PDA

Zobacz pełną wersję : Regulamin Rok'n'Oly



RadioErewan
14.04.09, 01:05
Regulamin konkursu Rok’n’Oly

Przedmiotem zmagań jest fotografia, która zostanie wydrukowana w kalendarzu klubowym, który przygotujemy na 2010 rok.
Zdjęcia będą wybierane w 12 turach, dla każdego miesiąca osobno.
Nagroda w każdej edycji to publikacja zdjęcia w kalendarzu i 100 zł dofinansowania do zakupów w Oly Jedi. Zdjęcie będzie też prezentowane w specjalnej galerii na stronach klubowych.
Każdy użytkownik może do jednej edycji zgłosić jedno zdjęcie.
Każda edycja będzie się składać z dwóch etapów – etapu zgłaszania zdjęć i etapu głosowania. Etap zgłaszania zdjęć będzie trwać od tygodnia do dwóch tygodni (zależnie od terminu edycji). Etap głosowania będzie trwać siedem dni.
Laureat zostanie wyłoniony poprzez publiczne głosowanie, które będzie trwać siedem dni. Zwycięży fotografia, która zdobędzie najwięcej głosów klubowiczów. W przypadku remisu, wyboru laureata z pomiędzy fotografii, które otrzymały tą samą ilość głosów dokona administracja forum.
Zdjęcia nadsyłane do poszczególnych etapów powinny nadawać się na ilustrację miesiąca którego dotyczy edycja (co oczywiście nie oznacza, że musza być tylko widoczki).
Administracja zastrzega sobie prawo usunięcia zdjęć rażąco odbiegających od wytycznych z punktu 7.
Użytkownik oświadcza, że posiada pełne prawa autorskie do zamieszczonego zdjęcia oraz, że w wypadku prezentowania na nim wizerunków osób, posiada ich zgodę na publikację fotografii (zgodnie z ustawą o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Dz.U. 1994 nr 24 poz. 83 wraz z późniejszymi zmianami),
Zdjęcia muszą być wykonane aparatem firmy Olympus, lub innym z systemu 4/3
Autor zdjęcia powinien być przygotowany na dostarczenie kopii zdjęcia o rozmiarze nie mniejszym od 3000 pikseli na dłuższym boku (najchętniej RAW) (bez resamplingu w górę) do reprodukcji, w przypadku wygrania edycji konkursu. Wyjątkiem od tej reguły są zdjęcia z aparatu E1 (wymagane 2400 pikseli po dłuższym boku). Zdjęcie należy dostarczyć mailem w ciągu siedmiu dni od dnia rozstrzygnięcia etapu na adres radioerewan@pl.olympusclub.org lub w inny sposób ustalony z administracją.
W przypadku prezentowania wizerunków osób (portrety), laureat musi dostarczyć też zgodę zarejestrowanych na zdjęciu osób na reprodukcję. Obowiązek ten nie dotyczy zdjęć grupowych.
W przypadku niedotrzymania wymagań z punktów 10, 11 i 12 laureatem zostanie kolejna praca z największą ilością głosów.
Laureaci etapów nie mogą brać udziału w kolejnych etapach konkursu.
Konkurs jest organizowany przez Olympusclub.pl
Konkurs w każdej chwili może zostać przerwany przez Zarząd klubu bez podania przyczyny.

domadm
14.04.09, 08:52
Mała uwaga do punktu 11: [...]na dostarczenie kopii zdjęcia o rozmiarze nie mniejszym od 3000 pikseli na krótszym boku[...]

Fotki z mojego E510 mają rozdzielczość maksymalnie 3648x2736, więc żadna fotka nie spełni warunków technicznych :(

dzemski
14.04.09, 09:42
ten kalendarz to chyba na 2010 rok ma być, a nie 2009 ;)

no i ta rozdzielczość na krótszym boku, warunek spełniają tylko G1, E30 i E620.

Splesh
14.04.09, 10:23
I jeszcze mała poprawka. W punkcie 8 chodzi chyba o wytyczne z punktu 7, a nie 6 :) Być może się czepiam... ale jest to regulamin, a w nim nie powinno być błędów ;)



8. Administracja zastrzega sobie prawo usunięcia zdjęć rażąco odbiegających od wytycznych z punktu 6.

diveata
14.04.09, 11:56
A co z tym podpunktem, że każdy może wysłać jedno zdjęcię na każdą edycję? Pamiętam, że ostatnio gdzieś w jakimś wątku była dyskusja, żeby osoba która wygrała jakąś edycję nie wrzucała zdjęć do kolejnych - to przeszło czy nie?

RadioErewan
14.04.09, 12:38
Dzięki, wszystko poprawiłam (o ja głupia).

Pozdrawiam

skow
18.04.09, 09:38
Wydaje mi się, że jeśli to ma być kalendarz papierowy to istotne jest też ustalenie:
1. czy zdjęcie może być też pionowe?
2. proporcje zdjęcia: tylko 4x3 czy inne

Jakoś tego w regulaminie nie zauważyłem.

qbic
20.04.09, 15:17
Ad.2 - to ma być RAW wiec z tego wynika ze 4:3

caymer
20.04.09, 15:30
qbic, najchętniej RAW, nie ma obowiązku.

RadioErewan
20.04.09, 16:33
Oj, nie mogę ograniczyć konkursu tylko do fotografii poziomych. Jak będą laureaci i zdjęcia pionowe, to się będziemy martwić. Najwyżej zajmą niepełną powierzchnię strony...
Panoramy albo wąskie paski z konkursu usunę.
Jak by nagroda wynosiła 10kPLN, to bym stawiał warunków tysiąc. :-)

Pozdrawiam

caymer
27.04.09, 09:36
Tak się zapytam, padały już takie pytania:

1. Zima jest zima, przykładowo dałem fotkę w edycji grudzień. Jeśli nie wygram mogę próbować sił styczeń i luty ?
2. No i co jeśli ktoś wygra jedna edycja ? Ma szanse na inne, czy ma dać szanse innym i już nie startuje ?

Karol
27.04.09, 10:17
2. No i co jeśli ktoś wygra jedna edycja ? Ma szanse na inne, czy ma dać szanse innym i już nie startuje ?



14. Laureaci etapów nie mogą brać udziału w kolejnych etapach konkursu.


10 znaków...

caymer
27.04.09, 11:12
dzięki ktotek, niby czytałem a uciekło.