PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o długie czasy naświetlania



Atryda
13.09.04, 10:49
Witajcie

W aparatach analogowych jest takie ustawienie czasu otwarcia migawki opisane jako "B" w którym po naciśnięciu spustu migawki następuje jej otwarcie i jest ona otwarta tak długo jak długo trzymamy spust wciśnięty.
Przy zastosowaniu wężyka i statywu można więc uzyskać bardzo długi e czasy naświetlania.
Czy może ktoś z użytkowników Olków serii 7XX wie jak można (i czy wogóle) taki efekt uzyskać w cyfrówce. Może jest jakiś patent np.
przy użyciu pilota aby migawka działała w taki sposób jaki opisałem.
Przewaliłem instrukcję do mojej 750-tki i nic.

Pozdrawiam
Atryda

MichelCat
13.09.04, 11:29
Bo możliwe, że seria C7xx nie ma opcji BULB, ja w olku C5060 mam takie coś i pilotem steruję migawką, ale też nie do końca jest to prawdziwe BULB bo maksymalny czas naświetlania to 120 sekund. Natomiast prawdziwe BULB mam dopiero w Canonie 300D i tam mogę nawet 2 godziny naświetlać (lub do wyczerpania prawie całkowitego akumulatora).

No-shadow Kick
13.09.04, 17:14
W większości cyfrówek nie ma funckji BULB, jedynie ograniczenie do kilku-kilkunastu sekund naświetlania. Z bardzo prostej przyczyny, otóż im dłuższy czas naświetlania matrycy, tym więcej szumów na niej powstaje. Przy bardzo długich czasach szum dominowałby nad zdjęciem :)
Dlatego producenci ograniczyli te czasy i w C-750 max. jest chyba 15 albo 16 sekund.

Pozdrawiam

*_radosny_*
13.09.04, 23:19
W Olympusów 7xx - nie ma opcji B - maksymalny czas naświetlania w 750 to 16s.
W pozostałych modelach z serii 7xx jest podobnie.


Czy może ktoś z użytkowników Olków serii 7XX wie jak można (i czy wogóle) taki efekt uzyskać w cyfrówce. Może jest jakiś patent np.
przy użyciu pilota aby migawka działała w taki sposób jaki opisałem.
Patent jest taki że ustawiasz czas np. na 16s i pilotem lub recznie uruchamasz migawke - odczekujesz 16s i tyle -podziwiasz efekt :)

Z "długich" czasów możesz ustawić 16, 10, 8, 6, 5, 4, 3.2, 2.5, 2 itd...

P.S. Dla przykładu 10s (http://radosny.w.interia.pl/Forum/170.jpg)