PDA

Zobacz pełną wersję : Dla potomności - o dziale i medalach

Ania_
21.02.09, 12:16
A kuku, mam pytanie za 100 punktów, do czego służy w/w dział?

Ania_
21.02.09, 12:23
Halo, czy ktoś może mi odpowiedzieć na podstawowe pytanie - dlaczego powstał ten dział i co w nim zamieszczamy? :roll:

Marcin.slask
21.02.09, 12:25
Wyjaśnienie napisałem w prywatnej wiadomości.
Przepraszam za pomyłkę, ale początkowy myślałem, ze to właściwy dział.

suchar
21.02.09, 12:25
Halo, czy ktoś może mi odpowiedzieć na podstawowe pytanie - dlaczego powstał ten dział i co w nim zamieszczamy? :roll:

Ja tu nic nie zamieszczam, ale inni, poza nielicznymi wyjątkami, zamieszczają zdjęcia ;)
Pzdr

Ania_
21.02.09, 12:27
No brawo Suchar, trochę nieprecyzyjnie, ale wybieraj sobie medala:
http://klub.chip.pl/asnieg/foto/093.jpg
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Wyjaśnienie napisałem w prywatnej wiadomości.
Przepraszam za pomyłkę, ale początkowy myślałem, ze to właściwy dział.
Spoko, na pewnym etapie już się przyzwyczaiłam. :wink:

diabolique
21.02.09, 12:45

Tytuł działu, zwłaszcza dla początkującego, może być mylący...
Zwłaszcza, że opis w poście "po co ten dział" jest nieprecyzyjny, cyt. (podkreślenia moje):

"Właśnie po to powstał ten dział, aby wskazać takim użytkownikom, co robią dobrze, a co robią źle, albo sensowna krytyka, albo sensowna pochwała.
Zasady działania tego miejsca są proste. Dział będzie ściśle moderowany, pozostawiane będą tylko wpisy, które są pomocne dla autora."

W tym obszernym fragmencie nie ma słowa "fotka", "zdjęcie", "wasze pierwsze fotograficzne próby" itp.
Sądzę, że ten opis można odnieść nie tylko do fotografii, stąd omyłki. Coś co jest oczywiste dla osób zakładających dział nie musi być oczywiste i jednoznaczne dla innych.
Może warto pomyśleć nad zmianą nazwy (np. Fotki początkujcych).

Ania_
21.02.09, 12:55
Kącik początkującego Stawiasz pierwsze kroki w fotograficznym świecie i chcesz pokazać zdjęcia ? To miejsce dla Ciebie.

pierwszy opis działu, na samej górze i z tego samego cytowanego wątku:

Uwaga! Przypominam. TO JEST DZIAŁ DO PUBLIKACJI ZDJĘĆ, NIE DO ZADAWANIA PYTAŃ. DO ZADAWANIA NAWET NAJPROSTSZYCH PYTAŃ SŁUŻĄ INNE DZIAŁY.

Aczkolwiek uważam, że masz sporo racji i faktycznie trzeba zmienić samą nazwę działu :wink:

Dawid
11.09.09, 07:41
Widzę macie medale PZW! Bardzo dobrze :)

nipo80
11.09.09, 19:35
Mała luźna sugestia:
A może by mały jakiś ranking, konkurs, medale lub punktacja która zachęciła by amatorów do przejścia stopień wyżej i pokazać się wśród profi.
Czasem brak tego kopa w górę.

Dawid
14.09.09, 06:49
Pomysł wnosi coś nowego jestem za :)

grizz
14.09.09, 08:15
Mała luźna sugestia:
A może by mały jakiś ranking, konkurs, medale lub punktacja która zachęciła by amatorów do przejścia stopień wyżej i pokazać się wśród profi.
Czasem brak tego kopa w górę.

Rozwiń.

nipo80
14.09.09, 12:20
Hmm...
Jak by to napisać.
Chodzi o to aby jakoś popchnąć osoby, po których widać że zrobiły postępy. Ich wątki lub nowy wątek powinien po czasie znaleźć się troszkę wyżej, czyli w ocenie zdjęć.

Tam zdjęcia są już ocenianie troszkę inaczej, udzielane są inne uwagi i więcej osób tam zagląda.
Nie każdy jest na tyle śmiały aby samemu tam przejść i siedzi tu, gdzie więcej jest uwag dla początkujących (i więcej początkujących tu zagląda), nie robi za dużych postępów lub jego postępy są spowalniane małą ilością konkretnych uwag.

Było by to swojego rodzaju wyróżnienie i zachętę do dalszego rozwoju dla takiej osoby i świadczyło by o tym, że można się tu dużo nauczyć i warto tu zaglądać.

Nie chciał bym żeby to potem było odebrane jako to że taka osoba jest traktowana jako jakiś super fotograf czy też artysta i nadaję się za super fotografa. Po prostu świadczyło by to o zrobionych postępach i tym ile ktoś włożył wysiłku w swój rozwój.

RadioErewan
14.09.09, 12:36
Hmm...
Jak by to napisać.
Chodzi o to aby jakoś popchnąć osoby, po których widać że zrobiły postępy. Ich wątki lub nowy wątek powinien po czasie znaleźć się troszkę wyżej, czyli w ocenie zdjęć.

