PDA

Zobacz pełną wersję : moja pasja tylko umiejętności jeszcze brak...



malenka1
29.03.09, 20:12
...proszę o umiarkowaną krytykę:oops:

a_wykrota
29.03.09, 20:22
Będą z Ciebie ludzie!!!:)

Bardzo fajny początek. 2 to mój faworyt. 3 też fajne - z pomysłem, choć lekko nie gra brak ostrości. Natomiast 1 i selektywny kolor - jestem na nie.

Pzdr

diveata
29.03.09, 20:25
Jakich umiejętności!? Zdjęcia rewelacyjne :)

Najbardziej podoba mi się to z pieskiem (pierwsze), tylko szkoda, ze pozbawione kolorów, IMHO w kolorze byłoby jeszcze lepsze.

Ostatnie też ciekawe (łapki na piasku), z tym że wykadrowałabym tak, żeby nie było widać tego odbicia po lewej, trochę burzy harmonię.

Ale generalnie zdjęcia rewelacyjne, chciałabym takie robic! :)

taztaz
29.03.09, 20:30
Fajnie zapowiadający się początek. Pies sympatyczny, ale bez selektywnego koloru cały w czarno bieli.

malenka1
29.03.09, 20:46
...serdeczne dzięki!!!
to jeszcze tak skromnie 3 kolejne

taztaz
29.03.09, 20:51
Numeruj fotki np 001 albo coś podobnego, łatwiej będzie pisać o nich. 2 wiatraki ze Świnoujścia lecą w prawo.

malenka1
29.03.09, 20:57
wiatraki poprawiałam, widać nie do końca ale uczę się pilnie!

Korba
29.03.09, 22:27
Bardzo fajne foty. Sam jestem amatorem raczkującym wręcz. Udziele Ci porady której i mi udzielono i której staram sie trzymac. Nie dziel kadru linią horyzontu na pół. Trochę wyżej (lub niżej) i od razu efekt inny.

diveata
30.03.09, 00:14
Tak jak wyżej: wiatraki do wyprostowania i linia horyzontu w 1/3 lub 2/3 wysokości zdjęcia.

A co do środkowego zdjęcia to pamiętaj, złota zasada: nie ucinaj nikomu rąk, ani nóg, ani łapek ;) Gdyby piesek był cały na pewno wyglądałoby o wiele lepiej.

Widać w Twoich zdjęciach jakiś zamysł, że nie są strzelone byle jak, byle zrobić. Będzie z Ciebie dobry fotograf ;)

Ania_
30.03.09, 00:24
Zmniejsz zdjęcia, dużo z nas ma mobilny net z przeciętnym transferem, 300kb do prezentacji spokojnie wystarczy :wink:

Agulka
30.03.09, 01:19
Najbardziej podoba mi się pierwsze z drugiego rzutu, podostrzyłabym je minimalnie.
A z tym brakiem umiejętności to taka kokieteria, nie?:wink:

malenka1
30.03.09, 09:16
Dzięki za cenne porady i łagodne potraktowanie:grin:
jako "pierwszak" w tej dziedzinie chyba inaczej widzę te zdjęcia niż profesjonaliści ale obiecuję poprawę

malenka1
30.03.09, 09:21
Agulka ani trochę!!! Oglądam Wasze galerie i zazdroszczę, chyba bardzo krytyczna jestem wobec siebie na setkę zdjęć zostawiam kilka a jak je pomęczę programem to zostają dwa:roll:
Zaczęłam zupełnie niedawno i widzę, że duuuuzo mam nauki przed sobą ale bardzo dziękuję

Ggrzesiek
30.03.09, 09:31
Skoro to nie kokieteria to gratuluję talentu.

Pozdrawiam.

salvadhor
30.03.09, 09:42
Zgrabnie te zdjęcia Ci wychodzą. Moim faworytem jest ten malowniczy wiatraczek. Pieskowi nie tnij tylko łapek i będzie ok :)

Rafał Czarny
30.03.09, 09:52
Ostatni wiatrak świetny.

dreptak
30.03.09, 11:49
Kilka uwag:
Piesek albo kolorowy albo czarnobiały ale wtedy butelka też.
Nie obcięty piesek i zdjęcie od razu zyska
Kuter- tu można pobawić się filtrami i kontrastem.
Wiatraki ładne ale popróbuj z linią horyzontu.
Ślady do morza ja bym zlikwidował ten refleks czy co tam jest w górnym rogu

Reasumując – Początkujący takich zdjęć raczej nie robi J J J

malenka1
30.03.09, 20:28
Pierwsza w życiu lustrzanka E-420 kupiona w lutym, wcześniejszymi fotkami robionymi kompaktem raczej chwalić się nie mogę, są takie imprezowo-przypadkowe:lol:, tak więc od 2 miesięcy próbuję, czytam, uczę się i oglądam Wasze galerie, żeby zobaczyć co z czym się je!
Nie zauważałam wielu błędow stąd Wasze rady są tak dla mnie cenne!
Dzięki serdeczne za komentarze

To chyba póki co wszystko

malenka1
30.03.09, 20:38
Sorki, zapomniałam numerować:oops:

jerryg3
30.03.09, 21:22
Czasem te przypadkowo-imprezowe są lepsze niż cała reszta. No, cóz nie wiedziałem, że trzeba mieć lustro by zdjęcie dobre zrobić. Masz jakieś ? "zgryz"

malenka1
30.03.09, 21:48
...nie twierdzę, że kompaktem nie można zrobić dobrej foty ale nie ma się wpływu na ustawienia takiego sprzętu, przynamniej ja nie mialam takiej opcji! Tutaj( z lustrem) muszę troszkę popracować nad wynikiem!
Ja nie twierdzę, że te moje prace są dobre i jeśli ich tak nie oceniasz to to przyjmuję do wiadomości!

jerryg3
30.03.09, 21:53
Nie, no spokojnie. Po prostu musisz w siebie uwierzyć. Do tej pory czytałem o nieumiejętnościach i kompaktach. Zdjęcia w ost. rzucie nienajlepsze. Czekam na lepsze. PZD

malenka1
30.03.09, 22:10
Kolejne będą bo znajduję przyjemność w tym co robię, spory krytycyzm to niestety mam od urodzenia i z tą wiarą w siebie trudno, tym bardziej, że Wy wiecie o czym piszecie a ja tylko fotografuję to co mi się podoba lub uznaję za miłe dla oka, dlatego przyjmuję krytykę bo po to właśnie tutaj się pokazałam.
Pozdrowiam również

jerryg3
30.03.09, 22:22
Mną się nie przejmuj, nigdy nie wiem co piszę :-) Powodzenia życzę

taztaz
30.03.09, 22:42
Kolejne będą bo znajduję przyjemność w tym co robię, spory krytycyzm to niestety mam od urodzenia i z tą wiarą w siebie trudno, tym bardziej, że Wy wiecie o czym piszecie a ja tylko fotografuję to co mi się podoba lub uznaję za miłe dla oka, dlatego przyjmuję krytykę bo po to właśnie tutaj się pokazałam.
Pozdrowiam również

Ma to sprawiać frajdę i przyjemność, a jeśli komuś się to poza Tobą podoba, tym lepiej tylko się z tego cieszyć.
Podoba mi się ostatnia o poprzedniej strony, tylko wykadrowałbym żeby dźwigów nie było widać.

diveata
30.03.09, 22:52
Czasem lustrzanką zrobi się gorsze zdjęcie niż kto inny kompaktem, jak się nie zna dobrze ustawień. Na pewno lustrzanki lepiej radzą sobie w trudnych warunkach i jak się je dobrze zna to można zdziałać cuda. Ale ja ostatnio poległam przy robieniu zdjęć chrztu.. zdjęcia z kompakta wyszły lepiej niż moje :(

wanilia
30.03.09, 23:04
Pies w zbożu mnie osobiście jako kadr zachwyca, jak pisali przedmówcy- szkoda, ze piesek nie jest cały, drugi pies w zbożu też ładny.
Próby z niebieską buteką doceniam, bo sama lubię eksperymenty, a kadr przyjemny. Niestety na forum wielu entuzjastów takich prób nie znajdziesz...."Oni" tak zawsze....:wink::grin:
Nie zrażaj sie tylko realizuj swoje pomysły- tylko tak się czegoś nauczysz. Trzymam kciuki :wink::grin:

malenka1
30.03.09, 23:11
...ja na swoje(kompaktowe) mówię, że są płaskie, niby je lubię ale tak nie do końca, nie mają tego czegoś! I znów twierdzę, że to zależy od umiejętności, kto potrafi temu wyjdą pękne!!!
Zainwestowałam w lustrzankę po to żeby wreszcie to coś wydobyć! Widzę różnicę ale gubię się w ustawieniach dlatego tu jestem:)
żeby się nauczyć, podpatrzeć...
Wiele zdjęć zapiera aż dech, ja jeszcze takich nie mam, buuuu
Kompakt będzie dalej "imprezowy" właśnie po to, żeby nie polegnąć w boju i mieć pamiątki!
Ale bardzo miło gdy to co próbuję teraz będzie się komuś podobać:)

malenka1
3.04.09, 21:41
Dziś króciutko, 3 fotki, proszę o ocenę:???:

helmuth
3.04.09, 22:49
Sympatyczne, choć łabędzie nie cieszą się tu uznaniem jako symbol kiczu ;) Drugiemu, obciąłbym prawą stronę (z uciętą mewą), do kwadratu. Spróbowałbym jednak doświetlić ptaki wbudowana lampą (zaraz posypią się gromy ;))

diabolique
3.04.09, 22:50
Sympatyczne, choć łabędzie nie cieszą się tu uznaniem jako symbol kiczu ;)

