PDA

Zobacz pełną wersję : adamzd różne



adamzd
15.04.09, 23:51
Witam
Zacznę skromnie - jedno zdjęcie w ramach inauguracji. Będę wdzięczny za uwagi. Szczególnie w sprawie obróbki, ponieważ w tej sprawie jestem szczególnie zielony :roll:.
Mam nadzieję że wrzuciłem prawidłowo i będzie coś widać :wink:
pozdrawiam

Karol
16.04.09, 10:57
Zdjęcie mocno takie sobie. Kadr dość przypadkowy, nie podoba mi się prawy dolny róg... Trudno oceniać obróbkę bo jej nie widzę.

marecki
16.04.09, 11:07
Za Ktotkiem, kompozycja jakaś nijaka nie zdecydowana, a szkoda bo potencjał był. Kolorki i klimat bardzo fajny (mgiełka, szadź ...). Czekam na następne.
Pozdrawiam

dreptak
16.04.09, 11:22
Może gdyby się skoncentrować na samych drzewach. Szadż zawsze jest fotogieniczna a tu niby jest a jej nie ma.

K_Puchatek
16.04.09, 17:37
Witam,
MSZ przede wszystkim przeszkadza PD róg, a konkretnie plama śniegu. Pozwoliłem sobie przyciąć i lekko podciągnąć kontrast, no i wyszło takie coś (w załączniku). Mam nadzieję że nie Masz nic przeciwko ingerencji w Twoje fotki (MSZ lepiej pokazać niż tylko napisać...)
Pozdrawiam

salvadhor
16.04.09, 19:06
MSZ całkiem ciekawe ujęcie. Może nie miażdży kompozycyjnie, ale bladość świtu o poranku wypadła nieźle. Szkoda tego cienia na dole kadru - przydałoby się parę kroków naprzód, lub poczekać (?) aż się tam rozjaśni.

adamzd
16.04.09, 20:53
Dzięki bardzo za wszystkie opinie :grin:.

... Trudno oceniać obróbkę bo jej nie widzę.
W sumie to połowa sukcesu - znaczy nie przekombinowałem :wink:.


Witam,
Mam nadzieję że nie Masz nic przeciwko ingerencji w Twoje fotki (MSZ lepiej pokazać niż tylko napisać...)
Nie ma sprawy - dzięki, rzeczywiście jest zdecydowanie lepiej. Zanim zobaczyłem Twoją wersję, skorzystałem z rady dreptaka i przygotowałem swoją, trochę inaczej skadrowaną - wrzucę ją również.
Jednocześnie dorzucam drugą fotkę, mam nadzieję że rzucicie okiem.
Pozdrawiam

Ania_
17.04.09, 21:35
Na drugi raz po prostu podejdziesz bliżej :) A jak chcesz się bawić obróbką, to polecam wyciąć kable ;)

Dwójka - ostrość gdzie trzeba, no ale niestety mech się po prostu zagubił. :(
Ale kombinujesz IMHO w dobrą stronę.

jerryg3
17.04.09, 23:25
Witaj. Tak sobie siadłem z moją połówką, oglądamy, widzimy i ... na czy cztery niezłe foto.
MZ kadr nie przypadkowy, brakuje tylko tej, no, obróbki. Choć sam asem nie jestem w tej dziedzinie, pozwoliłem sobie na małą propozycję. Tak na szybko, zmęczony, z przechyłem i kontrastem, z nieumiejętnym wycięciem kabli. To tylko propozycja moja i mojej mżonki :-)

jerryg3
17.04.09, 23:26
no i sorki za "tęczę " na niebie

adamzd
18.04.09, 22:25
Dzięki za komentarze, oraz dla jerryg3 i jego połówki za twórcze rozwinięcie zdjęcia :grin:. Moje doświadczenia w "cyfrowej ciemni" są jeszcze skromne - powoli opanowuję podstawy Gimp-a :roll:.
Mysikrolik - rozumiem że mech powinien zajmować więcej miejsca w tym kadrze? Coś tak jak poniżej? Przyciąłem na szybko, proszę o patrzenie na kadr a nie na jakość.
Drugie zdjęcie - wrzucam coś z szuflady.

rocco
19.04.09, 08:35
To zardzewiałe koło zębate mi się podoba, lubię fotki starego żelastwa :)
Mogłeś pokusić się o ustawienie kadru tak, żeby wychodziło idealnie z przeciwległych rogów ale tak jak jest tez mi pasuje.

adamzd
21.04.09, 23:00
Dzięki, żelastwo ma swój urok :).
Jest wiosna, przez forum przelewa się fala zdjęć kwiatowych, więc proponuję zjawisko zwane PWFO (po weekendowa fotografia ogrodowa) - sztuk cztery. W następnym rzucie będzie próbka PWFWO (po weekendowa fotografia wokół ogrodowa). Krytycy poszukiwani, w razie czego można się z tego wyleczyć.

NightCrawler
22.04.09, 00:06
Z ostatniej serii nie przemawia do mnie nic.

adamzd
23.04.09, 23:15
W uzupełnieniu jeszcze jedno zdjęcie. Przyznaję że to spory crop, ale chyba nie stracił wiele na jakości.

grizz
23.04.09, 23:20
W uzupełnieniu jeszcze jedno zdjęcie. Przyznaję że to spory crop, ale chyba nie stracił wiele na jakości.

Ale kadr paskudny :P

adamzd
12.09.09, 00:09
W związku ze zbliżającą się chłodniejszą porą roku, pamiątka z poprzedniej zimy.

Dawid
13.09.09, 02:05
tylko w kole "coś" jest jak dla mnie :)

nipo80
13.09.09, 14:39
Ostatnie strasznie rozmyte (jak by przez firanę zrobione).
Co do pszczoły to ujęcie fajne, ale nie pasuje mi to niebieskie coś na czym ona siedzi.

P.S. Numeruj zdjęcia będzie łatwiej oceniać.