PDA

Zobacz pełną wersję : C 720-proszę o porady



sebastan
29.08.04, 19:36
Olympus C-720, kupiłem. Mam, pstrykam. Mam pytanie? Ktoś obyty z 720 mógłby Mi powiedzieć, co ewentualnie jest słabą, a co mocną stroną aparatu tego? Ja mam pewne spostrzeżenia, ale wolałbym posłuchać kogoś bardziej doświadczonego. Może ktoś wie gdzie można podejrzeć surowe fotki, takie bardziej amatorskie. Interesuje mnie wszystko o 720

Pozdrawiam

wrocek
29.08.04, 19:42
Skoro już masz C-720, to sam widzisz jak się sprawuje :wink:
Jesli znalazłeś jakieś wady aparatu, to napisz. Porównamy opinie i ustalimy czy to cecha tego modelu czy też usterki konkretnego egzemplarza.
PS. Wszystkie zdjęcia, które zamieszaczałem na forum i w plfoto (adres w podpisie) zrobione były C-720. Oczywiście są obrobione programem graficznym.

sebastan
29.08.04, 20:01
Głupio mi się wypowiadać, bo niedawno przesiadłem się z automatu i w zasadzie na razie w 720 posługuję się automatem. Pewnie mało wiem, ale:
1. Znaczna przewaga czerwonego na fotkach w trybie auto z flashem w pomieszczeniach
2. Horrendala ilośc szumów na zdjęciach z długim czasem naświetlania- trzeba je kilkukrotnie redukować a i tak nie do końca.
3. AF punktowy moim zdaniem pozostawia wiele do życzenia, zresztą matrycowy też.

Może masz którąs z fotek ze stronki którą mi podałeś w stanie surowym?
Zapewne potrzeba mi doświadczenia, ale będę wdzięczny za info czego nie oczekiwać od 720, bo on po prostu tak ma.
Żal powiedzieć, ale HP 850 wydaje się... bardziej skończone w sensie potrzeba małej ingerencji programów graficznych

wrocek
29.08.04, 20:20
1. Na temat flasha nie wypowiadam się, bo nie uznaję takiego oświetlenia. Używam go czasem do doświetlania cieni (fill).
2. Szumy są rzeczywiście dość duże przy dłuższych czasach. Używaj czułości ISO 100. Zamiast trybu AUTO ustaw P (automatyczna ekspozycja) z czułością ISO 100.
3. Chodzi zapewne o pomiar ekspozycji, bo AF (AutoFocus) działa tylko w obszarze oznaczonym w kadrze ramką. Nie mam problemów z pomiarem przy zdjęciach na dworze, trzeba oczywiście pamiętać, że nie uda się poprawnie naświetlić cieni i świateł przy kontrastowym obiekcie.

Prześlij mi na priv swój mail, to wyślę kilka zdjęć.