PDA

Zobacz pełną wersję : LV-pion w obracanym wyświetalczu



Legal
29.03.09, 14:29
Mam pytanie do posiadaczy e-3 i e-30 i wszystkich Olympusow, ktore daja mozliwosc LV i obracania wyswietlaczem (jeszcze chyba e-620). Mysle, ze fotografowie studyjni znaja sprawe.
Dzis umiescilem e-30 na statywie w pionie i skierowalem wyswietlacz w swoim kierunku - do autoportretu. Obraz jest wowczas odwrocony do gory nogami. Rowniez jest tak w pozycji odwrotnego zamocowania aparatu. W poziomie jest OK zarowno przy ustawieniu wyswietlacza w tyl, jak i w przod. Gdyby wylaczyc automat, ktory odwraca automatycznie w ostatnim momencie obraz podczas przekrecania w strone fotografowanej sceny, pion bylby zachowany.

Jak to wylaczyc? A moze wlaczylem cos w moim egzemplarzu, co to uniemozliwia?

Karol
29.03.09, 15:30
W E-3 jest tak samo. Zwróciłem na to uwagę chcąc zrobić sobie autoportret. Niestety nic mi nie wiadomo żeby można to było wyłączyć.

epicure
29.03.09, 15:43
Też to zauważyłem.

Legal
30.03.09, 10:54
Marne pocieszenie. :(
Skoro sa czujniki kata obrotu i pionu to widac, ze nie zostaly odpowiednio oprogramowane. Problem taki sobie, ale ciekawe, ze nigdzie o nim jeszcze nie czytalem. A wyglada przeciez na prosty bug mozliwy do eliminacji w firmwarze.

vtec
30.03.09, 23:44
w e520 , ustawienia podgladu zdjecia da sie wylaczyc te czujniki polozenia - moze w E3 tez jest taka opcja i zalatwi zprawe?