PDA

Zobacz pełną wersję : Natura na zdjęciach amatorskich



deathdemon
1.03.09, 18:34
Witam wszystkich Olymaniaków:) Moją pierwszą lustrzankę dostałam w marcu 2008r. Wcześniej robiłam zdjęcia na angielskim badziewiu Lumixa(najzwyklejsza, najprostsza cyfrówka). Jestem całkowitą amatorką i prosiłabym o subiektywne oceny; chętnie przyjmę także komantarze z sugestiami co do moich zdjęć:):) A oto kilka z nich:

dobas
1.03.09, 19:59
Witaj,

1) popraw proszę stopkę (podpis) tak aby nie łamał regulaminu :)
2) kotek sympatyczny, podoba mi się kompozycja, ale pewnie bardziej wolał bym aby patrzyła troszke bardziej w obiektyw

kropelki moze i fajnie uchwycone ale zauważ ze całe "śmietnisko" czyli tło dookoła nie jest zbytnio potrzebne. Można kadrowac tak aby skoncentrowac się na najważniejszym.

kwiatek nie podoba mi się wcale - wszystko jest zbyt małe

pola i staw - pomijam przeciętność kadru - ale to nie ma znaczenia - nie pasuje mi zbyt blade niebo, pomogła by pewnie lekka korekta ekspozycji czy inny pomiar światła (lub filterki - ale jeśli się uczysz nie ma co ladować pieniędzy w dodatkowy sprzęt na tym etapie)

Generalnie nie jest źle, pracuj pokazuj, ćwicz różne ujęcia eksperymentuj. kwiat cebuli to bardzo fajny motyw - popróbuj zrobić jej zdjęcia na różne sposoby

pozdrawiam

magnum
1.03.09, 20:03
Witaj.
1.kotek ładnie
2.krople spoko ale tło do kitu
3.kwiat cebuli ok od strony technicznej ale mało przyciągający kadr
4.jak powyżej
5.niebo strasznie razi.

To moja skromna ocena bo też amator jestem.

pozdr

deathdemon
1.03.09, 20:14
dziękuję za wszystkie komentarze i sugestie. nie umiem nic juz zrobić z tym zdjęciem z polami:/ kropla-szczerze to jedyne wyraźne z całej sesji:/

popracuję nad kompozycją:)
p.s. dobas, dzięki że mnie uprzedzasz co do stopki:) już zmieniam
dodaję jeszcze kilka fotek:

Szogo
1.03.09, 20:31
1) Proponuję numerować zdjęcia łatwiej będzie.

2) Popraw stopkę jak radził ci dobas!

3) Pierwsze i drugie z drugiej serii źle kadrowane, obcięte uszy oraz obcięty płomień, trzecie nieciekawe może gdyby żabka była od przodu a nie tyłkiem wypięta.

deathdemon
1.03.09, 20:35
zdjęcia już tak wykadrowane zrobiłam więc tych nie poprawię:/ ale następnym razem bd pamiętać:)
żaba była robiona na szybko,trochę sie płoszyła.

dzięki Szogo za uwagi:)
nie umiem ich ponumerować:(

magnum
1.03.09, 20:46
Kotek z drugiej serii ma wypalone szczegóły na białym futerku

helmuth
1.03.09, 21:29
nie umiem ich ponumerować:(Jeżeli wklejasz je jako załącznik, zmień nazwę zdjęcia z abcd.jpg na numer_kolejny.jpg.

deathdemon
1.03.09, 21:41
Magnum,popracuję jeszcze nad tym zdjęciem.

Helmuth,dziękuję za pomoc:)

deathdemon
2.03.09, 17:12
Dodaję kolejne fotki:)
Z fotografii nr 4 nie potrafię już nic wyciągnąć żeby było jakoś ciekawie:(
A ten motyw mi się podoba: wydeptana ścieżka pośród wysokiej trawy.

Mam jeszcze pytanie- jak można zmienić balans bieli po zrobieniu zdjęcia?Czy są do tego jakieś programy?

zulka
2.03.09, 19:27
Mnie się żaba bardzo podoba ;)

Co do programów, możesz sobie ściągnąć elements'a na próbę

o tu:

http://www.adobe.com/pl/products/photoshopelwin/

albo corel'a czy darmowego gimpa :)

magnum
2.03.09, 20:59
3 najciekawsze z ostatniej serii - szkoda że są gałązki i wchodzą w sylwetkę ptaka - staraj się popatrzeć na kadr zanim naciśniesz spust.
Natomiast 2 to totalny chaos , dodatkowo w 2 te przepały prawie w mocnym punkcie rażą po oczach niesamowicie.
W 4 poszukaj dłuższego fragmentu ścieżki tak żeby uzyskać większą perspektywę i żeby zaraz na końcu nie było zaraz trawy to może będzie ciekawsze.

