PDA

Zobacz pełną wersję : strazNICK...dopiero zaczynam



strazNICK
6.04.09, 10:10
Witam Was serdecznie , jestem nowym użytkownikiem tego portalu.Fotografią interesuję się już od jakiegoś czasu jednak od niedawna zacząłem to traktować jako moją pasję.Mam nadzieję że z Waszą pomocą zdobędę niezbędną wiedzę aby móc w pełni cieszyć się tym wspaniałym hobby...

leodan
6.04.09, 12:14
Witamy na forum .

Harpo
6.04.09, 12:33
Witaj!

Dobrze trafiłeś - na pewno wiele pożytecznego się dowiesz. Szczególnie z komentarzy pod fotkami :)

helmuth
6.04.09, 22:07
Po pierwsze wyostrzaj fotki po zmniejszeniu (przeskalowaniu) a po drugie nie błyskaj po oczach ;)

Ramzes_II
6.04.09, 22:17
Po trzecie - zwracaj uwagę na 2 plan. Pierwsza fotka byłaby cacy, ale z twarzy wyrasta cos czarnego w tle co psuje odbiór zdjęcia.
Po czwarte - jesli juz musisz lampą - to uzywaj dyfuzora nawet najprostszego zakładanego na lampę wbudowaną - zmniejszy ostre cienie.
Kafelki nie są dobrym tłem dla portretu.
Pozdrawiam i witam na Forum ! :)

dr_feelgood
6.04.09, 22:39
Witaj na forum
Zdjecie nr 2 - nic dobrego tak szczerze. jak napisali poprzednicy, lampa tło, postaraj sie dopracowac szczegóły. natomiast nr 1 moze byc. Ciut za blisko kadrowane, mysle ze b&w, dosc mocny kontrast i byloby ciekawie.
Powodzenia i trzymamj kciuki za kolejne foty :)

strazNICK
7.04.09, 08:27
Serdecznie dziękuję za pierwsze oceny.Na pewno postaram się robić lepsze zdjęcia.Co do pierwszego zdjęcia , to ten czarny punkt to słupek w aucie , kolega wracał "zmęczony" z wędkowania.Drugie faktycznie kiepskie tło.Dopiero się uczę ale chyba najistotniejsze jest to że chcę się uczyć....:)

A to Alladyn z targów Foto w Łodzi.

witia
7.04.09, 09:17
Witaj.
Powodzenia.

dr_feelgood
7.04.09, 09:23
Alladyn - niefortunne kadrowanie, nie tnij tak kadru. jak cos to do pasa i potem out. Za duzo w tle, rozprasza wzrok, za duzo sie tam dzieje. proponowalbym głebie ostrosci wypracowac, byloby lepiej. prawie każde zdjecie ma potencjał. Przypadkowa osoba w tle kasuje fotke. Próbuj, bedzie git :)
Zobacz jak mozna wykarowac fotkę. to oczywiscie tylko lekka zmiana kadru, ale wydaje mi się że dużo lepiej pokasuje temat zdjęcia.


https://forum.olympusclub.pl//brak.gif
źródło (http://moje-morze.pl/ja/1-2.jpg)

strazNICK
7.04.09, 09:49
Zdecydowanie lepiej , długa droga przede mną.....czy robienie zdjęć w trybie "P" jest błędem na samym początku przygody z fotografowaniem?

Ramzes_II
7.04.09, 09:53
Nie wiem jak dla Ciebie lepiej, ale ja robię zdjęcia w A. Wygodniej mi. Mam pełną kontrolę nad przesłoną, mam korekte ekspozycji, pilnuję tylko czasu, co wiecej ?
Czasem gdy wymaga cos specjalnego podejscia to uzywam M.
Reszta trybów na pokretle mogłaby dla mnie nie istnieć :)

strazNICK
7.04.09, 11:05
Niedzielne zdjęcie kotka Bońka.

droplet
7.04.09, 11:21
Poproś admina o zmianę nazwy wątku bo jest mylący, myślałem, że to wątek powitań :-)

Kot ma za ostre światło, łepek mu też lekko przepaliło.
Może to kwestia gustu ale ja nie lubię takiej plątaniny gałęzi, chociaż z drugiej strony ciekawe.

Pozdrawiam

e-510
7.04.09, 11:26
Przyłączam się do prośby @droplet'a.

strazNICK
7.04.09, 11:31
W jaki sposób mogę skontaktować się z adminem w sprawie zmiany nazwy wątku?

grizz
7.04.09, 11:33
A jaki temat chcesz?

strazNICK
7.04.09, 11:36
Coś związanego z moimi zdjęciami może....strazNICK...dopiero zaczynam. lub zdjęcia początkującego strazNICK'a.

grizz
7.04.09, 11:47
Zrobione.

strazNICK
7.04.09, 11:54
Dziękuję serdecznie<piwo>

dr_feelgood
7.04.09, 11:55
Kot zaginał w czeluści gałęzi. za dużo ich, w tym jedną na oku ma :). Staraj się aby obiekt który fotografujesz był dobrze widoczny, w końcu on jest tematem pracy. Przepały możesz likwidować nie tylko czasem naświetalnia, ale i przyciemnieniem ekspozycji.

strazNICK
7.04.09, 12:47
Idę na spacerek z córkami może coś "ustrzelę" fajnego...:)

e-510
7.04.09, 12:51
Idę na spacerek z córkami może coś "ustrzelę" fajnego...:)

A na co mamy sezon ? ;)

droplet
7.04.09, 13:54
A na co mamy sezon ? ;)
mam ostatnio wrażenie, że jest sezon na koty :-)

strazNICK
7.04.09, 15:16
Takie trzy zdjęcia wybrałem:)

e-510
7.04.09, 15:25
Witaj.

Jaką zapodac krytykę do Twoich ostatnich fotek - light,medium czy hot ? :) ;)

strazNICK
7.04.09, 15:27
e-510 jak wiesz uczę się krytykę przyjmuję z pokorą......i wyciągam wnioski.

e-510
7.04.09, 15:44
e-510 jak wiesz uczę się krytykę przyjmuję z pokorą......i wyciągam wnioski.

Rozumiem Twoją odpowiedź.Ma byc light. ;)

Najlepiej wyszła fotka 4jpeg a najsłabiej 6jpeg.Troszeczkę za mało przyłożyłeś się do tych ostatnich 'łowów' ale temat wybrałeś wdzięczny. :)
Na pewno świetne fotki (z wyjątkiem 6jpeg - za jasne ) do prywatnej kolekcji - raczej bym ich do Galerii nie wstawiał. ;)

PS: @droplet ma rację - sezon na koty.Na ptaszki i kwiatki też. ;)

Pozdrawiam.

droplet
7.04.09, 17:30
4 jeśli to możliwe unikaj takiej krótkiej ogniskowej i odległości od dziecka bo przerysowujesz twarz.
5 brakuje światła na oczach
6 za dużo światła na twarzy/ prześwietlone

Ogólnie jak już poradzisz sobie z światłem to postaraj się unikać kadrów centralnych.

Pozdrawiam

salvadhor
7.04.09, 18:43
Najciekawiej dla mnie prezentuje się nr. 7.
Generalnie - no wiadomo, ostre światło, to musiało się uwypuklić na zdjęciach (mocne kontrasty, elementy prześwietlenia, itp). Kadry centralne, ale wystarczy przykadrować na komputerze i będzie lepiej.

strazNICK
8.04.09, 21:14
Dzisiejsza piaskownica.

e-510
8.04.09, 21:21
Dzisiejsza piaskownica.

Witaj.

A jak autor się ustosunkuje do komentarzy pod swoimi zdjęciami ?

Spłynęły jak woda po kaczce,czy zostały nie zauważone ? ;)

Pozdrawiam.