PDA

Zobacz pełną wersję : C765 czy Sony 717?



Rick van Dyke
7.09.04, 20:13
C765- zoom, maly, ISO64, kolory Olka:)

F717- pewniej sie trzyma, makro 2cm, 5Mpix, hologram AF, Zeiss

Co radzicie wybrac? Obecnie 717 jest w takiej cenie ze mozna by go smialo kupowac. ALe czy nie jest juz za stary?

Olek 1600pln, a Sony 2500?

Co wybrac by w przyszlosci nie zalowac?

wheelerek
7.09.04, 23:53
Chyba nikt Ci nie odpowie na to pytanie jeœli nie sam sobie nie odpowiesz - do czego Ci aparat... Każdy sprzęt ma swoje zalety i jakieœ swoje wady - więc musisz sam sie zdecydować co dla Ciebie jest priorytetem..
Spoœród tych dwóch, o których wspomniałeœ, ja widzę dwa najważniejsze kierunki, nad którymi sie powinieneœ zastanowić:
- czy" aż" 10x zoom Olka, a więc "zwierzštka w Tatrach".. i trudnoœci o zmroku?
- czy doskonały Hologram AF w F717, a więc "jam session" w półmroku piwnicy.
CO NIM BEDZIESZ ROBIŁ!??
To tak w skrócie.. bo generalnie to Sony jednak bardziej wypasiony (lepsza matryca.. mocny aku.. stopka.. ISO800.. 30 s) ale za to Olek trzaska seriami.. znacznie tańszy... i lżejszy, co też może zaważyć hehehe..
Jednak na pewno nie sugeruj sie cenš - za chwile i tak zapomnisz ile wydales..
za to dokladnie poczytaj co mowiš ludzie na necie np. na http://www.recenzje.net.pl/
a jak już kupisz to pamiętaj, że to nie aparat robi fotki tylko Ty...
pozdrówka

Rick van Dyke
9.09.04, 16:22
Napewno duze znaczenie ma tu roznica w cenie tych dwoch aparatow.
Napewno zalezy mi na makro poniewaz lubie pstrykac przyrode z bliska. Nie bede tu mowil o roznych zwyklych okazyjnych fotkach bo do tego mam Olka D-560. Lustrzanka robie tez fotki w nocy, niebo, gwiazdy, Ksiezyc...Wiec napewno ISO400 bylo by przydatne, co do 800 w Sonym to nie wiem, bo ponoc szumi niezle. Zwierzatek jak narazie cyfra nie robilem, raz probowalem ale zapadal juz zmierzch wiec moj olek sobie z tym nieporadzil.
Weelerek co masz na mysli mowiac:"olek trzaska seriami.."? :)
Jak narazie jestem bardziej za Sony choc sentyment podpowiada mi Olka hehe no i kasa :(

wheelerek
9.09.04, 17:56
eee. seriami? tzn że potrafi zrobić (nie mierzylem hehe, ale tak podaję) 2.7 zdjęcia na sekundę, a w trybie HQ nawet 12 fotek za jednym naciśnięciem...
ja używam np. jak mój chlopak gra w tenisa.. fajnie wychodzi.. :)
jak chcesz makro to Ollie jest cudny, juz z 3 cm, kolory ma pelne.. bączka w kwiatuszku udalo mi sie chwycić :)
a i nocne niebo też Ci zrobi, choc szumi juz niezgorzej.. więc NR (redukcja) w aparacie musi być złączona, no i statyw się będzie kłaniać.. bo te 15 sekund trzeba jakoś wytrzymać. za to na pewno w nocy musisz ustawiać manualem, więc "zwierzątka nocne" trzeba sobie odpuścić. Tylko w słońcu :)))
aha, soniak ma jaśniutkie szkło.. wiesz? TO DUUŻY PLUS!
Nie wiem na ile ważna jest kasa.... - mówie Ci raz jescze: jeśli bierzesz pod uwagę jakiś droższy model, to znaczy że Cie stać.. a to oznacza że nie powinieneś "oszczędzać", bo to się nie opłaca - tylko kup taki, jak naprawde POTRZEBUJESZ!
pozdro...

MichelCat
9.09.04, 23:55
Ale jest jedna wielka wada SONY F717. Brakuje mu RAWa. Z własnego doświadczenia wiem, że RAW w fotkach choćby nocnych jest niezastąpiony, można operować na nim dowolnie. Wiele razy tego doświadczyłem na moim olku., to samo teraz mam na 300D. chociaż z drugiej strony olek którego chcesz, też nie ma RAWa. Pomyśl może nad olkiem C5050, olkiem c5060, canonem G5 (podobna cena co F717).

Rick van Dyke
13.09.04, 16:09
No tak RAW, ale jak bym mial kase na f828 ktory ma RAWa to raczej bym go nie kupil bo z tego co czytalem to ma duze szumy, aberracaje, i jeszcze troche tego bylo. Olka 8080? Ten ma z kolei beznadziejne makro. Zostaje w podobnej cenie Nikon 5700, lub nieco drozszy 8700. ALe mnei na nie nie stac, no chyba ze bym poczekal do nowego roku az sie ceny zmienia.
Sek w tym, ze f717 juz chyba przestal byc produkowanmy i go wyprzedaja. W polsce nagle zaczal drozec. A niemczech taniec ale juz go w ofertach nie ma.
Jak nie uda mi sie kupic sonego do 2,5k PLN to pozostaje mi c765, albo poczekac az cos lepszego z tych powyzej zacznie taniec

MichelCat
13.09.04, 16:24
a czemu nie olek c5060? Można dostać już go za 2400 zl.

Rick van Dyke
14.09.04, 18:14
5060? NIe ma EVF, ciemny objektyw,maly zoom...no i ten design :)
Niepasuje mi jednym slowem 8)

MichelCat
14.09.04, 19:35
ten brak EVF to jednak zaleta... spróboj robić zdjęcia serią śledząc jednocześnie obiekt w wizjerze...

Rick van Dyke
26.09.04, 16:56
Udalo sie!:) Mam 717 od wczoraj:D Troche sie dziwnie patrzy na fotki bo kolorystyka inna :roll: ALe mozna sie przyzwyczaic :lol: Jednak z Olkami nie zamierzam sie rozstawac:) Dzieki za wszelkie rady