PDA

Zobacz pełną wersję : Metz 36 AF-4 i E-510 Ma to sens?



Korba
27.03.09, 20:22
Czy zakup takiej lampy do E-510 ma sens?
http://www.allegro.pl/item588787951_lampa_metz_36_af_4_olympus_f_vat_skl ep_wawa.html
Czy działa TTL i automatyka?
Jak taka lampa ma się do FL-36?
Na nową FL-50 czy nawet 36 nie stac mnie aktualnie, a nie zanosi sie na nagły przypływ funduszy, dlatego szukam tańszych opcji.

voovoo2
27.03.09, 20:33
Tak,to jest dobra lampa i w dobrej cenie.jedyną jej "wadą" jest to ze lampa odchyla się tylko do góry a byłoby lepiej gdyby ja mozna było obracać na boki.Ja bym brał.

slawek
27.03.09, 20:34
Wolałbym Metza 48 AF

voovoo2
27.03.09, 20:51
Miałem Matza 48 to super lampa ale kolega ma określony budżet.

slawek
27.03.09, 23:58
Miałem Matza 48 to super lampa ale kolega ma określony budżet.
Ale cena Metza podobna jak FL 36 :!:

Huco
28.03.09, 00:05
Korba mówi o Metz 36 AF, a nie FL 36- Olka :roll:

Korba
28.03.09, 00:08
Ale cena Metza podobna jak FL 36 :!:
Ten Metz kosztuje (plus- minus) 340 zł. Olympus FL-36 w promocji w FotoJoker'ze kosztuje 745 zł. Bez promocji jakieś 900 zł. Dla porównania FL-50- 1500 zł. Więc chyba różnica jest widoczna.
Pytam jeszce raz, jak ta lampa Metza wypada w porównaniu z lampą Olka FL- 36.
Nie ma wyświetlacza i nie kręci się na boki, to wiem. Ale z czym jeszcze jest gorsza???

slawek
28.03.09, 00:19
Korba mówi o Metz 36 AF, a nie FL 36- Olka :roll:
a, to przepraszam, mój błąd :oops:

czmielek
28.03.09, 10:45
Ten Metz kosztuje (plus- minus) 340 zł. Olympus FL-36 w promocji w FotoJoker'ze kosztuje 745 zł. Bez promocji jakieś 900 zł. Dla porównania FL-50- 1500 zł. Więc chyba różnica jest widoczna.
Pytam jeszce raz, jak ta lampa Metza wypada w porównaniu z lampą Olka FL- 36.
Nie ma wyświetlacza i nie kręci się na boki, to wiem. Ale z czym jeszcze jest gorsza???

Lampa która sie nie kreci na boki jest u mnie spalona na starcie ze wzgledu na wiadome ograniczenia w odbijaniu światła. Poczekaj i dozbieraj kaskę na metza AF-48 naprawdę warto. A jeżeli nie chcesz tyle czekać to tańsze są tumaxy i obracaja się we wszystkich kierunkach.

Rennsport
28.03.09, 11:24
może kup tumaxa DSL386AF ma już automatyczny zoom fotocele diode wspomagająca af

kosztuje w granicach 420 zł

wiadomo tumax to nie metz ale ręczny zoom utrudnia prace

Misiaczek51
28.03.09, 11:38
Cena jest zachęcająca. W stosunku do przynajmniej dwa razy droższego Metza 48 czy FL-36 tracisz:
- trochę mocy
- brak możliwości obracania palnikiem na boki ale nie demonizujmy. W wiekszości zastosowań nie będzie Ci to potrzebne.
- brak motor zoomu. Uciążliwe. Szczególnie w reportażu. Często nie wykorzystasz pelnej mocy ( i tak umiarkowanej) bo zoom lampy dla wygody będzie ustawiony na szeroki kąt.

- z zalet to solidna firma i niewielka waga. Jak podpiąłem Metza 48 to zaraz zacząłem rozglądać się za gripem bo uchwyt e-510 zaczął mi się wydawać za mały.
Moim zdanie - jeżeli masz ograniczony budżet - kupuj!

Korba
28.03.09, 13:33
Dzięki za odpowiedzi. Nie robię reportaży, nie focę zawodowo, do tej pory obywałem sie bez lampy, fotografią sie bawię poprostu. Brak kręcenia na boki chyba jestem w stanie przeżyć. Lampa jest mi potrzebna raczej w pomieszczeniach, np. do doświetlenia fotek z imprezy :) Myslę że ten Metz by mi wystarczył, a kiedyś, wraz z doświadczeniem może przyjdzie czas na zmiany i sprzętu i lampy.
Tumaxa za bardzo nie chcę, bo naczytałem sie o jego awaryjności. Nawet na forum Konica- Minolta gdzie kiedyś działałem opinia o Tumaxie była podobna. Na jaki egzemplarz trafisz- taki masz. Loteria. A Metz to Metz.
Jak kupie- podzielę sie wrażeniami.

P.S. A nie wiecie czy ona działa jednocześnie z wbudowaną? Że np. Metz w sufit, a wbudowana na wprost.

tomg
28.03.09, 15:32
P.S. A nie wiecie czy ona działa jednocześnie z wbudowaną? Że np. Metz w sufit, a wbudowana na wprost.

Jak zamontujesz lampę zewnętrzną to wbudowana się nie otworzy.

voovoo2
28.03.09, 15:36
Wg mnie bedziesz z tego "małego " Matza zadowolony.

marecki
28.03.09, 22:29
...Czy działa TTL i automatyka? ...

W opisie aukcji jest info że automatyka jest. Ciekawa alternatywa do FL'ki, bo tańsza.

Korba
29.03.09, 00:32
Ta lampka jest nie tylko na Allegro. W paru netowych sklepach foto też jest, nawet w lepszej cenie niż ta z aukcji która podałem. Ale te opisy sklepowe jakieś takie niejasne są. Wolałem zapytać tutaj, czy ktoś miał z tą lampką jakies doświadczenia.
Ale chyba i tak ja kupie. Za pare dni :)

jungli
29.03.09, 08:42
Mialem tego Metza, calkiem przyzwoity, jednak Twoje myslenie, ze w pomieszczeniach wystarczy Ci odchylany palnik do gory moze okazac sie bledne, min dlatego ta lampe sprzedalem, doloz do Metza 48, jest w cenie 36R, a jest duzo silniejszy, przy zakupie sprawdz tylko czy korpus palnika obraca sie z odpowiednim oporem, kiedys moze przyjdzie dyfuzor,a chyba nie chcesz zeby lampa Ci sie skladala. W Metzu 36, meczacy jest takze reczny zoom, o ile do kotleta jest ok, to przy czyms ambitniejszym, moze Ci nie starczyc czasu. Odnioslem takze takie dziwne wrazenie, ze ten Metz jest mocniejszy od FL36.
Nie ma co oszczedzac na taniej lampie, dozbieraj i kup cos lepszego nie bedziesz mial w przyszlosci problemu.

hej

XXL
30.03.09, 12:54
W opisie aukcji jest info że automatyka jest. Ciekawa alternatywa do FL'ki, bo tańsza.
Trochę niezbyt jasno napisano w opisie, automatyki własnej (tryb"A") lampa ta nie ma, nie ma również możliwości użycia jej w manualu. Po włączeniu mamy lampę gotową do pracy, ale tylko w TTL. Na zdjęciu w tej aukcji jest fragmentarycznie pokazany tył, ale jest to tył lampy do Canona, natomiast ta do Olympusa wygląda identycznie jak Tumax DSL 880AF-O(http://www.allegro.pl/item584892535_tumax_dsl880af_do_olympus_e410_e500_ e510_e330.html) Metz 36AF-O od tego Tumaxa różni się tylko marką, a co za tym idzie solidnym wykonaniem i działaniem jak przystało na Metza. Tego Tumaxa(880..) absolutnie odradzam, miałem i stwierdziłem że to całkiem do niczego.
Moim zdaniem Metz pod wzgl. możliwości dużo gorzej wypada niż Olympus FL 36. Metz tylko pod wzgl szybkości ładowania góruje nad FL 36. Niestety cenowo FL 36 jest dużo droższa.

marecki
30.03.09, 13:33
Trochę niezbyt jasno napisano w opisie, automatyki własnej (tryb"A") lampa ta nie ma, ...

Metz 48 też nie ma własnej automatyki (tryb A). Dopiero 58 AF-1 ma.

dzemski
30.03.09, 13:53
Tumaxa AFZ386 miałem przez prawie 1.5 roku i nie stwierdziłem żadnych problemów z działaniem lampy poza jednym stykiem, który był mniej wysunięty od pozostałych i trzeba było go czasem pincetką wyciągać (ale to bardzo rzadko). Teraz moja była lampka jest w rękach Rennsporta i działa jak na razie bez problemów. Uważam, że Tumax od tego metza jest zdecydowanie lepszy jesli chodzi o możliwości i siłę światła. Jeśli chodzi o jakośc wykonania to myślę, że będzie podobnie. O Metzach chodzą niestety opinie, że czasem wybuchają im palniki. Gwarancja nie obejmuje palnika, jedynie elektronikę lampy. No i jest tylko roczna.

Peterek
15.04.09, 20:21
Pogrzebałem trochę na stronie Metz'a. Z tego co widać, to jedynie 44 AF-4 O ( z literką "O") i 58 AF-1 są dedykowane do Olympusa. Jeśli chodzi o adaptery SCA to po wpisaniu Olka wyszukiwarka sie wykłada tak jakby nie było odpowiedników. Aha i jeszcze mecablitz 15 MS-1 do makro też w Four-Thirds TTL. :roll: Jestem w kropce bo jest kupa niedrogich ofert na 36 AF-4 (Olympus/Panasonic). Oczywiście szukam lampy która będzie pracować nie tylko w trybie M, bo do tego mam starą analogową "armatę" Metza - 76 z fotocelą.

lekar
15.04.09, 20:23
"Pogrzebałem trochę na stronie Metz'a. Z tego co widać, to jedynie 44 AF-4 O ( z literką "O") i 58 AF-1 są dedykowane do Olympusa. Jeśli chodzi o adaptery SCA to po wpisaniu Olka wyszukiwarka sie wykłada tak jakby nie było odpowiedników. Aha i jeszcze mecablitz 15 MS-1 do makro też w Four-Thirds TTL. :roll: Jestem w kropce bo jest kupa niedrogich ofert na 36 AF-4 (Olympus/Panasonic). Oczywiście szukam lampy która będzie pracować nie tylko w trybie M, bo do tego mam starą analogową "armatę" Metza - 76 z fotocelą."

Masz jeszcze dedykowanego Metz'a 48 AF-1 :wink:

Peterek
15.04.09, 20:47
Ba, sprawdź na stronie http://www.metz-lampy.pl/?/content/czytaj/metz_48af
Wiem, że obsługuje E-TTL ale nigdzie nie piszą o Olku ??? Niby na stronach sprzedawców są opinie, że współpracuje w TTL ale ja do takich opinii podchodzę b. ostrożnie. Wolał bym, żeby to napisał Metz.:lol: No i CENA :???:

lekar
15.04.09, 20:52
Ba, sprawdź na stronie http://www.metz-lampy.pl/?/content/czytaj/metz_48af
Wiem, że obsługuje E-TTL ale nigdzie nie piszą o Olku ??? Niby na stronach sprzedawców są opinie, że współpracuje w TTL ale ja do takich opinii podchodzę b. ostrożnie. Wolał bym, żeby to napisał Metz.:lol: No i CENA :???:

Mam takiego i współpracuje w TTL.

grizz
15.04.09, 20:56
Panowie... regulamin :/

Korba
10.05.09, 22:03
Dumałem, kombinowałem, az w końcu zanabyłem olkową FL36. Z forum, za dobrą cenę. Faktycznie jeszcze jej nie mam, będzie za 2-3 dni. Uznałem że nie ma sensu pchac sie w nie do końca pewne zamienniki. Jak dojdzie i strzelę pare fotek- pochwale się.

ggago
9.08.09, 20:01
podepne się do dyskusji to który jest najbardziej godny polecenia METZ TUMAX , chodzi o to by wszystko działało i było ok

Iwo
9.08.09, 20:42
podepne się do dyskusji to który jest najbardziej godny polecenia METZ TUMAX , chodzi o to by wszystko działało i było ok
heneralnie chwali się tu na forum Metze (i FL-ki rzecz jasna).

maj0nez
9.08.09, 21:17
podepne się do dyskusji to który jest najbardziej godny polecenia METZ TUMAX , chodzi o to by wszystko działało i było ok

ostatnio na forum było że Metz się zacina. Nie lepiej sprzedać Fl-36 i kupić 50 mam tumaxa i fl-50 to ta 50 w zupełności mi wystarcza testowałem ostatnio z SB-600 to Nikon jej do pięt nie dorasta dopiero może Sb-800.