PDA

Zobacz pełną wersję : Szeroki kadr



robasss
6.02.09, 21:30
http://michalmrozek.pl/

1- Tomasz Tomaszewski
polski fotograf, opowiada o eseju fotograficznym oraz kompozycji.
2- Łukasz Trzciński
specjalizujący się w fotoreportażu
3- Paweł Młodkowski
specjalizujący się w fotografii z lotu ptaka
4- Piotr Chara
specjalizujący się w fotografowaniu dzikiej przyrody

Gundi
6.02.09, 21:58
Bardzo ciekawe, dzięki.

black_bird
7.02.09, 00:00
z przyjemnością obejrzałem ..

Karol
7.02.09, 00:11
Fajne reklamy Nikon kręci ;-)

diabolique
7.02.09, 00:18
Fajne reklamy Nikon kręci ;-)

"Dzięki ISO 6400 w Nikonie D3 bla bla bla..."
(ale czytał to wyjątkowo kiepsko)
:grin:

rumpel
7.02.09, 16:50
Tomaszewski też widać już zarzucił analogową Leicę na rzecz Nikona ;) Nawet stare betony pękają pod naporem cyfry.

rocco
7.02.09, 20:58
Tomaszewski też widać już zarzucił analogową Leicę na rzecz Nikona ;) Nawet stare betony pękają pod naporem cyfry.

Jeśli nie mozesz ich pokonac to się do nich przyłącz? ;)
Ciekawe, dzięki z linka.

PS
To znaczące:

Obróbka zdjęcia była, jest i będzie. Tak jak dawniej w ciemniach kadrowano, dokonywano manipulacji wywoływaczem, temperaturą, światłem i wieloma niesamowitymi sztuczkami, o których niejedną książkę napisano. Wszystko po to, aby uzyskać na materiale światłoczułym zadowalający fotografa efekt...
Tak a propos zdjęć "z aparatu" którymi niektórzy tak się chlubią ;)

rumpel
8.02.09, 03:51
Jeśli nie mozesz ich pokonac to się do nich przyłącz? ;)


Wołkow na przykład dalej uparcie śmiga na slajdach. Ale w jego przypadku to sprawdza sie powiedzenie - starych drzew się nie przesadza ;) .
Kawał z niego intrygującego ludzia.

gibberpl
8.02.09, 08:17
Tak a propos zdjęć "z aparatu" którymi niektórzy tak się chlubią ;)

Jedni lubia córkę, drudzy teściową. Wszystkim nie dogodzisz, ale...w obecnym rozwoju fotografii cyfrowej oraz programow PSujacych tak naprawde obraz traci cos, do czego byl powołany, być obrazem rzeczywistości. Ja wiem, srodki wyrazu, zamiary autora, odbior estetyczny, sam przyznaje sie do mniejszego badz wiekszego PSucia moich zdjec. Doceniam jednak to, ze sa ludzie, ktorzy "podaja" zdjecia takie, jakie im wyszly i jesli w kompozycji, swietle, odbiorze sa bardzo dobre, to sciagam czapke z glowy i sie nisko klaniam.

heyahero
8.02.09, 23:13
Kolejny odcinek. Tym razem na tapecie Wojciech Wieteska:
http://www.szerokikadr.pl/inspiracje/wojtek_wieteska

Pozdrawiam

PS. Polecam zbiór felietonów Agaty Passent "Stacja Warszawa" z jego zdjęciami ;)

robasss
9.02.09, 00:11
Jak ja nie cierpie prac domowych ;) ale strona ciekawa - dzieki

rumpel
9.02.09, 00:29
Wieteska wypadł według mnie dużo, ale to dużo lepiej i bardziej interesująco niż Tomaszewski.
Ogólnie fajny jest ten cykl Nikona . Dobry przykład dla innych producentów, jak można się promować , bez jednoznacznego nakierowania tylko na sprzęt.