Co do balansu bieli to rób zdjęcia w RAW i dowolnym programem do obróbki RAW (rawtherapee ufraw czy nawet programem od olympusa) zmienisz balans jak zapragniesz.

pozdr

przemoa
2.03.09, 22:00
Nie wiem jak inni ocenią ale 5 bardzo mi się podoba.Nawet obcięte wąsy mi nie przeszkadzają:wink:.Zdjęcia mocno jasne ale za to ostre na pewno musisz popracować nad kadrowaniem.Powodzenia w dalszych próbach. Jakie szkiełko tak ładnie ostrzy?

K_Puchatek
4.03.09, 14:52
Kotki śliczne (no ale jak może być inaczej... w końcu to koty...:-P)
Żaba też całkiem fajnie, podoba mi się też sylwetka ptaka (nr 3)...
Nad kadrowaniem MSZ faktycznie Musisz popracować...:wink:

Balans bieli Wyregulujesz w każdym porządnym programie do obróbki zdjęć (choćby darmowy Gimp)
Pozdrawiam

deathdemon
4.03.09, 18:50
dziękuję za wszystkie porady:)
przemoa,domyślam się że chodzi ci o aparat. E-410. ostrość była delikatnie podkręcana w Irfanview.

magnum,faktycznie te przepały rażą na 2:/

kadrowanie mam fatalne,cóż... postaram się zacząć myśleć robiąc zdjęcia:)

dzięki za wszystkie nazwy programów:) wypróbuję:P

deathdemon
6.03.09, 21:11
Ostatnio musiałam przejrzeć swoje zdjęcia i trafiłam na kilka takich wg mnie prostych. Czy naprawde takie są czy tylko mi się wydaje?:)

Mirek54
6.03.09, 21:19
Jesli sam okreslasz je jako proste,to dlaczego nie wykonales ich poprawnie.Pomysl co bedzie z mniej prostymi tematami.

deathdemon
6.03.09, 21:30
paradoksalnie dość dobrze radzę sobie np przy zdjęciach zawodników na meczu lub zdjęciach robionych "na czuja". pewnie to ma mało wspólnego z prawdziwą fotografią ale preferuję raczej w fotkach 'nieprzewidzianych':P

wiem że na 17 za dużo szumów ale to przez kompresję:/normalnie wygląda ładniej.

p.s.prosiłabym patrzeć na płeć:) nie zawsze ktoś o takim nicku musi być mężczyzną:)
p.s.2. w angielskim niestety nie ma żeńskiej formy słowa 'demon' xD

przemoa
7.03.09, 10:21
to pokaż nam te fotki,niestety ostatnia seria raczej nie udana może 5 ma swój charakter.Pozostałe mało ostre i na pewno za duże iso.A co do poprzedniego pytania to chodziło mi o obiektyw a nie o aparat.

deathdemon
7.03.09, 15:21
przemoa,przepraszam,nie zrozumiałam Cię:/ obiektyw Zuiko 40-150 i Zuiko 14-42. ISO było niskie(100) tylko przez zmniejszanie i kompresję się w ogóle straciło...:/
Dodaję kilka zdjęć z meczu(2 i 3 robione "na czuja") :

deathdemon
9.03.09, 21:34
Znów wygrzebałam jakieś starocie:)

helmuth
9.03.09, 22:06
Kropelki na 4 niezłe. Mogło być ich trochę mniej, ale jest nieżle.

magnum
9.03.09, 23:20
Zielone kropelki fajne, ocena w galerii.

sf996
17.03.09, 18:54
Dla mnie kropelki bardzo dobre .:)

deathdemon
17.03.09, 19:50
dziękuję za miłe słowa:)

deathdemon
2.08.09, 16:51
Witam po dość długiej przerwie. Cóż, nauka wzięła górę:> Ale załączam nowe fotki. Dla odmiany z sesji z Anią i Kingą oraz różę i krajobraz "pustek" w mojej wsi:) Proszę o Wasze opinie:)

helmuth
2.08.09, 17:40
Ciekawa ta róża :)

witia
2.08.09, 19:23
Dla mnie - 2- najlepsze. (z ostatniej serii)
Pozdrówka.

dziekan
2.08.09, 19:26
za witia1

nataszach
3.08.09, 00:40
Witaj,
kropla- bardzo fajnie, tło tylko razi :-)
świeca płomień i żabka- jak dla mnie bardzo ok :-)
3- pomysł ciekawy, ale razi mnie ta rozmazana, poprzeczna gałązka :-)
Z przedostatniej serii:
1- intryguje :-)
3- ładnie widać kropelki, ostrość jest, ciepłe kolorki :-)
4- GENIALNE :-)
Z ostatniej serii:
1,2,4- fajne :-)
Pozdrawiam