PDA

Zobacz pełną wersję : lampa a pomoc w AF



darkelf
25.04.09, 15:13
Czy dobra lampa w rodzaju Metz 58 będzie z E-520 pomagała w ostrzeniu przy AF? Robiłem sobie zdjęcia z wbudowaną lampą wieczorem w plenerze i zdarzało się, że nie byłem w stanie w ogóle złapaść ostrości przez brak światła. Wiem że lampa może pracować w trybie "spawarki" ale nie chcę tym męczyć modelki. Czy z dobrą lampą mogę liczyć na jakieś ciągle światło pomagające w AF?

NightCrawler
25.04.09, 15:36
Metz'y i FL50 (nie jestem pewny ale FL36 chyba tez) maja wspomaganie AF w postaci wiązki czerownego światla.
Jedynie w metzie 48 jest problem jeżeli robi się zdjęcia z bardzo bliska bo punkty wspomagania nie pokrywaja sie z srodkowym punktem af w puszce.
Ale to wystepuje tylko do odleglosci ok 1,5-2m (chyba ze cos zmienili od czasu jak mialem ta lampe)

Morlok
25.04.09, 15:56
Metz'y i FL50 (nie jestem pewny ale FL36 chyba tez) maja wspomaganie AF w postaci wiązki czerownego światla.

Też ma wspomaganie.

dzemski
25.04.09, 15:59
wszystkie lampy dedykowane to mają. Zarówno Olympusowe FL, jak i Metz (58 i 48 ) oraz Tumaxy (880 i AFZ386).

Misiaczek51
25.04.09, 17:27
Czy dobra lampa w rodzaju Metz 58 będzie z E-520 pomagała w ostrzeniu przy AF? Robiłem sobie zdjęcia z wbudowaną lampą wieczorem w plenerze i zdarzało się, że nie byłem w stanie w ogóle złapaść ostrości przez brak światła. Wiem że lampa może pracować w trybie "spawarki" ale nie chcę tym męczyć modelki. Czy z dobrą lampą mogę liczyć na jakieś ciągle światło pomagające w AF?

Wszystkie dedykowane lampy mają wspomaganie - pytanie czy jednakowo skuteczne. W Metzu 48 wyświetlany wzorek wydaje się jakiś rachityczny (możliwe że to czysto subiektywne - nie mam porównania z innymi lampami do Olympusa). Pamiętam że w starym analogowym Canonie wyświetlane paski były bardzo wyraźne.
No i oczywiście ostrzenie w złych warunkach bardzo zależy od zastosowanego obiektywu.

pol189
25.04.09, 18:13
Metz 58 ma wspomaganie i jest bardzo skuteczne (wyświetlana kratka) - w nocy w ciemnym pokoju wyostrzysz nawet na białą ściane.

rodia
25.04.09, 18:47
...nie jestem pewny ale FL36 chyba tez...

Też ma.
BTW: Z forum znany jest jeden przypadek, że użytkownik twierdzi, że w FL-36 udało mu się również spawarkę uruchomić ;)

dog_master
25.04.09, 22:28
Przy małych odległościach [tak na oko 1-1,5m] wzorek w FL36 też wyświetla się niżej niż środkowe punkty AF...

MichuP
26.04.09, 11:05
A czy wspomaganie AF w Metz 36 AF-4 działa z Olkiem? Czaję się na tę lampę (cena jest kluczowa) i zastanawiam się czy nie dołożyć do FL-36...

marecki
26.04.09, 11:32
Z opisu wynika że tak. W sklepach są dostępne te lampy z dedykacją do Olympusa i jest opis o wspomaganiu AF.
Pozdrawiam