PDA

Zobacz pełną wersję : Olek C-5060 vs C-4000 (bardzo wazne i pilne)



qwerty
4.09.04, 15:34
Witam... piszę to będąc praktycznie w trakcie urlopu i jako że mam pewne ograniczenia prosze o wyrozumiałosc... ale temat jest dla mnie bardzo wazny i pilny... "Dobry człowiek" pozbawił mnie mojego C-4000 :cry: no i mam problem... chciałbym uratować resztę urlopu decydując sie na zakup... ponowny C4000 lub wykładając znacznie wieksze pieniądze na C5060. Szczerze powiem ze jak do tej pory to C4000 satysfakcjonował mnie w 80-90%. W nowszym modelu pociąga mnie dodatkowy 1 MPx, jasniejszy obiektyw od 27 mm (dla mnie wazne aby aparat obejmował kadrem jak najwiecej a dodatkowe przystawki nie wchodzą w grę) oraz zoom x4 (większego nie potrzebuję). Podoba mi sie takze ruchomy ekranik LCD. Nie podoba mi sie bateria w C5060...
Na ile fotek wystarcza srednio taka bateria? Używam wyłącznie LCD i powiedzmy ca 30-40% fotek robie z błyskiem...
Czy istnieją tansze baterie (nie słabsze) innych producentow?
Czy ładowarka pozwala na ładowanie baterii poza aparatem?
Czy układ optyczny w C5060 jest inny niz w C5050? Pytam bo od kogos kto wczesniej uzywał C4000 usłyszałem ze C5050 robi ponoc... mniej ostre fotki!!!!
No i w koncu - jakie są słabe punkty C5060?
Czy C4000Z w czymś istotnym góruje nad nowym modelem?
Jeżeli kogos krępuje napisanie moze niezbyt popularnej opinii to prosze na priva... Za szczere głosy i pomoc BARDZO dziekuję!
Decyzję podejmę w poniedziałek po 9.00 wiec prosze o komentarze do tego czasu...
Pozdrawiam!

Post przeniesiony na forum Jaki aparat wybrać przez Jeronimo

piotrt
4.09.04, 18:48
przykro mi z powodu straty
sam również używam c4000
ale gdybym miał kase to chętnie wymieniłbym na 5060 - z tych powodów które wymieniłeś
5050 i 5060 maja inną optykę (5050 jasniejszą ale nie taki szeroki kąt)
o 5060 slyszałem mnostwo bdb opinii

qwerty
4.09.04, 19:29
dzieki... dorzucę parę wątpliwosci... C5060... ma obiektyw od f2,8 do... zaledwie f8... no i ten wątek o uszkodzanym aparacie C5060 tutaj... (podekscytowany dopiero po napisaniu niniejszego wątku przeczytałem pozostałe) raczej podważa moje zaufanie czy aby 5060 został dopracowany.... z drugiej strony... odpukac... ale czy muszę drżec z obawy ze ktos znowu włamie sie do samochodu i ukradnie kolejny aparat za ok. 3000 PLN (tyle kosztował C4000 2 lata temu)? A cyfrówka stała sie niezbędnym towarzyszem prawie wszystkich moich wypraw... na których i tak głównie uwieczniam najbliższych...
Nie tracę nadziei że jednak jest tu ktos kto zetknął sie od strony praktycznej z obydwoma aparatami...

piotrt
4.09.04, 21:21
też poczytałem....
faktycznie coś nie tak z tym 5060
no i c4000 można za ok 1000zł teraz nabyć...
pozdrawiam

MichelCat
4.09.04, 21:49
awaryjność c5060 nie jest większa od innych aparatów, po prostu pechowo wystąpiło to u naszych forumowiczów. Bateria w C5060 jest wielką zaletą, zamiennik możesz kupić już za 97 zł chociażby w foto-tip.pl i też to japońska bateria. Zaletą jej jest przeogromna żywotność, jedno naładowanie starcza na 550 zdjęć lub 400 z częściowym użyciem lampy, wiele razy to sprawdziłem. Ostrość fotek jest faktycznie rewelacyjna w porównaniu do konkurencji. Ja szczerze polecam ten aparat. W razie czego jakbyś chciał zobaczyć z niego fotki to mogę podesłać kilka orginalnych jpgów :)

cinek74
4.09.04, 23:24
Zgadzam sie z MichelCat'em - jeden wadliwy egzemplarz to nie argument. Osobiscie mam 5050 i jestem z niego bardzo zadowolony - ale jesli ktos, jak zalozyciel watku potrzebuje szerokiego kata to smialo moze wziac 5060 ... albo jeszcze poszukac po innych firmach ...