Nie są kiczowate, są trywialne :)

helmuth
3.04.09, 22:58
Nie są kiczowate, są trywialne :)Tu się nie zgodzę- trywialne to są wróble :) Łabędź to piękny ptak.

malenka1
3.04.09, 22:58
:lol: łabądki są same w sobie piękne jako istoty ale będę pamiętać, że w fotografii to "ICH TROJE":)

helmuth
3.04.09, 23:00
:lol: łabądki są same w sobie piękne jako istoty ale będę pamiętać, że w fotografii to "ICH TROJE":)Albo Doda :D

e-510
3.04.09, 23:04
Nie są kiczowate, są trywialne :)

kicz : 'Kicz (z niem. Kitsch - lichota, tandeta, bubel) - utwór o miernej wartości, schlebiający popularnym gustom, który w opinii krytyków sztuki i innych artystów nie posiada wartości artystycznej. Kicz jest określeniem silnie pejoratywnym i często kontrowersyjnym. To, co dla jednych jest kiczem, przez innych może być uznane za wartościową sztukę.' cyt.pl'wikipedia.org

trywialny - płaski,tani,prostacki, ordynarny, wulgarny,banalny,
z łaciny - trivialis 'znajdujący się na rozstaju trzech dróg; uliczny, pospolity, zwykły.

I kto ma tu rację ?

diabolique
3.04.09, 23:08
Tu się nie zgodzę- trywialne to są wróble :) Łabędź to piękny ptak.

Niewątpliwie [klik] (http://images.google.pl/images?q=%C5%82ab%C4%99dzie&oe=utf-8&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a&um=1&ie=UTF-8&sa=N&hl=pl&tab=wi)

malenka1
3.04.09, 23:08
no nie wiem, istota żyjąca, jak dla mnie piękna...i jednak jeden z symboli mojego miasteczka. I co najważniejsze symbol wierności!!! A w fotografii takie beee?! hmmm
...czyli będę szukać dalej...

diabolique
3.04.09, 23:10
A w fotografii takie beee?! hmmm


Nie beee, tylko sfocone na tysiące sposobów. Pokaż je inaczej niż w linku, który podałem wyżej a będzie ok.

malenka1
3.04.09, 23:16
diabolique, przyznaję, że może się przejeść, sporo tego!

helmuth
3.04.09, 23:22
Nie beee, tylko sfocone na tysiące sposobów. Pokaż je inaczej niż w linku, który podałem wyżej a będzie ok.I znowu się nie zgodzę! Już wszystko, może poza ciemną stroną księżyca, zostało sfotografowane na tysiąc sposobów, Więc co? Zakopać aparaty? Temat jak każdy inny ;)

diabolique
3.04.09, 23:25
Temat jak każdy inny ;)

Nie neguję tematu, neguję sposób podania :grin:

malenka1
3.04.09, 23:29
Póki co uwieczniam to co mnie otacza, te ptaszyska mam od dzieciństwa, wiatrak plus jeszcze kilka innych "symboli", które pewnie tutaj jeszcze pokażę są gdzieś ciągle blisko mnie. Może chodzi o to, że te najbardziej trywialne trzeba umieć fotografować... uczę się, mam nadzieję, że będzie tylko lepiej:)

helmuth
3.04.09, 23:30
Nie neguję tematu, neguję sposób podania :grin:No cóż, trudno jest podać tak, żeby się wyróżniało, ale próbować trzeba :)

diabolique
3.04.09, 23:31
No cóż, trudno jest podać tak, żeby się wyróżniało, ale próbować trzeba :)

Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale radość jest znacznie większa.

malenka1
3.04.09, 23:32
Czyli nie są najlepsze?:cry:

diabolique
3.04.09, 23:32
Czyli nie są najlepsze?:cry:

No nie, najlepsze na pewno nie :grin:
Ale to chyba wiedziałaś?

e-510
3.04.09, 23:36
Czyli nie są najlepsze?:cry:

Ja powiem tak - nie są najgorsze.

malenka1
3.04.09, 23:37
hhehe, najlepsze w sensie w ogóle do przyjęcia:), muszę podchodzić do zdjęć po kilku dniach ich oglądania jak już się opatrzą... ok, ptaki odpuszczam, sentyment pozostaje:lol:
Dzięki za poświęcony czas

diabolique
3.04.09, 23:40
ptaki odpuszczam, sentyment pozostaje:lol:
Dzięki za poświęcony czas

Złe podejście, to tylko jednostkowa opinia o kilku zdjęciach, a nie generalna wytyczna na teraz i zawsze.

aga_piet
3.04.09, 23:49
Fajnego macie tego wiatraka... wdzięczny obiekt, uwieczniony sympatyczne (pomijając niedoróbki kadrowe). :)

malenka1
3.04.09, 23:50
Złe podejście, to tylko jednostkowa opinia o kilku zdjęciach, a nie generalna wytyczna na teraz i zawsze.

to co pokazuję mnie otacza dlatego jest na zdjęciach, ptaszki odpuszczam w sensie poddawania ich ocenie:), też mam pewne antypatie i zdjęć np krokusów nie otwieram bo nie lubię i już, chyba każdy tak ma.
W każdym razie będę się czasami pokazywać i liczę na oceny, krytykę i wskazówki.
pozdrawiam i dobrej nocki wszystkim

e-510
4.04.09, 00:10
to co pokazuję mnie otacza dlatego jest na zdjęciach, ptaszki odpuszczam w sensie poddawania ich ocenie:), też mam pewne antypatie i zdjęć np krokusów nie otwieram bo nie lubię i już, chyba każdy tak ma.
W każdym razie będę się czasami pokazywać i liczę na oceny, krytykę i wskazówki.
pozdrawiam i dobrej nocki wszystkim


Tylko za bardzo nie bierz sobie do serca tej naszej krytyki. ;) :)

Rób zdjęcia,popatrz na innych i szukaj własnego stylu.To najtrudniejsze ze wszystkiego - nielicznym się to udaje ale jakieś idee trzeba przecież miec w życiu. ;)

kasprzyk
4.04.09, 09:19
Prezentujesz niezłe fotki, tak trzymaj :)
Może i wróbel jest prosty - ale spróbuj mu zrobić dobrą fotkę ;) ja jeszcze nigdy nie miałem go w kadrze. Za to łabądki o każdej porze i godzinie, wręcz na zawołanie - ale tu trzeba się wyróżnić żeby zaciekawić takim zdjęciem ;)
pzdr

jerryg3
4.04.09, 22:15
Łabędzie to dość trudny temat. To tak, jak chleb, każdy kupuje, ale nie jednakowo smakuje. Ja też tego chleba skosztowałem, osobiscie wolę rumiany, słońcem malowany :-)

malenka1
5.04.09, 10:08
Proszę pouczcie mnie jak wyrównać te zdjęcia, czy w przypadku okien wypoziomować do tej głównej belki czy prostować w pionie do desek? a jak w przypadku tego "dużego czegoś"? prostowałam ale wtedy leci ta latarnia w tle(wiem że nie potrzebna na zdjęciu), czy równać podstawę urządzenia czy pion?

e-510
5.04.09, 10:44
Proszę pouczcie mnie jak wyrównać te zdjęcia, czy w przypadku okien wypoziomować do tej głównej belki czy prostować w pionie do desek? a jak w przypadku tego "dużego czegoś"? prostowałam ale wtedy leci ta latarnia w tle(wiem że nie potrzebna na zdjęciu), czy równać podstawę urządzenia czy pion?


Witaj.

