PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki balans bieli przy lampie wbudowanej w c4000z?



marecki
26.08.04, 13:38
robię zdjęcia w niedużych pomieszczeniach z lampą i kolory są do bani. Widzialem zdjęcia z gorszych aparatów z lampą i kolory przypominają bardziej naturalne niż te na moich zdjęciach. Skóra jest albo lekko fioletowa albo zupełnie biała, a na dodatek w tle straszna kicha, ciemność.

Twardy
26.08.04, 15:50
Cześć.
Rok temu miałem podobny problem. Chociaż teraz też się zdarza. Wyczucie przyjdzie z czasem. Ale tak czy siak spróbuj wybrać balans bieli na oświetlenie z lampą żarową :oops: , czasem pomaga. A najlepiej to rób bez lampy. Jak uda się nie poruszyć to uzyskasz boskie efekty. Ja staram się zawsze bez (chociaż wiem, że czasem są takie sytuacje, że po prostu bez się nie da).
Powodzenia.
Twardy

vodnik
26.08.04, 17:43
Co to za balans bieli "na nocne oświetlenie" ?????????????

Z tego co wiem to jst albo AUTO,Swiatlo naturalne sloneczne, swiatlo zachmurzone, Swiatlo Zarowe, Swiatlo jazeniowe i balans ustawiony manualnie.

Do zdjec z flashem tylko AUTO.

aptur
26.08.04, 17:54
potwierdzam że do zdjęć z lampą najlepiej sprawdza się auto


Pozdrawiam

Artur

marecki
26.08.04, 18:21
Nie kumam co to balans bieli nocne oswietlenie, nie ma chyba takiej opcji.

qwerty
27.08.04, 08:11
Przyznam sie ze ja od niedawna dopiero ustawiam balans bieli - do tej pory walczyłem na Auto ;) no i o ile poza pomieszczeniami sprawa jest prosta o tyle w pomieszczeniach bywa roznie chociaz nie jest źle :) a jak nie wiem jaki w nich balans ustawic (bo np. swieci i jarzeniowka i zwykła żarowka) to daję AUTO i juz... Tym bardziej że moje fotki w pomieszczeniach związane są z uroczystosciami domowymi i raczej nie mam mozliwosci długiego eksperymentowania, zabawy z ustawieniami :)

Twardy
27.08.04, 08:48
Żeby nie powiedzieć, ze dałem dupala, powiedzmy, że uprościłem, chodziło mi o światło żarowe :oops: sorry. Wg moich doświadczeń działa lepiej niż auto.

marecki
27.08.04, 10:29
dzieki choć nadal nie jestem za bardzo zadowolony z kolorów pod lampą no ale chyba tak musi być.

Jeronimo
27.08.04, 10:38
ja ostanio bawilem sie zarowymi itp. efekty straszne (teraz mam tylko problemy http://tinyurl.com/6ht8s). Jak juz cos zmieniac to SLONCE i CHMURKI... a te inne zarowki to trzeba miec niezle wyczucie :!: