PDA

Zobacz pełną wersję : Próba sił z tańcem...



mcfred
29.03.09, 20:19
Po przejrzeniu wielu postów postanowiłem odważyć się wyjść "ze studia" i zrobić coś więcej niż z "automatu".Zdaję sobie sprawę z niedostatku oświetlenia i "ruszonych zdjęć", ale przy długich czasach ( 1,5-3 s - próbowałem ) było ciężko podążyć za dynamicznym tańcem.Dobry kierunek moich prób ...?

dzemski
29.03.09, 20:25
jak na sprzęt którym to fociłeś to nieźle, jednak jak na fotki tańca to kiepściutko.

wszystkie 3 zdjęcia są poruszone i nieostre. Mogłeś chociaż podnieść ISO na 200, czas by się 2x skrócił i wyszło by mniej poruszone.

mcfred
29.03.09, 20:28
Chodziło mi o zachowanie wrażenia ruchu rąk i nóg i stąd długie czasy, niestety, twarze też mi uciekały , dzięki za opinię ...

dzemski
29.03.09, 20:46
wiesz, ręce poruszają się szybciej niż twarze, więc skrócenie czasu mogło by zamrozić twarze, a dłonie i nogi porozmazywać :)

mcfred
29.03.09, 20:51
jak na sprzęt którym to fociłeś to nieźle, jednak jak na fotki tańca to kiepściutko.
Z tym sprzętem to tak cienko?:cry: Wiem , że to temat do innego działu , ale to mój pierwszy prawdziwny aparacik i , co tu ukrywać , pierwsze "myślące" fotki .

dzemski
29.03.09, 20:53
fociłeś kompaktem, może trochę bardziej zaawansowanym, ale kompaktem. Po takim aparacie nie można spodziewać się bóg wie czego, zwłaszcza w ekstremalnych warunkach. Taniec to takie ekstremalne warunki. Na przyszłość polecam podbijać trochę ISO, lub próbować fotografować na dłuższych czasach z lampą błyskową na 2 kurtynę (będzie wtedy i ruch i zamrożenie) :)

mcfred
29.03.09, 20:58
Dzięki jeszcze raz, ale w takim razie muszę jeszcze na tym kompakciku dużo się pouczyć. Jak czytam Wasze opinie na forum o ludziach , którzy kupili lustrzanki , bo modne i używają ich jak automatów, bo tylko tak umieją , to wolę moją drogę . Nie chcę , by ze mnie się tak nabijano ...:evil:

slawek
29.03.09, 23:12
Dzięki jeszcze raz, ale w takim razie muszę jeszcze na tym kompakciku dużo się pouczyć. Jak czytam Wasze opinie na forum o ludziach , którzy kupili lustrzanki , bo modne i używają ich jak automatów, bo tylko tak umieją , to wolę moją drogę . Nie chcę , by ze mnie się tak nabijano ...:evil:
Próbuj, czytaj, próbuj, czytaj i pytaj gdy nie będziesz mógł znaleźć odpowiedzi :wink: a napewno, nikt normalny śmiał się z Ciebie nie będzie :wink:

Ania_
30.03.09, 00:27
Slawek ma rację. :) Ja tam uważam, że to bardzo dobra droga zaczynać od kompaktu, jak będziesz miał możliwość finansową i stwierdzisz, że fotografia bardzo mocno Cię kręci ;) przesiądziesz się na lustrzankę. :)

RadioErewan
30.03.09, 00:56
Jak miałem Minoltę d7i, to dwa razy poszedłem na konkurs tańca. Pierwszy i ostatni. Niestety, ale małpki do tego celu się zupełnie nie nadają, chyba, że zadaniem jest uzyskanie kilku fajnych mazów.
Ale próbować warto.

Pozdrawiam

rodia
30.03.09, 04:26
Jak miałem Minoltę d7i, to dwa razy poszedłem na konkurs tańca.


Hehe, a ja poszedłem kilka razy, ale w roli tancerza. Nawet się klasy dorobiłem. To były czasy ... :)


mcfreed dobrze że próbujesz choć temat nie łatwy. Pokombinuj w kierunku skracania czasu migawki. W przypadku twoich zdjęć chyba od tego trzeba by zacząć.

sam13
30.03.09, 08:06
Niestety tam gdzie duża dynamika to trudno poszaleć z kompaktem. Miałem ten sam problem (więc przesiadłem się na E-510 choć wczesneij też tylko używałem auto) i choć nie fotografuję zawodów to jednak sporo imprez tanecznych gdzie właśnie wyższe (używalne) ISO lub porządna lampa to podstawa

dreptak
30.03.09, 08:14
Wybrałeś bardzo trudny temat do zdjęć. Niestety na efekty trzeba jeszcze poczekać. Najwazniejsze się nie zniechęcać. Nie wszystko mozna zawlić na aparat , po prostu poznaj go dobrze i rób zdjęcia zgodnie z jego mozliwościami . Analizuj każde zdjecie. Efekty będą, bo muszą być tym bardziej że choć temat trudny to bardzo wdzięczny.:)

mcfred
30.03.09, 19:37
Hehe, a ja poszedłem kilka razy, ale w roli tancerza. Nawet się klasy dorobiłem. To były czasy ... :)
Hehee , bez urazy , Rodia , ale czytając to i patrząc na twoje zdjęcie w profilu , to dobrze na tym nie wyszedłeś ...:twisted:
Dzięki i pozdro...

jerryg3
30.03.09, 21:33
A o jakim kompakciku mowa, bo nie w temacie jestem ?

mcfred
5.04.09, 00:01
A o jakim kompakciku mowa, bo nie w temacie jestem ?
Jak w stopce, kolego, SP 570 ....:grin: