PDA

Zobacz pełną wersję : wyzwalacze radiowe do studia i w plener



lessie
14.04.09, 18:34
Czy może ktoś się podzielić doświadczeniem w tym zakresie?
Chciałem nabyć coś takiego: http://allegro.pl/item604743160_phottix_tetra_radiowy_wyzwalacz_lamp _3_odbiorniki.html
ale mam trochę pytań a przed Wami nie wstydzę się wyjść na lamera:
1. Czy rzeczywiście obsłuży to lampy studyjne i błyskowe
2. Czy można ustawić np 3 lampy systemowe a błyskać tylko 1dną lub dwoma i przełączać się w zalezności od potrzeb? Np na sali ustawiam sobie 3 w różnych miejscach i błyskam wszystkimi lub jedną bez ciągłego gmerania w nich.
3. Czy w ogóle warto się pakować w takie cuda? Albo można taniej. Albo trzeba drożej?

mynameisnobody
14.04.09, 18:50
man FOMEI TR10D (http://www.fomei.com/fomeinew/PL/katalog.php?graph=sls&class=19)nadajniki i odbiorniki.
Współpracują ze wszystkim - co się do nich podłączy z odległości do 60m.
Pracują na 10kanałach co można wykorzystać tak że każdą lampę możesz sobie ustawić na innym (w odbiorniku) i z poziomu nadajnika przełączać na tą którą chcesz odpalić.
Niestety by odpalić więcej z nich musisz się pofatygować i przestawić na ten sam kanał. Co psuje całą zabawę.
Również nie da się za ich pomocą sterować mocą lamp...

W sumie w porównaniu do ELINCHROMA i HENSELa gdzie z poziomu nadajnika jest to możliwe jest to "bieda" rozwiązanie.
Poza tym LAMPY muszą taką funkcję obsługiwać -najtańsze są tu chyba ELINCHROM RX 250 (co nie znaczy że tanie).

mariush
14.04.09, 18:51
Czy może ktoś się podzielić doświadczeniem w tym zakresie?
Chciałem nabyć coś takiego: http://allegro.pl/item604743160_phottix_tetra_radiowy_wyzwalacz_lamp _3_odbiorniki.html
ale mam trochę pytań a przed Wami nie wstydzę się wyjść na lamera:
1. Czy rzeczywiście obsłuży to lampy studyjne i błyskowe
2. Czy można ustawić np 3 lampy systemowe a błyskać tylko 1dną lub dwoma i przełączać się w zalezności od potrzeb? Np na sali ustawiam sobie 3 w różnych miejscach i błyskam wszystkimi lub jedną bez ciągłego gmerania w nich.
3. Czy w ogóle warto się pakować w takie cuda? Albo można taniej. Albo trzeba drożej?

1. Nie wiem. Działa z normalnymi błyskawkami.
2. Tak - jest przełącznik na wyzwalaczu montowanym na stopce
3. Nie wiem :-) Innym patentem, umożliwiającym działanie TTL jest kabel (ale w studio to i tak niepotrzebne) :-)

lessie
14.04.09, 19:06
dzięki,
co do kabli - własnie tego chciałbym uniknąć. Oczywiście do studyjka domowego nie ma sensu stosować wyzwalaczy radiowych ( i tak są kable i tak ). A na imprezce, czy szybkim plenerze ala "strobist" to kabli bym nie chciał...Zaraz ktoś w to wdepnie, wywali itd...
Tak sobie pomyślałem że nawet w kościele mozna byłoby przymocować gdzieś jednego dodatkowego lampiona FL - czasem ściany i sufity są tak ułożone że ciężko odbijac palnikiem na lampie. A można znaleźć jedno dobre miejsce i wstawić tam statyw z FLką i jazda :). Chociaż może trochę ponosi mnie wyobraźnia :)

willow32
14.04.09, 19:21
Czy może ktoś się podzielić doświadczeniem w tym zakresie?
Chciałem nabyć coś takiego: http://allegro.pl/item604743160_phottix_tetra_radiowy_wyzwalacz_lamp _3_odbiorniki.html
ale mam trochę pytań a przed Wami nie wstydzę się wyjść na lamera:
1. Czy rzeczywiście obsłuży to lampy studyjne i błyskowe
2. Czy można ustawić np 3 lampy systemowe a błyskać tylko 1dną lub dwoma i przełączać się w zalezności od potrzeb? Np na sali ustawiam sobie 3 w różnych miejscach i błyskam wszystkimi lub jedną bez ciągłego gmerania w nich.
3. Czy w ogóle warto się pakować w takie cuda? Albo można taniej. Albo trzeba drożej?

ad1.obsłuży, a właściwie wyzwoli błysk i to wszystko (mam wątpliwości co do tych 30m, jak będzie 10-15 to będzie dobrze)
ad2.jeśli lampy są włączone i działają na właściwym kanale, to zawsze będą się wyzwalać. Niestety wszystkie, jeśli będziesz chciał żeby błysnęła tylko 1lampa, 2 pozostałe musisz ręcznie wyłączyć, jeśli chodzi o ustawianie siły błysku jest ta sama historia, marsz od lampy do lampy.
3.Jeśli masz E-3 i FL-Rki to chyba nie warto, jeśli lampy niesystemowe albo studyjne to warto, jeśli pracowałbyś na jednym odbiorniku a pozostałe lampy na fotoceli, to każdy kto lata po sali z jakimkolwiek aparatem z falshem będzie Ci wyzwalał 2 lampy, więc lipa.

Co to zestawu do którego linke zapodałeś, jest to tak tanie ze wprost się wierzyć nie chce żeby za długo się tym cieszyć, kupiłem coś podobnego tyle że z jednym odbiornikiem za ca.150zeta i działało jakieś 3miechy :(
pozdrawiam

lessie
14.04.09, 20:24
na razie nie mam Rki, ale przymierzam się do inwestycji w świecenie. Nie wiem jeszcze jakie.
Za Lampkami systemowymi przemawia lekkość, mobilność, TTL...Mam 50tkę i 36tkę, gdybym dokupił 50R to już byłyby 3 światełka.
Za błyskaczami studyjnymi przemawia...no właśnie...wg mnie moc, jakosć światła, możliwość zastosowania modyfikatórów lepszych niż przy FLkach (ale może się mylę). A są zestawy plenerowe z akumulatorem w cenie FLki. Nie jest to Hensel ale na start do takiego błyskania wystarczy.

Najgorzej że dopiero praktyka mówi człowiekowi, że wydał kasiorę na darmo. A tego chciałbym uniknąć i nie wpierniczyć się w kanał. Pewnie że docelowo warto mieć i jedno i drugie. ale co najpierw, oto jest pytanie.

lessie
15.04.09, 11:21
jeszcze jedno pytanko - czy te dynksy z linka odpalą każdą lampkę poprzez gorącą stopkę? Wszelkie Tumaxy i inne tego typu rupiecie? CZy lampa musi mieć gniazdo synchro? Chyba nie ale może ktoś obeznany się wypowie...

aikidudi
29.04.09, 02:38
podepnę się pod wątek. Kupiłem dwie stare lampy bowensa monolite 200 ze statywami za "śmieszne" pieniądze. Jednak nie mogę ich zgrać z aparatem ponieważ nie posiadają wyzwalacza-monoceli czy jak tam zwał:???:
pytanie właśnie czy warto kupować tanią chińszczyznę np. taką: http://cgi.ebay.co.uk/Studio-Flash-Wireless-Trigger-Bowens-Interfit-Elinchrom_W0QQitemZ370192747322QQcmdZViewItemQQptZ UK_Photography_StudioEquipment_RL?hash=item3701927 47322&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1690|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A13 18#ebayphotohosting (http://cgi.ebay.co.uk/Studio-Flash-Wireless-Trigger-Bowens-Interfit-Elinchrom_W0QQitemZ370192747322QQcmdZViewItemQQptZ UK_Photography_StudioEquipment_RL?hash=item3701927 47322&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1690%7C66%3A2%7C65%3A12%7C39%3A1%7C 240%3A1318#ebayphotohosting)

czy też lepiej zaopatrzyć się w coś innego co będzie grało z tymi lampami? macie jakies propozycje??
jeżeli kupić to powyższe to do czego podpiąć kabelek z wyjściem na malego jacka i na drugim końcu kabelka wyjście jak do lamp błyskowych?
pozdrawiam