PDA

Zobacz pełną wersję : Benro A-057 n6



kurokial
27.03.09, 22:42
Topic dotyczy statywu Benro A-057 n6 z tego miejsca. (http://www.balta.pl/foto/opis.php3?ID=33811&f=1) Mianowicie intereuje mnie ogólna jakość firmy Benro, chciałem Goldphoto zakupić ale się rozmyśliłem. Ewentualnie prosiłbym o jakąś niedrogą głowicę 3D. Lub kulową z opcją panoramy..
Posiadm E-510 DzK więc za ciężki to on nie jest. Może jakaś alternatywa? Mam 184 wzrostu. Mile widziane żeby obydwie rzeczy były w jednym sklepie, lub odbiór osobisty w Poznaniu i okolicach, tudzież torba na statyw byłaby też mile widziana aczkolwiek nie konieczna.
..
Pozdrawiam serdecznie.
P.S.
Benro to podróbka Gitzo?

EuroLiberty
27.03.09, 23:12
Benro to podróbka Gitzo?

Ściągnęli od Gitzo pewne rozwiązania i chyba tak można podsumować tę firmę.


...intereuje mnie ogólna jakość firmy Benro...
Mam w domu Benro Travel A-269m8 z B-1. Dałem się złapać na gadanie, że może być tanio, a równie dobrze. W najbliższym czasie kupuję Gitzo.

Rozebrałem A-269m8, bo mi się dziwnie sekcje zaciskały. Brak 100% powtarzalności długości. Wyciągam do końca sekcje i skręcam po czym się okazuje, że jedna noga jest krótsza od pozostałych. Później wszysko gra, by z czasem znowu sytuacja się powtórzyła. Czasami najniższe sekcje zaciskają się pod kątem. Czym, to może grozić szczególnie przy stabilizowaniu statywu cieżarem podwieszanym pod kolumną chyba nie muszę pisać :evil: Same zaciski są wykonane w taki sposób, że po tym jak zobaczyłem mechanizm postanowiłem nie ryzykować.

Jak jesteś zainteresowany mogę podesłać zdjęcia. W weekend cyknę. Wyślij mi na PW swojego maila. Rozbiorę statyw, by Ci pokazać, to czego nie widać ;-)

Pozdr
k@mil

garnooh
28.03.09, 08:37
Mam od niedawna Benro A297m6 z głowicą KB-1A - bardzo solidna konstrukcja
nośność statywu to 8kg a głowicy 12-14kg , więc nawet jak podpinam D90 z gripem + sigma 70-200 + lampa to mam spory zapas udźwigu :)
Bardzo sobie chwalę , choć waga z głowicą to prawie 3kg .

EuroLiberty
28.03.09, 12:22
Mam od niedawna Benro A297m6 z głowicą KB-1A - bardzo solidna konstrukcja
nośność statywu to 8kg a głowicy 12-14kg , więc nawet jak podpinam D90 z gripem + sigma 70-200 + lampa to mam spory zapas udźwigu :)
Bardzo sobie chwalę , choć waga z głowicą to prawie 3kg .

Ostatnią rzeczą w jaką bym wierzył, to parametry wytrzymałościowe. Nie chcę nikogo zniechęcać do tej firmy, ale jako psiadacz nie najtańszego zestawu Benro muszę przestrzec. Z zewnątrz wygląda wszystko ładnie, ale w środku widać chińszczyznę.

Osobiście polecam Manfrotto lub Gitzo. Ze wskazaniem na Manfrotto z którym nigdy nie miałem problemów. Nawet jeśli przyszłoby dźwigać kg więcej, to warto. Niestety Manfrotto nie posiada utra lekkich statywów podróżnych.

GoOrange
28.03.09, 13:17
Zapytam krótko a Velbon? Sam noszę się z zamiarem skompletowania czegoś podróżnego do 1000 - 1500zł. Tyle że u mnie w grę wchodzi D700 + grip + 14-24/24-70/70-200 + czasem lampa. Oczywiście o ile portret to głównie dojazd samochodem ale już krajobraz to praktycznie tylko nogi a właśnie krajobraz to główne, przyszłe zastosowanie mojego statywu. Wiem że temat był wałkowany ale rynek ciągle się zmienia a do tego dochodzą coraz to nowsze doświadczenia kolegów...

