PDA

Zobacz pełną wersję : Chinon 200/3.5 jak naprawić przysłonę



czmielek
13.02.09, 10:33
Ostatnio kupiłem sobie na allegro ten obiektyw w stanie wizualnym idealnym od nieuczciwego sprzedawcy, który gdy okazało sie że obiektyw jest uszkodzony nie odzywa sie. Obiektyw wygląda idealnie i tak samo pracują wszystkie pierścienie, ale mimo wyczówalnego skoku przysłona się nie domyka (cały czas jest na maxa otwarta). Teraz mam prośbę do uzytkowników którzy naprawiali podobną przypadłość - czy mozna próbować to zrobić samemu czy lepiej słać gdzieś do naprawy? jezeli naprawiać to czy znacie jakiś serwis w 3mieście który mi to zrobi za niewielkie pieniądze? A może ktoś z was podejmie się naprawy?

Tu można zobaczyć obiektyw i wygraną aukcję: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=545535042

krzysiekz
13.02.09, 10:44
Po przelaczeniu przeslony na M tez sie nie domyka? Masz adapter z blokada bolca?

piecka
13.02.09, 11:21
ale mimo wyczówalnego skoku przysłona się nie domyka (cały czas jest na maxa otwarta).


Pewnie ktoś wymontował mechanizm przysłony i dlatego masz ciągle max otwór. Pewnie trzeba wstawić nowy mwchanizm, oddaj to do warsztatu foto, może dadzą zamiennik.

czmielek
13.02.09, 11:31
Po przelaczeniu przeslony na M tez sie nie domyka? Masz adapter z blokada bolca?

Nie ani na M ani na auto. Adapter z blokadą oczywiście mam.
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________

Pewnie ktoś wymontował mechanizm przysłony i dlatego masz ciągle max otwór. Pewnie trzeba wstawić nowy mwchanizm, oddaj to do warsztatu foto, może dadzą zamiennik.

Właśnie dokładnie go sobie jeszcze raz obejrzałem. Nie widać żadnych śladów rozkręcania obiektywu no chyba ze robił to ktoś pro tylko po co?

krzysiekz
13.02.09, 13:09
To powiadomic typa i zwrot kasy. Naprawa bedzie kosztowac tyle co obiektyw.

Rennsport
13.02.09, 13:20
wpierw zobacz czy przysłona jest zamontowana w obiektywie może sie okazać że przysłona zaśniedziała od nieużywania i trzeba będzie ją zaoleić ( miałem tak z Heliosem który nie był Używany ) sprawdź też czy sprężyna od przysłony nie jest za bardzo rozciagnięta być może dlatego sie nie zamyka

rozkręć obiektyw odkręć tylko śóbki przy okazji porób zdjecia żeby pózniej przy składaniu nie było sensacji :wink:

porób fotki może coś poradze już 2 takie obiektywy naprawilem

piecka
13.02.09, 14:19
Właśnie dokładnie go sobie jeszcze raz obejrzałem. Nie widać żadnych śladów rozkręcania obiektywu no chyba ze robił to ktoś pro tylko po co?

Można rozkręcić bez śladów, ale trzeba to zrobić umiejętnie. Być może mechanizm przysłony tam jest, a wspomniałem o jego braku bo w moim 55/1.4 ktoś go zaiwanił. Teraz mam jasny obiektyw bez przysłony dobre co!!!

czmielek
13.02.09, 16:43
Dzięki za rady spróbuje rozkręcić i zerknąć. Czy zna ktoś jakiś serwis w 3miescie?
_______________________ (automatyczne scalenie)_____________________
Więc tak obiektyw rozkręciłem i rzeczywiście rozbierany nie był. Przysłona jest i ma się dobrze. Problem stanowi popychacz nie mam pojęcia jak ma być zmontowany aby dopychał dzyndzel odpowiedzialny za przymykanie przysłony.

Rennsport
14.02.09, 08:25
Daj foto może Ci jakoś pomogę złożyć