PDA

Zobacz pełną wersję : Prośba o ocenę



jarek1804
18.04.09, 15:42
Prośba o ocenę paru zdjęć, z góry dziękuję za krytykę :)

dr_feelgood
18.04.09, 16:47
Hejka
Sluchaj, pomysły masz. Gud.
Zdjecie 1, zamysł dobry, ale nie pokazuj w ten sposob, moze kadruj od góry zetkniecie dłoni. Za ostre swiatło, za duzo wokoło, ginie temat.
zdjecie 2. - zjarany dól, czyli za dlugi czas, albo za duza ekspozycja, albo i to i to. MOze warto zzomować bardziej na pomnik. w zdjeciu 3 nie ma ostrosci. Poimysł też miales git. Baw sie kadrami, zwracaj uwage na szczególy. Smoczek out, rozpraszam mnie swiatło na poduszce w tle. Albo krotszy czas, albo statywik mały? Próbuj dalej, powodzenia

droplet
18.04.09, 16:57
Uwaga do wszystkich zdjęć, unikaj kadrów centralnych. Trochę pomaga jak się przytnie kadr do kwadratu ale lepiej mieć to przemyślane.

1 za ostre słońce, trochę prześwietlone. To twoja wizja ale zastanawiam się czy nie lepiej pokazać więcej ręki dziecka zamiast rękaw kurtki
3 IMHO zbędna lewa strona. Warto zwrócić uwagę czy coś wala się niepotrzebnie w kadrze bo odwraca uwagę jak np smoczek

Pozdrawiam

Oli510
18.04.09, 17:40
Czesc!
Pomysl miales swietny -ale popsuty kadrem centralnie -troche przepalone-swiatlo za ostre.I za malo widac dloni-a za duzo kurtek
Pozdrawiam

jarek1804
18.04.09, 21:42
I jeszcze jedno...

droplet
18.04.09, 22:05
Tym razem kadr nie jest problemem dla mnie ale światło. Staraj się nie używać lampy a już na pewno nie używaj wbudowanej.
Zdjęcie zrobiło szare i płaskie.
Mogę radzić użycie naturalnego światła np z okna. Lepiej już użyć większe ISO niż lampę.
Jeśli masz inny obiektyw to spróbuj może jeszcze z dłuższą ogniskową.
Powodzenia

Karol
18.04.09, 22:22
Z dotychczasowych zdjęć widać, że póki co masz problem z techniczną stroną fotografii. Ostre światło, przepalenia, nieostrość wynikająca z poruszenia a ostatnia fota z kolei jest zdecydowanie za ciemna. Staraj się na początek opanować właśnie tą techniczną stronę - poćwicz w zastanym świetle jakiś prosty motyw... Potem przyjdzie czas na kompozycję, myślenie w kategoriach gry świateł, kolorów, przekazu itd... Trzymam kciuki!
BTW - jak to potomek to gratulacje...

jarek1804
19.04.09, 01:29
Duże dzięki za uwagi, właśnie na nich mi zależało.
Wszystkie pokazane zdjęcia były robione na Auto, dopiero od jakiegoś tygodnia zgłębiam tajniki ISO, czasu i przesłony.
Na ostatnim faktycznie potomek, a w zasadzie potomkini...:grin:
Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

jarek1804
26.04.09, 22:43
Witam ponownie.
Mam prośbę o sugestie, co powinienem zmienić w technice przy zdjęciach sportowych. Poniżej są przykłady zdjęć, które pomijając kwestię kadrowania, mają według mnie problemy z natężeniem światła i ostrością.
Zdjęcia były robione dzisiaj przy mocnym, południowym słońcu.
Ustawiłem tryb pół automatyczny, ze sztywnym czasem 1/640 lub 1/ 800, wybierając go metodą prób i błędów, jako taki, który zamrozi ruch i jednocześnie pozwoli ustawić przesłonę. ISO 200, przy 100 czasami było za ciemno, AF na S-AF+MF. Większość zdjęć była robiona przy maksymalnej ogniskowej 150 mm. Aha, obiektyw ZD 40-150 i do tego E-510. Do obiektywu normalny filtr UV i osłonka przeciwsłoneczna.
Nie ostrzyłem manualnie, zdjęcia najczęściej robiłem seryjnie.
No i dzieci dość szybko biegały...:wink:

Mirek54
26.04.09, 23:00
, mają według mnie problemy z natężeniem światła i ostrością.


Mylisz sie.Moze to Ty masz problem z zastosowaniem odpowiedniej metody pomniejszania i wyostrzania fotki przed umieszczeniem w necie.

Napisalem o pomniejszeniu i wyostrzeniu w liczbie mnogiej-przemysl dlaczego

jarek1804
27.04.09, 21:52
Przyznaje, że trafiło na średnio rozgarnięty materiał i długotrwałe przemyślenia niewiele dały...:)
Zdjęcia były jedynie pomniejszane z formatu 1280 na 800 i to wszystko.
Jakaś następna podpowiedź...?

marecki
27.04.09, 21:56
Sport fajniej by wyszedł gdybyś miał lepsze zbliżenie i starał się bardziej w ruchu łapać graczy. Nadało by to chyba większej dynamiki. Nr 1 fajnie złapane choć gdzieś ostrość uciekła nie tak jak potrzeba.

jarek1804
2.05.09, 20:33
Odnośnie poprzednich zdjęć dalsza prośba o pomoc, natomiast teraz mam problem z ostrością przy portrecie. Celowałem na twarz, w okolicach oczu, aparat potwierdza ostrość, jednak nie wygląda to idealnie. Coś robię nie tak...

jerryg3
2.05.09, 21:12
Przede wszystkim z tego pliku nie wiele widać. Źle dobrałes rozmiary na potrzeby galerii, stąd ta jakość może. Nikt Ci nic nie powie, bo ani orginału, ani pliku zgodnego z www.

kowalikster
3.05.09, 11:43
No rzczywiście ciężko coś odczytać z tego zdjęcia - poza GO.

jarek1804
3.05.09, 21:59
Sorki, daję oryginał.