Chyba o czymś zapomniałaś.;)

Pozdrawiam.

malenka1
5.04.09, 10:51
E-510 a o czym?

rocco
5.04.09, 10:53
Proszę pouczcie mnie jak wyrównać te zdjęcia, czy w przypadku okien wypoziomować do tej głównej belki czy prostować w pionie do desek? a jak w przypadku tego "dużego czegoś"? prostowałam ale wtedy leci ta latarnia w tle(wiem że nie potrzebna na zdjęciu), czy równać podstawę urządzenia czy pion?
Równaj pion :)
Poziomy nie są równe bo powierzchnia matrycy nie była idealnie równoległa fo fotografowanego obiektu.
nazywamy to przerysowaniem perspaktywicznym. Spotykane najczęściej przy podnoszeniu do góry lub opuszczaniu obiektywu. W pierwszym przypadku uzyskasz piony zbiegające sie u góry a w drugim rozchodzące. Podobnie jest z poziomami.
Da się to prostować w programach graficznych.

malenka1
5.04.09, 10:57
Rocco dzięki!
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Sliczny domek za wysokim płotem na terenie wojskowym, faktycznie zadzierałam głowę wysoko żeby okienka pstryknąć!

helmuth
5.04.09, 12:19
Proszę pouczcie mnie jak wyrównać te zdjęcia, czy w przypadku okien wypoziomować do tej głównej belki czy prostować w pionie do desek? a jak w przypadku tego "dużego czegoś"? prostowałam ale wtedy leci ta latarnia w tle(wiem że nie potrzebna na zdjęciu), czy równać podstawę urządzenia czy pion?
Jak pisał rocco, mońa w programach graficnych prostować pion i poziom (perspektywa, korekcja zniekształceń itp) Przy pomocy gimp-a, na szybko:

malenka1
5.04.09, 14:02
a ja w Picasie i Photoscape walczyłam i jakoś ciągle mi nie grało!:oops:

rocco
5.04.09, 14:27
a ja w Picasie i Photoscape walczyłam i jakoś ciągle mi nie grało!:oops:
Praktyka czyni mistrza :)
Zacznij od tego, żeby juz na etapie wykonywania zdjęcia znaleźć jak najdogodniejszy punkt. Np. budynek można fajnie sfotografować z okna (może być klatka schodowa) budynku naprzeciw, tak w polowie jego wyskości. Unikniesz wtedy zadzierania lub opuszczania obiektywu.
Oczywiście nie zawsze jest to możliwe, fotografowie specjalizujący się w architekturze używają specjalnych szkieł "tilt-shift" z korekcją perspektywy lub kamer na ławie optycznej.
Ale to już kosmos, po prostu zawsze staraj się pomyślec już na etapie kadrowania :)
Program graficzny zaś trzeba przysiąść na dłużej żeby poznać chociaż część jego mozliwości. A i tak nie jest receptą na wszystko ;)

malenka1
5.04.09, 18:51
...kilka i każde z innej bajki, jak zwykle liczę na wytknięcie błędów:-?

malenka1
6.04.09, 10:59
UUUUps!
no nie liczyłam na jakiś szczególny zachwyt ale parę słów by się przydało:)
taka cisza to dopiero daje do myślenia:cry:

Ramzes_II
6.04.09, 15:39
mi sie podobają" a i c
"c" w szczególności za fajnie pokazany szczegół

diabolique
6.04.09, 15:42
jak zwykle liczę na wytknięcie błędów:-?


UUUUps!
no nie liczyłam na jakiś szczególny zachwyt ale parę słów by się przydało:)
taka cisza to dopiero daje do myślenia:cry:

Za wytykanie błędów to się ostatnio dostaje po reputacji :roll:
Może takie wyjaśnienie trochę cię pocieszy.
Pozdrawiam.

masakrer
6.04.09, 16:16
Mnie sie tez podoba "c" , bardzo fajny pomysl.
Wiecej nie moge powiedziec bo sama sie ucze, ale mysle ze jako "poczatkujaca" calkiem dobrze sobie radzisz.:grin:

malenka1
6.04.09, 20:28
Krótko tutaj jestem, chyba jeszcze nie wszędzie zaglądnęlam i nie wszystko wyczytałam a "wytknięcie błędów" to jak się okazało moje niefortunne wyrażenie się!
Przepraszam !!! myślałam, że wiecie co miałam na myśli!
Człowiek uczy się na błędach w każdym tego słowa znaczeniu- tylko o to chodziło.
:oops:

jerryg3
6.04.09, 20:42
podobają mi się opony. fajna tonacja i ostrość. jednak postawiłbym je do pionu. łapki owszem , ale nie w tym kadrze.

dr_feelgood
7.04.09, 09:50
Ze wszystkich fotek, najbardziej mi lezy nr 6 - ostatnia z drugiej serii. Super pokazany wiatrak. Z ostatniej serii to jednak A i C. W topolach za jasno dla mnie, troche zjarane. Masz oko, zadbaj tylko o szczególy zdjęc, jak już przedmówcy pisali. Z drobnostek praca się składa.

Peter1976
7.04.09, 10:01
Witam !!

Przeczytałem wątek.Najbardziej interesujące moim zdaniem są fotografie wiatraków,ten temat bym przypilnował :)
Wybrałbym się tam częściej i próbował uchwycić ten obiekt na wiele sposobów ;) potem wystarczy wybrać najlepsze kadry-Co dla mnie akurat jest bardzo trudne ;)

Pozdrawiam i życzę dobrego światła:)

Peter

malenka1
7.04.09, 17:46
Peter do wiatraka będę wracać jeszcze nie raz a dziś kilka zdjęć z wyprawy na wyspę Karsibór.
Proszę Was o kilka słów

malenka1
7.04.09, 17:47
Zabytkowy Kościółek- niestety druty napięcia były dla mnie nie do przeskoczenia a ze zdjęć nie potrafię usunąć takich atrakcji

malenka1
7.04.09, 17:49
kolejne...

malenka1
7.04.09, 17:51
...i troszkę natury:)

malenka1
7.04.09, 18:00
ostatnie : MISS GRACJA I MISS ELEGANCJA,

dr_feelgood
7.04.09, 18:06
lot synchro, absolutnie git.

salvadhor
7.04.09, 18:17
Bardzo fajnie te mewy złapane. Można by dodać więcej elementu 'pro', kadrując je nieco inaczej, a nie centralnie (oczywiście to już na komputerze).

Kościółek natomiast - nieco nijako podany. Nie patrząc na kolorystykę i druty, to kadr taki napięty i spięty. Za mało luzu i przestrzeni wokół obiektu.

malenka1
7.04.09, 18:43
Dzięki, mewy generalnie wydają mi się pokraczne i śmieszne, spory mają u mnie album z tego powodu:)... a kościółek miał niestety płot obwieszony jakimiś plakatami kompletnie psującymi urok i otoczenie paskudne, może dlatego tak ciasno a moze to jednak nie moja najmocniejsza strona...

rocco
7.04.09, 19:28
Fajny ten dyptyk z mewami :)

taztaz
7.04.09, 19:43
Lot synchroniczny , rewelka.

grizz
7.04.09, 19:50
Lot synchro całkiem całkiem, ale inaczej by, chyba przyciął.

romek1967
9.04.09, 15:08
Lot synchro i mewy bardzo mi się podobają.

jerryg3
9.04.09, 16:33
ta... ale niebo bym dobrał do ekspo. mewki fajne, ale nie razem

Kaz de Wro
11.04.09, 21:19
Lot synchro podoba mi się;-)

malenka1
11.04.09, 23:44
Witam!
Dzięki za Wasze komentarze:)
poddaje kolejne moje "dzieci" ocenie :grin: i pozdrawiam świątecznie

Ramzes_II
11.04.09, 23:46
dla mnie "c" i "d" z wskazaniem na "c" - widziałbym to zdjęcie w odbiciu - by konar wędrował z lewej na prawą. Byłoby rewelka !
"a" wyglada na lekko poruszone ?

taztaz
11.04.09, 23:50
c podoba się. Fajne mroczne, ale jednak jasno:)

helmuth
11.04.09, 23:53
... by konar wędrował z lewej na prawą. Byłoby rewelka ! :roll: Dla mnie i tak jest świetne.
W "b" nie "leży" mi obróbka. Bez "prawdziwych" kolorów, ten kościółek to nie to samo (ale może to ja jestem "zboczony" ;))

masakrer
11.04.09, 23:56
Dla mnie zdecydowanie "c" najlepsze z tej serii.
"d" zrobione w ciekawym miejscu , ale nie byloby lepiej w naturalnych kolorach???:wink::)

malenka1
12.04.09, 00:08
...oj coś ten kościółek męczę i zmęczyć nie mogę, hmmm
mroczne drzewko na wysokiej skarpie - punkt widokowy koło Międzyzdrojów- polecam! A las coś mi w kolorze nie bardzo leżał bo z kompa nawet oryginal wyrzuciłam ale znajdę na karcie i pokażę.
Dzięki i dobrej nocki życzę

malenka1
13.04.09, 10:23
...dalszy ciąg wyprawy na punkt widokowy...
lasek w kolorze ale z innego ujęcia, nie wiem co z ustawieniami na fotce z morzem, jak na przyszłość strzelać pod światło, żeby nie było tej bialej plamy na wodzie?

