PDA

Zobacz pełną wersję : Czmielkowe foty



czmielek
28.02.09, 21:41
Po ponad roku na forum odważyłem sie na własny wątek z fotkami. Na poczatek kilka fot ze studenckiej sceny Maybe Theatre Company. Wszystkim odwiedzajacym z góry dziękuję za wizyte opinie i rady.

Sebaa
28.02.09, 22:14
Witam!

Całkiem fajne foty - podobają mi się.
Na pierwszej jakby ciut zabrakło ostrości, ale może mi się wydaje, na drugiej podobnie, ale kadr dynamiczny więc nie przeszkadza, na trzeciej ciekawe miny goście mają :mrgreen:

Pozdrawiam

rocco
1.03.09, 10:29
Najciekawsze to w środku.
Dynamiczne, pelne życia, widać, że coś się dzieje.
Jeszcze gdyby nie było tych sylwetek widowni u dołu...

czmielek
6.03.09, 21:21
Dzieki za wizytę i komentarze. Dzis szuflada

Smerf Maruda
6.03.09, 21:41
Dzieki za wizytę i komentarze. Dzis szuflada

Pamiętaj - nic na siłę...

czmielek
6.03.09, 21:47
Pamiętaj - nic na siłę...

Dzięki od razu mi ulżyło ...

witia
6.03.09, 22:34
2 - msz - jest bardzo dobra.
Pozdrówka.

Dk1000
6.03.09, 22:40
Na ostatnim razi mnie trochę ten nieostry dziób, co wy o tym myślicie?

czmielek
2.04.09, 12:54
Czas na kilka wiosennych ptaszków. Ostatnio polując na skowronki spotkałem czeczotki i sikorki :)

alastor
2.04.09, 15:13
Szkoda, że na 5 czeczotka ginie w tle, niestety maskuje się, aż za dobrze. Nie dałeś rady bardziej podejść ? W sumie to nawet nie wiem jak płochliwe to zwierzątko, także może nie da rady jej sfotografować z bliższej odległości. Którego szkła użyłeś.

6- lepsza

helmuth
2.04.09, 17:38
Czeczotce już nic nie zrobisz, zbyt zlewa się z tłem (dobre maskowanie :)) a sikorce wystarczy dodać trochę światła i będzie świetnie ;)

czmielek
2.04.09, 19:53
Dzieki za odwiedziny. Czeczotki to ptaszki o połowę mniejsze od wróbli i ciężko jest podejść je na odpowiednią odległość. Jutro spróbuję jeszcze raz zanim odlecą do Skandynawii a dziś chyba "najbliższe" z wykonanych zdjęć. Niestety AF nie trafił w 70-300 i musiałem mocno wyostrzać.

helmuth
2.04.09, 22:30
Szkoda nietrafionej ostrości, tu już nie był tak "zamaskowany" :)

czmielek
5.04.09, 21:37
Ostatnio próbowałem osiągnąć efekt starego filmu kolorowego oto efekt co myślicie? Udało się choć trochę?

Ramzes_II
5.04.09, 21:40
Ostatnio próbowałem osiągnąć efekt starego filmu kolorowego oto efekt co myślicie? Udało się choć trochę?
Fajne, ale zbyt niebieskie są cienie. Powinny byc takie brunatne.

czmielek
10.04.09, 00:09
Ramzes próbowałem zgodnie z twoją wskazówką ale bez większych efektów. W cieniach nadal niebieskawo.
Kilka ptaszków z dzisiejszego spaceru

dr_feelgood
10.04.09, 10:09
Wiem ze takie zdjęcia ( natury, ptaków) trudno jest zrobić. W tym wypadku, na ostatnich fotkach, ptaki giną w labiryncie gałęzi, za dużo boków, wzrok gubi się w poszukiwaniu tematu. tnij boki, i zwracaj uwage żeby gałęzie nie zasłaniały ptaków.
Pozdro

salvadhor
10.04.09, 20:01
Efekt zdjęciowy typowy dla zdjęć spacerowych. Ciężko będzie Ci przebić efekt Kasprzyka i jego czatowni :)

Poza gąszczem gałęzi, ptaszki prezentują się spoko. Tylko spoko, bo nie są na tyle blisko, żeby wyczytać z ruchu dzioba o czym świergolą :)

rocco
11.04.09, 06:13
Jakby z tej fotki w środku (z ostatniej poiątki) zrobić cropa byłoby git.
Uwagi do fotek za poprzednikiem, za dużo elemantów przeszkadzających.
Dlatego też dałem sobie spokój z ptaszkami, żeby mieć dobre fotki trzeba przygotowac ptaszkom stanowisko a sobie czatownię.

masakrer
11.04.09, 11:47
Jak dla mnie to sikorka najladniejsza, ale uwazam, ze fotografowanie
" tych co skacza i fruwaja" zawsze jest godne podziwu!!!!:wink:
bo oprocz umiejetnosci i dobrego oka, trzeba miec anielska cierpliwosc :-P
A swoja droga koledzy, moglibyscie tak nie "krakac", ze od ptaszkow to juz mamy mistrza na forum:mrgreen: bo byc moze ktoregos dnia bedziemy mieli dwoch:-P:grin:

helmuth
11.04.09, 23:40
Mnie tam się podoba 13 (gil?). Szkoda, że łebek (łepek :roll:) w cieniu. Widać, że i "z marszu" czasem się uda :)

czmielek
15.04.09, 21:58
Dziękuję wszystkim za odwiedziny i dobre rady. Czatownię pewnie sobie wybuduję dopiero na jesieni bo wiosną fascynuje mnie podchodzenie na partyzanta. Skradając się zapominam o Bożym świecie. Na dole kwiczoł ustrzelony może z 4 metrów po 2 godzinnej ganianinie oraz kilka innych pstryków.

dreptak
16.04.09, 11:16
Jeśli chodzi o kwiczoła to nie wiem co bardziej podziwiać ptaka czy Ciebie za cierpliwości i wytrwałość J
Dwa pozostałe zdjęcia przy kwiczole wyglądają już przeciętnie J

czmielek
28.04.09, 23:55
Ostatnio po reanimacji mojego analoga pstryknołem kilka fotek na kliszy i kolorystyka mnie tak urzekła że na pewno będę zabierał swoją yashicę FR1 częściej ze sobą. Lab spisał się też nienajgorzej choć szału nie ma, ale w dobie digital i tak jest nieźle. Już nie mogę się doczekać wyników z mojego nowego nabytku czyli 35 electro GTN. Dziś 3 rolki pojechały do labu :)

czmielek
4.12.09, 23:42
Analog mnie wciagnął na dobre. Dziś kilka fot z przeterminowanego kodaka 200. Ostatnia fota z przeterminowanego fuji 800

wanilia
5.12.09, 00:04
Szafirek przyjemny , bagnisko- piękne miejsce- tylko fotka chyba słaba technicznie albo jej w tym pomogłeś :wink:

Wiejo
5.12.09, 08:45
Przyjemne w odbiorze to 14- kwiczoł w ładnej pozie, 15- kwiatek kształtem i barwą, 19- bagnisko ma potencjał ale troche za jasno, 21- kolor maku i stokroty. Ładna głębia, dość dobrze wyeksponowany motyw, ciepłe swiatło to tak ogólnie do niemal wszystkich. Wiem, że każdy przechodzi fotograficzną drogę podobnie a Ty jesteś w tej fazie gdzie skupiesz się na bardzo licznych i popularnych tematach z których trudno sie wybić i przyciągnąć szerszą uwagę dlatego poszukaj bardziej wciągających tematów lub bardziej interesująco go przedstaw.

NightCrawler
5.12.09, 10:35
Z całej serii 21 najbardziej się podoba.

waruga
5.12.09, 12:36
14. ptak jak najbardziej w swojej pozie.. (obserwuje co tu zdobyc...!) 15. kwiatek przyciaga barwa..!

helmuth
22.07.10, 09:19
Pytasz mnie w swojej galerii, jak bym kadrował?

https://forum.olympusclub.pl/imgimported/2010/07/thumb_stairs-1.jpg
źródło (https://galeria.olympusclub.pl/displayimage.php?pos=-46792)
Przede wszystkim symetria! To jest to czego tu potrzeba. Należało stanąć dokładnie pod środkiem przeszklonego zadaszenia- Tobie to nie bardzo wyszło. Brzegi konstrukcji przeszklenia, powinny być równolegle do krawędzi zdjęcia a początek poręczy schodów, powinien być w linii poziomej/pionowej. Sam kadr, lepszy byłby kwadratowy. Pozwoliłem sobie wkleić ilustrację tego , jak ja widzę ten kadr. Symetrii niestety nie całkiem da się już naprawić.

czmielek
22.07.10, 09:24
Dzieki. To są schody w muzeum i na samym srodku niestety nie dało się stanać bo na dole tych schodów jest posąg który skutecznie to uniemożliwia :) a co za tym idzie z symetrii d.... no i do pełni szcześcia zabrakło trochę szerszego kąta. Dzięki za odzew. Pozdrawiam.

helmuth
25.07.10, 20:07
...na samym srodku niestety nie dało się stanać bo na dole tych schodów jest posąg który skutecznie to uniemożliwia :)
No, to jest argument, który mnie przekonuje :grin:
Jednak obrócić kadr (obejść trochę ten posąg), mogłeś chyba :wink:

czmielek
22.10.10, 22:33
Dziękuję wszystkim za odwiedziny. Dawno sam nie zagladałem do swojego watku. Czas to zmienić.
Kilka fotek analogowych z ostatniej wizyty w Rumuni i na Węgrzech. Na początek Budapeszt.