PDA

Zobacz pełną wersję : Pilot na kablu do Olka-Polecam !!!



Peter1976
8.03.09, 20:20
Witam !!
Jeśli ten pilocik już był opisywany to poproszę wątek do kosza !!

Firma z którą współpracuje, posiada w ofercie piloty na kablu i na podczerwień do Olków i innych aparatów.

Jeśli ktoś potrzebuje i szuka dobrze wykonanego zamiennika polecam !!!!

Sam kupiłem pilota na kablu i przetestowałem bardzo ładnie wykonany i dobrze działa !!!

Link do produktu !!
http://www.elmak.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=521&category_id=30&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62

Pozdrawiam !!

czmielek
8.03.09, 22:42
Witam !!
Link do produktu !!
http://www.elmak.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=521&category_id=30&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=62

Pozdrawiam !!

W linku nie widzę pilota do OLKA

Peter1976
9.03.09, 10:06
W linku nie widzę pilota do OLKA

W linku nie ma pilota do Olka !!
Ale w ofercie jest (sam kupiłem) :)

Pozdrawiam !!

dzemski
9.03.09, 10:08
ja tez kupiłem, poprzedni model i nawet go gdzieś opisywałem na forum :) Ogólnie sprzęcik OK.

Stanisław Rozalski
11.03.09, 19:36
Coś się poprawia w akcesoriach bo trzy dni temu kupłem w Media Markt we Wrocławiu bardzo dobrze wykonany kabel typ RM-CB1 i co najważniejsze sprzedawczyni wyciągnęła zza szyby eksponowanego E-3 z naładowaną baterią i pozwoliła podpiąć pilota z kablem celem sprawdzenia działania.
Cena sprzętu 64 zł . To właśnie pilot z firmy ELMAK Rzeszów.

Magnesus
11.03.09, 21:41
Co taki pilot pozwala ustawiać poza wyzwoleniem migawki?

skow
12.03.09, 00:30
Co taki pilot pozwala ustawiać poza wyzwoleniem migawki?

Nie pilot tylko wężyk.
I robi wszystko to (i tak samo) co robi przycisk w aparacie.

format
12.03.09, 00:54
Firma z którą współpracuje, posiada w ofercie piloty na kablu i na podczerwień do Olków i innych aparatów.

No to nie pozostaje Ci nic innego jak załatwić dla OC jakiś rabacik :mrgreen:

Gregory
12.03.09, 01:16
Można też takowy wężyk zrobic samemu..
Trzeba "tylko" wiedziec które piny ze sobą się łączą...
Ale poza tym to już bułeczka z masełkiem :wink:

Magnesus
12.03.09, 10:00
Nie pilot tylko wężyk.
I robi wszystko to (i tak samo) co robi przycisk w aparacie.

A... w takim wypadku po co kupować? Jak pisał Gregory, to się da zrobić samemu i to dość banalnie. A i satysfakcja większa, jak się samemu zrobi. :wink: Tylko wyglądać by pewnie źle wyglądało.

Peter1976
12.03.09, 10:56
No raczej nie ciekawie by wygladało :/ Przewód zakończony jest specjalną wtyczką z nakrętką, poza tym przycisk ma dwie pozycje focus i wyzwolenie migawki jak ten w body :)

Za takie pieniądze, chyba nie ma sensu kombinować !!!!

Dla zainteresowanych kolegów z forum jestem w stanie ściągnąć te szpeje za 48 zł + koszty wysyłki !!

Pozdrawiam !!

Gregory
12.03.09, 10:59
Koszt wężyka do SP 550 to jakieś 50 PLN.
Koszt zrobienia samemu (pomijając problem zdobycia wtyczki) siakieś 10PLN
Satysfakcja - BEZCENNA :grin:

Peter1976
12.03.09, 11:13
Jak ktoś lubi !! Kiedyś sam w elektronice grzebałem (bo ja technik elektronik jestem ;)) ale teraz nie mam czasu (praca od rana do wieczora) i wolę kupić !!

Eh!!!!!!!!

Gregory
12.03.09, 13:48
Też bym wolał kupic bo troche sie przy tym nadłubałem...
Ale już taki jestem że najpierw sam podłubie a później ewentualnie kupie(jak nie wyjdzie - bo ja też technik elektronik jestem :) )

adamowski1
18.03.09, 22:28
Ja kupiłem zamiennik,jeszcze do 510,w tej chwili spokojnie śmiga z E-3,jak do tej pory odpalałem nim aparat z około 10 metrów,bez problemów,no kosztuje niewiele,choć jak widzę trochę zdrożał,ale to wina kursu złotówki.
http://www.sklep.fotoabc.com/?nav=0&poz=10&idtow=3,108,1015

Peter1976
18.03.09, 23:02
Ja kupiłem zamiennik,jeszcze do 510,w tej chwili spokojnie śmiga z E-3,jak do tej pory odpalałem nim aparat z około 10 metrów,bez problemów,no kosztuje niewiele,choć jak widzę trochę zdrożał,ale to wina kursu złotówki.
http://www.sklep.fotoabc.com/?nav=0&poz=10&idtow=3,108,1015

To zależy do czego lepszy jeśli chcesz sobie walnąć auto to pewnie tak :) Ale już do czatowni i itp lepiej na kablu !!
Pozdrawiam !!