Ramzes_II
13.04.09, 10:43
2- ładne, podoba mi sie,
za to bardzo intryguje mnie 3 - poniemiecka wieza strzelnicza ?
Dla mnie ta trójeczka najlepsza. Dałbym ją w B&W i ciut kontrastu wiecej.

malenka1
13.04.09, 10:46
...szczerze mówiąć nie doczytalam co to za wierza:oops:, sporo tam bunkrów i tego typu budowli

malenka1
13.04.09, 10:48
mam ją jeszcze tak.

Ramzes_II
13.04.09, 10:54
...szczerze mówiąć nie doczytalam co to za wieża:oops:, sporo tam bunkrów i tego typu budowli
gdzie to jest ? - wybierz sie tam z aparatem na mały reportaż z miejsca. Myslę ze na pewno cos fajnego tam ustrzelisz.

taztaz
13.04.09, 11:13
gdzie to jest ? - wybierz sie tam z aparatem na mały reportaż z miejsca. Myslę ze na pewno cos fajnego tam ustrzelisz.

Wydaje mi się że to jest Świnoujście i jeden z fortów. Anioła na pewno nie, ale może wschodni.

dr_feelgood
13.04.09, 11:16
C wymiata. bardzo fajne zdjecie.

malenka1
13.04.09, 11:55
zaraz za Międzyzdrojami ale w Świnoujściu też jest tego sporo jeśli nie najwięcej na wybrzeżu

helmuth
13.04.09, 12:59
...szczerze mówiąć nie doczytalam co to za wierza:oops:, sporo tam bunkrów i tego typu budowliwieża:!::p

O ile dobrze pamiętam jest to stanowisko naprowadzania ognia, baterii nadbrzeżnej (może pokręciłem z terminologią, nie znam się na atylerii- w wojsku byłem radiotelegrafistą ;)). Obiekt ponemiecki, położony na wysokim klifie, kilka kilometrów na wschód od Międzyzdrojów. Myślę że Ramzes ma rację, tam można zrobić ciekawe zdjęcia np takie (http://fortyfikacje.legnica.pl/wzgorze-gosan.php)

Ramzes_II
13.04.09, 13:18
No ba.. takie miejsca mają potencjał. Trzeba go tylko odnaleść.

malenka1
13.04.09, 13:27
za WIEŻĘ wielkie sorry!!! :oops: za pośpiech teraz mi wstyd!

diveata
13.04.09, 14:30
Fajna ta ostatnia wieża, podoba mi się to ujęcie od dołu. Może lepszy byłby trochę mniej ciasny kadr?

malenka1
15.04.09, 20:39
...które sama oceniam nie najlepiej, niby się podobają a jednak nie jestem zadowolona do końca! Zwłaszcza portrety, na których najbardziej mi zależy bo akurat mają cieszyć nie tylko mnie! co z nimi nie tak?
oceńcie, doradźcie:)

taztaz
15.04.09, 20:47
Portrety to chyba zrobione bardo przypadkowo ??

malenka1
15.04.09, 21:40
może nie przypadkowo ale nie chciałam złapć na fotce "skrępowania" fotografowanej , wiem, że to nie to, no też mi jakoś nie grają tylko nie wiem czemu nie wychodzą:(

dreptak
16.04.09, 10:33
Ten pierwszy portret jeszcze jakoś ujdzie. Może inny kadr ?
Drugi- nie podoba mi się kadr . Modelka chce koniecznie uciekać ze zdjęcia.
Drzewo jako drzewo jest dość oryginalne ale coś zrobiła z niebem, u mnie jest zielonkawe.
To samo z kościółkiem niebo jest białe ( przynajmniej na moim monitorze) no i się przechyla na lewo albo tak mi się wydaje.

salvadhor
16.04.09, 10:41
Portrety jako albumówki - spoko. Ponieważ sam nie robię portretów, to się powymądrzam - tzn. jedyne co mi się rzuciło w oczy, to brak jednolitego tła dla twarzy - głowa przecięta linią lasu do kanonów nie należy. I światło mocne.

malenka1
16.04.09, 10:59
Światło mocne na każdym bo słońce dawało niemiłosiernie a ja korzystam, może niezbyt mądrze,:wink: z każdej okazji robienia zdjęć( uczę się i już-innego wytłumaczenia nie mam), na zdjęciu z drzewkiem niebo mam nibieskie za to z kościołkiem zabijcie a nie powiem, w oryginale też białe, myślałam, że filtrami coś popsułam ale już na starcie je skopałam:(
modelka sama stwierdziła, że wygląda na wystraszoną więc to najgorsza recenzja- bo od samej zainteresowanej!

dzięki za opinie!
pozdrawiam:grin:

helmuth
16.04.09, 11:45
Światło mocne na każdym bo słońce dawało niemiłosiernie ...To widać ale to nie jest główna (MZ) przyczyna nieudanych zdjęć. Tu słońce masz z przodu co powoduje, że obiekt fotografowany (twarz na portretach czy kościółek) jest w cieniu. Szczególnie przy zdjęciu kościółka, gdzie cień zajmuje większość kadru. Tu poradziłby chyba tylko HDR :roll:

malenka1
18.04.09, 21:56
...dziś porcja widoczków z mocno "zawianego" Ś-cia :)
jak zwykle proszę o ocenę:?:?:?

malenka1
18.04.09, 22:05
i może jeszcze moje pierwsze kwiatki...

Peter1976
18.04.09, 22:06
Na 3 znowy nie wykorzystany potencjał tego przepięknego wiatraka :( Zajrzyj tam o wchodzie lub zachodzie, kadr jest w miarę ale światło nie opanowane MZ !!!!!!!!!!!!!!!!

Tak długo będę Cię męczył z tym wiatrakiem,aż nie zobaczę ślicznej foto ;)

Pozdrawiam !!

Peter

malenka1
18.04.09, 22:11
Peter, zamierzałam trafić na zachód ale zimno i wiało niemiłosiernie, dosłownie przebiegłam tamtędy:) postaram się sprostać, troszkęteż przesadziłam z obróbką, przyznaję się bez bicia

taztaz
18.04.09, 22:12
Niektórym przesadza wiatr a niektórym nie :) babcie na 1 prawie porwało.
1 się podoba tylko ten słup.

Kite-serferzy 5 bardzo się podoba jak to było robione dzisiaj to ci goście to 100% Hardkoru :)
o tak fotka zrobiona dziś o 18:14 lubię takich zapaleńców .
Oj wiało dziś wiało. zimnym północno wschodnim.
Walcz dalej z wiatrakiem:)

malenka1
18.04.09, 22:16
...też jestem pełna podziwu dla tych panów!!! Wiatrak przerabiam kilka razy w tyg, to jedyne miejsce gdzie moja zwierzyna może biegać więc kolejne proby będą!

kasprzyk
18.04.09, 22:43
Piękne kwiatki, ostatnie wręcz boskie ;) z wiatraczkiem też ładnie.
pzdr

helmuth
18.04.09, 23:07
Wiatrak przerabiam kilka razy w tyg, to jedyne miejsce gdzie moja zwierzyna może biegać więc kolejne proby będą!Ciekawi mnie jak ustawiasz ekspozycję. Czy w/g wskazań aparatu (na 0EV)? Spróbuj poeksperymentować, ustawić ekspozycję na -1EV, -1.5EV (może jeszcze inne wartości) celując we wiatrak. Potem zobacz na wyświetlaczu co wyszło. W końcu trafisz na taką ekspozycję z nieprzepalonym niebem i widocznym wiatrakiem :grin:
Warto poeksperymentować z trybem pomiaru światła.
Próbuj :mrgreen:
Aha!
Kwiatki bardzo ładne :)

malenka1
18.04.09, 23:19
ekspozycja 0, oryginały są kolorowe i lewy bok wiatraka widoczny, poszłam jednak na latwiznę i użyłam gotowca-krajobraz:oops:
a z kwiatków to się chyba nabijacie???:evil:
dobrej nocki życzę
i dzięki za komentarze

Darekw1967
19.04.09, 01:25
...proszę o umiarkowaną krytykę:oops:

Witam

Zdjecia

(1). To z psem ok...
(2). Dziwnie niebieskie i kadr jakis takis...
(3). Skasowal bym je z uwagi na to ze jest najslabsze
i malo co mi mowi.

