PDA

Zobacz pełną wersję : Krytyka mile widziana :P



Gimi_PL
16.09.04, 22:21
Jestem nowym fascynatem fotografii. Nie za bardzo jeszcze znam sie na tych wszystkich ustawieniach i tym co ma sie do czego ale czytam godzinami Wasze tematy i próbuje sie czegoś nauczyć.
Chciałbym przedstawić Wam moje pierwsze fotki jakie zrobiłem samodzielnie z ręki (a rece troche mnie sie trzęsą :) )
http://www.tsk.pl/~tsk285a/roza.JPG
http://www.tsk.pl/~tsk285a/kwiat.JPG
http://www.tsk.pl/~tsk285a/zachod.JPG

To są zdjęcia żywcem ściagnięte z olka c740uz nic nie robiłem PS ani niczym innym
Wiec jak mozecie ocenicie i powiedzcie co należało by usatwić aby fotki były ładniejsze !!!
DZIĘKUJĘ !!!

Moderowane przez Vodnik: Przeniesione do dzialu Ocena zdjec

marecki
16.09.04, 23:50
czesc. dla mnie bomba. róża super, drugie troszke gorsze a zachód też spoczko. To ostatnie można by odszumić w NeatImage. Fajne, naprawdę fajne.

wrocek
17.09.04, 00:10
Nie mogę nic powiedzieć o zdjęciach, bo na moim SDI będę je chyba ściągał do rana (a jeśli ktoś ma modem ?) :cry: .
Nawet jak nie chcesz obrabiać zdjęć na komputerze, to do publikacji w internecie trzeba je zmniejszyć do przyzwoitych rozmiarów :!:

qwerty
17.09.04, 07:06
czesc :)
Pozwolisz ze nie bede sie wyłacznie zachwycał? ;)
a więc zachód: duty na dole przeszkadzają... no i ostrosc złapana chyba na drzewku bo chmury lekko rozmazane i jakies ziarno widac... :)
Kwiat: osobiscie zrobiłbym na F5,6-f11 (byłoby ostrzejsze) :) no ale to kwestia czasu naswietlania a wiec i trzęsących sie rąk :) Kolorki ciut ciut wyblakłe....
Roza: najbardziej mi sie podoba :)
Pzdr.

Kregon
17.09.04, 09:17
Tak jak napisal wrocek - zmniejsz rozmiary zdjec. I tak zeby obejrzec fotke, trzeba ja zmniejszyc, wiec nie widze sensu wrzucania w 2048x1536.

Roza calkiem ciekawa.
Na drugim faktycznie wieksza GO moglaby byc (prawa czaesc kwiatka jest nieostra). A w ostatnim ostrosc na nieskonczonosc i koniecznie do odszumienia (pierwsze tez).
W ostatnim ustawilbym tez krotszy czas naswietlenia - wyeliminowaloby to przepalenia, a niebo nabraloby ciut dramaturgii.

Gimi_PL
17.09.04, 16:18
Zmniejszyłem (chyba) : (zalezy mi na opini P. Wrocka)
http://www.tsk.pl/~tsk285a/roza1.jpg
http://www.tsk.pl/~tsk285a/kwiatek1.jpg
http://www.tsk.pl/~tsk285a/zachod1.jpg

Do końca nie wiem jak jeszcze ustawiać wszystkie t funkcje bo czasami mam tak ze coś jedne ustawienia blokują mi drugie i nie wiem jak sobie z tym poradzić ale ucze sie i wertuje cały czas instrukcje , forum i wszelkiego innego rodzaju poradniki. Panie Wrocek czy istnieje możliwośc kiedyś (w przysżłości) spotkania sie?? Gdy ktoś mnie coś mówi łatwiej mnie jest to zapamietać i zrozumiec

wrocek
17.09.04, 19:34
Nie wiem dlaczego moja opinia jest taka ważna, ale skoro zostałem wywołany do tablicy.... :)
Ściągnąłem jednak pełne wersje zdjęć, bo te nowe są znowu przesadnie zmniejszone, a drugiego wcale nie da się ściągnąć.
Róża - chyba najlepsze z tych zdjęć. Dobrze oddana powierzchnia płatków, delikatne kolory. Jak na zdjęcie bez obróbki, to chyba całkiem dobre. Wady: nieostry pierwszy plan w dolnej części i trochę niepasujące tło, szczególnie fragment budynku (okno?, obraz?) z lewej strony.
Zdjęcie było robione przy przysłonie F 3.2. Trzeba było robić zdjęcie ze statywu z dłuższym czasem i maksymalnym zamknięciem przysłony.
Kwiat - całość za jasna, przepalone płatki w środkowej części. W pełnym rozmiarze widać też nie najlepszą ostrość zdjęcia. Szkoda, że góra i dół jest trochę obcięta.
Zachód - tak jak pisał qwerty, druty na dole psują zdjęcie, również ostrość była niewłaściwie ustawiona. Ciemna chmura w lewej górnej części równoważy czarny prawy bok i dół zdjęcia. Całość robi dość przyjemne wrażenie, chociaż nie jestem wielkim zwolennikiem takich "zachodów słońca".
Oczywiście to moja subiektywna ocena zdjęć.

Jeśli chodzi o bezpośrednie spotkanie to proszę o kontakt na priv (przycisk "email" poniżej).
PS. Jestem wrocek, a nie Pan Wrocek :wink:

No-shadow Kick
17.09.04, 21:35
Witam i życzę worka udanych zdjęć i kilku perełek w kolekcji.

Co do zdjęć, to nie będę orginlany i zgodzę się z przedmówcami. Drugie za jasne, trzecie pomimo dość ciekawej kompozycji dyskwalifikują druty.
Jeśli chodzi o róże, to raczej według mojego skromnego zdania lepiej byłoby ją ująć nieco z góry + większa głębia ostrości.

Pozdrawiam

Gimi_PL
17.09.04, 22:41
DZIĘKUJE WSZYSTKIM o to własnie mi chodziło. Jak pisałem ucze sie dopiero, a Wasze uwagi, krytyki pomagaja mnie w nauce.
Nie posiadam jeszcze statywu, ani żadnych soczewek makro ( na razie musze sie nauczyć robić zwykłe zdjęcia a potem wszystko po kolei) No to zabieram sie dalej do czytania instrukcji i robienia wielu prob :P

No-shadow Kick
18.09.04, 10:43
Praktyka czyni mistrza :)
Jeśli jeszcze nie posiadasz umiejtności posługiwania się programem graficznym to radzę również zacząć uczyć się podstawowych technik obróbki fotografii. Większość zdjęć prezentowanych tutaj jest w mniejszym bądź większym stopniu obrabiana w programach typu PhotoShop. Dzięki temu można uzyskać lepszy efekt. Przykładowo z pejzażu w dość łatwy sposób można by było usunąć te druty.

Pozdrawiam

kondi
21.09.04, 01:08
DZIĘKUJE WSZYSTKIM o to własnie mi chodziło. Jak pisałem ucze sie dopiero, a Wasze uwagi, krytyki pomagaja mnie w nauce.
Nie posiadam jeszcze statywu, ani żadnych soczewek makro ( na razie musze sie nauczyć robić zwykłe zdjęcia a potem wszystko po kolei) No to zabieram sie dalej do czytania instrukcji i robienia wielu prob :P

Witaj w klubie. Jakbym siebie czytał ;-) Wiedz ze to forum jest lepsze niz nie jedna ksiazka o nauce fotografii, bo...bo znajdziesz wszystko co potrzeba do nauki, a sympatyczni ludzie, ktorzy Cie nakieruja - gratis :-) Chetnie bede lookał, jak idzie CI nauka, bowiem z tej samej bajki jestem.

Powodzenia. Aha, pomysl o statywie...mnie tez sie łapy trzesą i bez niego cięzko...

qwerty
21.09.04, 07:38
tak na marginiesie... statyw - nawet dobry to tez nie wszystko ;) jeszcze przydałoby sie te 0,5 m kw dla fotografującego i jego sprzetu :) ostatnio na pielgrzymce fociłem ze... statywu bo ołtarz był daleko, ciemno juz było no i dawałem dłuzsze czasy ale coz... narod był liczny i nerwowy ;) i wciąz ktos szturchał statyw :)))))) w rezultacie ostrosc z "zyletką" niewiele ma wspolnego :)