PDA

Zobacz pełną wersję : Tła !



xrebelxsoulx
24.03.09, 17:46
hej : )

chciałam was zapytać. w fotografii studyjnej używacie teł polipropylenowych czy kartonowych ? czytałam na różnych porach ze poli, są gorsze...ale ja np. kupiłam owe tło i nie uważam, żeby było złe. co do kartonowych to nigdy nie miałam z nimi styczności. stąd właśnie pytanie jak się na opba rodzaje zapatrujecie?

i druga sprawa... lubię zdjecia na których tło nie jest banalne, podobają mi się strasznie ornamenty. nie spotkałam się nigdzie z takim tłem i myślałam, żeby spróbować kupić któryś z powyższych rodzajów teł i po prostu pomalować farbą lub spreyem. który rodzaj będzie do tego lepszy i czy wogóle myślicie że cos takeigo się uda :?:

pozdrawiam !

mynameisnobody
24.03.09, 17:54
tło pod tytułem chroma key (zielone np.) i w PSie dorobisz dowolne ornamenty

RadioErewan
24.03.09, 18:04
hej : )

chciałam was zapytać. w fotografii studyjnej używacie teł polipropylenowych czy kartonowych ? czytałam na różnych porach ze poli, są gorsze...ale ja np. kupiłam owe tło i nie uważam, żeby było złe. co do kartonowych to nigdy nie miałam z nimi styczności. stąd właśnie pytanie jak się na opba rodzaje zapatrujecie?

i druga sprawa... lubię zdjecia na których tło nie jest banalne, podobają mi się strasznie ornamenty. nie spotkałam się nigdzie z takim tłem i myślałam, żeby spróbować kupić któryś z powyższych rodzajów teł i po prostu pomalować farbą lub spreyem. który rodzaj będzie do tego lepszy i czy wogóle myślicie że cos takeigo się uda :?:

Tła kartonowe są lepsze choć droższe i mniej trwałe.
Możesz pomalować dowolny podkład. Wacek maluje płytę pilśniową, ja używam teł farbowanych lub malowanych czymś, co przypomina farbę olejną (chlorokauczuk?).


tło pod tytułem chroma key (zielone np.) i w PSie dorobisz dowolne ornamenty

Tła nadające się do kluczowania mają wiele wad i dlatego nie używa się ich zbyt często. Zmieniają kolor fotografowanych obiektów (kluczowanie po chrominancji odejmuje ze zdjęcia kluczowany walor by zlikwidować zielone/niebieskie zafarby na krawędziach).
Tło takie wymaga tez świetnego oświetlenia, co dla wielu może być zbyt kosztowne/za trudne.

Pozdrawiam

xrebelxsoulx
24.03.09, 18:05
tylko, że ja ps'em nie umiem się obsługiwać. z resztą trudno mi się do niego przekonać. nie chce się bawić w jakieś mocniejsze przerabianie zdjęć...

RadioErewan
24.03.09, 18:14
tylko, że ja ps'em nie umiem się obsługiwać. z resztą trudno mi się do niego przekonać. nie chce się bawić w jakieś mocniejsze przerabianie zdjęć...

Do kluczowania po chrominancji to oprócz PS trzeba kupić oprogramowanie za $500+, choć nie ma potem wielkich kłopotów, kilka kliknięć i magia się dzieje.

Pozdrawiam

droplet
24.03.09, 18:51
Ja kupiłem sobie tło poli bo kosztowało tylko 25zł i przy większej GO dostaję morę.
Wolę papier ale jest drogi

Mirek54
24.03.09, 19:01
http://www.youtube.com/watch?v=w6brdwY-dvU

RadioErewan
24.03.09, 19:14
http://www.youtube.com/watch?v=w6brdwY-dvU

Świetny materiał poglądowy, tylko w studio foto trudno użyć halogenów budowlanych. :-)
Dwie lampy z rozpraszaczami to już wszystko, co niektórzy w studio posiadają.

Pozdrawiam

OBYWATELGC
24.03.09, 20:17
RadioErewan a jakie oprogramowanie taką magie robi jeżeli możesz zdradzić :) bardzo proszę
Pozdrawiam

RadioErewan
24.03.09, 20:27
Na przykład to:
http://www.digitalanarchy.com/primatte/main.html
Polecam filmy instruktażowe.

Pozdrawiam

OBYWATELGC
24.03.09, 20:56
Dziękuję bardzo :)
Pozdrawiam