej polskiej firmy na B (nie pamiętam dokładnie nazwy) i używam razem z oryginałem, bardzo dobrze działają i nigdy nie kończy się prąd (pojedyncza bateria wystarcza na ponad 1000 zdjęć).

Cinderella
4.05.09, 15:27
Xsen, tekturka którą nakleisz jest już na stałe. Nie odklejasz już jej po naładowaniu. I tak naładowaną baterię razem z doklejoną tekturką wkładasz do aparatu (tekturka ok 0,800 góra 1 milimetr grubości).
Tekturke tak jak Ci pisałam naklejasz na całą powierzchnię baterii (zamiennika) omijając blaszki.
Pozdrawiam.

piotreek27
16.05.09, 22:41
Witajcie... Jestem początkującym użytkownikiem lustrzanki E520 i mam mały problem z zamiennikiem do BLM1. Kupiłem zamiennik Power Opticam (Li-ion 7,4 V; 1400 mAh). Nawet jeśli ładuję go 12 godzin i wkładam do aparatu w ogóle mi nie działa.

Czy ktoś z Was ma podobne doświadczenia? Ktoś może mi pomóc co mam z tym zrobić?


Xsen, posiadam właśnie tą baterie Opticam i z nią jest następujący problem: oryginalny akumulator ma blaszki wklęśnięte a ten zamiennik ma blaszki na równo. Rozwiązanie tego problemu: - musisz nakleić na całą tylną część (omijając blaszki) cienką tektórke (np. z opakowania), najlepiej zastosój taśmę dwustronnie klejącą (tylko cienką). Tylko na początku będzie ciążko wchodziła do ładowarki, ale tym się nie przejmuj bo z czasem się wyrobi i będzie dobrze. A ładuje się około 3 godzin. Pozdrawiam


Witam , ja właśnie załadowałem do mojej 510-tki tą baterie i wszystko śmiga bez kartonika :) zobaczymy ile fotek da sie na niej pstryknąć , dodam że ładowała się około 3 godzin tak jak wspomniał Cinderella.

MichuP
17.05.09, 12:10
Kupiłem na aledrogo zamiennik FORMAX. Pojemność rzekomo 3300 mAh/7,4V i cóż - nie polecam.

Aku chodził "w miarę" przez pół roku na zmianę z oryginałem. Nigdy nie osiągnął wydajności oryginalnej baterii. Ostatnio (może po zimie?) niestety dramatycznie spadła jego pojemość i wystarcza na ok. 100 zdjęć.
Ładowanie zamiennika trwa ok 15 - 20 min i zapala się zielona dioda na ładowarce, coś jest nie tak.
Mam podejrzenie, że ładowarka do oryginału 1400mAh/7,2V nie jest dopasowana napięciowo do zamiennika 7,4V - czytałem gdzieś że Li-ion akumulatory wymagają precyzyjnie dobranego napięcia ładowania. Być może to niedopasowanie powoduje, że aku stracił swoją pierwotną pojemność.

Wydaje mi się, że jeśli kupować zamiennik to tylko 7,2V i z rozsądną pojemnością ok. 1400mAh.

Karol
17.05.09, 12:25
Z zamiennikami to jest dziwna sprawa. Kupiłem TAKI (http://store.digitalgiftworld.com/bp-lm1.html)za grosze (dokładnie centy ;-)) do E-330 - kosztował $4,99 - wyciągnąłem go z kosza z wyprzedażami w amerykańskim CompUSA. Od początku sprawował się bardzo dobrze i tak jest do tej pory (ponad dwa lata) - nie zauważam żeby odbiegał od oryginału a eksploatuję go często. To jednak dotyczy E-330 (i wcześniej E-500), jak go włożę do E-3 to już lipa - kilkadziesiąt zdjęć i kontrolka słabej baterii zaczyna świecić, potem porobię jeszcze trochę ale nie sądzę żeby miał chociaż pół wydajności oryginału.
Wniosek - różne body mają inne charakterystyki zapotrzebowania na energię i poszczególnie zamienniki mogą w nich sprawować się bardzo dobrze bądź kiepsko.

MichuP
17.05.09, 12:46
... To jednak dotyczy E-330 (i wcześniej E-500), jak go włożę do E-3 to już lipa - kilkadziesiąt zdjęć i kontrolka słabej baterii zaczyna świecić, potem porobię jeszcze trochę ale nie sądzę żeby miał chociaż pół wydajności oryginału.
Wniosek - różne body mają inne charakterystyki zapotrzebowania na energię i poszczególnie zamienniki mogą w nich sprawować się bardzo dobrze bądź kiepsko.

Wychodziłoby na to, że E3 ma większe zapotrzebowanie mocy i może spadek napięcia na aku jest za duży - włącza się sygnalizacja rozładowania.
Czy możesz włożyć tak rozładowaną baterię w E3 do E-330/E-500? Ciekawe czy będzie działać... jeśli tak to być może zamienniki nie są złe a tylko nie dopasowane do sprzętu.

Karol
17.05.09, 12:58
Czy możesz włożyć tak rozładowaną baterię w E3 do E-330/E-500? Ciekawe czy będzie działać... jeśli tak to być może zamienniki nie są złe a tylko nie dopasowane do sprzętu.
Nie próbowałem ale zrobię taki eksperyment, dziś biorę E-3 do lasu więc włożę najpierw ten zamiennik a w tygodniu do E-330 po tym jak padnie w E-3. O wyniku napiszę w tym wątku za jakiś czas.

Morlok
20.05.09, 18:40
(...)
Czy ktoś to zna? Pojemność normalna, a nie kosmiczna jak w g..wnianych zamiennikach z allegro, a i cena przystępna.

Ja dzis to samo tylko w innym sklepie. Nie musza być złe, technologia podobna, tylo lepsze firmy maja lepsze procedury kontroli. No nie ma pojemoszci 10Ah :wink:
Podładowałem i w aparatę wcisnąłem i ... działa, ...na razie:wink:

Fredi
2.06.09, 10:02
Ja od roku, używam bakterie Hama, cały czas przez ten rok działa idealnie, ładuje się tak samo jak oryginał i wystarcza na tyle samo zdjęć i męczenia.
Bateria jest używana dokładnie po kolei olynmpus-hama-olympus-hama i tak w kółko...nigdy się nad tym nie zastanawiałem i traktuję je tak samo :).

leodan
2.06.09, 10:11
A może ktoś używa takiego zamiennika .
http://allegro.pl/item648168301_akumulator_blm_1_olympus_e_520_e_510 _e_500_usa.html

Co o nim myślicie .

AZA
4.09.09, 17:28
Jestem pierwszy raz na Waszym forum - witam !
Bardzo jestem wdzięczny za pomoc w " uruchomieniu" zamiennika baterii
BLM 1 do mojego nowego nabytku jakim jest Olek.
Dzięki serdeczne Cinderelli za cenne wskazówki !!!

Mirek54
4.09.09, 19:25
Jestem pierwszy raz na Waszym forum - witam !
Bardzo jestem wdzięczny za pomoc w " uruchomieniu" zamiennika baterii
BLM 1 do mojego nowego nabytku jakim jest Olek.
Dzięki serdeczne Cinderelli za cenne wskazówki !!!

To cos czuje jakas niejasna propozycja.

AZA
4.09.09, 19:43
Jestem pierwszy raz na Waszym forum - witam !
Bardzo jestem wdzięczny za pomoc w " uruchomieniu" zamiennika baterii
BLM 1 do mojego nowego nabytku jakim jest Olek.
Dzięki serdeczne Cinderelli za cenne wskazówki !!!

Ja pod Olkiem rozumiem mojego Olympusa E 520 i nic po za tym!
Pozdrawiam i przepraszam jak wprowadziłem w błąd:wink:

tOmki
15.10.09, 14:16
możecie polecić jakiś dobry zamiennik BLM-1 lub dać namiar na oryginał w dobrej cenie

brontozaur
15.10.09, 20:38
Używam HAMA (DP-026) od roku i potwierdzam wszystko to co pisał Fredi parę postów wyżej. Tak że z czystym sumieniem Ci je plecam.

A wcześniejsze złe doświadczenia z Formaxem 3300mA miałem identyczne jak MichuP.

AZA
16.10.09, 11:38
niestety ! zawiodłem sie na zamienniku o którym wspomniałem .
Bateria " siadła " i nie trzyma pomimo sformatowania itd itp.
Teraz kupiłem akumulator hama i jest na razie dobrze! w końcu jak daja 5 letnia gwarancję to coś o tym świadczy :grin:
Odradzam w zwiazku z tym kupowanie "byle czego pod wpływem emocji"

tkud
1.11.09, 19:38
Kiedy zamówiłem gripa w promocji do E30 stwierdziłem, że nie ma na co czekac i poszedłem zorientować się w cenach sklepowych szczególnie, że wyjazd w góry się zbliżał i tak z jednym akumulatorem nie za bardzo było pewnie. Jakoś tak na chłopski rozum doszedłem do wniosku, że lepiej będzie jak dodatkowa bateria będzie miał tą samą pojemność co oryginalna ze względu na póżniejszą możliwość pracy obu baterii w gripie. Już miałem kupić zamiennik ale okazało się, że jest teraz w promocji oryginalna bateria Olka wraz z oryginalną dużą torba Olympusa w cenie 160 pln. Nawet się nie zastanawiałem szczególnie, że kartą jakoś łatwiej się płaci

leodan
1.11.09, 20:27
Kiedy zamówiłem gripa w promocji do E30 stwierdziłem, że nie ma na co czekac i poszedłem zorientować się w cenach sklepowych szczególnie, że wyjazd w góry się zbliżał i tak z jednym akumulatorem nie za bardzo było pewnie. Jakoś tak na chłopski rozum doszedłem do wniosku, że lepiej będzie jak dodatkowa bateria będzie miał tą samą pojemność co oryginalna ze względu na póżniejszą możliwość pracy obu baterii w gripie. Już miałem kupić zamiennik ale okazało się, że jest teraz w promocji oryginalna bateria Olka wraz z oryginalną dużą torba Olympusa w cenie 160 pln. Nawet się nie zastanawiałem szczególnie, że kartą jakoś łatwiej się płaci



A gdzie znalazłeś taką promocję .

muszyk
1.11.09, 21:01
Witajcie. Muszę kupić zamiennik za BLM-1 i na fotozakupach natrafiłem na FoxFoto. http://fotozakupy.pl/akumulator/foxfoto-olympus-blm-1-zamiennik,9307s

Czy ktoś to zna? Pojemność normalna, a nie kosmiczna jak w g..wnianych zamiennikach z allegro, a i cena przystępna.

nie wiem czy są takie gówniane, ja kupiłem w lipcu cos takiego:
http://www.allegro.pl/item797304495_akumulator_do_olympus_blm_1_3500_a_p oly_hit_od_ss.html (Maxxcell)
na naklejce jest informacja, że jest tp li-poly ale faktycznie jest to li-ion (wytłoczenie jak na oryginalnej)
pozwala zrobić około 100 zdjęć więcej niż oryginalna i wbrew prognozom co niektórych działa bez zarzutu do dzisiaj, zrobionych aparatem w sumie 15000 zdjęć z bateriami używanymi naprzemiennie

moim zdaniem nie ma sensu ładować kasy w super drogie bateria nie oferujące niczego więcej, a nawet jeśli ten zamiennik padnie mi po roku to za grosze kupię następny :)

AZA
1.11.09, 21:49
moim zdaniem nie ma sensu ładować kasy w super drogie bateria nie oferujące niczego więcej, a nawet jeśli ten zamiennik padnie mi po roku to za grosze kupię następny :smile:

Moim skromnym zdaniem nie warto ! topić kasę w coś co po pierwsze nie będzie wymiarami pasowało w komorze aparatu to raz a dwa ta pojemność TEJ baterii łącznie z ceną daje dużo do myślenia
Ale wybór nalezy do kupującego :grin:

tkud
1.11.09, 22:27
A gdzie znalazłeś taką promocję .
Mieszkam w Rzeszowie i sklepów fotograficznych tu jak na lekarstwo. Ten zestaw kupiłem w Fotojokerze. Jest możliwość kupna wielu produktów przez internet (e-fotojoker.pl) i to o wile taniej niż w sklepie dodatkowo z możliwością osobistego odbioru na miejscu. Niestety w e-fotojokerze tego zestawu nie mają tak to bym podał linka.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Pudełko niestety wyrzuciłem ale na paragonie mam napisane "zestaw akcesoriów Olympus do E500"
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Poszukałem trochu i znalazłem, że torba to SBC-1 przykładowy link: http://www.nokaut.pl/futeraly-foto/olympus-torba-e-system-sbc-1.html a bateria to każdy wie jak wygląda ;-)

Sebu$
1.11.09, 23:03
A gdzie znalazłeś taką promocję .

od kilku miesięcy jest w Fotojokerze. Opisywałem kiedyś to w "dobrej cenie", ale przeszło bez echa ;)
Sam kupiłem i odsprzedałem znajomemu torbę. Oryginalny akumulator mam w cenie poniżej zamiennika :mrgreen:

taki sam zestaw kupisz TU, ale drożej :( (http://fotozakupy.pl/akumulator/olympus-blm-1-torba-olympus-e-system,8887s)


.

Candela
2.11.09, 02:13
około roku temu kupiłem oryginalną baterię za 90 zeta na Allegro, działa rewelacyjnie. :grin: Obecnie nie wiem która była z E520 a która jest kupiona na allegro. Z tego co widzę sprzedawca ciągle jest obecny na allegro

http://www.allegro.pl/item797608424_oryginal_olympus_blm_1_najtaniej_od_ super_sprzed.html

uważam, że cena jest rozsądna.

Sebu$
2.11.09, 11:41
około roku temu kupiłem oryginalną baterię za 90 zeta na Allegro, działa rewelacyjnie. :grin: Obecnie nie wiem która była z E520 a która jest kupiona na allegro. Z tego co widzę sprzedawca ciągle jest obecny na allegro

http://www.allegro.pl/item797608424_oryginal_olympus_blm_1_najtaniej_od_ super_sprzed.html

uważam, że cena jest rozsądna.

Cena, .... cena jest rozsądna z tym tylko, że to nie jest oryginał i nie jest to też zamiennik ! To taki sobie klon ;) I na pewno lepiej go kupić, niż jakąś fatalną podróbkę ;)

Temat tych akumulatorów już był kiedyś poruszany .... zobacz TU (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=14628&highlight=blm-1)

Tu masz listę "podróbek" .... (http://t5r.pwp.blueyonder.co.uk/e1/clonetests.htm) i też ten z Aleedrogo jest na niej ;)

Kupiłem taki "oryginał", potem nawiązała się nasza forumowa rozmowa, a po rozmowie na forum skontaktowałem się ze sprzedawcą i mi zwrócił wszystkie koszty :) Był OK.

A Ty, jeżeli jesteś z niego zadowolony to bardzo dobrze ! Ino się w takim razie cieszyć ! Mam zamiennik Hahnela i również się cieszę bo działa tak samo dobrze jak oryginał .... :)


.

flaa
2.11.09, 11:52
Ja mogę polecić zamiennik HAMA. Koszt jakieś 99 zł. I także nie wiedzie różnicy miedzy oryginałem, a zamiennikiem.

Sebu$
2.11.09, 11:58
Ja mogę polecić zamiennik HAMA. Koszt jakieś 99 zł. I także nie wiedzie różnicy miedzy oryginałem, a zamiennikiem.

tylko że Hama nie jest producentem .... też o tym było, ale nie mam czasu poszukać ;)

w Hamie masz chybił trafił ..... niestety :( , tak zapakują jaka maja aktualnie dostawę, ..... i może trafiłeś na prawdziwy BLM-1 .... ;) czego Ci życzę :)


$

Candela
2.11.09, 13:16
po sprawdzeniu rzeczywiście jest to zamiennik:shock:, nawet nie wiedziałem. Jednakże spisuje się mi dobrze i jak na razie nie zawiódł mnie. Byłem święcie przekonany , że to oryginał. Dzięki za informację Sebu$

Sebu$
2.11.09, 13:48
po sprawdzeniu rzeczywiście jest to zamiennik:shock:, nawet nie wiedziałem. Jednakże spisuje się mi dobrze i jak na razie nie zawiódł mnie. Byłem święcie przekonany , że to oryginał. Dzięki za informację Sebu$

nie ma sprawy ... polecam jak zawsze OC no chyba że nie w to "inne forum" jak dla nie których uderzyłeś .... ;)

spoko , pozdrawiam,



$

sly102
4.11.09, 20:52
witam,
najlepiej kup sobie oryginalny Olympus BLM-1
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/olympus-blm-1-akumulator.html

a jesli jest za drogi to masz tez dobra alternatywe
Hama DP 026 (odpowiednik Olympus BLM-1) akumulator
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/hama-dp-026-(odpowiednik-olympus-blm-1)-akumulator.html

lub
Ansmann A-Oly BLM1 akumulator
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/ansmann-a-oly-bcm1-akumulator.html

pozdrawiam

Sebu$
4.11.09, 21:17
..... najlepiej kup sobie oryginalny Olympus BLM-1
http://www.cyfrowe.pl/aparaty/olympus-blm-1-akumulator.html

........
pozdrawiam

polecasz oryginała za cenę z kosmosu :shock:

w FJ za 169 masz BLM-1 oryginał i torbę foto :mrgreen:

MichalS
4.11.09, 21:50
Od ponad roku korzystam z BLM1 z firmy Batimex
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=789&wfraza=blm&wfrazat=blm&menu=99&menu2=119

Przekładam go do korpusu na zmianę z oryginałem w momencie, gdy któryś z nich rozładuje się. Wtedy ten rozładowany idzie na ładowarkę, a na karteczce zapisuję sobie datę ładowania. Wynik jest ciekawy :) Oryginał w ciągu roku był ładowany o 2 cykle więcej. Wniosek, chociaż niejednoznaczny, ale zamiennik jest nieco pojemniejszy (ew. wolniej zachodzi w nim proces samo-rozładowania)

NightCrawler
4.11.09, 22:01
Od ponad roku korzystam z BLM1 z firmy Batimex
http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=789&wfraza=blm&wfrazat=blm&menu=99&menu2=119

Przekładam go do korpusu na zmianę z oryginałem w momencie, gdy któryś z nich rozładuje się. Wtedy ten rozładowany idzie na ładowarkę, a na karteczce zapisuję sobie datę ładowania. Wynik jest ciekawy :) Oryginał w ciągu roku był ładowany o 2 cykle więcej. Wniosek, chociaż niejednoznaczny, ale zamiennik jest nieco pojemniejszy (ew. wolniej zachodzi w nim proces samo-rozładowania)


Hmmm ciekawe... jezeli na przemian to nie ma prawa żaden być ładowany więcej razy (chyba że od jednego zacząłeś i na nim skończyłeś ładowanie - ale to i tak nie swiadczy o pojemnosci i trzymaniu aku... :) )

muszyk
4.11.09, 22:43
Moim skromnym zdaniem nie warto ! topić kasę w coś co po pierwsze nie będzie wymiarami pasowało w komorze aparatu to raz a dwa ta pojemność TEJ baterii łącznie z ceną daje dużo do myślenia
Ale wybór nalezy do kupującego :grin:

no proszę, widzę że wiesz lepiej co mi pasuje do komory aparatu a co nie, tak się składa, że właśnie mam obie baterie przed sobą i wymiarami są identyczne i tani zamiennik pasuje idealnie do mojej komory aparatu, ale może to moja komora jest inna niż w innych egzemplarzach?

Waldbrum
4.11.09, 23:30
Ja mam 2 zamienniki Hahnel i jeśli chodzi o pojemność to właściwie nie odbiegają od oryginału jednak jeśli chodzi o rozmiary to niestety są nieco mniejsze i w moim E30 troszkę "latają" i muszę wkładać zawsze jakiś "klin" aby nie dochodziło do samoodłączania się akku .

MichalS
18.11.09, 21:55
Hmmm ciekawe... jezeli na przemian to nie ma prawa żaden być ładowany więcej razy (chyba że od jednego zacząłeś i na nim skończyłeś ładowanie - ale to i tak nie swiadczy o pojemnosci i trzymaniu aku... :) )

No nie błysnąłem swoim stwierdzeniem :( Chodziło mi o ten fakt, że w cyklu oryginał->zamiennik->.... to zamiennik jest około 2razy dłużej w aparacie. Zastanawiam się czy to nie wpływ samorozładowania. Teoretycznie oryginał mógł wpaść w pętlę: długo czeka na swoją kolej, traci część energii, pracuje w aparacie jakiś czas, jest ładowany i znów traci swoją energie. W najbliższym czasie dam mu szansę zaraz po ładowaniu.

Piotrekusmc
7.12.09, 21:49
Ja kupiłem zamiennik BLM 1 firmy Opticam nie polecam tego zamiennika. Na początku trzymał gdzieś dwie trzecie tego co oryginał a po kilku ładowaniach przestał się ładować. Już nie kupie zamiennika lepiej kupić oryginał tym bardziej ze ten zamiennik kosztował prawie 80 zł

Właśnie niedawno zakupiłem taki zestaw który wymienił Sebu$ ( BLM-1 plus torba ) warto kupić

ektomek
6.01.10, 10:11
Witam.
Tak a propos alternatywnego zasilania. Wiadomo nie od dziś, że grip do E3/E30 można zasilać zwykłymi bateriami jak i akumulatorami. W związku z tym iż zakup sześciu baterii co pewien czas mija się z celem mam zamiar upychać w nim akumulatory. Czy są jakieś specjalne zalecenia co do pojemności tychże akumulatorów? Jeżeli oryginalne BLM-1 to 1500mAh to z ogniwami AA powinno być podobnie?

Karol
6.01.10, 10:35
Witam.
Tak a propos alternatywnego zasilania. Wiadomo nie od dziś, że grip do E3/E30 można zasilać zwykłymi bateriami jak i akumulatorami.
Niestety nie jest tak różowo jeżeli chodzi o akumulatory i grip z E-3. Dlatego nie kupiłem gripa. Poczytaj tu (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15685&page=3) i inne strony tego wątku.

heniobe
6.01.10, 14:00
Witam.
Tak a propos alternatywnego zasilania. Wiadomo nie od dziś, że grip do E3/E30 można zasilać zwykłymi bateriami jak i akumulatorami. W związku z tym iż zakup sześciu baterii co pewien czas mija się z celem mam zamiar upychać w nim akumulatory. Czy są jakieś specjalne zalecenia co do pojemności tychże akumulatorów? Jeżeli oryginalne BLM-1 to 1500mAh to z ogniwami AA powinno być podobnie?

Mam doświadczenia, długie i bolesne, w układzie E30/HLD-4 - pisałem na ten temat na początku 2009 zaraz po kupieniu E30. Próby zastosowania akumulatorków AA NI-MH do gripa kończyły się na zrobieniu kilku-kilkunastu klatek i świecącego na czerwono - baterie wyczerpane .
Aby z tego wybrnąć z sukcesem trzeba:
po pierwsze primo : Kluczyk 1 Battery Type / instrukcja str 106 / przestawić na poz. 2
po drugie primo : po długich doświadczeniach stwierdzam, że jedynie akumulatory AA f- my Sanyo typu Eneloop działają najlepiej.
Używam zamiennie BLM-1 oryginalny + zamiennik f-my Hahnel albo 6x AA Eneloop 2000mAh. i mam święty spokój , robię ponad 1500 klatek z zestawu. pozdrawiam hb.
PS. podobno w E3 nie ma opcji "battery type"
PS2. Zamiennik BLM-1 f-my Hahnel mam trzeci rok i nadal spisuje się znakomicie.

ektomek
6.01.10, 18:24
Dlaczego pytam. Dopóki nie używałem gripa zabierałem np do lasu dwa BLM-y. Skończył się jeden, zakładałem drugi. W przypadku gripa zostaję tylko z jednym źródłem zasilania dlatego też chciałbym się ratować takim alternatywnym rozwiązaniem. Chyba, że mogę doładowywać na wpół rozładowane BLM-y bez obawy zaszkodzenia im. Wszak powszechnie mówi się o całkowitym rozładowaniu akumulatora, gdyż dobrze służy to jego żywotności:wink:

heniobe
6.01.10, 18:34
Dlaczego pytam. Dopóki nie używałem gripa zabierałem np do lasu dwa BLM-y. Skończył się jeden, zakładałem drugi. W przypadku gripa zostaję tylko z jednym źródłem zasilania dlatego też chciałbym się ratować takim alternatywnym rozwiązaniem. Chyba, że mogę doładowywać na wpół rozładowane BLM-y bez obawy zaszkodzenia im. Wszak powszechnie mówi się o całkowitym rozładowaniu akumulatora, gdyż dobrze służy to jego żywotności:wink:

Jak włożysz do gripa dwa BLMy to możesz iść do bardzo dużego lasu......... a na temat akumulatorków AA napisałem, tak mi się wydaje, dużo i jasno. pozdrawiam hb.

romek1967
6.01.10, 18:41
Dlaczego pytam. Dopóki nie używałem gripa zabierałem np do lasu dwa BLM-y. Skończył się jeden, zakładałem drugi. W przypadku gripa zostaję tylko z jednym źródłem zasilania dlatego też chciałbym się ratować takim alternatywnym rozwiązaniem. Chyba, że mogę doładowywać na wpół rozładowane BLM-y bez obawy zaszkodzenia im. Wszak powszechnie mówi się o całkowitym rozładowaniu akumulatora, gdyż dobrze służy to jego żywotności:wink:

Tylko aku Ni-Cd miały efekt pamięci i nie należało ich doładowywać, BLM-1 nie są Ni-Cd więc głowa spokojna. raz-dwa razy do roku jak higienicznie rozładujesz do zera to wystarczy.
A wyjściem z w/w sytuacji jest jeszcze zakup dwóch tanich zamienników BLM-1, sam mam E-3 i gripa i 4 x BLM-1 :)

ektomek
6.01.10, 18:54
Tylko aku Ni-Cd miały efekt pamięci i nie należało ich doładowywać, BLM-1 nie są Ni-Cd więc głowa spokojna. raz-dwa razy do roku jak higienicznie rozładujesz do zera to wystarczy.
A wyjściem z w/w sytuacji jest jeszcze zakup dwóch tanich zamienników BLM-1, sam mam E-3 i gripa i 4 x BLM-1 :)

O i o to mnie chodziło:grin:

Nemo5576
6.01.10, 19:10
raz-dwa razy do roku jak higienicznie rozładujesz do zera to wystarczy.
Wystarczy raz rozładować do zera, a potem wywalić do kosza ;) Akumulatory Li-Ion bardzo nie lubią rozładowywania do zera. Dlatego aparat wyłącza się pomimo ze teoretycznie akumulator jest w stanie nadal go zasilać. I dlatego w E-30 można wybrać rodzaj akumulatora i w związku z tym napięcie przy którym aparat sie wyłączy (akumulatorom Ni-Cd rozładowywanie do zera nie szkodzi).

PawelG
15.01.10, 02:15
Wracając do pierwotnego tematu wątku: kupiłem zamiennik BLM-1 marki ActiveJet (tak, to ci od atramentów do drukarek). Nominalnie pojemność ta sama, w praktyce nie zauważyłem różnicy, a jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać :-) (jak z proszkiem do prania). Różnica oczywiście jest w cenie - ok. 1/5 tego co za oryginał. Co jest w środku nie wiem, ale nie sądzę żeby był 5x mniej trwały. A może być czasem z tej samej linii produkcyjnej (wiadomo - globalizacja), bo każdy szczegół wygląda identycznie - również te nieistotne. Oczywiście inna partia może być od innego producenta. Z resztą z "oryginałami" może być tak samo.
@Nemo5576 masz rację, że "Li-Ion bardzo nie lubią rozładowywania do zera" dlatego elektronika urządzenia, albo samego aku zabezpiecza przed takim rozładowaniem. Nieużywane powinny być składowane naładowane (ale nie całkowicie) i w lodówce. Aku NiCd i NiMH rozładowanie do zera nie szkodzi, ale jest inny problem - niektóre ładowarki, nawet (zwłaszcza) te bardzo dobre nie zaczną ich ładować bo ich "nie widzą" - nie mierzą resztek ładunku. Przerabiałem ten temat. W takiej sytuacji trzeba je najpierw trochę podładować w jakiejś prymitywnej ładowarce. Oczywiście mowa o paluszkach.
Efekt pamięciowy występuje we WSZYSTKICH typach aku, tyle, że w LiJon jest pomijalnie mały. Ale co to szkodzi 1-2 razy rozładować i naładować do pełna. Słyszałem że chodzi tu bardziej o "poinformowanie" elektroniki o możliwościach akumulatora bo trudno mówić o formatowaniu jeśli - jak już wyżej wspomniałem - nie da się ich rozładować do zera, przynajmniej w docelowym sprzęcie.

Brzoza111
1.03.10, 21:05
też właśnie noszę się z zamiarem kupna dodatkowego aku do mojego E-520, znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item931979415_oryginal_olympus_blm_1_tanio_tylko_5 _sztuk_blm1.html

czy ktoś miał do czynienia z tym sprzedawcą i może polecić?

kurokial
1.03.10, 21:55
też właśnie noszę się z zamiarem kupna dodatkowego aku do mojego E-520, znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item931979415_oryginal_olympus_blm_1_tanio_tylko_5 _sztuk_blm1.html

czy ktoś miał do czynienia z tym sprzedawcą i może polecić?

Sprzedawca ma w opisie aukcji "zero rydzyka" co daje do myślenia. Po drugie ma tylko 74 punkty więc super pewnym etc sprzedawcą to nie jest, aczkolwiek może jest tylko, że od niedawna. Zdjęcia wyglądają ok. Komentarzy 100% pozytywnych - nic tylko spróbować - ja bym brał. Inaczej prawdopodobnie gdyby oszukiwał to nie wybrał by olka a jeśli tak to wiedzielibyśmy już o tym ;)
To tak na szybko me przemyślenia. Mogę się mylić :)
Pozdrawiam.

arhtus
2.03.10, 17:25
Mam pytanie do Brzoza111
Czy kolega zdecydował się na wspomniany akumulator z allegro?
Jeśli tak to czy wszystko jest ok?

Brzoza111
2.03.10, 21:46
mhm szczerze powiem że się zastanawiam... i nie chodzi tutaj o to czy mam pewność że towar od tego sprzedawcy jest ok itd, tylko dlatego że na forum znalazłem opisy baterii zamienników do E-520 firmy Batimex, co do których rzekomo nie ma zastrzeżeń... a że akurat tak się składa, że mieszkam kilometr od siedziby firmy Batimex pod warszawą więc chyba zdecyduje się na ten aku...

...i różnica w cenie jest, aku Batimex 59 zł, ten z allegro 99 + koszty przesyłki, po co przepłacać skoro jedno i drugie pewnie dobrze będzie działać;)

arhtus
2.03.10, 22:34
No ja się zastanawiałem i się zdecydowałem. Kupiłem ten aku z przeznaczeniem do E3, mam nadzieję że wszystko będzie ok, choć przyznam że trochę mnie to zastanawia. Wiem że to bardzo atrakcyjna oferta, ale mój charakter zawsze doszukuje się jakiegoś haczyka w takich okazjach:grin:

Sebu$
3.03.10, 00:01
też właśnie noszę się z zamiarem kupna dodatkowego aku do mojego E-520, znalazłem coś takiego http://www.allegro.pl/item931979415_oryginal_olympus_blm_1_tanio_tylko_5 _sztuk_blm1.html

czy ktoś miał do czynienia z tym sprzedawcą i może polecić?

temat mniej oryginalnych oryginałów był już poruszany na forum .... wystarczy poszukać TU (https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=14628&highlight=orygina%B3+blm-1) :twisted:

ten z ogłoszenia jest na liście podróbek :evil:
oto lista .... (http://t5r.pwp.blueyonder.co.uk/e1/clonetests.htm)

jeżeli masz znajomego forumowicza, który jest OlyJedi to poproś go o zakup zestawu torby i akumulatora Olympusa. Będziesz zadowolony i będziesz mieć w końcu 100 % oryginał a torbę za połowę ceny BLM-1 :grin:


.

arhtus
3.03.10, 18:12
o rzesz qutwa, czyli kupiłem podróbę i to jeszcze nie specjalnie solidną :-x

No nie świat schodzi na psy (a to nowość:wink:)
Od razu zrobiłem co prawda porównanie z aku zestawowym z E3 i zauważyłem różnicę w naklejce (na wytłoczony napis olympus nie zwróciłem uwagi) ale założyłem że to jakaś inna seria bądź aku skierowany na inny rynek.
Myślałem że "całkiem oryginalny" wygląd i karton dają jakąś gwarancję.

Mam jeszcze prośbę może jednak ktoś ma jakieś dłuższe doświadczenie z czymś takim jak tu i mógłby wyrazić swoją opinię:
http://www.allegro.pl/item931979415_...ztuk_blm1.html (http://www.allegro.pl/item931979415_oryginal_olympus_blm_1_tanio_tylko_5 _sztuk_blm1.html)

Akumulator jeszcze do mnie nie dotarł choć pieniążki już popłynęły. Nie wiem czy od razu kombinować ze zwrotem czy odpuścić i samemu się przekonać co to za ustrojstwo :?:

Jak to zwykle bywa okazje nie są dla biednych :???:

Karol
3.03.10, 18:33
o rzesz qutwa, czyli kupiłem podróbę i to jeszcze nie specjalnie solidną :-x

Nie wiem czy od razu kombinować ze zwrotem czy odpuścić i samemu się przekonać co to za ustrojstwo :?:


Nie potrafię stwierdzić czy to podrobiona bateria, ale jeśli tak - nie miałbym żadnych skrupułów z "kombinowaniem" - 100zł na ulicy ciężko znaleźć. Nie daj się wydymać - kupiłeś oryginalny aku i takiego się domagaj, albo zwrotu kasy.

BTW w Fotojockerze cały czas są zestawy - duża torba E-System + BLM-1 za 169zł - w takim upominkowym kartonie, chyba warto...

Bodzip
3.03.10, 19:03
Ja kupiłem Hahnela (http://fotozakupy.pl/akumulator/hahnel-hl-m1-olympus-blm-1,6343s) z fotozakupów. Ale z premedytacją - wiedziałem że nie kupuję oryginała, tylko aku dedykowane dla Olka, ale innej firmy.
Wrażenia: ładował się 2,5 godziny, a nie 5 jak oryginał. Teraz jest aktualnie w aparacie. Działa i działa.... i nie chce przestać. Zazwyczaj nie używam lampki wbudowanej, ale teraz często w celach testowych z niej korzystam, aby ustalić ile mi akumulator wytrzyma.
Jak "zdechnie" :) - podzielę się informacjami.
Jak do tej pory - czasowo jest podobnie ja z oryginałem. Pozostaje jeszcze kwestia ogólnej wytrzymałości: 1 rok, 2, 3 czy 5 lat ? Ale myślę że to nie problem - za 3 lata będzie nowe body.
Pozdrawiam

arhtus
3.03.10, 19:07
BTW w Fotojockerze cały czas są zestawy - duża torba E-System + BLM-1 za 169zł - w takim upominkowym kartonie, chyba warto...

Nie potrafię znaleźć tej oferty:?:

Karol
3.03.10, 19:21
Nie potrafię znaleźć tej oferty:?:
W Sieci chyba jej nie ma, widziałem fizycznie w sklepach - w tarnowskim FJ i którymś z krakowskich.

Sebu$
3.03.10, 20:40
......

BTW w Fotojockerze cały czas są zestawy - duża torba E-System + BLM-1 za 169zł - w takim upominkowym kartonie, chyba warto...

sam taki zestaw kupiłem rok temu :grin:
torbę odsprzedałem koledze z OC
i każdy z nas był (jest) zadowolony :twisted:

.

Nemo5576
3.03.10, 20:57
W Sieci chyba jej nie ma, widziałem fizycznie w sklepach - w tarnowskim FJ i którymś z krakowskich.
Nie wiem po ile i czy nadal ale były dostępne także w Vobisie. Dostałem jako gratis do E-520.

Sebu$
3.03.10, 20:59
Nie wiem po ile i czy nadal ale były dostępne także w Vobisie. Dostałem jako gratis do E-520.

w Vobisie były(są) w promocji "inaczej" 399,- (trzystadziewięćdziesiątdziewięć) :evil:

Nemo5576
4.03.10, 08:58
Zawsze można ponegocjować :) Ja dostałem ten zestaw gratis po kilkunastu minutach biadolenia nad zbójecka ceną E-520. Więc może na torbę obniżą cenę lub dorzucą coś gratis.

Sebu$
4.03.10, 09:16
Zawsze można ponegocjować :) Ja dostałem ten zestaw gratis po kilkunastu minutach biadolenia nad zbójecka ceną E-520. Więc może na torbę obniżą cenę lub dorzucą coś gratis.

zawsze można negocjować :) , ale nie zawsze z tego coś wyjdzie :evil:

jeżeli kupujesz u nich dual kit 520 to masz toto za 1899 (link tu) (http://www.vobis.pl/oferta/fotografia_cyfrowa/lustrzanki_cyfrowe/862737_olympus_e-520_14-42_40-150.aspx)
ale też mają z torbą i akumulatorem za 1999 (link tu) (http://www.vobis.pl/oferta/fotografia_cyfrowa/lustrzanki_cyfrowe/-24122_e-520_z_obiektywami_i_ak.aspx), czyli cena za torę i aku to 100 zł.

Natomiast sam zestaw "Accessory Kit " jest w promocji kolejnej promocji za 249 (link tu) (http://www.vobis.pl/oferta/akcesoria_foto/zestawy_akcesoriow/861721_accessory_kit_olympus_e520_e-3.aspx) - zmiana ceny z 399 na 249 (początek marca), ale najlepsze jest to, jaką podają jej wartość :twisted: :twisted: :twisted:
"Zestaw akcesoriów zasilających do aparatów E-520/510 oraz E-3 składa się z akumulatora oraz torby o wartości 438zł! ".

W takiej cenie musiała to być wersja limitowana :-P

.

arhtus
4.03.10, 17:24
Dzisiaj doszedł do mnie nowy aku
Przesyłka słabo zapakowana pudełeczko wrzucone do koperty bąbelkowej, trochę ściorane, pewnie na poczcie czymś przycisnęli.
Kurcze no nie chce się wierzyć że to podróba, choć wykonanie patrząc tak z bliska mniej precyzyjne, ale np naklejka jest z identycznego papieru (oczywiście opis trochę inny- bardziej skąpy)

jeszcze raz ponawiam prośbę o opinie ewentualnych użytkowników czegoś takiego
http://www.allegro.pl/item931979415_...ztuk_blm1.html (http://www.allegro.pl/item931979415_oryginal_olympus_blm_1_tanio_tylko_5 _sztuk_blm1.html)

a dodatkowo chciałbym zapytać czy takie podróby aku mogą mieć jakiś negatywny wpływ na aparat:?:

NightCrawler
5.03.10, 00:10
Moje aku ściągane z USA (w identycznym opakowaniu) znacznie różnią się od tych z aukcji. Trzymają jak oryginały więc przypuszczam, że takimi są.

A co do tego czy zaszkodzą aparatowi - nie powinny, będą po prostu krócej działać.

PawelG
5.03.10, 00:39
A co do tego czy zaszkodzą aparatowi - nie powinny, będą po prostu krócej działać.
Jesteś pewien? A pamiętasz hece z akumulatorami w notebookach Sony i bodajże Della. Zapalały się - taki primaaprilisowy dowcip. A to były oryginały. Niemarkowe mogą być mniej intensywnie testowane. Choć z drugiej strony mogą być z tej samej linii produkcyjnej co oryginały - tam płacisz haracz za firmową naklejkę.

Candela
5.03.10, 04:39
Z tymi akumulatorami, z allegro które podają się jako oryginalne trzeba uważać. Mam takowy na początku dobrze działał, jednakże po około roku jego jakość spadła i trzymają krócej. Gdzieś na tym wątku Sebu$ dał link do akumulatorów wyglądających jak oryginalne. Teraz sprawdzam aku Hahnel`a, który mam z dokupionym e 500 i jak na razie spisuje się dobrze. Ale nie wiem po jakich przejściach jest ten Hahnel. Osobiście sugeruję ostrożność z tymi akumulatorami. Obecnie nie pamiętam od kogo kupiłem tego "oryginalnego" akumulatora na aledrogo, ale jak sugerował też była to okazja i ostatnie do sprzedaży bo wyjeżdża.

sirmak
5.03.10, 09:16
zapoznaj się z listą "podróbek" o czym pisał Sebu$ z czwartej strony tego wątku
piszą tam aby unikać tego zamiennika

razor_71
5.03.10, 13:55
Za 99 zł oryginał?! no ładnie ładnie :) piękna podróba ! Chinole zapomnieli napisać na górze baterii "OLYMPUS" - a to pech :D W życiu bym nie kupił! Jako zamiennik mam zachwalanego Hahnela i służy mi dobrze blisko dwa lata :)

Sebu$
6.03.10, 15:20
Za 99 zł oryginał?! no ładnie ładnie :) piękna podróba ! Chinole zapomnieli napisać na górze baterii "OLYMPUS" - a to pech :D W życiu bym nie kupił! Jako zamiennik mam zachwalanego Hahnela i służy mi dobrze blisko dwa lata :)

no cóż .... za 99 zł oryginał ?!

Stanowczo za dużo :twisted: :twisted: :twisted:

, bo ....

.... bo dziś kupiłem za 77 zł !!!

W Auchan w Katowicach :lol: . Mają wyprzedaż końcówek serii. Sprawdziłem go przed zakupem i jest oryginalny oryginał nieużywany z wytłoczonym napisem OLYMPUS.

Może w innych Auchan`ach też robią jakieś wyprzedaże ? Warto w weekend sprawdzić.

p.s.
a E-520 z kitem 14-42 oraz 70-300 jest w granicach 2500,-

.

razor_71
8.03.10, 13:54
Może we wrocławskim auchanie też będzie taka promocja ;) nie mam tak daleko :D

Brzoza111
9.03.10, 00:23
we warszawskich niestety nie ma i raczej nie będzie:( dzwoniłem i pytałem a później jeszcze żeby potwierdzić przejechałem się do Piaseczna...

Brzoza111
9.03.10, 13:50
...chyba jednak skuszę się na ten polecany promocyjny zestaw oryginał BLM-1 i torba E-system, znalazłem go w fotojokerze,

rodzyn
10.03.10, 12:41
Sprzedawca ma w opisie aukcji "zero rydzyka" co daje do myślenia. Po drugie ma tylko 74 punkty więc super pewnym etc sprzedawcą to nie jest, aczkolwiek może jest tylko, że od niedawna. Zdjęcia wyglądają ok. Komentarzy 100% pozytywnych - nic tylko spróbować - ja bym brał. Inaczej prawdopodobnie gdyby oszukiwał to nie wybrał by olka a jeśli tak to wiedzielibyśmy już o tym ;)
To tak na szybko me przemyślenia. Mogę się mylić :)
Pozdrawiam.

w komentarzach urosło mu już do do 77 bez negatywów, ma też sporo innego towaru -więc wszystko wygląda OK
a tu link do aku bo tamta się zakończyła:
http://www.allegro.pl/item944947770_oryginal_olympus_blm_1_tanio_ostatni a_sztuka_blm1.html

arhtus
10.03.10, 12:51
W poniedziałek zwróciłem ten aku temu sprzedawcy.
Dodać należy, że ogólnie bardzo solidny allegrowicz (może sam jest nieświadomy co to za aku) , ale moim zdaniem to podróba. Przy bliższym porównaniu z oryginałem wyglądał kiepsko, odlewy obudowy jakieś takie mało precyzyjne, blaszki styków powklejane w cały świat...

Mirek54
10.03.10, 12:53
w komentarzach urosło mu już do do 77 bez negatywów, ma też sporo innego towaru -więc wszystko wygląda OK
a tu link do aku bo tamta się zakończyła:
http://www.allegro.pl/item944947770_oryginal_olympus_blm_1_tanio_ostatni a_sztuka_blm1.html

Mnie tylko dziwi ten napis "Made in Japon"-co to za kraj?

Bodzip
10.03.10, 12:54
Mnie tylko dziwi ten napis "Made in Japon"-co to za kraj?

tam gdzie produkują japonki

arhtus
10.03.10, 12:57
Wspomnianego aku nie używałem więc nie wiem jak się zachowuje podczas pracy, może się okazać że jest wydajniejszy od oryginału, kto wie :wink:

rodzyn
10.03.10, 13:06
Mnie tylko dziwi ten napis "Made in Japon"-co to za kraj?

przecież można sprawdzić na oryginale czy jest podobnie

grizz
10.03.10, 13:08
Mnie tylko dziwi ten napis "Made in Japon"-co to za kraj?

Japonia po francusku ;)

zigger
15.03.10, 00:53
Przyklejam sie do tego watku, zeby juz nie zakladac nowego.
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad pewna kwestia, mianowicie, posiadany przeze mnie zamiennik Hahnel pracuje bardziej wydajnie niz oryginalny (obydwa akumulatory od nowosci pracuja zamiennie w E-330). Czy ktos tez mial lub ma takie spostrzezenia? Jesli tak wlasnie jest lub tylko mi sie wydaje, to niech ktos to rowniez potwierdzi lub temu zaprzeczy :-) Nie moge powiedziec, ze oryginalny pracuje zle lub tez, ze cos dzieje sie z nim dziwnego, ale chyba zamiennik jest troche lepszy.

Sebu$
15.03.10, 01:17
Hahnel pracuje tak samo dobrze jak oryginał :)

mam taki od ponad roku i nie widzę różnicy w wydajności.


.

zigger
15.03.10, 01:43
Dzieki za, chociaz czesciowe, potwierdzenie! Juz jestem o krok do przodu (obydwa pracuja na podobnym poziomie) w utwierdzeniu sie o slusznosci spostrzezenia ;-)

grizz
15.03.10, 08:39
A mi hahnel padł... i to dość szybko :(
(kompakt fe-230)

Karol
15.03.10, 09:47
Od jakiegos czasu zastanawiam sie nad pewna kwestia, mianowicie, posiadany przeze mnie zamiennik Hahnel pracuje bardziej wydajnie niz oryginalny (obydwa akumulatory od nowosci pracuja zamiennie w E-330). Czy ktos tez mial lub ma takie spostrzezenia? Jesli tak wlasnie jest lub tylko mi sie wydaje, to niech ktos to rowniez potwierdzi lub temu zaprzeczy :-) Nie moge powiedziec, ze oryginalny pracuje zle lub tez, ze cos dzieje sie z nim dziwnego, ale chyba zamiennik jest troche lepszy.
Z tymi zamiennikami to jest sytuacja dziwna i zależna od konkretnego modelu aparatu. Powiedzenie, że dany zamiennik jest dobry lub zły to uproszczenie. Przekonałem się o tym kupując w USA jakiś tani zamiennik z przeceny, prawie darmo więc nie oczekiwałem cudów. Do dziś bateria ta sprawuje się nad wyraz dobrze w E-330 - używam na przemian z oryginalnym BLM-1 i obie baterie mają zbliżoną wydajność. Natomiast użycie tego zamiennika w E-3 to kilkadziesiąt zdjęć i brak prądu, a już po kilkunastu aparat sygnalizuje częściowo rozładowaną baterię.
Wniosek - różne puszki mają nieco inne specyfikacje poboru prądu (czy jak to tam nazwać) i konkretny zamiennik w jednym modelu może się sprawdzić świetnie, w innym nie.

zigger
15.03.10, 11:49
Karol, rozumiem, ze sugerujesz dwie rzeczy:
1. z jakoscia zamiennika jest jak z jakoscia szkiel do zenita czyli brak powtarzalnosci,
2. kazda puszka potrafi inaczej wspolpracowac z konkretnym akumulatorem.
Byc moze i tak jest, ale z drugiej strony firma Hahnel miala zawsze dobre notowania, nawet i na tym forum, zas oryginalne ogniwa tez moga miec lekkie wahania miedzy soba nawet.

A mi hahnel padł... i to dość szybko :(
(kompakt fe-230)
Grizz, a to juz tylko potwierdza regule, no w koncu na kogos musi pasc ;-)

Karol
15.03.10, 12:31
Karol, rozumiem, ze sugerujesz dwie rzeczy:
2. kazda puszka potrafi inaczej wspolpracowac z konkretnym akumulatorem.
Przede wszystkim to co powyżej, bo przerabiałem to na własnym sprzęcie ;-)


Byc moze i tak jest, ale z drugiej strony firma Hahnel miala zawsze dobre notowania, nawet i na tym forum, zas oryginalne ogniwa tez moga miec lekkie wahania miedzy soba nawet.

Hahnela nie miałem, nic o nim nie wiem, poza tym, że faktycznie wielu ludzi ma i sobie chwali. Gdybym teraz potrzebował BLM-1 to miałbym dylemat czy wziąć Hahnela, czy oryginał Olympusa.
BTW, Sprawdź cenę w OJ zestawu BLM-1 + torba E-system - o ile ktoś potrzebuje torby, lub ma pomysł co z nią zrobić, to niezła oferta.

Sebu$
15.03.10, 15:18
Karol, rozumiem, ze sugerujesz dwie rzeczy:
1. z jakoscia zamiennika jest jak z jakoscia szkiel do zenita czyli brak powtarzalnosci,
2. kazda puszka potrafi inaczej wspolpracowac z konkretnym akumulatorem.
Byc moze i tak jest, ale z drugiej strony firma Hahnel miala zawsze dobre notowania, nawet i na tym forum, zas oryginalne ogniwa tez moga miec lekkie wahania miedzy soba nawet.

Grizz, a to juz tylko potwierdza regule, no w koncu na kogos musi pasc ;-)

miałem podobna sytuację, gdzie ten sam akumulator w body E-510 miał "wydajność" ilościową prawie dwukrotnie taką jak w E-3.
W przeliczeniu na ilośc klapnięć w podobnym czasie i podobnych warunkach to 1400 (w 510) do 750-800 (w 3).

E-3 jest po prostu bardziej głodne :twisted:
.