Na 3 zdjecia jedno akceptuje ;)

Dalej...


https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=14325.jpg

Brak mi tutaj nieco szerszego kata i drazni mnie gorny
prawy rog fotki (to przyciemnienie) Poza tym ok.

https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=14326.jpg

Calkiem fajne ale... poprzycinalas tego psa przy lapach,
ze az strach. Zepsulo to moim zdaniem caly efekt tego zdjecia.
Poza tym ok.

https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=14327.jpg

Poza przyciemnieniami ok... To najlepiej mi sie tutaj podoba ;)

Dalej...

https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=14358.jpg

Zdjecie jest nieostre albo poruszone.
Tak chcialas ?


https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=14359.jpg

To prawie by bylo ok gdybys zbyt centralnie nie skadrowala i
tutaj zdjecie tez stracilo na odbiorze.


https://forum.olympusclub.pl/attachment.php?attachmentid=14360.jpg

Zdjecie ok... Poza mydelkiem czyli brak ostrosci lub
zdjecie jest poruszone.


Nie gniewaj sie ale...
Troche musisz jeszcze popracowac nad
warsztatem bo na 9 zdjec ze 2 moze sa w miare ok.


Pozdrawiam

malenka1
19.04.09, 09:08
...umiarkowana krytyka to tak nie na powaznie było, nie obrażam się bo po to je tu wstawiam, żeby profesjonalnym okiem były oceniane i jestem zawsze wdzięczna za pokazanie mi co jest nie tak! :cool:
lubię te fotki, na dzień dzisiejszy ja je tak widzę, mam nadzieję, że będzie lepiej a jeśli nie to i tak mi sprawiają radość.
a brak ostrości w kilku: nie wyostrzone po zmniejszeniu i zauważyłam też, ze w picasie po równaniu horyzontu tracą na jakości ale może i to nie zawsze mi jeszcze wychodzi, tak czy inaczej dzięki za ocenę
pozdrowionka

e-510
19.04.09, 10:10
Witaj.

Przeglądam sobie Twoje foty i czytam komentarze do nich i Twoje odpowiedzi,z których wynika,że masz wrażliwe oko,umiesz dostrzegac piękno ale brakuje w Twoich zdjęciach dobrego warsztatu,może za dużo powiedziane - podstaw fotografii.Najbardziej zdumiało mnie jak przyznałaś,że fociłaś w trybie tematycznym.
Jeśli chcesz aby Twoja fotografia ewoluowała we właściwym kierunku,nie w stronę albumu rodzinnego,to trzeba troszkę wysiłku włożyc w zdobycie podstawowych technik fotograficznych i co ważne - znac swoją kamerę 'na pamięc'.

Ja pomimo,że focę już od 30 lat a tak świadomie od 10-ciu,wciąż kupuję książki,magazyny związane z tematyką a przede wszystkim podglądam najlepszych,bo to najskuteczniejsza nauka,trzeba tylko uważnie patrzec i zadawac sobie pytania : jak,dlaczego i czasem do kogo (kto będzie odbiorcą ).

Bez solidnych podstaw,nie ma możliwości stworzyc fotografii,którą zachwycało by się szersze grono niż najbliższa rodzina i przyjaciele.;)

Pozdrawiam Ciebie i Świnoujście,bardzo ciekawe miasteczko. :)

malenka1
19.04.09, 10:33
...kiedy ja od początku się przyznaję, że warsztatu nie mam! Myślalam, że kupię ciut lepszy ( w moim odczuciu) aparat i reszta już jakoś pójdzie:) a tu niespodzianka!!! gubię się w ustawieniach, spamietać tego nie mogę:oops:, a ten wiatrak i tryb tematyczny tylko dlatego, że bylo okrutnie zimno, sypało piachem i uciekałam pędem... ale zlej baletnicy i rąbek spódnicy:)
książki kupuję, gazety, oglądam mnostwo zdjęć, Wasze często wręcz onieśmielają do wstawiania tutaj swoich! Praktyka czyni mistrza więc może kiedyś!
...a najczęściej robię w trybie A, z małymi wyjątkami, kiedy widzę, że kompletnie nie wychodzi pomagam sobie gotowcem:oops:

Dzięki, te wpisy dużo dają do myslenia

e-510
19.04.09, 10:51
...a najczęściej robię w trybie A, z małymi wyjątkami, kiedy widzę, że kompletnie nie wychodzi pomagam sobie gotowcem:oops:


Dam Ci taką małą radę ale bardzo pomocną : jeśli focisz w trybie np.A,zmień ustawienia kamery tak aby światło mierzyła przy naciskaniu do połowy wyzwalaczem migawki a ostrośc klikasz na przycisku AEL/AFL.
Tu jest jak to znaleźc :
Menu/Button/Dial/AEL/AFL/S_AF/MODE3 - Half Way: AEL,Fully:Exposure,AEL/AFL - S-AF.

W ten sposób masz prawie że całkowitą kontrolę nad parametrami ekspozycji.Rezultaty mogą Cię zadziwic.Pamiętaj jednak aby poznac wszystkie zakamarki swojej kamery,to zajmuje nie więcej niż 2 godzinki a naprawdę pomaga. ;)

pozdro.

malenka1
23.04.09, 01:00
...wiatrak mój kochany chyba "przekombinowałam" ale zaryzykuję, psinka z "rodzinnego" albumu ale ta bestia ma u mnie szczególne względy więc będzie się pojawiać:grin:

malenka1
23.04.09, 01:04
...moja ślicznotka, na której trenuję focenie najczęściej

taztaz
23.04.09, 01:04
Zdecydowanie 3 ale ten kolor nieba,
1 zmasakrowana.

malenka1
23.04.09, 01:13
tak czułam, chociaż w 3 kolor nieba to troszkę z premedytacją, żeby nie bylo tak jak powinno:twisted:
dzięki

masakrer
23.04.09, 13:49
Malenka, dla mnie jesli chodzi o kadr to najlepsza 3, tylko to niebo....:-P....szkoda, ze w pierwszej przedobrzylas....a troche Ci zabraklo w tej trzeciej:wink: Ale przeciez obie sie dopiero uczymy i nie ma to jak na wlasnych bledach!!!:mrgreen::mrgreen::lol::lol:

diveata
23.04.09, 14:34
Piesek na ostatnim lekko przepalony, ale za to pięknie skadrowany no i bardzo oryginalnie zapozował ;) To na plus!

kasprzyk
24.04.09, 08:32
Wiatraczek bardzo urokliwy.
Pzdr

malenka1
26.04.09, 19:45
...dziś kolejne fotki, troszkę poodpoczywałam na zacisznej wyspie Karsibór:)
a przy okazji coś tam próbowałam uwiecznić
pewnie trochę trywialne ale moje :)
oceńcie proszę

helmuth
26.04.09, 19:53
Swietne "alien1" i "boja" :)

Peter1976
26.04.09, 19:53
Boja wyszła dość ciekawie widział bym to zdjęcie w B/W !!

Peter

Morlok
26.04.09, 19:57
Robal świetnie. Boja za to dla mnie super. Lubię takie czyste formy.
Gratulacje. :)

Wiejo
26.04.09, 20:11
Alien1- robal w mocnym punkcie i fajny zamiar budowy kadru ale niestety nieostrość robala za bardzo kole w oczy. Na drugim ostrość świetna i motyw też ale kolei zbyt centralnie. Boja bardzo ładnie przedstawiona, kadr przyjemnie dla oka prowadzi do motywu przez perespektywę lin. To bardzo udane zdjęcie. Mleczyk technicznie dobry i motyw w mocnym punkcie lecz zbyt proste oświetlenie nie powoduje ciekawości. Bardzo wpadła mi w oko latarnia i aby jeszcze była w odpowiednim miejscu w kadrze uznałbym, ze świetne. Wiesz co focić bo tematy ciekawe tylko popracuj nad kompozycją kadru.

wujek.samo.h
26.04.09, 20:28
Chyba pierwszy rwaz wpisuję się na tym wątku - powiem krótko - bardzo dojrzałe prace.

malenka1
26.04.09, 21:21
Oj, no to czuję się podbudowana przy niedzieli:wink:
wiem, wiem, robal nr1 ostry gdzieś w połowie ale za to jak wdzięcznie w oczka zaglądał
Peter- boja w B/W faktycznie wygląda lepiej
Dzięki za oceny i wskazówki

Ramzes_II
26.04.09, 22:04
Mi się najbardziej podoba Alien2 - wyglada jakby własnie pokonywał MountEverest :mrgreen:

kavveri
27.04.09, 13:41
alien2 fantastyczne ujecie

dreptak
27.04.09, 13:55
Wszystkie mi sie podobają z ostatniej serii ale alien 2 to juz rekord świata :) :) :)

malenka1
27.04.09, 23:16
Dzięki za ocenę ostatnich, zaskakujecie mnie troszkę bo kiedy wstawiam w moim odczuciu pewniaki to po uszach obrywam:wink:
Zielona slicznota ma takie "wzięcie" a nie spodziewałam się pozytywów kompletnie, mam nadzieję, że zlazła z tego pieńka i mi wybaczyła;)

dr_feelgood
27.04.09, 23:19
3 zdjecie z ostatniej serii, z duzym potencjałem jest. Lubie tu zagladac, fajne spacerki trzaskasz :)

malenka1
12.05.09, 22:00
Witam ponownie po niemałej przerwie.
Przede wszystkim dr Feelgood wielkie dzięki ale przy Twojej twórczości to ja jestem baaaardzo Maleńka:oops:

...jakiś spadek formy wyczuwam albo w dobre miejsca nie trafiam albo źle patrzę, generalnie nie jestem zadowolona z tego co mi wychodzi ale tak dla przypomnienia, że jestem i zaglądam, i oczywiście liczę na naukę z Waszej strony, kilka zdjęć...

helmuth
12.05.09, 22:10
2 to chyba Wolin? Połaziłbym tam, temat wydaje się wart tego! Na Twoim zdjęciu, wydaje się brakować końców przęsła mostu.
Na 3, jak dla mnie, za duże ziarno. Kadr niezły :)

malenka1
12.05.09, 22:17
Wolin, most ucięty bo się i wędkarz "mało atrakcyjny" wciął i jakieś takie nieciekawe inne atrakcje, piękna katedra zupełnie mnie załamala bo jakby nie kombinować nie wychodziło jak trzeba... a najbardziej mi o nią chodzilo:(
zresztą grzech główny- focenie w południe ma swoje skutki, ziarno na fotce z Sulomina dodałam z premedytacją, może za duże jednak.
dzięki za odwiedziny

masakrer
13.05.09, 00:25
Czesc!!! Z ostatniej serii najbardziej podoba mi sie 2 (most) :grin:
Troche szkoda, ze nie jest w calosci, byc moze warto by bylo tam kiedys wrocic bo miejsce ma potencjal na fajna fotke:wink:

Wiejo
13.05.09, 09:21
Z ostatniej serii 1- w kadrze o rzeźbę za dużo nic nie wnosi natomiast łódka z rozpietą siecią na tak. 2- most i jego elipsowaty kształt ciekawie ujęty w kadrze i ładne zdjęcie. 3- rozmieszczenie w kadrze ładnie prowadzi po kolei wzrok lecz tonacja raczej bez wyrazu. Szaro, bez mocnego akcentu tak, ze mrok ziarna nic tu nie doda. Ciekawa 4 gdzie z jednej strony naturalny las a po przeciwnej las dźwigów a wszystko połączone morzem które służy i naturze i technice.

rocco
13.05.09, 12:05
Tak sobie przegladam ostatnie strony tego wątku i zdaje mi się, że mógłby trafić już do własciwego działu ;)

Większość z Twoich prac bardzo przyjemnie się ogląda a dwójka "obcych" i "boja" są pierwszej klasy.
Podoba się :)

malenka1
14.05.09, 20:52
Dziękuję Wam za odwiedziny, Rocco jak w końcu ustrzelę coś godnego uwagi i pochwalenia się to trafi gdzie trzeba, póki co samokrytyka mi nie pozwala:wink:, dzięki za doping!!!

kYs
15.05.09, 18:43
1 - ciekawe (sieć jako żagielek) i ładne (troszkę bym wyciągnął kolor trawy i łódki aby zwiększyć kontrast) ale jak dla mnie zbyt ciasno skadrowane
2 - ciasno :( trzeba było przeprosić na chwilkę wędkarza :D

malenka1
26.05.09, 10:18
Witam po dlugiej przerwie!
Dziś zaryzykuję fotki z promem, dla mnie to widok powszedni więc może patrzę na to inaczej niż powinnam, choć pewnie to warsztat ciągle kuleje mimo cennych rad.
z gory dzięki za poświęcenie czasu

Hampton21
26.05.09, 14:47
2 i 3 prom bardzo fajny pierwszy troche za jasny moim zdaniem ale ogolnie zdjęcia na +:)

Wiejo
26.05.09, 14:55
Prom na zdjęciu 2 gdzie ładnie pada światło i na 3 gdzie widać kontrast wielkości pomiędzy nim a ludźmi zwracają uwagę. Zdjęcie jump ciekawe światło i zabawa zatrzymana w odpowiednim momencie z tym, że do bardziej wyrafinowanej kompozycji kadru piesek powinien być w innym miejscu tj. bardziej po lewej tworząc dodatkowy punkt.

k@czy
26.05.09, 18:14
widok rzeczywiscie nie jest codzienny :)
nie chcialbym ci narzucac swojego punktu widzenia, ale moze przez przypadek masz taka kombinacje jak w zdj 1, tylko prom i wiatrak wypelniaja niemal caly kadr? zbilzenie po prostu?
tak czy inaczej podoba sie najbardziej pierwsze.

malenka1
26.05.09, 18:23
mam dwa promy wchodzące do portu ale fotki raczej do udanych nie należą niestety:(
jeszcze tylko jedno na dziś:), choć może pokuszę się o te dwa promiki, zobaczę

??? kierowca:)

malenka1
26.05.09, 18:34
...tylko jako atrakcja dla tych co nie mają tego na codzień:)
promiki Świnoujście-Ystad, UnityLine i Polferries

{biję się w piersi do kadrów nie przykładałam się wcale, śmietnik się nawet załapał:(}

K_Puchatek
26.05.09, 19:31
Z ostatniej serii (promowej) MSZ najciekawiej prezentuje się prom2 - bardzo ładne światełko dodało uroku tej fotce...
Pozdrawiam

Ramzes_II
26.05.09, 20:27
Mi się podoba najbardziej prom3. Chociaż winetka jest zbedna MZ.

kYs
26.05.09, 20:43
ciekawy pomysł z lusterkiem ;) w Anglii myślę, że fotka wzbudziłaby o wiele większy aplauz :grin:
co do promów, bardziej mi podchodzi cz/b, chociaż jakbyś miała statyw to panoramka sklejona z kilku zdjęć byłaby MSZ jeszcze bardziej klimatyczna, więc jeśli masz takie widoczki na co dzień to może w 'złotej godzinie' się wybierz ze statywem o ile posiadasz i pokombinuj, z Twoim okiem myślę, że wyjdzie z tego coś interesującego, powodzenia życzę :cool:

helmuth
26.05.09, 23:01
Jak dla mnie kadr jak prom trzeci z sugestią kaczego. Więcej wiatraka i promu. Ten wąski pasek falochronu na dole, sprawia wrażenie jakby prom jechał po ziemi :) Jeszcze ci ludzie tacy malutcy. Niesamowite wrażenie.

malenka1
26.05.09, 23:29
oj KYS nie chodzi o to czy prawa czy lewa strona!!! mały bąbel na miejscu honorowym, nie ŻONKA i jeszcze taki dumny !!! poprawia humor w długiej kolejce na prom na moją część wyspy!!!
oj panowie ja Was zapraszam do Ś-cia, takie widoczki są zdaje się raz dziennie ale mogę się mylić, dziwne miasto jak kiedyś ktoś napisał i interesujące dla nie-tubylców!!!
PS: statywu brak, filtrów itp też, i obiektyw też mizerny, szału nie ma i póki co nie będzie, pokazuje co widzę i z takim sprzętem jaki mam, wkladam dużo serca i miło, że to ktoś ogląda i komentuje!
pozdrawiam

Lifter
27.05.09, 00:56
Widać Twój zapał :grin:

IMHO fotki z dwoma promami są bardzo ciekawe. Stateczki jak po sznurku, jeden po drugim wpływają do portu. Śmietnikiem bym się nie przejmował, takie realia polskiej plaży :wink:

masakrer
27.05.09, 22:34
Malenka, ciesze sie, ze znowu cos nam pokazalas:)
Seria z promem bardzo ciekawa, trudno mi sie zdecydowac na jedno..... w pierwszym najbardziej lezy mi kadr, w drugim urocze swiatlo, no i trzecie tez interesujace:-P
Mysle, ze warto tam wrocic i jeszcze raz zmierzyc sie z tym ogromnym promem.
Pozdr.

malenka1
28.05.09, 20:35
Dzisiaj fotki popełnione na wycieczce za niedaleką granicę:)
Chętnie przeczytam co o nich myślicie

malenka1
28.05.09, 20:36
...i jeszcze takie...

helmuth
28.05.09, 20:44
Mewy, może warto było spróbować z niższej perspektywy, żeby horyzont nie ciął im nóżek :roll:
Ostatnie molo mi się podoba :)

malenka1
28.05.09, 20:47
tak, tak, masz rację HELMUTH, za późno to zauważyłam
a tu jeszcze dwa:)

voovoo2
28.05.09, 20:52
Mnie najbardziej podoba sie cz.b. molo.

helmuth
28.05.09, 20:58
Wydaje mi się, że chciałaś pokazać ciekawe (Twoim zdaniem) niebo. Trudno jest zrobić takie niebo, żeby było widać jego różne kolory, prześwity w chmurach, smugi światła i jednocześnie szczegóły na ziemi. Skupiłbym się raczej na niebie, zostawiając niedoświetloną ziemię. To moje zdanie, może inni powiedzą Ci co innego ;)

malenka1
28.05.09, 21:03
Niebo było piękne, za plecami czyste jak łza przede mną chmurzyska i te smugi, przyznaję, że gubię się w ustawieniach, nie do końca wiem jak robić, żeby bylo dobrze, na monitorze to już nie wyglądało tak zabujczo jak w aparacie a tym bardziej w na żywo ale pracuję nad tym, pracuję!!!

helmuth
28.05.09, 21:05
... pracuję nad tym, pracuję!!!Trening czyni mistrza! :p

Agulka
28.05.09, 21:05
A używasz filtrów połówkowych?

malenka1
29.05.09, 08:59
Agulka, zero filtrów, jeszcze się nie dorobiłam:(

kYs
29.05.09, 10:56
no niestety, wyświetlacze w aparatach mają małą reprodukcję gamy barw i dlatego często się zdarza, że na podglądzie w aparacie fotka jest wypas, a później na kompie okazuje się całkiem inaczej i trzeba w programie graficznym dążyć do widoku jaki był wcześniej i nam się tak podobał ;)
ćwicz ćwicz, praktyka czyni mistrza :cool:

malenka1
1.06.09, 17:39
:cool:
...oj praktykuję i praktykuję a do mistrzowstwa jeszcze daaaaleko!
Dziś jeszcze fotki z wycieczki do sąsiadów i moja psinka bo w galerii dużo kotów a coś pieski po "psiemu" potraktowane!!!

kYs
1.06.09, 18:30
1 - szkoda, że ktoś krowę krzywo postawił bo wygląda jakby miała zaraz spaść z tego podestu ;)
3 - MSZ za dużo nieba, chyba, że dół kadru był mało atrakcyjny to można Ci wybaczyć
4 - fajne ale te cienie balustrady troszkę psują całość

malenka1
1.06.09, 19:43
4 - fajne ale te cienie balustrady troszkę psują całość[/QUOTE]

...może gdybym dodała tytuł np: smutek życia w blokowisku, czy coś w tym stylu cienie balustrady nabraly by sensu, właśnie z takim zamyslem robiłam tę focię bo moja psinka zdecydowanie weselej wygląda na otwartej przestrzeni, ten jej wyraz pyska wlaśnie ze szczebelkami i blokami w tle chciałam uwiecznić.

oczywiście każdą ocenę przyjmuję na "klatę" ale tego zdjęcia akurat chciałam pobronić!

pozdrawiam:wink:

romek1967
1.06.09, 20:02
A mnie się 2 i 4 podobają, niczego mi ta balustrada nie psuje :)

kYs
1.06.09, 23:22
oczywiście każdą ocenę przyjmuję na "klatę" ale tego zdjęcia akurat chciałam pobronić!
pozdrawiam:wink:
ależ malenka nie musisz niczego bronić, chyba nie rozpatrujesz moich komentarzy jako atak na Twoje fotki ;)

dreptak
2.06.09, 08:01
1. Krowa ciekawa, podoba mi się zestaw kolorystyczny. Ten co postawił te krowę przed budynkiem ma chyba duże poczucie humoru hi hi J
2. Tego zdjęcia nie oceniam. Zamiast patrzeć na zdjęcie doszukuję się fuszerki w płaszczu ochronnym rur . No cóż zboczenie zawodowe. J
3. Ciekawe ujęcie i ciekawe zdjęcie- podoba mi się.
4. Piesek sympatyczny to i zdjęcie jest sympatyczne . Fajnie się je ogląda.

malenka1
2.06.09, 09:29
Dziękuję Panowie za oceny!
Miło mi, że nie jest aż tak źle:wink:
KYS nie traktuję ocen jako atak choć raz na początku dałam się ponieść emocjom:oops:,
Krowa stoi przed kasynem gry w jednym z przygranicznych miasteczek niemieckich, stąd jej kolorki i wymalowana ruletka, a te rury pod molo też od nich, spartolili(?)i gdzie tu sławna niemiecka precyzja:-P
Dzięki za zaiteresowanie jeszcze raz

marecki
2.06.09, 10:42
Fota z pieskiem świetna. Właśnie dokładnie przedstawia to co chciałaś pokazać.
Pozdrawiam

malenka1
20.06.09, 11:53
To znowu ja, tak dla przypomnienia, że jestem tu z Wami:-P wrzucam kilka fotek z jednym zapytaniem, czy polar czy inny filtr(kompletnie czarna magia)polepszył by te zdjęcia czy to jednak braki w wiedzy, że są jakie są?!
Kilka widoczków z mojej plaży plus psinka bo jest moim najwdzięczniejszym modelem.
Pozdrawiam zaglądających, oceny i sugestie mile widziane.

Agulka
20.06.09, 12:37
Tryptyk z psiakiem uroczy, faktycznie model z niego wdzięczny :)
A co do filterków to polar pomógłby zmniejszyć ilość tego odbijającego się światła od wody (na zdjęciu pierwszym). Natomiast jaki inny filtr... hm, nie wiem, może jakaś połówka, ale nie wiem, czy byłaby różnica kolosalna.
Bardziej tu chyba chodzi o kompozycję zdjęcia, w sensie, że skupiłaś się na kapitalnym skądinąd niebie, a jakby zapomniałaś o pierwszym planie. Zdjęcia są płaskie, nie mają trójwymiarowości pomimo, że niebo na pewno na żywo zapierało dech w piersiach.
Nie chcę się "wymandrzać", bo jak widzisz cienka jestem i nie pokazałam światu żadnej foty, sama jestem w fazie nauki, ale patrząc na zdjęcia mistrzów zaobserwowałam, że takie niebo świetnie tworzy tło zdjęcia, nadaje klimat, ale muszą być zachowane plany - nie wiem, łódka jakaś, kępa traw, czy kupa kamieni na pierwszym planie. A u Ciebie na zdjęciach jest głównie tło.

rocco
20.06.09, 13:02
Tryptyk psi fajny ale troche pomarudzę.
Środkowa fotkę widziałbym z ostrością na oczach pieska a nie na nosie, teraz wygląda trochę jak świnka ;)

Kadry z plaży bardzo miłe i nastrojowe, z ciekawym światełkiem, chyba najbardziej podoba mi się ten z paralotniarzem :)

Rinho
20.06.09, 17:39
Kolorki na fotkach z plaży badzo mi się podobają - moje klimaty. Najlepsza z paralotniarzem.

Wiejo
20.06.09, 20:42
Kolorowa krowa- traktuję to jako wesołe zdjęcie i jestem pełen podziwu dla pomysłowości gdyż pierwszą fioletową krowę widziałem w reklamie alpejskiego mleka. Trzymając się dalej tej serii zdjęcie 2 kadrowo kuleje bo pustka po prawej stronie kadru razi. 3- zbyt płasko przedstawione molo brakuje przestrzeni, są tylko dwa plany linia mola i niebo. Piesek na 4 bardzo smutny i poszedłby gdzieś na spacer a nie na balkon. Druga Twoja seria widoki gdzie bardzo podoba mi sie 1 kadr plaża, sylwetka człowieka na niej i bajeczne niebo. To naprawdę fajny widok i bardzo malowniczy. Następne dwa tj 2 i 3 zagęszczeniem ludzi i sprzętu na plaży a przez to rozmyciem motywu raczej niezbyt udane w przekazie. Na 4 podobie jak poprzednie jednak ten żagiel w powietrzu trochę dodaje wartości skupia wzrok ale nie do końca. Rady Agulki są wartościowe. Na koniec, ostatni tryptyk pieska bardzo mi się podoba ale tutaj jestem nie całkiem bezstronny bo uwielbiam tę rasę.

malenka1
22.06.09, 18:36
Dziękuję Wam za odwiedziny, oceny i rady:grin:

kYs
22.06.09, 19:24
za rocco ;) bardzo fajna psinka

malenka1
10.07.09, 23:21
Dziękuję Wszystkim za odwiedziny i komentarze, i witam po dużej przerwie!
Poprzebywałam na łonie więc dziś kolorowo i słodko!
Proszę o rady, oceny, możecie złoić mi skórę, każde słowo mile widziane!
pozdrawiam

malenka1
10.07.09, 23:41
...jeszcze dwa i uciekam...

