PDA

Zobacz pełną wersję : Pierwsze próby



Artur2502
17.04.09, 00:00
Witam wszystkich Użytkowników tego forum i ponieważ jestem tu poraz pierwszy to również chciałem kilka słów o sobie ...

Pstrykanie spodobało mi się od niedawna choć już rok temu kupiłem Olympusa sp 570 uz ale jakoś nie bardzo go używałem. Trochę na początku zawiedziony byłem tym kompaktem ale teraz widzę, że przyczyną był brak wiedzy i doświadczenia.

Zacząłem troche czytać, również posty tutaj na Forum, za co bardzo wszystkim życzliwym dziekuję, i coś powoli wychodzi - tak mi się przynajmniej wydaje. A ponieważ mam poważną wadę wzroku to domyślam się, że te zdjęcia mogą czasem wyglądać kolorystycznie "oryginalnie." W każdym razie fotografowanie i zdobywanie wiedzy na ten tamat sprawia mi dużo zadowolenia.

Ostatnio udało zrobić mi się coś takiego i prosiłbym chętnych o opinie za które z góry dziękuję.

1. kubek
2. nocna zmiana (troche pobawiłem się w PSucie)

helmuth
17.04.09, 09:20
Witaj!
Po pierwsze, umieszczaj mniejsze zdjęcia. Dłuższy bok, max 800pix, po przeskalowaniu trzeba wyostrzyć. Zdjęcia tak duże jak twoje, długo się otwierają.
Co do zdjęć- oba poprawnie naświetlone, kolorystyka MZ poprawna. W pierwszym, nie zadbałeś o tło. Cienie na stole nie dodają uroku ;). W drugim kadr nie do końca przemyślany. Nie przestawaj focić, dawaj następne :)

marecki
17.04.09, 09:24
Fotki wyglądają na jakieś niczym z testowania aparatu. Nie pokazują nic ciekawego, kiepskie kadry. Za helmuth'em czekam na następne.

Mirek54
17.04.09, 09:25
Tego Orlena to jako DRI popsuj-bedzie lepiej.
Kubek jak kubek-brzydko szumi.
Co do wielkosci fotek to mi nie przeszkadza,otwieraja sie bardzo szybko.Powiem wiecej-blyskawicznie.