Ceat
20.03.09, 13:19
...
Dla zainteresowanych kolegów z forum jestem w stanie ściągnąć te szpeje za 48 zł + koszty wysyłki !!
...

Leniucha mam (jeszcze od C2500), natomiast interesuje mnie sama wtyczka celem podłączenia JEDNOCZEŚNIE USB i Video. Można dzięki temu sterować aparatem z komputera i mieć na monitorze LifeView, co niekiedy bardzo się przydaje. Oczywiście potrzebny jest jakiś frame grabber.

Pozdrawiam.

Peter1976
20.03.09, 14:41
Witam !!
Na prośbę zainteresowanych, wklejam skany z info. na temat pilocików !!

Pozdrawiam !!

Peter1976
20.03.09, 14:49
Leniucha mam (jeszcze od C2500), natomiast interesuje mnie sama wtyczka celem podłączenia JEDNOCZEŚNIE USB i Video. Można dzięki temu sterować aparatem z komputera i mieć na monitorze LifeView, co niekiedy bardzo się przydaje. Oczywiście potrzebny jest jakiś frame grabber.

Pozdrawiam.

Samej wtyczki to niestety nie posiadam !!

skow
20.03.09, 23:12
Samej wtyczki to niestety nie posiadam !!

Nawet jakbys posiadał to nie jest wtyczka, której on potrzebuje (czyli niby USB 12pin).
Ten wężyk pasuje do E-1, E-300 (z gripem) i chyba E-3.

irek50
21.03.09, 00:45
Wykonanie wtyczki i reszty opisywałem kiedyś i zdecydowanie odradzam przy obecnej cenie.
Uzywam swojej samoróbki z uchwytem pionowym (także własnym), ale kupiłem później także oryginalny wężyk za 100zł --pozdrawiam

Rinho
21.03.09, 11:06
Witam !!
Na prośbę zainteresowanych, wklejam skany z info. na temat pilocików !!

Pozdrawiam !!

Ha! I tu jest pies pogrzebany - wtyczki, które są na skanie nie pasują do E-510 :cry:

Peter1976
21.03.09, 11:20
Do olka E-3 pasuje wtyczka nr 5 !!

Mirek54
21.03.09, 11:20
A ja kupilem gripa do 510,dodali pilota,i pojemnik na baterie.Pilot dziala z przodu z tylu.Nie mam zadnego problemu,mysle co by tu wypic,a nie zrobic:grin:

Peter1976
21.03.09, 11:50
A ja kupilem gripa do 510,dodali pilota,i pojemnik na baterie.Pilot dziala z przodu z tylu.Nie mam zadnego problemu,mysle co by tu wypic,a nie zrobic:grin:

Mirek :D Jak zawsze twoje posty mnie wprawiają w dobry nastrój !! Dzięki za to !! ;)

A co do pilota na podczerwień to niestety nie da się walnąć serii !!!! A na kablu ustawiamy seryjne wciskamy i szatkuje !!

Pozdrawiam !!

Mirek54
21.03.09, 12:06
A co do pilota na podczerwień to niestety nie da się walnąć serii !!!! A na kablu ustawiamy seryjne wciskamy i szatkuje !!

Pozdrawiam !!

Nawet nie wiesz jak sie mylisz.Moze o innych pilotach myslimy.Ja na swoim wciskam "S" i wlali JPg do zapelnienia karty.Rawy zrobi 6-8 sztuk i przerwa,pozniej dostaje oddech i dalej robi.

Wec dalej mysle nad tym co myslalem

Peter1976
21.03.09, 12:56
Nawet nie wiesz jak sie mylisz.Moze o innych pilotach myslimy.Ja na swoim wciskam "S" i wlali JPg do zapelnienia karty.Rawy zrobi 6-8 sztuk i przerwa,pozniej dostaje oddech i dalej robi.

Wec dalej mysle nad tym co myslalem

Być może że się mylę,ponieważ miałem tylko pilot z jednym klawiszem, jakiś taki zamiennik i służył tylko do zwolnienia migawki :/

Pozdrawiam !!