PDA

Zobacz pełną wersję : Mój pierwszy raz



Shadok
22.03.09, 02:29
Witam wszystkich,
Będę wdzięczny, jeśli pozwolicie mi skorzystać z waszej wiedzy i oka, aby moje amatorskie pstrykanie zamienić w fotografowanie (na wstępie zakładam, że jest to możliwe). Spróbuję coś wstawić na początek.
(http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ef8af59a7b354257)

e-510
22.03.09, 10:37
Witam wszystkich,
Będę wdzięczny, jeśli pozwolicie mi skorzystać z waszej wiedzy i oka, aby moje amatorskie pstrykanie zamienić w fotografowanie (na wstępie zakładam, że jest to możliwe). Spróbuję coś wstawić na początek.
(http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=ef8af59a7b354257)

Witaj.

Podoba się niecodzienne spojrzenie na 1.jpeg i 3jpeg.z naciskiem na ostatnie właśnie.
Ogonek chętnych do podziwiania uroków Paryża,bardzo fotogeniczny - co bym zmienił,to sposób kadrowania - pionowy(pokazac więcej konstrukcji) i ciąc na wysokości końca chodnika.
Mimo to, fotka fajna - widziałem setki zdjęc Eiffla ale podobnego ujęcia nie przypominam sobie.

3jpeg- mam takie skojarzenie,że tak mniej więcej będzie wyglądał legendarny tunel w naszej ostatniej podróży.;)

2jpeg - to już zwykły pstryk,z bałaganem w kadrze,na uwagę zasługuje jedynie fakt,że żywe konie nawiązują do kamiennego ale to trzeba wypatrzyc...

Oko masz dobre i ciekawe.Będę tu zaglądał.;)

Pozdrawiam

ksb
22.03.09, 10:39
Zdjęcia ciekawe.

Peter1976
22.03.09, 11:04
Witaj !!

1 i 3 świetnie wypatrzone-czyli oko masz jak trzeba, teraz tylko czas !!!

Pozdrawiam !!

Issac
22.03.09, 11:25
3'ka mi się podoba :)

lekar
22.03.09, 11:28
Witaj,
MZ 1 fajne a 3 świetne, tak trzymaj :wink:

sf996
22.03.09, 15:08
Trzecie bardzo fajne , w pierwszym pokazałbym więcej konstrukcji .Pokaż coś jeszcze .
Pozdrawiam

Shadok
22.03.09, 17:58
Serdecznie dziękuję za wszelkie wskazówki. Jestem nieco zaskoczony tak przychylnym przyjęciem. Niestety, w 1 pokazanie większej części konstrukcji nie było możliwe - była tam tylko jednolita, gruba, stalowa belka. Dlatego przyciąłem dół. Co do 3 - przyznam, że po przeglądzie wątków w tym dziale, miałem niejakie nadzieje na dobry odbiór tego zdjęcia. Obawiałem się tylko bury za obróbkę, która sprawia mi sporo kłopotu.
Postaram się coś jeszcze pokazać. Będą to zdjęcia o różnej tematyce. Czasem może zbyt osobiste, aby stanowiły wartość same w sobie. Czasem nie udało mi się oddać tego co widziałem. Liczę, że podpowiecie dlaczego. Pozdrawiam.

Ramzes_II
22.03.09, 18:10
O kardach się nie wypowiadam, bo to tez nie jest moja mocna strona, ale jesli chodzi o obróbke to troche zmasakrowałeś ostrzeniem. Zbyt agresywnie wyostrzone. Aż kłuje w oczy, nawet na miniaturach widać ze cos z fotką nie tak.

e-510
22.03.09, 18:27
Wszystkie trzy zdjęcia są dobre.
5-tka nawet bardzo dobra ale wywołaniem położyłeś ten ładny miejski pejzaż.
6-tka jest najlepsza,właściwie rewelacyjna dzięki tak pokazanym,ciekawym roślinom,które wyglądają tu niczym drzewa z krainy Oz.;) Znów,obróbka nie dodała a ujęła świetnemu zdjęciu.

Na wszystkich ostatnich zdjęciach,zachowałeś poprawną kompozycję i pokazałeś ciekawy motyw.Brakuje tylko jednego w Twoich pracach - podszkolic się w sztuce suwaczkowej.;)

Aha,katedra w Paryżu,lepiej by tu wyglądała w B&W,mz.

kasprzyk
22.03.09, 18:47
Ostatnie z pierwszej serii kapitalne, 1-nczka ciekawe spojrzenie, jakiego inni nie pokazywali ;)
pzdr

K_Puchatek
22.03.09, 20:04
MSZ (nie napiszę nic nowego...:wink:) najlepsza 3, 1 - bardzo fajne (inne) spojrzenie na temat, natomiast 4,5,6 - ciekawe kadry ale coś nie tak z obróbką...
Pozdrawiam

Shadok
22.03.09, 20:32
Dziękuję za opinie i uwagi. Obróbka komputerowa to dla mnie całkowita nowość. Przeanalizowałem swoje czyny i potwierdziły się Wasze podejrzenia: zbyt agresywne wyostrzenie, a w 5 jeszcze odszumianie, zaszkodziły tym kadrom. Powalczę z tą materią i pokażę czego dokonałem. Muszę tylko pozyskać jakiś program do obróbki. Olympus Studio 2 odmówił dziś dalszej bezpłatnej współpracy.

tank_driver
22.03.09, 22:05
Shadok, jedynka rewelacyjna, powiedz mi, gdzie upolowałeś tą piątkę ?

Shadok
23.03.09, 10:16
Piątka to zdjęcie z Europa Park. Tam można znaleźć więcej ciekawostek, ale były to moje pierwsze zdjęcia i nie wszystkie ujęcia wyszły jak trzeba.

dreptak
23.03.09, 10:29
Ostanie trzy zdjecia bardzo mi się podobają. Ciekawe ujecia . Niestety zeby nie było za dobrze to obróbka się kłania za ostre . Naprawdę ciężko sie je ogląda (

tank_driver
23.03.09, 10:36
Shadok - ciekawe że nie zauważyłem, a byłem tam trzy razy :)
To w części francuskiej ?

A swoją drogą, nie mieszkasz Ty w mojej okolicy ?

Pozdrawiam !

Peter1976
23.03.09, 13:08
Dziękuję za opinie i uwagi. Obróbka komputerowa to dla mnie całkowita nowość. Przeanalizowałem swoje czyny i potwierdziły się Wasze podejrzenia: zbyt agresywne wyostrzenie, a w 5 jeszcze odszumianie, zaszkodziły tym kadrom. Powalczę z tą materią i pokażę czego dokonałem. Muszę tylko pozyskać jakiś program do obróbki. Olympus Studio 2 odmówił dziś dalszej bezpłatnej współpracy.

Jeżeli chodzi o podstawowe korekty i wyostrzenie to Olympus Master 2 wystarczy !!

Ja przynajmniej staram się mało ingerować w kadry i często ograniczam się tylko do tego programu !!

Pozdrawiam !!

Shadok
23.03.09, 17:19
Do tank_driver: to było na tyłach kolejki szwajcarskiej. Jeśli ty mieszkasz we Francji, to ja zdecydowanie nie mieszkam w twojej okolicy.