qwerty
5.09.04, 14:23
nie rozumiem... wydawało mi sie ze tamten temat ni dotyczy jdnegho a kilku aparatow... czyzby przedmowca był az tak zachwycony tym C5060 ze nie widzi niektórych wypowiedzi? :D

aptur
5.09.04, 15:24
Śledzę ten temat i rzeczywiście dotyczy on kilku aparatów (dwóch na forum, jednego z grupy dyskusyjnej i jednego na forum zagranicznym). Nie oznacza to jednak, że 5060 to wadliwy model. Mój na przykład przy dosyć znacznym użytkowaniu sprawuje się wyśmienicie. Przy odrobinie dociekliwości zawsze znajdziemy model aparatu w którym u niektórych użytkowników coś szwankuje. Idealnego sprzętu niestety nie ma.
Moim zdaniem 5060 wart jest ze wszech miar zakupu.

Pozdrawiam

Artur

emer
5.09.04, 17:42
Jestem jednym z tych pechowców - a ja znam juz 5-ciu (ze mną) mający podobny problem (dwóch kliknęło jeszcze do mnie na maila). Do tego dochodzi paru na zagranicznych forach - a z tego co piszą jest tego jeszcze więcej i ta wada jest znana szerzej.
Jednak wielu mówi że coś źle jest zrobione z pokrętłem głównym, oraz ON/OFF - że nie działają, lub wręcz fizycznie coś z nimi jest nie tak. U mnie wygląda że te pokrętła są OK - działają dobrze, nie zacinają się, a ich bardziej mocne przyciskanie, naciskanie nie ma wpływu na to co się dzieje z aparatem. A działo się u mnie szaleństwo - jak zaczynał szaleć, latać po MENU, jakieś dziwne nastawy proponować, AF, MF, erase i inne ... . Ale ruszanie pokręteł w tym stanie nic nie pomagało.
Natomiast jak sformatowałem aparatem dwie moje uzywane karty to na razie nic się nie dzieje od około tygodnia (odpukać ...)
Mam nadzieję że może wczesniejsze moje zgrywanie zdjęć WYTNIJ/WKLEJ bez późniejszego formatowania aparatem było przyczyną ...
Jakiś serwisant z USA (gdzie ja nie pisałem ...) napisał mi :
"**Memory Card Tip: It is recommended to format your card in the camera after every download. This minimizes the possibility of card corruption.**
Wiem że nie dotyczy to bezpośrednio prawidłowej pracy aparatu, ale mam jednak nadzieję ...

Tak że 5060 jest wspaniałem aparatem, ale z warunkiem aby nic się z nim nie działo - i na przyszłość mam nauczke ze owszem, szukać aby taniej kupić, ale patrzeć również na potencjalne naprawy gwarancyjne i aby nie było z tym problemu ...

qwerty
5.09.04, 18:25
Dzięki ze odpowiedzi... nie podejrzewam tu nikogo z szanownych forumowiczow o chęc wprowadzenia w błąd poprzez... zbagatelizowanie problemu ;) moja poprzednia odrobinę krytykujaca wypowiedź miała jedynie na celu obronę rzetelnosci i obiektywizmu :) Sam miałem przypadki że tylko u mnie cos chodziło a inni mieli straszliwe problemy wzglednie odwrotnie (dotyczyło to raczej świata kompów) wiec zawsze i tak staram sie wyposrodkowac... cóz, szkoda ze pozbawiono mnie tego C4000... akurat teraz... bo za pół roku po jakiejs solidniej obnizce cen byłbym fanem C5060 :) a interesuje mnie jedynie zakup w niewirtulanym sklepie i to solidnym... No ale zobaczymy jutro... jaki bedzie rezultat negocjacji ze sprzedawcą... ;)
Jesli mogłbym prosic o przesłanie mi jakichs PRZECIETNYCH fotek zrobionych tym c5060... w nieciekawych warunkach i absolutnie nie poprawionych... moze byc takze fotka nocna! i prosze mnie nie odsyłac do takowych w necie bo zakładam ze większosc tam pokazywana jest odrobinkę ;) poprawiana... lub robiona w naprawde dobrych warunkach które przeciez nie wystepują zbyt często...
Pzdr.