PDA

Zobacz pełną wersję : Olympus C-120



doggydogg
1.07.03, 21:38
Witam !
Niedawno stalem sie " szczesliwym " posiadaczem Olka C-120.
Czy ktos z forumowiczow moze podzielic sie uwagami na temat tej maszyny ??
Jak najlepiej robic nia zdjecia ( czy sie wogole do tego nadaje :wink: ).
Probowalem i bez uzycia zooma jedne sa wyrazne ostre a inne takie sobie.
Przy zoomie jest tez to samo na jednym postac jest wyrazna , a na innym widac juz wyrazna "pikseloze".
Wiem ze nie jest to moze sprzet najwyzszych lotow , ale kasa :( nie pozwolila na nic lepszego.

Arras
2.07.03, 00:21
A ja miałem kiedyś C-120 i bardzo sobie go chwaliłem/chwalę. Może rzeczywiście nie jest wysokich lotów ale 2 milionowa matryca mimo wszystko robi swoje. Największe jego wady które mi dokuczały to za krótki czas otwarcia przesłony (migawka) oraz za "cienka" lampa błyskowa dająca efekty pod warunkiem że obiekt fotografowany nie stoi dalej niż 2 m. Poza tym aparat jak za takie pieniądze rewelacja. Dość teorii, teraz przykłady:

http://rzeszow.aq.pl
http://arrasweb.w.interia.pl

wszystkie zdjęcia na tych stronach zostały zrobione właśnie C-120

Pozdrawiam!

doggydogg
2.07.03, 09:24
Witam !
Obejrzalem twoje zdjecia i jedno pytanko - czy przed ich publikacja uzywales jakiegos programu graficznego ( polepszaczy ) ???
Twoje fotki w porownaniu z tymi ktore mi wychodza sa idealne, wiec blad musi lezec po mojej stronie.

Arras
2.07.03, 11:26
Witam !
Obejrzalem twoje zdjecia i jedno pytanko - czy przed ich publikacja uzywales jakiegos programu graficznego ( polepszaczy ) ???
Twoje fotki w porownaniu z tymi ktore mi wychodza sa idealne, wiec blad musi lezec po mojej stronie.

Czasami poprawiam barwę kolorów w Corelu ale to wszystko. A i tak te na stronie są gorsze od tych co mam na dysku ponieważ umieszczając na serwerze musiałem zastosować 25-punktową kompresję JPG zmniejszając rozmiar oraz pogorszając nieznacznie jakość.

Pozdrawiam!

art-e
2.08.03, 08:42
Cześć wszystkim, dopiero co kupiłem C-120, mam jednak pytanie bo nie mam do niego instrukcji. Jak ściągnąc zdjęcia na kompa? Mam program Camedia Master 4.2 Pro. Zainstalowałem sterowniki do USB, podłączam aparat a program cały czas wyswietla że nie może wykryć żadnego aparatu. Jak to jest, jak podłącze aparat, otwieram zakrycie obiektywu, to aparat powinien sie włączyć? Bo mój cały czas pozostaje wyłączony

Pomóżcie proszę :cry:

doggydogg
2.08.03, 09:48
Pod XP po wlozeniu kabla USB w aparat, system powinien to rozpoznac jako dysk wymienny i powinienes miec wybor jaki program ma zostac uruchomiony, a jesli chodzi o obiektyw, nie musi byc otwarty, aparat wlaczy sie automatycznie po wlozeniu kabla.

PS:ile dales za olka ??? ( tak z ciekawosci )

art-e
2.08.03, 11:00
Hej Piotrek
Dzięki za odpowiedź, lecz ja mam WIN 98. Po podłączeniu aparatu do USB, windows wykrył nowy sprzęt, poinstalował cosik z płyty windowsa 98 (w menadżer urządzeń pojawiło się Urządzenia interfejsu HID) Później ja zainstalowałem sterowniki ze stronki Olympusa do USB mojego aparatu.
No i jak załączam USB do aparatu, on sie nie włącza. Ale mysle że to baterie chyba. Bo te juz były troche padnięte, a podobno muszą być "świeże" :? Może dlatego się nie włączał?
A pod WIN 98 tez powinien sie pojawić aparat jako nowy dysk?
Za Olka dałem 600 zł, ale nie jest nowy (1 mc)

Pozdrawiam

doggydogg
2.08.03, 11:12
Jesli chodzi o win 98 to niestety nie bede ci w stanie pomoc, ale przypuszczam ze tez powinien byc jako dysk wymienny.

miro
2.08.03, 17:28
bedzie tak samo, ale najpierw trzeba zainstalowac stary do USB...