Tam zdjęcia są już ocenianie troszkę inaczej, udzielane są inne uwagi i więcej osób tam zagląda.
Nie każdy jest na tyle śmiały aby samemu tam przejść i siedzi tu, gdzie więcej jest uwag dla początkujących (i więcej początkujących tu zagląda), nie robi za dużych postępów lub jego postępy są spowalniane małą ilością konkretnych uwag.

Było by to swojego rodzaju wyróżnienie i zachętę do dalszego rozwoju dla takiej osoby i świadczyło by o tym, że można się tu dużo nauczyć i warto tu zaglądać.

Nie chciał bym żeby to potem było odebrane jako to że taka osoba jest traktowana jako jakiś super fotograf czy też artysta i nadaję się za super fotografa. Po prostu świadczyło by to o zrobionych postępach i tym ile ktoś włożył wysiłku w swój rozwój.

Ostatnio ktoś "awansował" dzięki "raportuj post/wątek". Każdy może zaproponować tą metodą działanie administracji.

Sergiuszone
14.09.09, 12:57
Ja bym skromnie zasugerował wątek coś na zasadzie „Pokonany przez fotograficzny temat” W miejscu tym osoby z doświadczeniem aby nie pisać zawodowcy mogłyby pokazać zdjęcia w temacie jak wyżej i opisać dlaczego uważają je za porażkę. Stawiający pierwsze kroki mogliby ocenić dystans dzielący ich nie od „szpic klasy” ale od porażki i dzięki opisowi może by łyknęli trochę wiedzy. Oczywiście jeśli ktoś się potrafi przyznać do wtopy. :grin:

helmuth
14.09.09, 13:08
Hmm...
Jak by to napisać.

Nie chciał bym żeby to potem było odebrane jako to że taka osoba jest traktowana jako jakiś super fotograf czy też artysta i nadaję się za super fotografa. Po prostu świadczyło by to o zrobionych postępach i tym ile ktoś włożył wysiłku w swój rozwój.Można pójść dalej, jak w szkole. Każdy "nowy", zaczynałby od I klasy, po jakimś czasie uzyskiwałby promocję do następnej klasy :wink:
Tylko jeszcze trzeba ustalić po jakim czasie i kto decyduje o promocji :mrgreen:
A poważnie.
Ostatnio, kilka osób poprosiło administrację i zostali przeniesieni. Jeśli administracja sama nie zauważy postępów, zauważą to inni bardziej doświadczeni userzy i zasugerują zwrócenie się z prośbą do modów :grin:
To działa!

Mirek54
14.09.09, 13:35
Gorzej jak zauwazaja to Ci co sami maja watek dla poczatkujacych,lub tylko dlatego,ze Ci poczatkujacy pisza ochy i achy w watkach tych co zauwazaja.

helmuth
14.09.09, 13:40
Przecież administracja nie musi się do prośby przychylić :-P

nipo80
14.09.09, 17:16
Ostatnio ktoś "awansował" dzięki "raportuj post/wątek". Każdy może zaproponować tą metodą działanie administracji.

Jeżeli tak to działa i takie rzeczy się zdarzają to OK:grin:.
Jestem krótko na forum, lub byt mało intensywnie przeglądam forum, ale skoro mówicie że w ten sposób to się odbywa to OK.

Fajnie że zależy administratorom i innym użytkownikom na rozwoju kolegów/koleżanek mniej doświadczonych i czuwają nad ich rozwojem.:mrgreen:

RadioErewan
14.09.09, 17:18
Jeżeli tak to działa i takie rzeczy się zdarzają to OK:grin:.
Jestem krótko na forum, lub byt mało intensywnie przeglądam forum, ale skoro mówicie że w ten sposób to się odbywa to OK.

Fajnie że zależy administratorom i innym użytkownikom na rozwoju kolegów/koleżanek mniej doświadczonych i czuwają nad ich rozwojem.:mrgreen:

Z tym czuwaniem to nie przesadzajmy. Ale fakt, że takie przenosiny się zdarzały.

k@czy
14.09.09, 18:30
oczywiscie, ze sie zdazaja. sam dwa tygodnie temu zaproponowalem przenosiny dwoch userow. a pamietam, ze ktos kiedys tez proponowal przenosiny do normalnego watku innym poczatkujacym.

mareksopl
7.04.14, 17:42
Już dwie strony przeszły, a ja dalej nie wiem, czy powinienem publikować swoje zdjęcia w dziale "początkujących" czy "oceny".
Są jakieś reguły, czy zależy to od mojej pewności siebie?

jaclas
7.04.14, 18:06
Już dwie strony przeszły, a ja dalej nie wiem, czy powinienem publikować swoje zdjęcia w dziale "początkujących" czy "oceny".
To nic i tak jesteś szybki. Ja już przesiaduję na tym portalu ponad 6 lat
i jeszcze nie odważyłem się swojego wątku założyć:)

Saboor
7.04.14, 18:20
To nic i tak jesteś szybki. Ja już przesiaduję na tym portalu ponad 6 lat
i jeszcze nie odważyłem się swojego wątku założyć:)
A szkoda.

---------- Post dodany o 19:20 ---------- Poprzedni post był o 19:18 ----------

W dziale "początkujących" możesz liczyć na porady, opinie co nie tak, a co poprawić
W dziale "oceny" Autor wątku jest traktowany znacznie surowiej, tu się ocenia zdjęcia i umiejętności, a przynajmniej czasem. :grin: