PDA

Zobacz pełną wersję : Amatorskie fotki Liftera



Lifter
27.04.09, 20:17
Witajcie! Moja przygoda z "Olkiem" E-510 rozpoczęła się na dobre we wrześniu ubiegłego roku. Od tego czasu z mniejszym lub większym zapałem, częściej lub rzadziej wybieram się w poszukiwaniu ciekawych miejsc, które mógłbym uwiecznić. Robienie zdjęć sprawia mi niemałą przyjemność, jednakże jak większość z Was chciałbym, aby moje zdjęcia były ... no właśnie jakie?

Myślę, że w moim przypadku, jest za wcześnie żeby odpowiedzieć sobie na to pytanie. Pstrykanie jest dla mnie swoistego rodzaju zabawą, prawdopodobnie nigdy nie zostanę nawet profesjonalnym amatorem tej sztuki :wink:. Mam nadzieję, że poprzez popełnienie tego pierwszego w moim życiu postu na forum OC, przynajmniej odpowiem sobie na zadane powyżej pytanie...

Dlatego zapraszam do oglądania, krytykowania, doradzania a z czasem może i chwalenia .... kto wie:?:

2em
27.04.09, 20:26
Mbie się podoba dwójka, bo lubię takie ostre pręciki z fajnym bokeh. Reszta do mni nie przemawia, ale to chyba mam taki dzień dziś.

helmuth
27.04.09, 23:14
No no! Jest nieżle :) Dawaj dalej ;)

dr_feelgood
27.04.09, 23:16
Za Przedmówcą :-) dawaj dalej. fajne kadry, zpowiada sie nieźle

Ramzes_II
27.04.09, 23:18
Nieźle, nieźle, 3 troszke rozjaśnić i byłoby cacy.

Lifter
28.04.09, 09:49
Dzięki za opinie.. Rozjaśnię trójkę, zobaczymy jak mi pójdzie :)

Oto dwa kolejne ujęcia... Bardzo jestem ciekaw opinii nt. foty nr 5...

kowalikster
28.04.09, 09:52
Koncepcja 5 bardzo fajna - ale zdjęcie nie za bardzo mi sie podoba, jakieś takie mdłe.

Lifter
28.04.09, 17:46
Kilka zdjęć z cyklu "płynie woda... płynie..." :wink:
+ rozjaśnione (i troszkę ocieplone) zdjęcie nr 3 z początku wątku

Wasze spostrzeżenia, uwagi i komentarze są dla mnie bardzo cenne...

kowalikster
28.04.09, 18:08
3 w wersji 2 jest naprawdę ok. Gratuluję

rocco
28.04.09, 18:20
Witaj na forum.
Przyjemnie rozmyłeś wodę, to (prawie) zawsze się podoba i Twoje obrazki nie kiepskim są wyjątkiem, podobaja mi się :)
Ciekawy pomysł z kapeluszem ale nawet jeśli był tam w rzeczywistości to i tak wygląda jak upozowany.
Nie można było troche na bakier? ;)
Ostatnie, poprawione ma w sobie coś z klimatu i kolorów Krety ale IMHO, nadal za ciemne i bez wyrazu.

Lifter
28.04.09, 21:26
Ciekawy pomysł z kapeluszem ale nawet jeśli był tam w rzeczywistości to i tak wygląda jak upozowany.
Nie można było troche na bakier? ;)
Ostatnie, poprawione ma w sobie coś z klimatu i kolorów Krety ale IMHO, nadal za ciemne i bez wyrazu.

Dzięki! Kapelusz mój własny, nabyty drogą kupna kilka dni wcześniej. Pewnie dlatego bałem się przekrzywić bo wpadłby jeszcze do wody :wink:

Wszystkie dotąd prezentowane zdjęcia zrobione są w Turcji. Trójki już bardziej poprawić nie umiem (korzystam z Raw Therapee) więc uznaję ją za nie rokującą nadziei... Choć niektórym się podoba :)

Lifter
30.04.09, 02:08
Kolejna seria została wykonana przypadkowo, podczas spaceru po warszawskiej starówce. Niestety większość zdjęć, które zrobiłem mają poruszone tło. Trudność polegała na tym, że pokaz był bardzo dynamiczny a ja nie znałem scenariusza :wink:

Peter1976
30.04.09, 07:47
Podoba mi się 3s i 9s na tym drugim hamak w tle niepotrzebny można by trochę wykadrować i poziomy zmienić zaś 3s wymaga dopracowania ale kadr dobrze rokuje :)

Pozdrawiam !!

Peter

kowalikster
30.04.09, 08:29
Mi się podobają. Zapowiada się, że w najbliższym czasie będę na podobnym pokazie. Mam pytanie amatora: jakie ustawienia F i f trzeba ustawić żeby to ładnie uchwycić?

Lifter
1.05.09, 16:38
Mi się podobają. Zapowiada się, że w najbliższym czasie będę na podobnym pokazie. Mam pytanie amatora: jakie ustawienia F i f trzeba ustawić żeby to ładnie uchwycić?

Ustawienia o które pytasz powinny być w exifach prezentowanych plików...

Lifter
1.05.09, 16:50
Poniżej dwie fotki wykonane w labiryncie kreatywności (http://www.eyemusic.org.uk/), który można było niedawno zwiedzać w warszawskiej Królikarni. Jak zwykle czekam niecierpliwie na Wasze komentarze :)

kowalikster
1.05.09, 19:02
Ustawienia o które pytasz powinny być w exifach prezentowanych plików...

Oczywiście odczytałem sobie EXIF. Resztę się dowiedziałem na #olympusclub

romek1967
1.05.09, 20:44
14s rewelacja :)

Ramzes_II
1.05.09, 20:49
mozna stracić poczucie rzeczywistości na 14s - Bomba !

romek1967
1.05.09, 22:07
A swoją drogą fajne te "Amatorskie fotki E-510" z Nikona D40 :lol:

manol
2.05.09, 12:04
A swoją drogą fajne te "Amatorskie fotki E-510" z Nikona D40 :lol:
:roll: tylko dwie ostatnie, większość z Olympusa.

Lifter
5.05.09, 01:17
Z innej beczki, dwie fotki pstryknięte przy okazji wiosennego spaceru po Parku Łazienkowskim... Zapraszam do komentowania.

Morlok
5.05.09, 09:05
Przy pomniku jak dla mnie za dużo rozpraszającego, agresywnego tła, balans bieli i przepał na ręce.
Paw natomiast nieostry i tło z zielenią coś zbyt "szczypiorkową".
Pozdrwaiam :)

dzemski
5.05.09, 09:59
jak dotąd 3s i 5s mi się podobają, reszta taka trochę turystyczna ;)

Lifter
5.05.09, 10:24
Dzięki za komentarze. Mam jeszcze kilka innych ujęć pawi, postaram się wywołać dzisiaj i wrzucić... Warunki oświetleniowe były takie sobie (ostre słońce w samo południe) dlatego będę się musiał napracować żeby odzyskać te "przepały" :)

dr_feelgood
5.05.09, 12:23
Głowa pełna pomysłów u Ciebie. fajnie się ogląda, galeria się nie nudzi. Bardzo w porządku. technicznie też fajnie. Widać ambicje a to lubie w zdjeciach.
pozdrawiam

maj0nez
5.05.09, 12:35
Bardzo ciekawie kombinujesz :-) Oby tak dalej pozdrawiam.

Lifter
5.05.09, 17:25
Wielkie dzięki za pozytywne komentarze... :grin:

Zgodnie z obietnicą wrzucam kolejne zdjęcia (dwa pawie i wiewiór). Niecierpliwie czekam na Wasze opinie.

Lifter
6.05.09, 17:45
Grzybki...

Lifter
9.05.09, 10:35
(...) Niebawem Lifter na łamach swojego tematu przyzna się, że niektóre z opublikowanych przez niego zdjęć są moje ;]

Przyznaję. Numery 5, 7, 9 i podobno 2 - ale co do tego ostatniego nie możemy się dogadać. Podobno to normalne między braćmi :mrgreen:

Lifter
14.05.09, 17:04
Kilka fotek, które udało się pstryknąć podczas zlotu beemek w piernikowym mieście w weekend majowy...

Mam nadzieję, że niedługo znajdę więcej czasu żeby wybrać się któregoś weekendu na dłużej w plener. Systematyczne przeglądanie forum dostarczyło nowych pomysłów :cool:

kYs
15.05.09, 09:01
23 - jak dla mnie za ciemne i troszkę za ciasno skadrowane
24 - fajnie poszatkowana jest ta opona, jakbyś zrobił fotkę samej opony i ewentualnie nadkola to mogłoby być ciekawie
25 - można było się położyć, z żabiej perspektywy ta fela prezentowałaby się bardzo ciekawie
26 - j.w. + za ciasny kadr

Lifter
19.05.09, 17:25
Jako, że za oknem piękna pogoda :wink: przypomniałem sobie jak odmrażałem swoje cztery litery pstrykając ubiegłej zimy fotki Mostu Świętokrzyskiego w Warszawie.

Poniżej trzy wybrane (dwie pierwsze to ten sam kadr tylko inaczej wywołany)... Jak zwykle niecierpliwie czekam na Wasze liczne komentarze :grin:

helmuth
19.05.09, 17:55
Trzeci! Na nim najlepiej widać wanty i potęgę pylonu, tylko jakby nieostre :roll:

kYs
19.05.09, 20:16
zdecydowanie cz/b mi się bardziej podobają i zgadzam się ze zdaniem helmuth'a, że na trzecim najlepiej został wyeksponowany mościk chociaż na 2 barierki i ulica fajnie prowadzą wzrok ku horyzontowi :>

Ramzes_II
20.05.09, 00:06
w sumie ostatnie wszystkie trzy ciekawe są, jednak zdjęcie 3 ma w sobie "coś" co powoduje ze zatrzymujemy się na nim dłuzej.

Lifter
20.05.09, 00:55
Mea culpa Panie i Panowie :oops:

Nie wyostrzyłem po zmniejszeniu. Zobaczcie teraz.. Ale i tak cieszę się, że się podobały jeszcze przed poprawką :grin:

Na koniec dodam jeszcze, że różnica między pierwszymi dwoma a trzecim jest taka, że podczas "sesji" wyłączyło się podświetlenie pylonu (było już grubo po pierwszej w nocy).

przemoa
20.05.09, 08:48
a 29 można w kolorze jeszcze prosić?

Lifter
20.05.09, 12:03
a 29 można w kolorze jeszcze prosić?

Proszę bardzo :)

helmuth
20.05.09, 12:11
To już wolałem przed wyostrzeniem :-P. Lekko nieostre krawędzie pasowały do panującej mgiełki. Teraz jest przeostrzone, aż ziarno powyłaziło.
29 w kolorze jet równie ciekawe co B&W, ze względu na różne kolory oświetlenia.

Lifter
20.05.09, 12:16
To już wolałem przed wyostrzeniem :-P.

Ehhh.. idę na jakieś spotkanie "pracowe", jak wrócę to się jeszcze trochę pobawię :wink:

Ale przyznam, że ta mgiełka też mnie się wczoraj jak się bliżej przyjrzałem spodobała.

przemoa
20.05.09, 12:17
mi w kolorze jakoś bardziej leży, dla mnie ma mocniejszy akcent.Fotka super

Lifter
20.05.09, 17:45
Ostatnia próba :roll:

Ramzes_II
20.05.09, 21:22
No fajne to ostatnie, poza kadrem się mi swiatła podobają.

helmuth
20.05.09, 22:16
A mnie, i kadr, i światła :D

Ramzes_II
20.05.09, 22:42
A mnie, i kadr, i światła :D
No ja źle napisałem - ze poza kadrem się mi także swiatła podobają :mrgreen:
Czyli ca. fota na + :)

helmuth
20.05.09, 22:44
Czyli ca. fota na + :)
No to moze do Galerii? :roll:

Ramzes_II
20.05.09, 23:13
No to moze do Galerii? :roll:
jak nie jak tak ! :)

Lifter
20.05.09, 23:20
Przekonaliście mnie :mrgreen:

Lifter
4.06.09, 18:04
Jako, że dopadł mnie ostatnio kryzys :shock: ...co nie jest rzeczą normalną, postanowiłem odgrzać kilka fotek wykonanych ubiegłej jesieni. Mają dla mnie jakiś taki dziwnie melancholijny charakter. Pewnie dlatego, że zrobione jesienią... Jak zwykle niecierpliwie wyczekuję waszych komentarzy zarówno w kwestii technikaliów jak i odbioru prezentowanych fotek.

kYs
4.06.09, 18:28
31 - ciekawi mnie trakcja elektryczna położona zygzakiem, może ten zabieg miał zniwelować pofalowane tory :mrgreen:
32 - bardzo fajny klimat, interesująca jest ta zielona kulka na ziemi, albo bym ją jakoś wyeksponował albo wystemplował żeby kadr był czysty
33 - ale smog w tej warszawce ;)

Lifter
5.06.09, 10:25
Trakcję położyli zygzakiem żeby się więcej prądu zmieściło, zielona kulka to kawałek stłuczonej butelki, a smog to grudniowa mgła... :-P

Mirek54
5.06.09, 16:15
Nie zabieralem jeszcze glosu,ale do odwaznych swiat nalezy wiec sie wypowiem.Moim skromnym zdaniem popraw metode wyostrzania,gdyz szum bardzo wychodzi(fot 31 zielony kolor-po lewej). Nasycenie na poszczegolnych kanalach(fot 32 -za duzo zoltego).Korekcja gammy(fot 33)-zakladajac na niej ,ze to 1,obnizyl bym do 0,5-0,6 uzyskujac klimat wieczornej fotki.
Nie musisz brac pod uwade tego co pisze,to raczej takie moje amatorskie spostrzezenia,byc moze i niesluszne.

Lifter
8.06.09, 14:41
Mirek, dziękuję za poradę. Spróbuję pobawić się dzisiaj popołudniu, jak coś z tego wyjdzie to wrzucę...

Lifter
16.06.09, 17:41
Opowieść ta nadaje się do wątku humorystycznego w Hyde Parku :)

Postanowiłem wczoraj podejść po raz kolejny do warszawskiego Mostu Świętokrzyskiego nocą. Wybrałem się koło północy, tak żeby nie zastać zbędnego ruchu czy to ludzi czy samochodów. Przespacerowałem się wzdłuż jedną stroną, później drugą... Zszedłem w okolice Syrenki spojrzeć jakby tu może ująć ją na tle mostu. W końcu zdecydowałem pstryknąć fotkę z mostu, znalazłem fajne miejsce, rozstawiłem statyw, wyjąłem aparat, przymierzyłem... ustawiłem... skorygowałem... i... w tym momencie zgasło oświetlenie mostu :???: :evil: :???:

Stanąłem, zapaliłem papierosa i obserwowałem jak kolejno gasną lampy podświetlające pozostałe przeprawy. Na przyszłość zapamiętam, że o pierwszej w nocy gaśnie podświetlenie większości obiektów w stolicy.

Jednak niezrażony wczorajszą porażką chciałbym podzielić się z Wami trzema zdjęciami z cyklu "Przyrodniczo..."

Z góry dziękuję za komentarze.

kYs
16.06.09, 19:44
skądś znam te przepalone krople na 35 fotce ;) chyba zbyt duże oświetlenie tamtego dnia było, też nie udało mi się tego zwalczyć :(

36 - fiolet w PG odciąga mą uwagę :|

a odnośnie Twojej przygody na moście, to mogłeś spróbować zrobić fotkę na trochę dłuższym czasie, jak już miałeś wszystko rozstawione i skomponowany kadr, ciekaw jestem jaki efekt finalny by wyszedł tego eksperymentu

frrrost
16.06.09, 21:33
te ostatnie to chyba obydwoje przyczailiśmy, ja byłem pierwszy:)

kowalikster
16.06.09, 21:46
Od razu czuć że zdjęcia robione w południe.

kYs
16.06.09, 21:49
dużo się nie pomyliłeś 14-15 :D
muszę przyznać że wtedy były pokręcone warunki atmosferyczne, raz deszcz, raz ostre słońce, do tego wiatr, nic tylko się pochlastać ;)

Lifter
17.06.09, 12:10
skądś znam te przepalone krople na 35 fotce ;)
36 - fiolet w PG odciąga mą uwagę :| (...)
a odnośnie Twojej przygody na moście, to mogłeś spróbować zrobić fotkę na trochę dłuższym czasie, jak już miałeś wszystko rozstawione i skomponowany kadr, ciekaw jestem jaki efekt finalny by wyszedł tego eksperymentu

35 - ja tam nie widzę przepałów..
36 - nie dało się ciaśniej..
na moście raczej by nie wyszło...


Od razu czuć że zdjęcia robione w południe.

A co w tym złego kiedy niebo zachmurzone???

kowalikster
17.06.09, 12:16
A czy ja napisałem, że coś złego?

Lifter
17.06.09, 12:23
A czy ja napisałem, że coś złego?

Nie napisałeś, dałeś do zrozumienia...

kowalikster
17.06.09, 14:04
Źle zrozumiałeś :twisted:

Lifter
17.06.09, 16:24
te ostatnie to chyba obydwoje przyczailiśmy, ja byłem pierwszy:)

Zgodzę się, że obydwaj - chyba, że jesteś kobietą bo ja nie :-P


Źle zrozumiałeś :twisted:

Nie licz na to, że przeproszę :wink:

Lifter
23.06.09, 21:27
W ubiegły weekend znalazłem chwilkę na wycieczkę do podwarszawskiego Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Rezultaty będą przewijały się w tym wątku pewnie przez najbliższe kilkanaście dni, jako że znajduję niewiele czasu aby przejrzeć i obrobić materiał... Na początek wybrałem kilka zdjęć z kolekcji róż.

Jak zwykle gorąco zachęcam do komentowania...

maddy6
23.06.09, 21:33
bardzo ładne róże, 38-ładne kolory, 41- troszke szkoda ze dołem ucięta w pełnej okazałości napewno byłaby rewelacyjna, 42-super

Lifter
23.06.09, 21:41
:shock: ale szybka reakcja :)

41 miała brzydki, uwiędły płatek dlatego zrobiłem drugą fotkę z ciaśniejszym kadrem. Dzięki za ocenę.

robert1088
23.06.09, 21:53
42 mi się podoba choć może skadrował bym to ciaśniej i w kwadracie (ale to tylko moja opinia nie znam się na kwiatkach :wink: )

wilkołak
23.06.09, 22:04
powiem co mi się nie widzi :???:
38-przepały na brzegach płatków
39-najlepsza
40-byłaby najlepsza ale jakoś mało szczegółów w środku kwiatu
41- IMHO najgorsze , obciete i za mała GO
42 - to samo co w38 tylko w mniejszym stopniu

nataszach
24.06.09, 08:11
40 najbardziej do mnie przemawia: fajnie skadrowana, tylko czy nie dałoby się jej bardziej wyostrzyć? Zlewają się te płatki w jedną całośc, ciężko wyodrębnić jakiś konkretny szczegół :-)

Lifter
24.06.09, 18:54
Dziękuję za komentarze. Przepały to zapewne wynik mojej nieudolnej obróbki :roll:

Dzisiaj lilie...

nevra
24.06.09, 19:08
32,43 i 43 - najlepsze.

Para lilii , choć symetryczna, to ciekawa.

Nie jojczcie na "samo południe", potrafią czasem wtedy wyjść ciekawe efekty. :) Niestety, większość miejsc dostępnych za opłatą, nie funkcjonuje w pożądanych przez nas godzinach. Zupełnie się z nami nie liczą! ;)

Zjawa77
24.06.09, 19:20
Jak dla mnie to 39,42 i 45 są ok:) Pozdrawiam

maddy6
24.06.09, 20:05
ładnie ci te lilie wyszły, bardzo ładne żywe kolory

helmuth
24.06.09, 21:30
MZ 46 i 47 mogły być niezłe, gdyby im bardziej rozmyć tło (w 46 obciąłbym maksymalnie łodygę pod kwiatem). Może gdyby użyć dłuższego kita i na pełnej ogniskowej? Na 43, wydaje mi się brakować ostrości.

kYs
24.06.09, 22:07
43,47 dla mnie bomba ;)

Ania_
24.06.09, 22:28
Ładna seria, zwłaszcza ostatnie, bo nie ma nic innego niż liście w tle i to w zasadzie buduje cały roślinny klimat foty.

Ann
24.06.09, 22:43
Piękne lilie :) aż mi zapachniało ;)

Lifter
25.06.09, 00:01
Może gdyby użyć dłuższego kita i na pełnej ogniskowej?

Niestety też dostrzegłem poniewczasie błąd w doborze obiektywu. Było dosyć pochmurno i bałem się że foty ciemniejszym szkłem nie wyjdą. Co prawda miałem statyw ale rozstawianie go co pięć kroków było upierdliwe a w większości miejsc nie było warunków... Za radą przekadrowałem 46-ke, podoba mi się :)

Mam trochę fotek roślinności górskiej i polnej zrobionych długim kitem, postaram się jutro coś wrzucić.


Ładna seria, zwłaszcza ostatnie, bo nie ma nic innego niż liście w tle i to w zasadzie buduje cały roślinny klimat foty.

Przyznam szczerze, że z powodu za dużej GO, bałem się że bałagan w tle będzie psuł odbiór. Cieszę się, że jednak się podoba i wpływa na nastrój. Dodam, że to urok tego miejsca, mnóstwo różnorodnej roślinności zgromadzonej na nie aż tak dużym obszarze.


Piękne lilie :) aż mi zapachniało ;)

Oj pachniało, pachniało... Do dzisiaj kręci mnie w nosie ;)

Dziękuję wszystkim za opinie. Niecierpliwie czekam na kolejne :)

judasz
25.06.09, 07:38
coz moge rzec ,szacuneczek.:cool:

nataszach
25.06.09, 07:57
Ogólnie: bardzo przyjemna sesja- pełna kolorów, dobrze skadrowana :-)
Lilie to wdzięczny temat :-)

dreptak
25.06.09, 09:58
Chyba poprzednicy juz wszystko powiedzieli Superek :)

helmuth
25.06.09, 21:36
46 poprawione dużo lepsze :) Może jeszcze spróbowałyś troszkę rozmyć i przyciemnić tło? Myślę, że jeszcze lepiej by wyglądało.

Lifter
15.07.10, 12:26
Huh! Chwilkę mnie tu nie było ;)

Przedstawiam chyba już ostatnie moje próby z e-510 wyposażonym w obiektyw 50-200 (głównie testowałem obiektyw). Kolejne fotki powinny już niedługo pojawić się za sprawą mojego nowiutkiego, ślicznego e-30 (niestety wyposażonego na razie w "tylko" kitowy ZD ED 40-150).

A oto kilka fotek niebywale wdzięcznej modelki imieniem Zuzia :)

Niecierpliwie czekam na wasze komentarze.

EDIT: P.S. Przepraszam za nietypową numerację zdjęć. Muszę sobie odświeżyć zasady publikowania :P

Daniello
15.07.10, 12:28
Ciemno, brak światła.

waruga
15.07.10, 14:38
Piatka fajna.

maj0nez
15.07.10, 18:48
Witam
Podoba mi się 3 ale tylko troszkę za ciemno.
Pozdrawiam

Subtelly
15.07.10, 20:38
Mi też 3. najbardziej podchodzi : )
Ale brak światła, postaraj się o ciekawsze swiatło, o zachodzie, lub po prostu, żeby jakieś było : ) Fotki nabiorą wyrazu : ) Bo kadry i ujęcia bdb : )
Pozdrawiam : )

Thomasso
15.07.10, 21:33
A ja nie bede tak hojny.
Zdjecia dobre do rodzinnego albumu (choc i tak bym sie zastanowil) i nic poza tym. Zdecydowanie robione w nieciekawych warunkach, mdle, nieostre, bez wyrazu. Najlepsze chyba faktycznie ostatnie, ale tam znow masakryczne przepaly na bialej bluzce, na dloni.
Ja rozumiem, ze Ty jestes emocjonal;nie zwiazany z obiektem zdjec (zapewne), ale ja nie. Dla mnie to nieciekawe pstryki ze spaceru. Poza (oczywiscie) ostatnim, w ktorym dostrzegam jakis tam potencjal, niestety zaprzepaszczony przez nieostrosc i przeswietlenie.

T.

Przepraszam za miazdzaca krytyke, ale nie mam zamiaru udawac, ze mi sie podobaja. Czekam na wiecej bardziej przemyslanych prob (bo kwiatki, ktore wczesniej prezentowales to na tle tych zdjec to sa jak z innej, wyzszej ligi - chyba sam dostrzegasz roznice?). Zdecydowanie trzeba popracowac na techniczna strona zdjecia. Chodzi o ostrosc, swiatlo, czasy, przyslona i zgranie tego tak by zdjecie bylo przyjemne w ogladaniu. Kadry oblecą.

Lifter
15.07.10, 22:56
A ja nie bede tak hojny.


Nie przesadzaj, przedmówcy nie byli znowu aż tak hojni... ;-)

Ale do rzeczy. Oprócz tego, że to słodki dzieciak, brak jakiegokolwiek związku emocjonalnego (mniejsza o szczegóły, wystarczy że to nie moje). Światło... zwróćcie uwagę, że warunki (słoneczny dzień, okolice południa, środek lasu) stworzyły jeden z trudniejszych plenerów (uważam że zrobienie zdjęć w cieniu i tak było najlepszym z pomysłów), niemniej nie usprawiedliwiam faktu, że tego światła może oglądającym brakować. BTW o zachodzie słońca dzieciątko zmęczone całodziennymi harcami słodko spało :-)

Co do "nieostrości, mdłości i braku wyrazu" starałem się uchwycić fascynację malucha zwykłym patykiem. Celowo wydłużyłem czasy żeby oddać na zdjęciach dynamikę tamtej sytuacji. Szkoda, że nie osiągnąłem zamierzonego efektu. Być może lepsza obróbka (zdjęcia przyciąłem i lekko podostrzyłem w Picassie) coś poprawi, jak znajdę chwilę czasu to pobawię się w Raw Therapee.

I ostatnie zdanie dot. nr 5. Faktycznie przepały dyskwalifikują je na całej linii... Mówi się trudno i poluje dalej :-)


Przepraszam za miazdzaca krytyke, ale nie mam zamiaru udawac, ze mi sie podobaja.


Nie przepraszaj, gdybyś nie napisał co o moich próbach myślisz, wtedy byłoby za co ;-) Niemniej uważam, że porównanie do kwiatków jest nietrafione. Co innego "zdjąć" nieruchomy kwiatek a co innego "żywe srebro" jakim jest taki dzieciak.

Serdecznie dziękuję za wszystkie opinie i czekam na kolejne.

kowalikster
15.07.10, 23:03
A tak wogóle to gdzieś Ty był jak Cię nie było?

Lifter
15.07.10, 23:32
A tak wogóle to gdzieś Ty był jak Cię nie było?
W pracy, za biurkiem... wiem, wiem.. smutne to :-P

Dobrze jest wrócić, szczególnie z nową, własną puszką :-) Już nie mogę się doczekać kiedy sprawdzę ją w boju. Miałem w weekend być w Lublinie w tym celu ale nie wyjdzie. Może jutro w Wawie coś pstryknę...

Lifter
16.07.10, 16:23
Jako, że przymierzałem się również do tego szkła podczas długiego czerwcowego weekendu zamieszczam jeszcze dwie fotki z prośbą o ocenę. Zdjęcia robione w trakcie zachodu słońca...

Igorra
16.07.10, 16:52
48, ładne światło, szkoda uciętej góry budynku :roll: no i sam w sobie budynek nie jest dla mnie zbyt ciekawym obiektem

49- ładne barwy ale wolałabym gdyby z prawej było więcej mijesca niż jest a z lewej mniej, teraz wydaje się jakby kadr był centralny (prawie jest) a gdyby troche nasycić to barwy byłyby jeszcze bardziej wyraziste :) ale ogólnie 49 na plus :wink:

waruga
16.07.10, 17:26
Igorra po popprawce cool.

Lifter
16.07.10, 20:48
@Igorra: dzięki :-) faktycznie tak przycięte ładniej się komponuje, sam nie wiem dlaczego nie uciąłem bardziej lewej strony... ten kilwater chyba mi się spodobał :shock:

Dawid
17.07.10, 00:04
Pani sobie z tym ładnie poradziła ;) Zdjęcie statku fajne.

Lifter
26.07.10, 23:18
No i udało się. W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i "rozdziewiczyłem" nową puszkę :-)

W weekend, jako że miałem niedaleko, wybrałem się do Muzeum Wsi Lubelskiej. Tak się złożyło, że akurat trwało tam "żniwowanie", co starałem się wykorzystać skrzętnie uwieczniając tradycyjne prace w polu. Poniżej pierwsza partia fotek z prośbą o oceny i komentarze.

Thomasso
27.07.10, 00:11
No i udało się. W końcu znalazłem trochę wolnego czasu i "rozdziewiczyłem" nową puszkę :-)

No to trzeba bedzie tytul watku zmienic ;-)

Najfajniejsze zdjecie z pania w sianie :) Kolorystyka i klimat.. bardzo cieple i mile zdjecie!

Thomasso

rol6
27.07.10, 07:52
Pani wiążąca snopki również najbardziej przypadła mi do gustu.

Gość z kosą budzi respekt :wink:

Z poprzedniej wrzuty statek bardzo mi się podoba szczególnie po poprawce Igorry.

Lifter
28.07.10, 21:53
No to trzeba bedzie tytul watku zmienic ;-)

Racja, trzeba będzie zmienić... Trzeba będzie również przypomnieć sobie sposoby obróbki zdjęć bo wydaje mi się, że można lepiej.. Trzeba będzie też kupić krótsze szkło bo 40-150 nie zawsze daje radę.. Ehhh.. fajnie jest wrócić do hobby jakim jest fotografia :grin:

Dziękuję za opinie o zamieszczonych zdjęciach. Postaram się niedługo dorzucić jeszcze coś z tego wypadu.. Pozdrawiam.

Thomasso
28.07.10, 22:44
Trzeba będzie też kupić krótsze szkło bo 40-150 nie zawsze daje radę.. Ehhh.. fajnie jest wrócić do hobby jakim jest fotografia :grin:

O tak. To na pewno. Ja jeszcze co prawda korzystam z krotszego kita z E-520, ale po przetestowaniu szkielka 12-60, to jest to zdecydowanie wlasciwy wybor dla E-30. Roznice ostrosci miedzy kitem, a 12-60 widac od razu nawet na podgladzie na ekraniiku aparatu!

T.

Lifter
29.07.10, 15:36
Krótszy kit też mam (do dyspozycji) jako że braciszek użytkuje e-510. Natomiast na 12-60 raczej się nie zdecyduję ze względu na cenę. Raczej myślałem o 14-54 :)

Jako że wspomniany wcześniej posiada również 50-200 da nam to wspólnie całkiem przyjemny MSZ zestaw obiektywów. Są to niewątpliwie zalety użytkowania tego samego systemu przez dwie osoby :cool:

nevra
2.08.10, 14:45
Statek po poprawce i śliczna chałupka. :) Może troszkę by się zdało ją wyprostować?

Lifter
5.08.10, 12:02
Dzięki za opinię. Chałupka MZ prosta (narożnik chałupki jest w pionie, podobnie okiennice i rama okienna). Jeśli już to krzywy płotek i nieregularna strzecha sprawiają wrażenie, że ucieka w lewo :)

Lifter
6.08.10, 00:56
Kolejne trzy ujęcia z tego samego miejsca.
54 - krajobraz
55 - róża
56 - organizatorzy "żniwowania"

Zapraszam do komentowania :)

Lifter
13.03.11, 22:31
A dzisiaj z innej beczki. Po raz pierwszy wybrałem się w okolice Lotniska Chopina. Oto pierwsze próby... Jak zwykle zachęcam do oceny :)

jackowlew
13.03.11, 22:33
Popatrz tutaj


https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=704482#post704482

Dwójka za psiarnią na górce robiona??

Lifter
13.03.11, 22:41
Popatrz tutaj


https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?p=704482#post704482

Dwójka za psiarnią na górce robiona??

Przed chwilą przejrzałem, ale to jeszcze nie miejsce dla mnie... ;-)

Jedynka i trójka z komisu, dwójka tak jak piszesz, górki za schroniskiem (tam gdzie wycięli las). Byłem dzisiaj jeszcze na terenie ogródków Paluch - szukając dojazdu/dojścia na teren za schroniskiem ;-) Chciałem jeszcze Cargo odwiedzić ale dzisiaj nie było sensu (starty i lądowania z 15). Tak czy inaczej spodobało mi się więc pewnie będę częściej tam spacerował :)

jackowlew
13.03.11, 22:45
Przed chwilą przejrzałem, ale to jeszcze nie miejsce dla mnie... ;-)

Jedynka i trójka z komisu, dwójka tak jak piszesz, górki za schroniskiem (tam gdzie wycięli las). Byłem dzisiaj jeszcze na terenie ogródków Paluch - szukając dojazdu/dojścia na teren za schroniskiem ;-) Chciałem jeszcze Cargo odwiedzić ale dzisiaj nie było sensu (starty i lądowania z 15). Tak czy inaczej spodobało mi się więc pewnie będę częściej tam spacerował :)

To jak będzie podejście na 15 jak dzisiaj to wejdz w ul.Lipowczaną tam na cmętarzem są górki tam można zawalczyć.

Lifter
14.03.11, 01:05
... i jeszcze dwa

waruga
14.03.11, 14:44
Pierwszy z ostatniej wrzutki fajnie ustrzelony.

domadm
14.03.11, 17:20
Lifter, którym szkłem robiłeś te fotki? Niestety trochę słabo z ostrością.. wygląda mi to na tą kitową 150-tkę.

Lifter
14.03.11, 17:30
Pierwszy z ostatniej wrzutki fajnie ustrzelony.
Dzięki za odwiedziny.. Postaram się dzisiaj wieczorem dorzucić jeszcze 2-3 podobnie "złapane".


Lifter, którym szkłem robiłeś te fotki? Niestety trochę słabo z ostrością.. wygląda mi to na tą kitową 150-tkę.
Fotki robione szkłem 50-200 :roll:
Zdaje się, że umiejętności brakuje... :(

domadm
14.03.11, 17:33
Fotki robione szkłem 50-200 :roll:
Zdaje się, że umiejętności brakuje... :(

Eee tam, umiejętności to kwestia treningu i skoro masz 50-200 to pewnie wiesz jak robić fotki :)

50-200 to akurat nie miałem, ale z tego co się naoglądałem to ten obiektyw stać na wiele... wg mnie powinno być lepiej. Może wypowie się ktoś kto go posiada?

Lifter
14.03.11, 17:38
Eee tam, umiejętności to kwestia treningu i skoro masz 50-200 to pewnie wiesz jak robić fotki :)


To, że mam nie oznacza, że wiem... :-P
A treningi zamierzam kontynuować (to był mój pierwszy raz z samolotami ;))

jackowlew
14.03.11, 21:59
To, że mam nie oznacza, że wiem... :-P
A treningi zamierzam kontynuować (to był mój pierwszy raz z samolotami ;))

Tak trzymaj i oby nie ostatni:)

Lifter
14.03.11, 22:08
Tak trzymaj i oby nie ostatni:)
Najbliższa okazja 19-tego z samego rana :)

A oto kolejny kadr. MSZ najładniejsze malowanie jakie widziałem tego dnia...

jackowlew
14.03.11, 22:09
Najbliższa okazja 19-tego z samego rana :)

a oto kolejny kadr..

O tak 19 będzie troske ludzi.A ten włoch deko nie ostry.Z jakiej odległości go łapałeś??

Lifter
14.03.11, 22:21
O tak 19 będzie troske ludzi.A ten włoch deko nie ostry.Z jakiej odległości go łapałeś??
Na moje oko 100-150m.. Stałem z 30-50m od płotu, zdjęcie niemal prostopadle do osi pasa. Przejrzałem całą serię z nim w roli głównej i wszystkie są podobnie nieostre. Zresztą wcześniejszym fotkom też się dostało, że nieostre.. Sam nie wiem dlaczego nie udaje się złapać ostrości...

Ania_
14.03.11, 22:21
Lifter, czekaj, a czy Ty wyostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu? :wink:

jackowlew
14.03.11, 22:25
Na moje oko 100-150m.. Stałem z 30-50m od płotu, zdjęcie niemal prostopadle do osi pasa. Przejrzałem całą serię z nim w roli głównej i wszystkie są podobnie nieostre. Zresztą wcześniejszym fotkom też się dostało, że nieostre.. Sam nie wiem dlaczego nie udaje się złapać ostrości...

Deczko daleko jak na 200mm a jak aparat masz ustawiony sposób pomiaru światła??pole AF??

Moominek
14.03.11, 22:25
Hmm, pytania:

1) Masz włączoną stabilizację czy nie (i jaki tryb jeżeli tak)?
2) Jakie czasy były dla tych fotek?
3) Sprawdzałeś czy masz FF/BF w szkle? Nawet niewielka wada potrafi dać w kość.

jackowlew
14.03.11, 22:26
Lifter, czekaj, a czy Ty wyostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu? :wink:

Ale po zrobieniu zdjęcia powinno być ostre moim zdaniem.

Lifter
14.03.11, 22:26
Lifter, czekaj, a czy Ty wyostrzasz zdjęcia po zmniejszeniu? :wink:
Mysikróliku wyostrzam.. Te samolotowe nawet dwukrotnie :) (przed i po zmniejszeniu)

jackowlew
14.03.11, 22:29
Mysikróliku wyostrzam.. Te samolotowe nawet dwukrotnie :) (przed i po zmniejszeniu)

Za dużo,raz wystarczy.A spróbuj 150.

Ania_
14.03.11, 22:31
Ale po zrobieniu zdjęcia powinno być ostre moim zdaniem.
Po zmniejszeniu nie będzie ostre. Ja tu szczerze powiem wielkich strat jakości nie widzę. :)

jackowlew
14.03.11, 22:33
Po zmniejszeniu nie będzie ostre.

Sprawdziłem swoje prosto z puszki i są ostre.A jak zdjęcie jest ruszone to nic ci wyostrzenie nie da.Oczywiście że po zmniejszeniu trzeba ostrzyć.

Lifter
14.03.11, 22:35
Deczko daleko jak na 200mm a jak aparat masz ustawiony sposób pomiaru światła??pole AF??
pomiar centralnie ważony, AF dynamiczny pojedyncze pole (5-pól, centralne jako główne)


Hmm, pytania:

1) Masz włączoną stabilizację czy nie (i jaki tryb jeżeli tak)?
2) Jakie czasy były dla tych fotek?
3) Sprawdzałeś czy masz FF/BF w szkle? Nawet niewielka wada potrafi dać w kość.
1) tak, IS 1
2) 1/1000 (dla ostatniej wrzuconej foty)
3) nie, nie sprawdzałem

Ale po zrobieniu zdjęcia powinno być ostre moim zdaniem.
Mysikrólikowi chodzi o wyostrzenie po zmniejszeniu do 800x600 (wtedy spada ostrość)

Ania_
14.03.11, 22:36
Mysikrólikowi chodzi o wyostrzenie po zmniejszeniu do 800x600 (wtedy spada ostrość)
Tak, tak o to. :grin:

Mirek54
14.03.11, 22:38
Zresztą wcześniejszym fotkom też się dostało, że nieostre.. Sam nie wiem dlaczego nie udaje się złapać ostrości...

Ach nie szukaj dziory w calym:wink:.Szklo dobre,ostre,kolorowe:wink::wink::wink:
Co Ty chcesz od tej foty-jest dobrze.

W jakim programie przygotowujesz fotke do pokazania w necie??

jackowlew
14.03.11, 22:39
To wyłącz IS,ustaw aparat na S,czas 1/320,cyfrowy pomiar ESP,punktowy i powinno być ok a i iso 100.

Moominek
14.03.11, 22:40
1) tak, IS 1



WYŁĄCZ! Ostatecznie włącz IS2 (panning), ale na czasach rzędu 1/1000 zbędne zupełnie MZ. A pomiar punktowy - jak kto woli. Ja preferuję centralnie ważony.

jackowlew
14.03.11, 22:41
WYŁĄCZ! Ostatecznie włącz IS2 (panning), ale na czasach rzędu 1/1000 zbędne zupełnie MZ.

Też bym nie używał przy tego typu zdjęciach.

Lifter
14.03.11, 22:45
Ach nie szukaj dziory w calym:wink:.Szklo dobre,ostre,kolorowe:wink::wink::wink:
Co Ty chcesz od tej foty-jest dobrze.
Toć nie szukam... To, to to ONI!!! ;)

P.S. Dzięki za dobre słowo
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Sądziłem, że przy czasach rzędu 1/1000s IS i tak nie ma pola do popisu. Następnym razem wyłączę..

Moominek
14.03.11, 22:47
No bo IS1 stabilizuje w obu osiach. Rozumiem że śledzisz samolot i pstryk (lub seria). A to wodzenie obiektywem za samolotem stabilizacja interpretuje jako "drgania" i próbuje je kompensować. Tak miałem z E-520 i E-620, z E-30 obecnie nawet nie sprawdzałem zakładając, że działa tak samo.

Mirek54
14.03.11, 22:49
Sądziłem, że przy czasach rzędu 1/1000s IS i tak nie ma pola do popisu. Następnym razem wyłączę..

Na statywie wylanczaj te jakies IS,z reki nie musisz.
Masz PS?

Lifter
14.03.11, 22:50
Dokładnie tak jak piszesz, zadziała zasada jak podczas fotografowania ze statywu z włączonym IS.

jackowlew
14.03.11, 22:51
Mi IS przeszkadza w robieniu zdjęć:)

Lifter
14.03.11, 22:51
Na statywie wylanczaj te jakies IS,z reki nie musisz.
Masz PS?
Mirku, nie mam. Korzystam z GIMP'a.

Mirek54
14.03.11, 22:57
Mirku, nie mam. Korzystam z GIMP'a.

No to naucz sie na pamiec:wink:
http://gimpguru.org/Tutorials/SmartSharpening2/

Lifter
14.03.11, 23:01
No to naucz sie na pamiec:wink:
http://gimpguru.org/Tutorials/SmartSharpening2/

Ślicznie dziękuję.. Szukałem dzisiaj na forum i odnalazłem tutorial Zbyma72age. Ale pamiętałem, że gdzieś.. w jakimś wątku czytałem Twoje porady dot. niestandardowych metod wyostrzania. Tylko nie potrafiłem sobie przypomnieć gdzie.. "Ciekawe strony www"???

Mirek54
14.03.11, 23:11
Ślicznie dziękuję.. Szukałem dzisiaj na forum i odnalazłem tutorial Zbyma72age. Ale pamiętałem, że gdzieś.. w jakimś wątku czytałem Twoje porady dot. niestandardowych metod wyostrzania. Tylko nie potrafiłem sobie przypomnieć gdzie.. "Ciekawe strony www"???

Nie ma za co.Tez nie pamietam gdzie pisalem.Metod tyle co motywow.Ale i tak nie ostrza ,wiec nie ma sensu powtarzac.Czasem odpowie ,ze tak mialo byc,albo,ze jest wystarczajaco ostre tam gdzie trzeba i juz.:wink:

domadm
14.03.11, 23:25
Oo, przy okazji poczytałem o technikach poprawiania ostrości - dzięki :)

Lifter, a masz jakieś fotki z tego obiektywu gdzie pstrykałeś obiekty nieruchome? Też są lekko nieostre czy żyleta?

Lifter
14.03.11, 23:34
domadm, zdarzają się "żyletki" :-P jak ślepej kurze ziarno ;)

A tak serio, to bardziej statyczne kadry są ostre.

Lifter
15.03.11, 01:51
lekko, lekko lepiej

Ania_
16.03.11, 21:49
Zmiana tytułu wątku na prośbę autora. :wink:
Pozdrawiam

Lifter
17.03.11, 09:58
Zmiana tytułu wątku na prośbę autora. :wink:
Pozdrawiam
Dziękuję :grin:

Lifter
10.04.11, 22:13
Kolejne próby pod płotem...

Lifter
11.04.11, 14:54
A dzisiaj trzy zady... ;) Jestem ciekaw jak Wam się podobają.

waruga
11.04.11, 16:35
Ostatnia proba pod polotem fajna a dzisiejsze zady... to pierwsza fotke wybieram.

Lifter
11.04.11, 17:01
Ostatnia proba pod polotem fajna a dzisiejsze zady... to pierwsza fotke wybieram.
Dzięki za odwiedziny :) A dzisiejsze zady to też z wczoraj.. tylko już mi się wczoraj wieczorem nie chciało obrabiać ;)

Lifter
12.04.11, 15:27
Ostatnie już z weekendowych prób.. Mam nadzieję, że się spodoba.

A za oknem wiosna nastała, trzeba wybrać się do ogrodu botanicznego w Powsinie i popstrykać kwiatki :) Mam nadzieję już niedługo pochwalić się nowymi kadrami...

Saboor
12.04.11, 16:26
Ostatnie już z weekendowych prób.. Mam nadzieję, że się spodoba.

A za oknem wiosna nastała, trzeba wybrać się do ogrodu botanicznego w Powsinie i popstrykać kwiatki :) Mam nadzieję już niedługo pochwalić się nowymi kadrami...
Podoba się podoba, jak na kwiatka z botanika ciekawy ... :grin::grin:

waruga
12.04.11, 17:11
Embraer ERJ 145 pod barwami Ukrainy fajny.

jackowlew
12.04.11, 20:04
Rozumiem że całego masz.

Lifter
13.04.11, 13:15
Rozumiem że całego masz.

A jakże :) Bardzo proszę...

Lifter
15.04.11, 23:09
No i nie wytrzymałem i dzisiaj po pracy znowu pojechałem na EPWA ;) Dziś już trochę późno ale jutro postaram się wrzucić kilka kadrów jak poniżej :)

szantis
18.04.11, 08:31
Ostanie świetne wg mnie.

Lifter
20.04.11, 22:09
Dziękuję za oceny. Dzisiaj coś ze spaceru po warszawskim ZOO. Na początek trzy strzały do lwa :)

71
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46020&stc=1&d=1303330063%3C/a%3E

72
(https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46020&stc=1&d=1303330063)https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46019&stc=1&d=1303330027%3C/a%3E

73
(https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46019&stc=1&d=1303330027)https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46018&stc=1&d=1303330009 (https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46018&stc=1&d=1303330009)

taztaz
20.04.11, 22:14
Chyba widziałem kotecka :)

waruga
20.04.11, 22:29
Ziewajacy kotek fajny:-)

Lifter
20.04.11, 22:43
Chyba widziałem kotecka :)
-Kici, kici... taaaś, taaaś
-Do lwa k***a, do lwa.. ;)

Ziewajacy kotek fajny:-)
Jak ziewnął to pomyślałem że właśnie zwróciło się 17PLN'ów za bilet :)

Saboor
21.04.11, 07:47
-Kici, kici... taaaś, taaaś
-Do lwa k***a, do lwa.. ;)

Jak ziewnął to pomyślałem że właśnie zwróciło się 17PLN'ów za bilet :)

Zwróciło i to z nawiązką. Ziew rewelacja!
Pozdrawiam
Ja

rol6
21.04.11, 07:50
"Ziewające" bardzo fajne, a wyraz znudzena na 73. też świetnie uchwycowy. :grin:

apz
25.04.11, 01:25
Koteczek przefajny, ziewające cudny.

Pozdrawiam AP.

robm28
25.04.11, 07:24
Ładny ten lewek - fajne kadry

Iza
25.04.11, 11:58
Dołączam się do pozostałych. Bardzo fajny koteczek :grin:

Lifter
1.05.11, 16:56
Dziękuję za odwiedziny i opinie. Cieszę się, że kociak się spodobał. Dzisiaj ptaszek (nie wiem jaki to gatunek) 2in1 (z profilu i en face)

74.
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46477&stc=1&d=1304261762

Rysiek_O
1.05.11, 17:06
Dziękuję za odwiedziny i opinie. Cieszę się, że kociak się spodobał. Dzisiaj ptaszek (nie wiem jaki to gatunek) 2in1 (z profilu i en face)


Zdjęcie fajne. Ptaszek zoobrączkowamy, może stąd taka mina :-P

waruga
1.05.11, 18:33
Lifter 2in1 swietne.

Lifter
1.05.11, 19:45
Rysiek, waruga dzięki za dobre słowo. Cieszy jak fotki się podobają. Dorzucam jeszcze lunch z wydrą i to na razie koniec zoologicznych :)

75.
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46490&stc=1&d=1304271887

76.
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46492&stc=1&d=1304271887

kYs
1.05.11, 23:24
na 75 fajnie łepek lunchu widać ;>
ciśniesz Bratku z tymi fotami z zoo, lew świetny

Lifter
2.05.11, 00:50
Jako zwieńczenie wyprawy do zoo ziewający kotek w innym kadrze :)

77.

https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46548&stc=1&d=1304290023

P.S. Bratku twoim szkiełkiem zrobione.. Nadrabiaj :P

waruga
2.05.11, 16:25
Fotki z wydra oraz duzym kotkiem fajne:-)

grizz
2.05.11, 23:20
Coś bardzo brzydkiego stało się z jakością tych zdjęć.

Lifter
4.05.11, 23:32
Coś bardzo brzydkiego stało się z jakością tych zdjęć.
Może to przez wyostrzanie ? Chyba że są po prostu "do ****".

rol6
5.05.11, 08:11
Zbliżenie lunchu wydry na 76. bardzo mi się podoba. :grin:

madziazywczak
13.05.11, 13:02
zbliżenie wydry fajne
natomiast kot wygląda tak jakbyś go najpierw wygładził a później wyostrzył.

witia
13.05.11, 13:44
Jako zwieńczenie wyprawy do zoo ziewający kotek w innym kadrze :)

77.

https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=46548&stc=1&d=1304290023

P.S. Bratku twoim szkiełkiem zrobione.. Nadrabiaj :P

Mnie podoba się to kocisko.
Pięknie "ustrzelony" i w fajnym kadrze.
Pozdrawiam.

Saboor
20.05.11, 07:53
Może to przez wyostrzanie ? Chyba że są po prostu "do ****".

Nie są! Bardzo fajne kadry: 75 76 77 to naprawdę seria jak z safari.
grizz! Ty to już taki nawyk Masz czy co? Żuci chłop myśl, jak prawnik na urlopie i kombinuj "co poeta miał na myśli".
Rozwiń tę myśl jak papier toaletowy, coby reszta zrozumiała, np. Ja.:grin::grin:

Pozdrawiam
Ja

Lifter
23.05.11, 22:47
Miło, że odwiedzacie wątek. Nie jest on może zbyt "żwawy", ale to przez brak czasu na hobby. Dziękuję za wszystkie opinie.

Na dworze temperatury letnie, to i letnia fotka mi się nawinęła..

78.
https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=47856&stc=1&d=1306182650

waruga
24.05.11, 17:38
Letnia fotka calkiem niezla.

helmuth
24.05.11, 20:19
Może ona i letnia ale coś światło nieciekawe, jakby zachmurzone niebo było? :roll:
Tło też mogłeś wybrać lepiej, bardziej jednorodne. Razi ten przepał u góry.

Lifter
24.05.11, 23:19
Też wolałbym żeby nie było tego przepału ;) Dzień był słoneczny a to zdjęcie było robione gdy słonko się schowało za jeden z wielu cumulusów.