EuroLiberty
28.03.09, 13:47
Zapytam krótko a Velbon? Sam noszę się z zamiarem skompletowania czegoś podróżnego do 1000 - 1500zł. Tyle że u mnie w grę wchodzi D700 + grip + 14-24/24-70/70-200 + czasem lampa. Oczywiście o ile portret to głównie dojazd samochodem ale już krajobraz to praktycznie tylko nogi a właśnie krajobraz to główne, przyszłe zastosowanie mojego statywu. Wiem że temat był wałkowany ale rynek ciągle się zmienia a do tego dochodzą coraz to nowsze doświadczenia kolegów...

Sprzęt mam dokładnie taki sam i wymagania, co do statywu podobne. Statywu używam sporadycznie i w różnych sytuacjach.

Wiem, że rozwiązanie nie należy do budżetowych, ale...

Gitzo GT1541T Traveler Carbon z GH1780QR. Nośność do 8kg. Waga zestawu 1,35 kg!!!

Statyw, to chyba najbardziej niedoceniany element foto ekwipunku. Wydatek 2000zł wydaje się niezasadny, a fakt, że będzie nosił zestaw za kilka razy tyle mało istotny. Do czasy, gdy poleci...

GoOrange
28.03.09, 14:34
Sprzęt mam dokładnie taki sam i wymagania, co do statywu podobne. Statywu używam sporadycznie i w różnych sytuacjach.

Wiem, że rozwiązanie nie należy do budżetowych, ale...

Gitzo GT1541T Traveler Carbon z GH1780QR. Nośność do 8kg. Waga zestawu 1,35 kg!!!

Statyw, to chyba najbardziej niedoceniany element foto ekwipunku. Wydatek 2000zł wydaje się niezasadny, a fakt, że będzie nosił zestaw za kilka razy tyle mało istotny. Do czasy, gdy poleci...

...no właśnie dlatego że mam zamiar wydać "tyle ile trzeba" a wiem że trzeba sporo to dopytuję o najrozsądniejszą kombinację statyw-głowica do ciężkiego zestawu. Ten Gitzo GT1541T Traveler Carbon z GH1780QR przy swojej wadze mimo wszystko nie będzie jednak za delikatny?

EuroLiberty
28.03.09, 15:27
Ten Gitzo GT1541T Traveler Carbon z GH1780QR przy swojej wadze mimo wszystko nie będzie jednak za delikatny?

Dla jakiego zestawu? Ja nie przewiduję większego ciężaru jak 4-5kg. D700 przede wszystkim z 14-24/24-70 oraz dociążenie stabilizujące podobnej wagi podwieszone pod kolumną. Zestaw D700 z 70-200 VR też bez problemu utrzyma.

Sprawdzałem w sklepie i sprawia wrażenie bardzo solidnego. W dane techniczne Gitzo nie mam powodów nie wierzyć, bo firma dotychczasowymi produktami udowodniała swoją solidność.

Jest, to zestaw podróżny i jeśli ktoś takiego poszukuje wydaje się być najodpowiedniejszym. Przynajmniej ja na nic lepszego nie trafiłem.

Przy poszukiwaniu statywu studyjnego można wyszukać bardzo dobre konstrukcje za relatywnie niską cenę vide Manfrotto 190XPROB. W przypadku wersji Travel wybór jest bardzo ubogi i z reguły ogranicza się do drogich konstrukcji. Te tanie vide Benro Travel A-269m8 są g... warte. Kierując się logiką sytuacja nie powinna dziwić. Maksymalnie ograniczona waga oraz gabaryty przy zachowaniu właściwości wytrzymałościowych wymagają stosowania materiałów najwyższej jakości. Niestety, ale wiąże się z tym wysoka cena.

Ja dodatkowo muszę mieć na uwadze, że dość często podróżuję samolotem dlatego waga i gabaryty przy zachowaniu odpowiedniej wytrzymałości są w moim przypadku determinujące.