Mirek54
11.07.09, 00:17
Ja tam cienki bolek jestem w ocenianiu,ale postaraj sie pokazac motyw.Niech on bedzie tym na czym oko spocznie,a dopiero pozniej zacznie po kadrze wedrowac i dostrzegac inne rzeczy wracajac ponownie do niego.Chyba tak bedzie lepiej.Tak masz taki jakis haos na fotkach.
Ale poczekaj jak inni sie wypowiedza,bardziej obeznani.To tylko takie moje niesmiale dywagacje na temat Twoich ostatnich kwiatkow.

malenka1
11.07.09, 00:35
Cienki Bolek powiadasz?! Po Twoich kwiatkach to ja już w te pędy wrzucam swoje do rodzinnego albumu i niech one tam sobie dojrzewają:), tak szczerze to nie za bardzo czuję focenie natury, kwiatki, robaczki to chyba nie moje klimaty ale chciałam uslyczeć to dobitnie:)od znawcow i ciągle szukam jakiegoś kierunku gdzie poczuję się pewnie,więc probuję wszystkiego {może znajdę:-P}
...a tak na marginesie, nie lubię komentarzy w stylu ja się nie znam itp, widzę Wasze galerie, nieśmiało pokazuję swoje z nadzieją na konkretną ocenę, walnięcie po głowie chyba lepiej na mnie działa, szczerze po szortach aż dotrze:))
pozdrawiam, mam nadzieję, że kiedyś miło zaskoczę Was a zwłaszcza siebie

Mirek54 Twoje kwiaty to mistrzostwo tym bardziej biorę sobie do serca krytykę

(WAS- bo w galerii już mi się dostało a jakoś dziwnie brzmi pod Twoim komentarzem Mirku54 więc poprawiam)

Mirek54
11.07.09, 00:54
To nie tak jest jak myslisz.Co innego oceniac innych a co innego samemu robic.Nie kazdy aktor jest dobrym krytykiem.Ja napisalem,ze oceniac nie potrafie.Ty moim zdaniem popelniasz jeden blad.Pokazujesz wycinek czegos co ty widzialas jako calosc.My widzimy tylko to co Ty nam pokazalas,nie mozemy widziec wiecej.Ale w tym kawalku czegos pokaz ,uwydatnij to cos co bedzie sie wybijac od reszty w tym kadrze.Popracuj GO,swiatlem.Robaczki ,kwiatki to trudny temat,wielu zaklina sie ze zbyt prosty,szukaja czegos wiecej.Moze to i dobra metoda,ale zeby widziec wiecej przez ten temat tez trzeba przejsc.Niektorzy sie na nim zatrzymuja na dluzej,wcale nie dlatego,ze nie potrafia wiecej,czesto sie po prostu tu zatrzymali i odnalezli.
Nie traktuj tego mojego posta jak klapsa-ja jestem taki jaki jestem.

nevra
11.07.09, 01:20
Oj, szkoda, że nie numerujesz... Trudno mi zapamiętać wszystko, otworzyłam w nowej karcie po raz drugi.

Moje zdanie, ogólne, jest takie, że na fotkach jest trochę za dużo różnych rozpraszaczy uwagi. Albo gałązka, albo jakaś plama. Bohaterowie mają poucinane różne kawałki. ;)

Trzy pierwsze:
1 czosnek - rozprasza czerwona plama, główny motyw ma ucięty czubek, a ten drugi- kawałek łodyżki, poza tym lekki przepał

2 clematis - plama nieba, poucinane włoski, trochę bałaganu w kadrze, np uschnięty listek

3 koperek - za dużo kolorowych plam plus brzydkie niebo, kadr byłby zdecydowanie lepszy zupełnie po przekątnej, przydałaby się większa GO

Ze wszystkich najbardziej widzą mi się apetyczne :) truskawki i ostatni czosnek, choć truskawkom bym zwiększyła GO, a czosnkowi trochę bym zmieniła kadr.

malenka1
11.07.09, 09:43
Dziękuję Wam, już przy robieniu tych zdjęć wiedziałam, że szalu nie ma, mam tu swoich mistrzów od ptaszków, kwiatków, streeta i krajobrazow, i wiem , że za "chiny ludowe" nie dorównam ale coś tam mi się w tych moich próbach podoba a z drugiej str mam świadomość, że nie do końca to jest to!
pozdrawiam

nevra
11.07.09, 12:08
Się nie przejmuj, trening czyni mistrza. ;)

Od patrzenia na kwiatki Mirka czy ptaszki kasprzyka serce mi rośnie. :) Swoją drogą, ciekawa jestem, ile oni w życiu fotek już popełnili?

zyziza
11.07.09, 12:10
marg2 mi się podobają :-)

helmuth
11.07.09, 12:10
...mam tu swoich mistrzów od ptaszków, kwiatków, streeta i krajobrazow, i wiem , że za "chiny ludowe" nie dorównam ...
Nawet nie próbuj ich naśladować :wink:, Podglądaj, analizuj i staraj się pokazać ten sam temat po swojemu. W ten sposób, nie będziesz musiała się "siłować" ze swoimi mistrzami :grin:

malenka1
11.07.09, 22:47
Helmuth każdy by chciał być dobrym w tym co kocha i co daje mu napęd albo z wielu innych powodów pstryka bo się człowiek w pasji odnajduje i już!
Oj ja się siłować z Wami nawet nie zamierzam, za maleńka się czuję i widzę że daleka droga... ale miło jeśli jest jakakolwiek reakcja na to co pokazuję, może za stara głowa na naukę a może jednak coś jeszcze wyniosę będąc tu z Wami, jedno wiem, człowiek nie uczy się na cudzych błędach co jest głupotą do potęgi - ja tak mam, za oceny i podpowiedzi wielkie dzięki!:)

helmuth
11.07.09, 23:23
Zdjęcia robisz dla siebie, nie "dla chleba", więc one TOBIE mają sprawiać frajdę :grin: Pewnie, że dobrze robić takie, które się jeszcze komuś spodobają. Ty jednak zaczynasz tę zabawę i zdajesz sobie sprawę z niedoskonałości swoich zdjęć. To już wielki krok naprzód! Wiesz co w Twoich poprawić :mrgreen: Bez stresu, powoli- nie od razu Kraków zbudowano :grin: Podpatruj swoich mistrzów, pstrykaj a efekty muszą przyjść :wink:

malenka1
24.07.09, 14:40
Witam, długo nic nie pokazywałam, chyba lekko dobita oceną moich kwiatków:cry:, ale jestem, a dzisiaj ostatnie fotki z tegorocznego lata. Jak zawsze ocena i nauka mile widziane, w pierwszej serii morskie widoczki, w drugiej to co tygrysy lubią najbardziej czyli FURKI:wink:

pozdrawiam odwiedzających

malenka1
24.07.09, 14:41
.........

robert1088
24.07.09, 17:07
Witaj a wiec tak hmm moim zdaniem: Ich troje -ta fotka do mnie nie przemawia prom 1 jest ok tylko podbiłbym może kontrast i nasycenie ;prom 2 trudno powiedzieć : mercedes 1 ok ;2 taki sobie ;3 ma dla mnie potencjał ale kadrował bym inaczej i z większym otworem przysłony żeby rozmyć dalszy plan Udanych kadrów życzę

maj0nez
24.07.09, 17:25
Mercedesy żądzą ten czerwony to chyba 300SL.

wylepiony
24.07.09, 17:41
Nie ma jazdy bez gwiazdy :)
Seria z kwiatem niemieckiej motoryzacji MSZ bardzo udana, szczególnie 1 i 3.
W pierwszym szkoda że ostrość nie poszła na emblemat,a w trójce pani w czerwonej bluzce i niebieski znak lekko drażnią, ale to już takie moje drobne niekoniecznie właściwe spostrzeżenia.

Pozdrawiam
Wylepiony

kYs
24.07.09, 19:02
merc 3 śliczny lakier ma i fajnie wyszło to na fotce ;)

helmuth
24.07.09, 20:49
Prom1 niezly, prom2 zasmiecony przez mewy :wink:, gdyby je wystemplowac, dodac kontrastu, byloby MZ znacznie lepiej :)

Ann
24.07.09, 23:13
Witam
Z serii "Morskiej" podobała mi się 2 fotografia :)
"Furki" są super :) pojeździło by się ;)
Pozdrawiam

masakrer
25.07.09, 00:03
Czesc!!! Dla mnie tez mercedesy poprosze!!!!!! Zdecydowanie ciekawsze niz plazowo- promowe. O tym co mozna bylo poprawic juz sie wypowiedzieli koledzy:-P

e-510
25.07.09, 00:17
Witaj.
Bardzo podoba mi się zdjęcie z promem i żaglówką;świetnie wyglądają światła na tej małej łajbie i fajnie to gra z feerią świateł na promie.

Autka rozkoszne,popracowałbym trochę nad bardziej dynamiczną kompozycją.Wózki to dynamiczne stwory,nawet te z 40-chą na karku. ;)
Pozdrawiam.

malenka1
26.07.09, 15:51
Dzięki wszystkim! przy autkach aż kolana się trzęsły, Mercedes przy okazji "Karuzeli kultury" w moim mieście pokazał kilka smacznych kąsków, oczywiście te stylizowane na stare powalały i byly oblegane ale nie powiem, że przy najnowszych wypustach serce nie biło mi mocniej!