PDA

Zobacz pełną wersję : Saab, Freja i Ikeja czyli nasza Szwecja



krzysgro
24.03.09, 23:56
Hej!

Przyszedl czas na podzielenie sie wlasnymi zdjeciami, w oczekiwaniu na wiosne uzupelniamy nasze Olkowe zestawy (ja i zona, zdjecia sa mieszanego autorstwa :) i wyciagamy z szuflady zeszloroczne wprawki. Dziekuje za wszystkie uwagi, komentarze i slowa pociechy :)


Kamienny drakkar stojacy na tym klifie od 1400 lat, pewnie zabral bezimiennego Wladce w ostatnia podroz...

droplet
25.03.09, 00:33
Nie jestem może referencyjny ale mam wrażenie jakby zdjęcia były za ciemne a przy okazji mało kontrastowe.
Wolałbym jednak, żeby ktoś to potwierdził albo nie, żeby autora niepotrzebnie nie stresować.

taztaz
25.03.09, 00:37
Nie jestem może referencyjny ale mam wrażenie jakby zdjęcia były za ciemne a przy okazji mało kontrastowe.
Wolałbym jednak, żeby ktoś to potwierdził albo nie, żeby autora niepotrzebnie nie stresować.

Masz racje,trochę ciemne. Do mnie jakoś nie przemawiają.

krzysgro
25.03.09, 00:57
Po Waszych postach wzialem sie za kalibracje monitora i faktycznie, zdjecia sa zdecydowanie za ciemne... My fault, to pewnie wszystkie inne tez skopane, niedobrze niedobrze...

k@czy
25.03.09, 05:06
no coś nie bałdzo...

krzysgro
25.03.09, 12:26
Szybki test, powiedzcie prosze czy tutaj tez widac podejrzane i uogolnione przyciemnienie zdjec? Mam Samsunga 226BW, podobno bestia ciezko wspolpracuje z kontrastem i biela.
6-9

dreptak
25.03.09, 13:31
Monitor masz całkiem przyzwoity, nie jest zły. Zdjęcia ( te pierwsze ) są nie najlepszej jakości i to raczej nie wina monitora.
Te drugie są zdecydowanie lepsze.

Agulka
25.03.09, 13:47
Tak, za przedmówcą, ostatnie mnie osobiście też wydają się lepsze, w każdym razie nie są tak ciemne jak pierwsze.
A moją uwagę najbardziej przykuło P9067494, fajne miejsce, na nim najbardziej bym się skupiła kombinując coś z kadrem (może nie tak centralnie, chociaż wiem, że taki był zamysł tej foty). No i jeśli miałabym możliwość to na pewno bym tam wróciła przy jakiejś bardziej dramatycznej pogodzie.

Ania_
25.03.09, 14:44
Zgadzam się z resztą. Zwróć uwagę na 6te zdjęcie, na pierwszym planie masz masę trawy i nic poza tym. Puste takie trochę, nie wiadomo czy patrzeć na niebo czy na ziemię. :wink:

K_Puchatek
26.03.09, 21:02
Za przedmówcami, poza tym Numeruj fotki - będzie łatwiej się odnieść...:wink:
Najlepiej MSZ trzecie z drugiej serii...
Pozdrawiam

krzysgro
27.03.09, 01:51
Bardzo dziekuje za konkretne uwagi, numeracja zostanie znormalizowana :)

Pierwsza seria robiona na Ales Stenar, grobowcu lodziowym na samiutkim poludniowym koncu Szwecji. 3 zdjecie z drugiej serii to jedno z moich ujec Brahehus na wielkim jeziorem Vättern, siedziby rodu Brahe z XVIIw. wiszacego na urwisku 180 metrow nad brzegiem. Tuz obok jest miasteczko gdzie narodzily sie tzw. polkagris czyli te smieszne, slodko-mietowo-czerwono-biale laseczki :)

Rafał Czarny
27.03.09, 06:57
Foty czarno-białe lubią mocne kontrasty. U Ciebie jest mdło. Ładnie kadrujesz - masz wyczuwkę do komponowania kadru.

jerryg3
28.03.09, 00:46
pierwsza partia jest poprostu niedoświetlona

krzysgro
1.04.09, 23:36
Witam serdecznie

Po pierwszych bojach z e-3 i zuiko 50mm okazuje sie, ze obiektyw ma fantastyczne mozliwosci, ze drobiazg przyrodniczy uwielbia uciekac z GO i ze nawet leciutki podmuch wiatru potrafi zburzyc najlepsza kompozycje :)

Pogoda byla ponura w tym tygodniu, wrzucam zatem kilka wprawek kolorowo-abstrakcyjnych.

10 - opuszczona chatka, znaleziona przypadkiem w czasie spaceru, na pewno do niej wroce
11,12 - zwykle domowe przedmioty, troche nienaturalnie ujete
13 - kolorowy szlak
14 - konstrukcja na srodku pola, stoi ot tak sobie ale te lancuchy budza niepokoj...