PDA

Zobacz pełną wersję : Grip do E-3 (HLD-4)



Zbyszek_0271
26.03.09, 13:37
Mam taki dziwny problem. Kupiłem gripa do E-3, przy zasilaniu akumulatorami dedykowanymi (oryginały) wszystko działa bez zastrzeżeń. Natomiast po zastosowaniu alternatywnego zasilnia poprzez 6 akumulatorków AA (sprawne, działające cały czas niezawodnie w lampie FL 50) aparat uruchamia się ale po wciśnięciu przycisku migawki do połowy sygnalizuje że bateria jest rozładowana. Przeprowadziłem ponownie ładowanie akumulatorów ale efekt bez zmian. Czyżby były potrzebne wyjątkowo mocne akumulatorki??? Czy sapotkał sie ktoś z takim problemem???? Spróbuję jeszcze na innym komplecie AA.

RE: Poprawiłem tytuł przerabiając gripę na grip

Karol
26.03.09, 13:43
Przeczytaj ten wątek:
https://forum.olympusclub.pl/showthread.php?t=15685
Odszukanie go znalazło mi nie więcej niż 5 sekund :evil:

Zbyszek_0271
26.03.09, 15:17
Dzięki wielkie. Przeczytałem cały i wygląda na to że na aku nie będzie działało. Tylko że w instrukcji która dostałem w pudełku jest tabela i podają że można aku albo baterie alkaiczne wiec nie wiem tak do końca o co chodzi. Nie wiem czy jest sens próbowac na alkaicznych. Tak czy inaczej musze kupić dodatkowy zestaw do lampy wiec dorzuce dwa więcej i spróbuje na nowych. A jak nie pójdzie do troche kicha, wydawało mi się że taki zestaw 6 x AA np po 2500 to bedzie masa energii. Trudno. Pozdrawiam.

heniobe
26.03.09, 16:13
Dzięki wielkie. Przeczytałem cały i wygląda na to że na aku nie będzie działało. Tylko że w instrukcji która dostałem w pudełku jest tabela i podają że można aku albo baterie alkaiczne wiec nie wiem tak do końca o co chodzi. Nie wiem czy jest sens próbowac na alkaicznych. Tak czy inaczej musze kupić dodatkowy zestaw do lampy wiec dorzuce dwa więcej i spróbuje na nowych. A jak nie pójdzie do troche kicha, wydawało mi się że taki zestaw 6 x AA np po 2500 to bedzie masa energii. Trudno. Pozdrawiam.


Przeczytaj co napisałem - wcześniej i dziś po 15ej.

skow
26.03.09, 22:39
wydawało mi się że taki zestaw 6 x AA np po 2500 to bedzie masa energii

Połączone szeregowo to wciąż będzie tylko 2500 mAh
a to znacznie mniej niż 2 x BLM-1 połączone równolegle.

Ramzes_II
26.03.09, 22:53
Połączone szeregowo to wciąż będzie tylko 2500 mAh
a to znacznie mniej niż 2 x BLM-1 połączone równolegle.
Dokładnie tak.
Szeregowo bedzie tak wydajnie jak najsłabsze ogniwo w łańcuchu. Tyle ze bateria ma znamionowe 1,5V a akku ma 1,2V. Są akku o napieciu nominalnym 1,5V - ale są nie dość ze rzadko spotykane, dwa ąe są drogie.
BLM równolegle w gripie - suma pojemnosci obu akku (teoretycznie, ale bliskie praktyce - w rzeczywistości wyglada tak że najpierw prąd idzie z akku o wyższej pojemosci -lepiej naładowanego, po zrównaniu sie potencjałów prąd jest pobierany z obydwóch)

Zbyszek_0271
27.03.09, 13:02
Kupiłem ćwiczebnie baterie alkaiczne 1,5 V i też nic z tego. Ale skoro wszystko działa poprawnie na blm-1 to chyba nie ma co się bawić w serwisy, zamiast 6 akumulatorków kupi się 2 blm i będzie ok. W sumie to nie doczytałem się nigdzie na forum takiej konkretnej odpowiedzi czy chodzi i konkretnie na czym. Pozdrawiam.

skow
27.03.09, 13:19
kupi się 2 blm i będzie ok.

2 to znaczy dwa czy drugi?

Drugi akumulator w gripie nie jest obowiązkowy.

Sebu$
27.03.09, 13:57
Kupiłem ćwiczebnie baterie alkaiczne 1,5 V i też nic z tego. Ale skoro wszystko działa poprawnie na blm-1 to chyba nie ma co się bawić w serwisy, zamiast 6 akumulatorków kupi się 2 blm i będzie ok. W sumie to nie doczytałem się nigdzie na forum takiej konkretnej odpowiedzi czy chodzi i konkretnie na czym. Pozdrawiam.

no toś źle czytałeś bo było :


:cry: faktycznie .... po włożeniu naładowanych 6-iu aku Eneloopek, jest info na czerwono ,że bakterie słabe :evil: :evil: :evil:
tylko dlaczego ?! 6 x 1,2 V = 7,2 V czyli tyle samo ile otrzymuje się z BLM`a

....



i wychodzi na to, że koszyczek przeznaczony jest tylko i wyłącznie jako awaryjne zasilanie i to bakteriemi 1,5 V a nie z aku 1,2 V :cry:
dla zainteresowanych podaje link do instrukcji (http://www.olympus.co.jp/en/support/imsg/digicamera/download/manual/esystem/man_hld4_e.pdf)w pdf`ie
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
"doczytałem" się w instrukcji że z bateriami to tylko ... use only in emergencies :evil:
i wszystko jasne ... używamy tylko i wyłącznie BLM`ów

czyli w gripie stosujesz BLM`a .... jeden lub dwa, ale nie baterie lub akumulatorki typu AA

heniobe
27.03.09, 19:09
no toś źle czytałeś bo było :



czyli w gripie stosujesz BLM`a .... jeden lub dwa, ale nie baterie lub akumulatorki typu AA

Mam z HLD4 + E30 nieco inne doświadczenia, pisałem o tym.
pozdrawiam hb.

Sebu$
27.03.09, 20:48
Mam z HLD4 + E30 nieco inne doświadczenia, pisałem o tym.
pozdrawiam hb.

przeczytałem od poczatku , kolejny raz też i nic poza "Gripa do E-3 (HLD-4) " nie ma nic o E-30 może Ci się cyferki poprzestawiały ? ....

gdzie pisało o E-30 ? Czy aby na pewno w tym wątku ?

przetarłem monitor i właczyłem filtr aby wszystkie pyłki poleciały i dalej nic .... ale skoro pisało to niech Ci będzie .... może moje oczka wymagają regeneracji :(

E-30 z grip`em ma "podobno" inne ustwienia umożliwiajace stosowanie baterii lub aku. Ale E-3 tego nie ma. A mowa jest o E-3 :evil:

heniobe
27.03.09, 21:06
przeczytałem od poczatku , kolejny raz też i nic poza "Gripa do E-3 (HLD-4) " nie ma nic o E-30 może Ci się cyferki poprzestawiały ? ....

gdzie pisało o E-30 ? Czy aby na pewno w tym wątku ?

przetarłem monitor i właczyłem filtr aby wszystkie pyłki poleciały i dalej nic .... ale skoro pisało to niech Ci będzie .... może moje oczka wymagają regeneracji :(

E-30 z grip`em ma "podobno" inne ustwienia umożliwiajace stosowanie baterii lub aku. Ale E-3 tego nie ma. A mowa jest o E-3 :evil:

Doceniam twoją pedanterię ale poza właścicielami niewątpliwie najsłuszniejszej E3 są jeszcze właściciele innych puszek m.in E30. Czytając tę dyskusję mogą się poczuć zdezorientowani. Temat jest dość nowy, zatem pozwoliłem sobie wspomnieć o własnych w tym zakresie doświadczeniach. Jest drugi wątek na ten temat. Myślę , że to nic zdrożnego, jeśli Cię jednak uraziłem to przepraszam.

Sebu$
27.03.09, 21:16
Doceniam twoją pedanterię ale poza właścicielami niewątpliwie najsłuszniejszej E3 są jeszcze właściciele innych puszek m.in E30. Czytając tę dyskusję mogą się poczuć zdezorientowani. Temat jest dość nowy, zatem pozwoliłem sobie wspomnieć o własnych w tym zakresie doświadczeniach. Jest drugi wątek na ten temat. Myślę , że to nic zdrożnego, jeśli Cię jednak uraziłem to przepraszam.

.... wiem że jest drugi wątek na ten temat .... i dotyczy E-30 a nie najsłuszniejszego E-3 ;) .

Gdyby była mowa również o E-30 to nie było by tak pisane tylko podany by był odnośnik do tego wątku i kropka. Bo w mniej słusznym E-30 jest dobra opcja wyboru rodzaju zasilania ogniwami typu AA.

Mowa była o E-3 a nie o E-30, a to w tym przypadku jest kolosalna róznica z zyskiem dla bardziej w tym przypadku słu ...... , aaaa mniejsza o to ;)

.... i nie jestem obrażony :wink::)

Zbyszek_0271
30.03.09, 07:49
Po wnikliwej analizie wszystkich wypowiedzi stwierdziłem (mój własny wniosek niekoniecznie słuszny), że jedyne słuszne rozwiązanie to stosowanie 1 lub 2 blm-ów. A ten koszyczek to może dodają właśnie ze względu na E-30 skoro ma możliwości ustawiania źródła zasilania??? Ze swojej strony uważam temat za zamknięty. Dziękuję za wszelkie informacje. Wniosek: trzeba kupić 2 parę blm-ów. Pozdrawiam.

ektomek
10.01.10, 20:41
Odświeżę trochę temat gdyż nie chcę zakładać nowego. Mam pytanie do użytkowników gripa HLD-4. Pokrętło mocowania gripa do aparatu jest zintegrowane z gwintowanym trzpieniem. U mnie tenże trzpień ma mały luz i po przykręceniu do aparatu czuć już dosyć wyraźnie, że aparat i grip nie stanowią jednej zwartej konstrukcji. Czy spotkaliście się z takim przypadkiem. Nie ukrywam iż jest to trochę denerwujące aczkolwiek rozumiem,że powieszenie kilograma sprzętu na gwintowanej śrubce może z czasem doprowadzić do poluzowania się tych części. Czy może ten typ tak po prostu ma?

Lailonn
13.01.10, 11:40
U mnie wszystko pasuje jak ulał.

niwi
13.01.10, 12:06
u mnie jest ok

arhtus
12.03.10, 00:15
Witojcie :grin:
Zbieram się do zakupu wspomnianego gripa do mojej Łetrzy i tak mnie niepokoi to czy taki zestaw będę miał w czym nosić.
Może chce się komuś zmierzyć jak gruby jest hld4 tzn o ile zwiększa wysokość E3, wiem że ze zdjęć można coś tam wywnioskować, ale...
Posiadam plecak Lowepro Flipside300 i tak średnio mi to wygląda.
Będzie uwierał w krzyż:?::wink:

Sebu$
12.03.10, 00:32
hmmmmm, grubość albo wysokość ;) to około 4.7 cm

głębokość to około 6,9 cm
szerokość to ok 13.3 cm

wymiary tak plusk minusk :mrgreen:


.

Lailonn
12.03.10, 00:35
Do slingshota 200 się mieściło choć na styk, więc do flipside'a też ci wejdzie ;)

arhtus
12.03.10, 00:41
Dzięki
Więc trza liczyć tak z pinć cm.
Oj to jednak chyba będzie uwierać :???:

Sebu$
12.03.10, 00:44
Dzięki
Więc trza liczyć tak z pinć cm.
Oj to jednak chyba będzie uwierać :???:

nie będzie :wink: , przyzwyczaisz się .... :twisted:


.

arhtus
16.04.10, 21:01
Po obcowaniu przez jakiś czas z E1 z podpiętym gripem (tu muszę wyrazić moje odczucia z tego związku :mrgreen: no po prosty bajka i dziwię się że olek przy projektowaniu 3 nie bazował na dziadku) wreszcie zanabyłem hld4 i się rozczarowałem.
Po podłączeniu do trójki zestaw taki robi się naprawdę wielkim, nieporęcznym klocem. Ręka przy kadrowaniu poziomo ma co prawda dodatkowe podparcie i w takiej pozycji trzyma się całkiem dobrze, ale już kadrując w pionie jest masakra.
Kto to w ogóle projektował :shock: :!: niewygodne toto do bólu.
Dodatkowo tak jak wspomniał ektomek całość nie stanowi monolitu - da się odczuć ruch obu części względem siebie.
Chciałem jeszcze zapytać czy w zestawie do gripa standardowo dodawany jest koszyk na paluszki. Kupiłem używkę i takowego nie dostałem :cry:

A jeszcze chciałbym wystosować następujący postulat do Olympusa
- proszę przy projektowaniu E-5 zaadoptować budę po Dziadku:mrgreen::wink:

Sebu$
17.04.10, 08:22
koszyczek jest w komplecie, ale i tak go nie będziesz używać ... ;)

(omawiane było na początku wątku)


.

Sebu$
18.04.10, 12:09
Dodatkowo tak jak wspomniał ektomek całość nie stanowi monolitu - da się odczuć ruch obu części względem siebie.




dziś podłączyłem grip`a i nic się nie trzęsie, nic nie rusza, stanowi "jedność" z body. Nie ma najmniejszego luzu :)
a samo kadrowanie w pionie czy poziomie jest OK i nie odczuwam różnicy .... no może wizjer nie jest w tym samym miejscu ;)


.

Saboor
18.04.10, 14:39
dziś podłączyłem grip`a i nic się nie trzęsie, nic nie rusza, stanowi "jedność" z body. Nie ma najmniejszego luzu :)
a samo kadrowanie w pionie czy poziomie jest OK i nie odczuwam różnicy .... no może wizjer nie jest w tym samym miejscu ;)


.
no właśnie ja łażę z gripem o początku posiadania E3 i wszystko jest ok. może to dlatego że nie miałem kontaktu z E1.
MSZ : trzyma się dobrze, nic się nie telepie ( grip+E3 po skręceniu to jedno ) a po założeniu do gripa paska na nadgarstek jest super.
Pozdrawiam

arhtus
18.04.10, 19:38
no właśnie ja łażę z gripem o początku posiadania E3 i wszystko jest ok. może to dlatego że nie miałem kontaktu z E1.
MSZ : trzyma się dobrze, nic się nie telepie ( grip+E3 po skręceniu to jedno ) a po założeniu do gripa paska na nadgarstek jest super.
Pozdrawiam

Siemka
Nie no aż tak żeby się coś telepotało to nie jest, ale czuć że zestaw nie jest "jednością":wink:. Co do wygody kadrowania w pionie grip jednak mógłby być lepiej zaprojektowany. Wydaje mi się że po części winę za to ponosi sposób umieszczenia komory na baterie, a raczej jej klapka.

Faktycznie może to przez tego Dziada :mrgreen: bawię się z nim dopiero jakieś trzy tygodnie i mogę powiedzieć że tego z gripem się dopiero wygodnie trzyma, polecam. Uważam że to genialny aparacik naprawdę polecam, aż miło sobie potrzymać:mrgreen:
Gdyby miał troszkę większą rozdzielczość matrycy i większy wyświetlacz to byłby mój nr1 :wink:

Saboor
18.04.10, 20:23
Siemka
Nie no aż tak żeby się coś telepotało to nie jest, ale czuć że zestaw nie jest "jednością":wink:. Co do wygody kadrowania w pionie grip jednak mógłby być lepiej zaprojektowany. Wydaje mi się że po części winę za to ponosi sposób umieszczenia komory na baterie, a raczej jej klapka.

Uhm prawda ! Ergonomii przy chwycie pionowym brak grip jest trochę klockowaty i Masz rację gdyby akumulatory były np. umieszczone wzdłużnie
można by inaczej zaprojektować tę część gripa.
Trzeba się po prostu przyzwyczaić :lol: .
Pozdrawiam

dominius
20.04.10, 10:05
Do mnie HLD-4 dotarł wczoraj w ramach promocji E-30. Moje uwagi to rzeczywiście mógł być bardziej wyprofilowany(dopasowany do spodu body) a tak wygląda jakby ktoś przykleił kawałek cegły do spodu ;) ale może to takie moje pierwsze odczucia bo nigdy wcześniej nie widziałem gripa podłączonego do aparatu na żywo i może się przyzwyczaję wzrokowo. Co mnie irytuje w pracy z gripem to niemożność swobodnego podparcia sobie aparatu lewą ręką za spód i częściowo za obiektyw w celu pewniejszego chwytu. Tak się przyzwyczaiłem pracując z aparatem począwszy od kompaktu(z nakręconą tulejką na obiektyw) i taki chwyt sobie wyrobiłem. Teraz grip mi trochę przeszkadza jak kadruję w poziomie.

Alleg_pl
20.04.10, 10:25
Saboo zlituj się z tą sygnaturką. Regulamin

krzysimirn
20.04.10, 11:07
Kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia oraz tego jakie duże macie dłonie.

dominius
20.04.10, 11:28
Kwestia tylko i wyłącznie przyzwyczajenia oraz tego jakie duże macie dłonie.
No ja mam "dłonie pianisty" - szczupłe i długie palce.